Şimdi Ara

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi] (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
871
Cevap
51
Favori
176.317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende de MX-4 sahtesi var sanırım, kıvamı katı geldi zaten ondan bi kıllandım satıcıya iade ettim değiştirttim yenisi de aynı gelince ses etmemiştim. arkadaşın NT-H1 sürülü ekran kartına sürünce sıcaklık 3 derece arttı (65-68). Videolara bakıyorum eski macunlarımla kıyaslıyorum o akışkanlık yok sanki içindeki fazla sıvı kaybolmuş gibi :D Düşük özellikli parçalara sürdüğüm için çok ağır fark olmaz ancak yüksek güç gerektiren parçalarda sıkıntı yaratır. Ayrıca arctic baharda yeni MX-5 macunu piyasaya sürecek MX-4'ten 10 yıl sonra. Ya Cooler master mastergel denerim ya da resmi distribütöründen MX-5 alırım.

https://www.guru3d.com/news-story/unannounced-arctic-mx-5-thermal-paste-spotted.html

https://www.techpowerup.com/277453/arctic-mx-5-thermal-compound-listed-ahead-of-launch

Hatta resmi olarak 15 Martta satışa sunulacağı da açıklandı Arctic tarafından:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi end0plazmikretikulum -- 26 Ocak 2021; 17:16:3 >

• ARCTİC MX-4 Alacak arkadaşlar'a duyurulur

• HoneyMonkey kullanıcısına yanıt
    Fake olan o kadar kotu ki bağırıyor zaten ben fake im diye :)
  • mx-4 olsun muadilleri olsun orjinal nereden bulabiliriz arkadaşlar

malum bir kaç sitede yorumlar okuyorum hep sahte diyorlar

o vakit orjinalleri nerede bulunur ?

• Thermal Grizzly Kryonaut 5.5 gr Termal Macun TG-K-001-R 12,5 Fiyatı (hepsiburada.com)

aldım yarın gelicek. bakalım mx4 e göre ne kadar etkili olucak.

• escala kullanıcısına yanıt

nanopazar.com sitesinden alıyorum tüm ürünler orjinal sürekli alışveriş yaptığım bir site öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf

Mx-4'ün malesef sahtesi çok fazla ve çok kısa süre içerisinde özelliğini kaybediyor. Fiyatı biraz pahalıda olsa coolermaster maker nano çok başarılı bir ürün, orjinal mx-4'e göre 3-4 derece düşürdü cpu ısımı.

Evet bizzat başıma geldi, sanırım 1-2 senelik mx-4 bildiğiniz bozulmuş. Önce anlamadım, kullandım, bir baktım sıcaklıklar fırladı. Sonra inceleyince, yağımsı bir kısmın macundan ayrı aktığını gördüm. Sanırım bir daha mx-4 falan kullanmam, çok daha eski pt-3606 canavar gibi duruyor.

• Kıyaslama şansınız oldu mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Kıyaslama şansınız oldu mu?

daha iyi olduğu kesin ama aradaki paraya değermi bilemiyorum.

• Aradaki fiyat farkı azımsanmayacak kadar. Ama bir ürünün en iyisi ile alt modelleri arasında mantıklı fiyat farkı olmaz zaten. Çok az farklara çok fazla fiyat veririz, çünkü o az farkları diğer ürünlerde yakalayamıyoruz.

Benim gibi ortalama bir bilgisayar kullanıcısı için gereksiz olsa gerek.

• https://urun.n11.com/overclock-urunleri/arctic-mx-4-2019-edition-4-gr-termal-macun-P394841172

Buradan aldığım ürün fake çıktı, bilginize. Zaten kıvamı da koyu gelmişti. Demek ki alışveriş sitelerinin yorumlarına güvenmemek lazımmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GoldPunch -- 6 Mart 2021; 3:54:6 >
  • Arctic markasının Türkiye distribütörü geçtiğimiz sene SET GRUP (Bilişimport) idi, bu sene Akortek (Teknobiyotik) oldu. Orijinal ürün isteyenler aşağıdaki bağlantılara tıklayarak satın alabilir.

