Şimdi Ara

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
871
Cevap
51
Favori
176.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba laptop kullanıyorum i7 6500u işlemci nvidia 940m ekran kartı 12 gb ram var bu aralar biraz ısınmaya başladı ve fan sesi arttı 2 yıldır macun değişimi yapılmadı kaliteli bir macun arıyorum yenileme yapmak için benim için uygulama kolaylığıda önemli çünkü daha önce hiç kendim yapmadım aklımda XIGMATEK POWERFUL THERMAL var. 50 tlye kadar çıkabilirim isterse tek kullanımlık olsun ama iyisi olsun şimdiden teşekkürler.
  • Arctic MX-4
    https://www.nanokatalog.com/urun/arctic-mx-4-isi-alici-bilesimi-8-5-w-m-k-4-g-oraco-mx40001-bl
    4 cpu yada gpu ıcın kullanabılırsın.

Thermal Grizzly Kryonaut https://www.nanokatalog.com/urun/tg-k-001-rs
    tek kullanımlık .
    bıraz daha ıyı diğerine göre.

15 gun 20 gunu bulabılıyor elıne gecmesı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 12 Şubat 2019; 18:40:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe_V

Arctic MX-4
    https://www.nanokatalog.com/urun/arctic-mx-4-isi-alici-bilesimi-8-5-w-m-k-4-g-oraco-mx40001-bl

tek kullanımlık .

2. ürün hoşuma gitti ama ürünün gelmesi çok uzun sürüyor fan sesi ve sıcaklık beni rahatsız etmeye başladı ciddi anlamda.

• Dostum emeğine sağlık. Bir de orapi pc 195 diye bir macun var biz endüstriyel işlerde kullanıyoruz ve çok araştırdık iletkenlik seviyesi < 0.01 Ohm / cm,
    termal iletkenlik seviyesi ise 4 W / m. K fakat küçük ambalajlarda satılmıyor eğer satılsaydı bence birinci olacak ürün bu olurdu.
  • quote:

Arctic MX-4

tek kullanımlık .

hocam bu stoklarında varmış sizce bu nasıl ilk önerdiğiniz macunun 2019 versiyonu şimdiden teşekkürler.

Arctic MX-4 (4 g) Edition 2019 - High Performance Thermal Paste ACTCP00002B Soğutucu
    https://www.nanokatalog.com/Arctic-MX-4-4-g-Edition-2019-High-Performance-Thermal-Paste-ACTCP00002B-Sogutucu,PR-1696536.html

arkadaşlar bu macunu kullanan var mı aranızda?

• Bendee yenı sımdı gordum bılgım yok. ınt araştırıp test sonuçlarına bakmak lazım.
  • quote:

Bendee yenı sımdı gordum bılgım yok. ınt araştırıp test sonuçlarına bakmak lazım.
    saolun hocam birazdan vatana gidip cooler master pro alacam..
  • arkadaşlar bugün master pro aldım ve bilgisayara uyguladım ama bilgisayarı aldığım gün içini açıp bakmadığıma pişmanım böyle bir macun uygulama yok bakırın üstüne fabrika çıkış dikdörtgen çizilmiş ve o dikdörtgenlerin içini macunla doldurmuşlar işlemcinin yüzeye oranı %16-17 falandır en fazla görünce çok oldum öyle ince falan macun işlemcinin ve ekran kartının üzerinde tamamen kurumuş ama etrafında sıyırıp alsam 2 kere uygulayacak macun vardı bilseydim macun almazdım

master pro boşta 20, yükte 15 derece farketti stres testinde 70 de sabitledi bir süre 15 dk sonunda sadece gpu 72 cpu 71 derece diğerleri 70 derecenin altında ben memnun kaldım vatandan 62 tlye almıştım içinden çıkan mendil ve spatula işe yaramıyor ama macun kaliteli sizede tavsiye ederim.

hocam süreç içinde yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. @salvatore_volkan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-68530B4CB -- 14 Şubat 2019; 21:1:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-68530B4CB

Arkadaşlar merhaba laptop kullanıyorum i7 6500u işlemci nvidia 940m ekran kartı 12 gb ram var bu aralar biraz ısınmaya başladı ve fan sesi arttı 2 yıldır macun değişimi yapılmadı kaliteli bir macun arıyorum yenileme yapmak için benim için uygulama kolaylığıda önemli çünkü daha önce hiç kendim yapmadım aklımda XIGMATEK POWERFUL THERMAL var. 50 tlye kadar çıkabilirim isterse tek kullanımlık olsun ama iyisi olsun şimdiden teşekkürler.
    Cooler master Nano maker (elmas partiküllü)

Bu ürünü deneyin derim. 8700k ile oldukça iyi performans aldım diyebilirim.

Thermal grizzy nin o macunu da denedim ama nanomaker ile çok bir farkı yok tam yük altında 0.4-0.5 derece fark oluşur maksimum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Önceki macun kurumuş durumda olduğu için yeni macun sürünce 15-20 derece fark eder. Bunun macunun markası/modeli ile pek ilgisi yoktur. Macunun markası/modeli nedeniyle oluşabilecek fark 3-5 derece civarında olabilir.
  • Slm Dark Freezer DKCCT4P vs cooler master htk 002 arasında kaldım fiyat olarak aralarında 1TL oynuyor hangisini önerirsiniz? Dark satın aldım iptal edip cooler master alsam mı diye düşünüyorum.
    Dark Freezer DKCCT4P 4gr 25TL.(Bu dark aldım fakat hiç hoşuma gitmedi uygulaması çok zor yayılmıyor kalıb gibi kalıyor :( Arctic veya cooler ürünlerini almanızı öneriyorum ) CoolerMaster HTK-002 2.37 Gr 24TL. Arctic MX-2 4gr 22TL.
    Uygun fiyatlı kaliteli bulduğum termal macunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Expert#Ali -- 10 Nisan 2019; 14:29:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Expert#Ali E kullanıcısına yanıt
    Ben Cooler Master derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dolphin/Lion kullanıcısına yanıt
    Arctic mx-2 almayı düşünüyorum şuan 4gr 22TL cevabınız için teşekkür ederim

