Şimdi Ara

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi] (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ibrahim4741 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 3 Misafir - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
871
Cevap
51
Favori
176.335
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Siz memnunsanız sorun yok. "Bendeki" dedim zaten özellikle. Herkes pozitif geridönüş yaparken ben memnun kalmadım bu kadar basit. Belki replikaydı, belki tarihi geçmişti vs.
    Şuan mastergel pro kullanıyorum ve memnunum. Sıcaklıklar normal. İşlemci turboluyor kendini.
    Noctua hakkında yorum yapmıyorum. Alıp kullanmadım zaten. Zamanla su gibi olduğu herkes tarafından dile getiriliyor. Bende bu nedenle tercih etmemiştim zaten. Üslubunuzu beğenmedim bu arada. Daha sakin yazarsanız herkes için iyi olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Mesajınızdan anladığım kadarıyla memnunsunuz.

Cevap için teşekkürler üstat
  • Yarbay olmakla bir ilgisi yok. Ben deneyimlerimi paylaştım, başıma gelenleri yazdım bu kadar basit. Tehdit falan etmiyorum yanlış anlaşılmasın. Hem ne yapabilecekmişim klavye başından ? Bu kadar abartmaya gerek yok. Tekrar söylüyorum sakin olalım. Lütfen demişsiniz doğru ama mantıklı konuşalım da demişsiniz. Ben almadığım ürün hakkında yorum yapmıyorum ki. Olan biteni yazıyorum inanmak veya inanmamak, katılmak veya katılmamak sizin elinizde. Her neyse. Sizinle uzlaşamadık ama sağlık olsun. Yapıcı da olsa hiçbir suretle eleştiriye açık olmadığınızı görmüş olduk.
    Anneniz şehid olduysa allah rahmet eylesin. Toprağı bol olsun fakat konumuzla alakası nedir onu anlayamadım kusura bakmayın.
    Anlayacağız bakalım..! Falan yazmışsınız, ünlemler havada uçuyor, neyi anlıyorsanız anlayın. Tehdit yok küfür yok kendi kendinize hiddetlendiniz Daha da bir şey yazmayacağım ki kimseye malzeme çıkmasın.

• Y-ZiyA kullanıcısına yanıt
    Şuan için memnunum hocam. Uzun vadede performans kaybı ne düzeyde olacak bunu hep beraber göreceğiz. Masterger maker nano dan sonra tavsiye edebileceğim bir macun. Üstat demeniz gururumu okşadı gerçekten ama bu kadar abartacak bir bilgim yok. İyi yorumunuz çin teşekkürler. İyi forumlar.

• 8700k - Corsair Hydro Series™ H100i Extreme Performance CPU Cooler duosu ile kullanacağım. Sizce nasıl sonuçlar alırım,kimisi sadece hava soğutma için kullanıldığını söylüyordu bu macunun. Eğer sıvı soğutma içinde rahatlı uygulanabilecekse,gidip bunu alayım...

http://www.vatanbilgisayar.com/xigmatek-hdt-4gr-thermal-macun.html
  • Arkadaşlar benimde i7 7700K var biliyorsunuzdur inanılmaz dalgalanma oluyo ısıda güzel bir fan var fakat macun iyi birşey değil sizce güzel bir macun alsam yeterli olurmu dercem hiç 70i geçmiyor ama amacım 5.0da çalıştırmak bu yüzden hangi macunu tavsiye edersiniz ?
  • Faydalı konu teşekkürler.
  • sertacr88 kullanıcısına yanıt
    Arctic MX-4
    Thermal Grizzly Kryonaut
    Cooler Master Mastergel Maker Nano

DH 2. el bölümünde yakın zamanda bu termal macunları satıldığı 2-3 konu gördüm diye hatırlıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Cooler mastergel pro olan versiyonunu aldım 8kw si var oldukça yeterli olur sanırım. işlemciye 5.0 yapamıyorum voltaj ayarı yapamıyorum anlamadıgımdan bari 4.8ghz de düşük ısıda çalışsın yeter benim için, denediğimde farklarını isterseniz yazarım buraya. Teşekkürler,
    Kesinlikle fark eder. Mastergel maker alın ve deneyin.
  • O zaman arctic silver ceramique 2 öneririm peak olarak 185c uzun vadede 130c ye kadar dayanıklı.
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Mastergel pro baya kalitesi yukarı bir macun. Mx4 den daha başarılı denemiş biri olarak yazıyorum. Zalman zedeydim ve mastergel pro ya geçtim.
    5 Ghz için delid yapmanızı şiddetle tavsiye etsem kimse bana kızmaz sanırım. Fakat her halükarda çok iyi bir termal macun ve soğutma gerek.

Thermal Grizzly Kryonaut

Bu iki macundan birini alın derim.
  • Bende bundan aldım bakalım

En İyi 8 Termal Macun Kapışıyor [Kullanıcı İncelemesi]

• Bu sıvı metal. Eğer işlemciye delid yapmayacaksanız bunu kullanmayın. Silikon veya karbon bazlı normal termal macun kullansanız yeterli.

2700x için almıştım bakır boru ile arasına sürmek için internette örnekleri var bu şekilde kullanan..neden kullanmayın dediniz? Pek gerek yok diyemi bir sakıncası oldugu için mi

• Hem gerek yok hem de riskli. Uygularken çok dikkat etmeniz gerekir. Daha sonra temizlemek isterseniz o da ayrı bir dert. Aşağıdaki termal macunlardan birisini kullansanız yeterlidir.

Arctic MX-4
    Thermal Grizzly Kryonaut

• Mastergel maker önceden kullandığım nt-h1'e göre 2 derece daha düşük hemen hemen. Yani oc yapıp işlemciyi strese soktuğumda nt-h1 84 görürken mastergel maker 82 gördü. Önceden kryonaut başka işlemcide kullanmıştım o yüzden sıcaklık açısından onda karşılaştırma yapamıyacağım.

Ben macunları çok ince yüzey şeklinde genelde yayarak uyguluyorum öyle daha iyi sonuç elde ediyorum. Yayarak uygulamada yayması en kolay olan nt-h1, mastergel maker orta, kryonaut ise zor geldi bana biraz.
    Valla bende iyi olsun diye bunu almıştım.riskli oldugunu biliyorumda temzi çalısır hallederim diyordum.geri temizliğinin zor oldugunu bilmiyordum..şimdi bunu aldık yenisinimi alıcaz birde :):)

• Xigmatek Xi-3 Hdt uyguladım r9 290'a pek beğenmedim diyebilirim. Kartı Almanya Ebay'den arkadaşım alıp getirdi. Satan kişi kartı tertemiz teslim etti, hatta pişman oldum içindeki termal macun benim Xigmatek Xi-3 Hdt'den daha iyiymiş. Ben de kötü termal macun sürülmüştür diye bende hazırdaki thermal grizzly conductonaut(sıvı metal) uyguladım ama sorun çıktı ekrana görüntü gelmedi. Thermal Conductivity 9.1 olarak gözüküyor ama bana bu kadar etkili bir macun gibi gelmedi.
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.