Arctic MX-4 (4 Gram)

https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-4gr-ar-actcp00002b.html

-

Arctic MX-4 (8 Gram)

https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-8gr-ar-actcp00008b.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Arctic markasının Türkiye distribütörü geçtiğimiz sene SET GRUP (Bilişimport) idi, bu sene Akortek (Teknobiyotik) oldu. Orijinal ürün isteyenler aşağıdaki bağlantılara tıklayarak satın alabilir.

Arctic MX-4 (4 Gram)

https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-4gr-ar-actcp00002b.html

-

Arctic MX-4 (8 Gram)

https://www.teknobiyotik.com/arctic-mx-4-en-yuksek-performansli-termal-macun-8gr-ar-actcp00008b.html

Satıcısı ve göndericisi Amazon.com.tr olan Mx-4 aldım, orijinaldir herhalde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim kullandığım termal macun bileşeni üstüne tanımam.Kryonaut, MasterGel, Mx-4 vs.. hepsini solda sıfır bırakıyor :)) Kurumuyor dökülmüyor yıllarca tam performans + çok ucuz :))

Sıradan macunu al, motor yağı ile karıştır.Performansın kralını alırsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 6 Mart 2021; 15:39:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Nicholai Hel

Satıcısı ve göndericisi Amazon.com.tr olan Mx-4 aldım, orijinaldir herhalde.

Alıntıları Göster

nicholai orijinal mi çıktı amazonun sattığı?

• Holy Templar kullanıcısına yanıt

Evet.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Benim kullandığım termal macun bileşeni üstüne tanımam.Kryonaut, MasterGel, Mx-4 vs.. hepsini solda sıfır bırakıyor :)) Kurumuyor dökülmüyor yıllarca tam performans + çok ucuz :))

Sıradan macunu al, motor yağı ile karıştır.Performansın kralını alırsın

castrol edge titanium ile daha kaliteli bir macun olabilir..

• Hocam ciddesin değilmi denemeye değer o zaman, beyaz silikon bazlı bir macun ilemi castrol yapalım :) bu arada mx4 aldım 1 ay önce vs yapmam lazım :) sizin resimdeki beyaz macun Swat marka 40gr şuan Hepsiburadan da 28 tl :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ridvan1903 kullanıcısına yanıt

Hocam gayet ciddiyim.Kaliteli tüm termal macunların hemen hemen hepsini kullandım ama maddi yönü çok sıkıntı artık.Altı üstü bi macuna o kadar paralar vermek bi süre sonra insanın zoruna gidiyor.

Kafadan attıığım bi olayda değil yani.. çok yönlü araştırma yaparak bu sonuca vardım.

Burada kavanozda olan beyaz sıradan termal macunun görevi sadece motor yağına hacim kazandırıp macun kıvamında tutması.İşi motor yağı bitiyor.Yüzeye çok iyi dağılıyor ve tutunuyor kılcal boşlukları tam dolduruyor ısıyı kayıpsız iletiyor ve her şartta asla kurumuyor.Bugün sür 10 yıl sonra bakın ilk gün sürüldüğü kıvamda oluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41A94D448 -- 24 Mayıs 2021; 13:59:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41A94D448

Hocam gayet ciddiyim.Kaliteli tüm termal macunların hemen hemen hepsini kullandım ama maddi yönü çok sıkıntı artık.Altı üstü bi macuna o kadar paralar vermek bi süre sonra insanın zoruna gidiyor.

Kafadan attıığım bi olayda değil yani.. çok yönlü araştırma yaparak bu sonuca vardım.

Burada kavanozda olan beyaz sıradan termal macunun görevi sadece motor yağına hacim kazandırıp macun kıvamında tutması.İşi motor yağı bitiyor.Yüzeye çok iyi dağılıyor ve tutunuyor kılcal boşlukları tam dolduruyor ısıyı kayıpsız iletiyor ve her şartta asla kurumuyor.Bugün sür 10 yıl sonra bakın ilk gün sürüldüğü kıvamda oluyor :)

Hocam tamam o zaman :) yapmak istiyorum siz beyaz silikon bazlı bir termal macun mu aldınız, yoksa gri olan ucuz olanlardan mı gerçi beyaz da ucuz ama :)

Bende 4g Arctic Mx-4 var orjınal olan dan, bakalım ne fark çıkacak soğutmam Akasa Venom Voodoo 2x12cm

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.