• Şu laptoplu arkadaşların mesajlarını kaale almayın. Ben de öyle zannediyordum sonra saptamak için bigün yine throttldan geberbek üzere olan laptopumu açtım:

Her seferinde olduğu gibi heatsinkin serpantinlerini temizledim her zamnki gibi yarım kilo toz pislik çıktı.

SONRA NAPTIM BİLİN BAKALIM ????

bu sefer termal macunu değiştirmedim ve değiştirmiş gibi sıcaklık düştü.

Yavrularım laptopunuzun throtla girmesini ısınmasının sebebinin termal macunla uzaktan yakından bi alakası yok.

Serpantinlerin arasında toz birikiyor ondan oluyor.
    Yıllarca boşu boşuna termal macun harcadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mb76

Şu laptoplu arkadaşların mesajlarını kaale almayın. Ben de öyle zannediyordum sonra saptamak için bigün yine throttldan geberbek üzere olan laptopumu açtım:

Her seferinde olduğu gibi heatsinkin serpantinlerini temizledim her zamnki gibi yarım kilo toz pislik çıktı.

SONRA NAPTIM BİLİN BAKALIM ????

bu sefer termal macunu değiştirmedim ve değiştirmiş gibi sıcaklık düştü.

Yavrularım laptopunuzun throtla girmesini ısınmasının sebebinin termal macunla uzaktan yakından bi alakası yok.

Serpantinlerin arasında toz birikiyor ondan oluyor.
    Yıllarca boşu boşuna termal macun harcadım.
    Bende 2014 model dizüstü var , tam aksine bende termal macun sürerek düzelttim cihazımı , önceki termal macun 1 iletkenlik sağlıyordu , yeni sürdüğüm macun 8 iletkenlik sağlıyor , cihaz kendine geldi , ne ses var ne de ısı

• quote:

Orijinalden alıntı: drhiziracil

Mastergel maker önceden kullandığım nt-h1'e göre 2 derece daha düşük hemen hemen. Yani oc yapıp işlemciyi strese soktuğumda nt-h1 84 görürken mastergel maker 82 gördü. Önceden kryonaut başka işlemcide kullanmıştım o yüzden sıcaklık açısından onda karşılaştırma yapamıyacağım.

Ben macunları çok ince yüzey şeklinde genelde yayarak uyguluyorum öyle daha iyi sonuç elde ediyorum. Yayarak uygulamada yayması en kolay olan nt-h1, mastergel maker orta, kryonaut ise zor geldi bana biraz.
    Kendi mesajımı alintiliyorum mastergelmaker nano için. . İlk kullanista çok iyi performans versede aradan 4-5 ay gectimi performanstan düşüyor nerdeyse 4-5 derece yükseliyor sıcaklıklar.

Bu ikinci deneyisim o yüzden artık bu macundan kaynaklandığına eminim. Nt-h1 ve kryonautta kesinlikle böyle birşey olmamisti

O yüzden son sözüm mastergelmaker nano almayın aldırmayın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 11 Nisan 2019; 16:27:0 >

• drhiziracil kullanıcısına yanıt
    4-5 derken??? Gün mü, hafta mı, ay mı, yıl mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ehhalil

4-5 derken??? Gün mü, hafta mı, ay mı, yıl mı?
    Düzelttim ay olacak kusura bakmayın gözümden kaçmış 3 vakte der gibi olmuş Uyardığınız için teşekkürler
  • Cooler master, master gel pro maker macunu hem ryzen 7 2700x-kraken x62 sıvı soğutma ikilisi için hem de i7 7700hq işlemcili monster laptopumda 4 buçuk aydır kullanıyorum.

Masaüstünde performansta düşme yaşamadım işlemcim tam yükte bile 50-55 dereceleri geçmiyor.

Ancak laptop için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Macun zaten çok viskoz yapıda, bir de i7 7700hq çok sıcak çalışıyor sürekli oyunlarda 80-90 arası çalıştığından macun sanırım 3 ayda kuruyup büyük performans kaybetti. 80 derece civarında çalıştırdığım oyunları 90'dan aşağı çalıştıramıyorum.

Monster servisine cihazı temizletmeye götürdüğümde master gel pro maker'i kullanmaya çok zor ikna ettim. Macunun katı yapısını hiç beğenmedikleri gibi kendi macunları yerine mastergel kullandıklarında işlemci sıcaklık sebebiyle hasar görürse cihazın garanti kapsamında olmayacağını söylediler. Ancak makine öyle ısınıyordu ki bunu göze alıp master gel ile macun yenilenmesini istedim. İlk başta performanstan çok memnun olsam da şu an yine 90 dereceleri görüyorum.

Sonuç olarak çok özel bir macun değil bana kalırsa mastergel pro maker.

• Millet anlamıyorsunuz laptoplarda serpantinlerin arasına giren tozlardan oluyor her macun değiştirmek için açışında onları siliyorsun o yüzden performans artıyor macunu değiştirdiğin için değil macununuzu harcamayın sadece serpantinleri temizleyin kapatın cihazlarınızı.
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.