Şimdi Ara

En çok abartılan çizgi roman karakterleri. (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
0
Favori
4.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Enerji saldırıları ile mm'yi soyutken de zarar verebilir öyle bakarsak. ayrıca ss sadece zihinsel saldırı ile yenilecek biri değil.

Ss ve mm güç tablosunu düzenlersek

fiziksel güç -> Eşit diyelim ( mm'yi pek bilmiyorum )

Dayanıklık -> Ss

İyileşme hızı -> Ss burda çok daha önde

hız -> Ss

Çok yönlülük - > Ss

Mental güçler -> Mm

Cosmic güç -> Ss açık ara

madde ve enerji manipülasyonu -> Ss

Bu tabloda kimin alacağı belli oluyor zaten
  • Şimdi kendim için abartılan ve küçümsenenleri yazayım.

abartılanlar -> Mm ( özellikle fernus hali ) - Sundipp süperman - Hazırlıklı batman - hulk - Cosmic armor süperman.

Küçümsenenler -> Sılver surfer - tyrant - tf darkseıd - wally

Hem küçümsenen hemde abartılan -> Süperman - Thor - Sentry.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerçek bilgi

Enerji saldırıları ile mm'yi soyutken de zarar verebilir öyle bakarsak. ayrıca ss sadece zihinsel saldırı ile yenilecek biri değil.

Ss ve mm güç tablosunu düzenlersek

fiziksel güç -> Eşit diyelim ( mm'yi pek bilmiyorum )

Dayanıklık -> Ss

İyileşme hızı -> Ss burda çok daha önde

hız -> Ss

Çok yönlülük - > Ss

Mental güçler -> Mm

Cosmic güç -> Ss açık ara

madde ve enerji manipülasyonu -> Ss

Bu tabloda kimin alacağı belli oluyor zaten
    Kuvvet -> MM

Dayanıklılık -> İkiside Supermanın bir tık veya yarım tık geride.

İyileşme hızı -> "Yeniden iyileşme ve birleşme konusunda da kendi evreninde tek rakibi Lobo gibi bir Kzanaryalıdır. Martian hücrelerinden sadece bir kolunu dahi oluşturabildiğinde bilincini avuç içine taşıyabilmiş bir yaratıktır." diye yazı var kimin nesi mm konusunda. Yani SS'in çok daha önde olduğu bir şey yok

Hız -> SS

Çok yönlülük -> Az farkla SS

Mental güç -> Fark atarak MM

Cosmic güç -> MM'de kozmik bir varlık sayılır.

Madde ve enerji maniplasyonu -> SS.

"SS sadece zihinsel saldırılarla yenilebilecek bir karakter değil" cümleni kanıtlamanı istiyorum .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Son_of_Asgard kullanıcısına yanıt
    Kuvvet nerde mm ?

Dayanılıkta süpermanin yarım tık filan gerisinde değil ss.

Ss atomuna ayrılıyor ve yeniden birleşiyor

Mm de cosmic güç yok eğer varsa da kanıt lazım.

ss de zihin gücü var zaten bu mm den gelecek saldırının etkisini %25 - %50 arası düşürecekdir. Ayrıca ss kozmik farkındalığı sayesinde mm soyut olsada anlıyabilir zaten anladıktan sonra bir kaç enerji vuruşu ondan sonra mm yeniden somut olur.

Not: Şimdi çıkıyorum cevap yazarsan daha sonra cevaplarım iyi akşamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerçek bilgi -- 30 Eylül 2018; 23:21:0 >
  • Gerçek bilgi kullanıcısına yanıt
    Kuvvet çizgi romanda mm.

Dayanıklılık olarak ikisi de yarım tık veya bir tık geride dedim. Hadi eşit olsunlar.

Cosmic güçten kastım zihinsel beceriler, boyut değiştirme vs.

Size de iyi geceler .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son_of_Asgard kullanıcısına yanıt
    Mm'nin kuvveti shazam etmez ss'in eder.

mm geri de mi ben bilmiyorum ama ss geri de değil dedim ben de

Ona pek cosmic güç girmiyor yani mm bir dünyaya yaşam filan veremez ama ss bunu yapabiliyor.
  • Batman fanı olarak hazırlıklıysa tanrıyı bile alır gibi bir karakteri ve bunun marvel versiyonu olan iron man

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cidden batman çok abartılıyor..
    Batmanden çok daha zeki karakterler var aynı zaman da ıron-man den.

ayrıca batman hazırlık ile tanrıyı alır demek de nasıl kafa ben bunu çözemiyorum. Dc'nin tanrısı presence ve her şeyi bilen olark tanımlanıyor her şeyi bilen birini zeka ile nasıl yenecek batman ?

ayrıca normal karakterlerin zeka seviyesini söyliyecek olursam

dr.doom >> Reed richards = Lex luthor >>>>>> Batman diyebilirim

Tabi herkez kendi fikrini söylüyor o yüzden saygı duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerçek bilgi -- 1 Ekim 2018; 0:16:43 >
    Hocam simdi dediginiz karaktere baktim. Dc.wiki de ve comicvinenin karakter tanitim sayfasinda dunyalar ve yildizlar yaratabilecegi tespit edilmistie diyor. Ama tekrar bakicam dediginiz featini bulmaya calisicam.

Dcde en son Ozmyndias Lex'in Bruce'dan daha zeki oldugunu belirtmisti ama Bruce'un da en zeki ikinci karakter oldugunu soyledi.

Marvelda yeri geldi mi Reed yeri geldi mi Doom daha zeki olabiliyor. Onlardan sonra kimisine gore Stark kimisine gore Pym geliyor.

