Şimdi Ara

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
762
Cevap
55
Favori
153.886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 363
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 43
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 gün 16 saat 32 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 41
  • Favoriye Eklediklerim 55
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • OneTreeHill (43 mesaj) Master_Sergeant (18 mesaj) expressimo (13 mesaj) -erna- (12 mesaj) Aysat (12 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (375 mesaj) Mobil (120 mesaj) Tablet (16 mesaj) (1 mesaj) Mini (23 mesaj) Uygulama (27 mesaj)
  • @
98 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Overclock, Soğutma ve Modifikasyon >> Overclock, Soğutma ve Pc Modifikasyon >> Ekstrem / İnce ayar >> En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2610 Mesaj
    Arctic mx4 için sahte olup olmadığını nasıl anlıyoruz? PEk çok paketi var, ayrıca poşetin içinde 2019 edition versiyonu da satılıyor?

Örneğin bu 2020 ürünü olduğunu söylemiş:
    https://urun.n11.com/overclock-urunleri/arctic-mx-4-4g-termal-macun-P260271417
  • Yarbay
    5464 Mesaj

Termal macunu en iyi sürme yöntemi hangisi? Bir çok farklı yorum mevcut.

• Onbaşı
    16 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thelordof

Termal macunu en iyi sürme yöntemi hangisi? Bir çok farklı yorum mevcut.

Ben "işlemcinin ortasına küçük bezelye tanesi kadar macun koyma" metodunu benimsedim, ki bu PC camiasında en yaygın olanı. Bunu CPU ve GPU işlemcilerimde uyguladım ve uyguluyorum, sonuçtan memnunum.

Bir de macunu X şeklinde yerleştirmenin efektif olduğunu duydum, ama denemedim.

• Yarbay
    5464 Mesaj

Çok teşekkür ederim hocam. En iyi 2 şekil dedikleriniz o zaman:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    TS41 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7224 Mesaj

Farklı yöntemler mevcut. Benim kullandığım yöntem kart ile incecik bir şekilde macunu sürüp dış kısımlardan 2mm lik bir alanı macundan arındırmak. Threadripper gibi bir büyük cpu ise o zaman 3-4mm e kadar çıkılabilir.

Temizlenen macunun alanını bir resimin çerçevesi gibi düşünebilirsiniz. Böylece siz soğutucuyu taktığınızda o macun daha önceden macundan arındırdığınız kısımlara yayılarak dışarı taşamayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -erna- -- 10 Ekim 2020; 23:8:25 >
    |
    |
    thelordof kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5464 Mesaj

Laptoplar için hangi yöntemi önerirsiniz?

|
    |
    -erna- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7224 Mesaj

Söylediğim yöntem iyi bence. Onu denerseniz güzel olur. Ortaya pirinç tanesi kadar koyma şekli de iyidir ama miktarını ayarlayamazsanız sıcaklıklara kötü olarak etki edebilir.

Bence en optimal sürüş şekli yukarıdaki mesajda söylediğim.

Zaten soğutucu aldığınızda bazı firmalar soğutucu üstüne önceden macunu sürüp gönderirler. Onlar da macunu benim söylediğime benzer bir teknik ile soğutucuya sürülüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -erna- -- 10 Ekim 2020; 23:41:27 >
    |
    |
  • Yarbay
    5464 Mesaj

Kart ile yayarken her kenardan belli bi boşluk mu bırakayım, o kısmı tam anlamadım. Yani işlemci veya gpu nun sürülecek alanının tamamına sürmeyeyim mi? Gaming Laptop için konuşuyorum.

|
    |
  • Yarbay
    7224 Mesaj

Çipe komple sür sonra kart ile dış kısımdan 2mm lik kısmın macununu al.

|
    |
  • Yarbay
    5464 Mesaj

Anladım hocam. Teşekkür ederim:)

|
    |
  • Yarbay
    7224 Mesaj

1mm de alabilirsin. Laptop çipi ufak olduğundan. Masaüstü cpudan ise 2mm almak ideal.

|
    |
  • Yarbay
    5464 Mesaj

Tamam hocam.

|
    |
  • Teğmen
    124 Mesaj
    Acer Nitro 5 2020 için tavsiye istiyorum. Oyunda işlemci 90-93 derecelerde ve frekanslar çok dalgalı. GPU ise 78-82 derece.

i7 10750H için Thermal Grizzly Kryonaut aklımda ama başka fikri olan var mı ? Yani hiç etki etmeme gibi durum olur mu ? Son olarak 1 gram yeterli mi ve Thermal Grizzly Kryonaut ne kadar sürede kurur ortalama olarak ? Laptop daha 5 aylık.

• Yarbay
    7543 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cellat_006

Acer Nitro 5 2020 için tavsiye istiyorum. Oyunda işlemci 90-93 derecelerde ve frekanslar çok dalgalı. GPU ise 78-82 derece.

i7 10750H için Thermal Grizzly Kryonaut aklımda ama başka fikri olan var mı ? Yani hiç etki etmeme gibi durum olur mu ? Son olarak 1 gram yeterli mi ve Thermal Grizzly Kryonaut ne kadar sürede kurur ortalama olarak ? Laptop daha 5 aylık.

Cooler master mastetgel nano bunuda araştırabilirsin hocam. Perşembe günü 5600x işlemcimi montaj yapıp kullandım 10dk test boyunca 62 dereceyi geçmedi.

• Teğmen
    124 Mesaj

Aralarında iletkenlik açısından 1 W fark var. Laptop için kullanacağım için ne kadar iyi olursa o kadar iyi. Ama kullanmış insanların yorumlarını merak ediyorum. CoolerMaster için katı bir kıvamı olduğunu duydum sürme ve temizleme biraz uğraştırıyormuş, ne kadar doğru bilmiyorum. Cevap için teşekkürler.

|
    |
    -Rusher- kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7543 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cellat_006

Aralarında iletkenlik açısından 1 W fark var. Laptop için kullanacağım için ne kadar iyi olursa o kadar iyi. Ama kullanmış insanların yorumlarını merak ediyorum. CoolerMaster için katı bir kıvamı olduğunu duydum sürme ve temizleme biraz uğraştırıyormuş, ne kadar doğru bilmiyorum. Cevap için teşekkürler.

Evet hocam katı bir yapısı vardı macunun. Denenebilir bence.

|
    |
  • Yarbay
    7079 Mesaj

Tr de satılan ürünlerin %99u sahte. Ali den 1 dolara alıp satıyorlar.

|
    |
    L@civert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2610 Mesaj

Kendi sitesinde de çok çeşitli paketleri var.

https://www.arctic.de/en/MX-4
    |
    |
    Winter Is Coming kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    124 Mesaj

Bu konuda ben de tereddüt ediyorum. Kryonaut için Deniport adlı mağazadan alacağım. Yetkili olarak görünüyor kendi sitesinde. Yine de sorun olur mu ?

|
    |
    Winter Is Coming kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7079 Mesaj

çeşitli paket olunca sahtesini yapamamayı mümkün kılmıyor ki. ali de hepsi satılıyor ve hepsi de sahte. isteyen n11, trendyoldan vs alıp arctic e mail atabilir sahtemi vs diye. denemesi bedava.

@cellat_006

olmaz hocam.

|
    |
    Bahsedilenler: L@civert kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör cellat_006
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
kripto para haberleri
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,250
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.