Reed-Doom-Stark-Pym

Doom-Reed-Stark-Pym

Doom-Reed-Pym-Stark

Reed-Doom-Pym-Stark gibi siralamalar var.

Ben Pym ve Stark'in, Bruce'dan daha zeki olduguna inaniyorum.

• Açık ara farkla en abartılan jean gray'dir. Ardından batman geliyor. Sonrasında ghost rider, black widow falan gider böyle. En underrated da sanırım hawkeye, yavrucağın hiç ismi geçmiyor gelen geçen ağzına vuruyor. Bir de ronin olcak falan dediler iyice batırdılar adamı
  • Dc evreni tamamen saçmalık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1- Klişe olacak ama Süperman
    2- Batman
    3- Dr. Manhattan
  • Kesinlikle captain america diyorum.Çizgi romanlarda hulk a karşı durması,winter soldier filminde jeti parçalaması vs.
    Çok abartıldığını düşünüyorum.

Btw favori karakterim de Loki.MCU da kilit bir karakter bence.Hiçbir zaman hakettiği yeri alamadı.Üşüyoruz Loki Reyiz

Dc favori karakterim Joker.Cinematic evrende heath ledger joker i muhteşemdi.Sorgu sahnesi hala tüylerimi diken diken eder.
    Fiziksel güç mm>>ss (superman ile denk gösterilir fiziksel gücu her zaman)

Dayanıklılık ss>mm

İyilesme hızi mm>ss gibi geliyor.Ss in tam potansiyelini bilmiyorum

Hız :savaş hızi mm>>>>ss, uzayda seyahat hızi ss>mm.Mm savaş hızinda superman ile denk gösteriliyor.Biraz daha yavaştir superman den en fazla.Ss de thor thanos gibi kaplumbagalarla.

Çok yönlülük ss in gücunun kaynagı kosmik güc.Ve manipulasyon(enerji madde gibi) yetenekleri var.Mm ise çok çok güclu bir telepat.Fiziksel olarak da daha güçlü.Aynı sayılırlar bu konuda Ss=mm

Birbirilerinden ayiran en büyük farkları birinde yüksek seviyede cosmic güç varken dığeri çok çok güçlü bir telapat.Savaşın kaderini bu özellikler belirler.(hız da sayılabilir fakat mm öyle speedblitzlere saldıran bir karakter değil ama bu potansiyeli de var.)

Bana kalırsa genel olarak ss>mm.Fakat 1-1 de martian manhunter ın silver surferı alacağını düşünüyorum.

• Shrimp6 S kullanıcısına yanıt
    söylediklerini featler ile kanıtlarsan iyi olur.

mm süperman ile nerde eşit gösteriliyor hangi fiziksel kavgada süpermani alıyor ?

İyileşme hızı olarak ss atoma ayrılıyor ve yeniden iyileşiyor öyle diyeyim sana.

Ss'in de savaş hızı süpermane yakın senin kabul etmemen bir şey değiştirmiyor ( Eğer bir bildiğin feati varsa bekliyorum ) ss de thor gibi kaplumbağ demişsin bir de o çok saçma olmuş.

Mm sadece mental güçleri var bir de fiziksel. Ss de ise zibilyon tane güç var hangisini söyleyim.

Hız da sayılabilir diyorsan ss zaten yine önde oluyor.

Ben ss > mm diye düşünüyorum
  • Hocam jean grey abartılmıyor cidden çok güçlü bir güç olan p force gücünü barındırıyor o güçle tüm kahramanları yine yener öyle söyleyim :D
  • Superman Doomsday Hulk ve QuickSilver

Superman istedikleri zaman herşeyi yapıyor 2 yumruk yiyor güçleniyor. ölüyor yeniden ortaya çıkıyor güçleniyor. Sevdiği kadına birşey oluyor güçleniyor. Patır patır dayak yedikleri adamları lime lime ediyor güçleniyor. YAZARLARI AKIL MANTIK ÇERÇEVESİNDE KULLANMIYOR. DOOMSDAY de aynı durumda güya supoyu öldürmek için oluşuturulduğundan herşeye bağışıklık kazanıyor ölse bile yeniden güçlenerek geliyor. güçlendikçe güçleniyor.

Hulk Solomon Grundy ile aynı mantıktan çıkıp abartılabildiği kadar abartıldı.

Quicksilver Hız konusunda FLASH a göre çok yavaş olmasına rağmen bolca Şişirildi (son 4 senedir takip etmiyorum belki hızı ışık hızı falan olmuştur şimdi)

Oluşum mantığını en sevdiğim karakter AMAZO diyeceksin ki bu abartı değil mi? EVET bu da abartı ancak bunun başlangıcı kökeninde bu özelliklere sahipti ana kökeni özellikleri üzerine herşeyi kazandı. Superman ve diğerlerinin kökenine özelliklerine yapılarına baktılar yetmiyor yetmedikçe yeni özellik ekleyip ekleyip durdular amacından saptı.

Bu konuda Batman ci tayfanında batman hazırlıklıysa alır cümlesi aynı nokta da evet zeka ve bilim konusunda çok üstün olabilir. ama hazırlıklı değilse alamaz. :) Batman konusunda en sevdiğim batman Flaspoint paradox ta ki Baba batman ve Dark knight returns deki batman

• milyarderdahi M kullanıcısına yanıt
    Şimdi buldunuz mu hocam yoksa daha arıyor musunuz ? :D
    Buldum buldum :D atıyorum şimdi. En çok abartılan çizgi roman karakterleri.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.