Şimdi Ara

en az elektrik sarfiyatlı klima hangisi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
2
Favori
55.733
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet çok şükür. hatta bu 40-50 ytl. gibi rakamlarda inverter 10 ytl bile farkettirmez.

yukarıda inverterin ne işe yarayacağını belirttim. evet elektrik tasarrufu yaptırır ama her durumda değil. esasen inverter yukarıda anlatmaya çalıştığım nedenlerle geliştirilmiştir ancak ikincil bir yararı da elektrik tasarrufu ettirebilme durumularının da olmasıdır. ancak pazarlama taktikleri bu ikinci planda ve her durumda geçerli olmayan özelliği, müşteriye can alıcı noktası olan tasarruf hususu ile sanki birinci öncelikli özellikmiş gibi sunuluyor. ve al sana dilden düşmeyen bir şey işte. mesela diyelim inverter size olsa olsa ayda 5 ytl. gerçek bir tasarruf sağlayacak. ama o klimaya normalinden 800 ytl. fazla vereceksiniz. 160 ay yapar klimayı yaz kış kullansanız 13 yıl. değer mi.

birde şu biofiltre, iyon, karbonfiltre, plazma, virüs temizleme vb. gibi uzayıp giden ama esasen hiç biyere varamayan özellikler var. bunların hepsinin ne demek olduğunu ve nasıl işlev gördüğünü biliyorum. hepsi aslında hiç bir işe yaramayan, aksine aletin genelini daha sorunlu hale rahatlıkla getirebilecek şeyler.

• Ben de şu sıralar bir klima alıcam kararımı verdim aslında. Demirdöküm pASİFİC LİNE 9000 bTU ALICAM KEnDİ ODAM İÇİN. Fiyat açısından 540 peşin ve 575 / 6 taksit die fiyat aldım.Bina 6 katlı ve 5. katta oturuyorum üstümde kat var ve pencerem pimapenli -çiftcam. tahmini 16 m2 odam . Pasific line serisini önerirrisminiz? çok sessiz çalıştığı ve elektrik sarfiyatının az olduğu konusunda bilgi aldım . Kullanan var mı bu seriyi ? saygılarımla...
  • Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ederim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: navigator_

pencerem pimapenli -çiftcam. tahmini 16 m2 odam . Pasific line serisini önerirrisminiz? çok sessiz çalıştığı ve elektrik sarfiyatının az olduğu konusunda bilgi aldım . Kullanan var mı bu seriyi ? saygılarımla...

İyi fiyat, sorduğnuz sorunun cevabını ben de merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salur -- 27 Haziran 2007; 14:32:46 >
  • odanızın diğer bazı özellikleri elverişli ise 7000 bile olur. bu durumda daha az enerji tüketecek ama sizi bu kavurucu sıcaklardan kurtaracaktır. kalite olarak ta iyidir. adı yeni duyulan markalar ya da arkasında bildiğimiz bir yerli markanın olmadığı markalar dışında herangi bir markayı tercih edebilirsiniz. pasific line iyidir. ancak mümkün mertebe gereğinden fazla btu ya kaçmayın tam yeterini alın. aksi taktirde. iki katına varan enerji harcamaları yapabilecek ve birde soğutma konforu düşecektir. bir de alırken fazla para vereceksin. sessiz çalışmaya gelince verilerine sak 33-35 dba altında ise tamamdır. filtre, iyon miyon. plazma, bunlara takılma.

quote:

Ben de şu sıralar bir klima alıcam kararımı verdim aslında. Demirdöküm pASİFİC LİNE 9000 bTU ALICAM KEnDİ ODAM İÇİN. Fiyat açısından 540 peşin ve 575 / 6 taksit die fiyat aldım.Bina 6 katlı ve 5. katta oturuyorum üstümde kat var ve pencerem pimapenli -çiftcam. tahmini 16 m2 odam . Pasific line serisini önerirrisminiz? çok sessiz çalıştığı ve elektrik sarfiyatının az olduğu konusunda bilgi aldım . Kullanan var mı bu seriyi ? saygılarımla...

• bauhausta vardı baxi klimalar 15-17 mt²lik bi alana düşünüyorum bende fiyatı 370 ytl ama montaj hariç sanırım evin altta kat var üstte yok 2 katlı zaten tavan lambri ağaç yani tavan 210 cm filan yüksekliğinde çok yüksek değil sanırım işimi görür. fikriniz nedir arkadaşlar...
  • arkadaşım 7000 lik klima işini görür. al bitane bilindik servisi olandan. 370 ytl. üzerine montaj olarak ta yaklaşık bi 70 verebilirsin. bence vestelin veya arçeliği 7000 liğini al. bak rahatına.
    quote:

Orjinalden alıntı: kxlylmz

bauhausta vardı baxi klimalar 15-17 mt²lik bi alana düşünüyorum bende fiyatı 370 ytl ama montaj hariç sanırım evin altta kat var üstte yok 2 katlı zaten tavan lambri ağaç yani tavan 210 cm filan yüksekliğinde çok yüksek değil sanırım işimi görür. fikriniz nedir arkadaşlar...
  • Teşekkür ederim cevaplarınız için ancak Pasific Line serisinde(demirdöküm) 7000 BTU ne yazıkki yok o yüsden 9000 btu alıyorum bu arada odam 16 m2 den küçükmüş :) kolay gelsin...
  • Klima almak isteyen arkadaşlar, keşif yaptırmadan klima almayın. Göz kararı ile klima alınmaz; tek kriter odanın büyüklüğü değildir. Bunu da göz önünde bulundurun lütfen.
  • 12 m2 odam var koca bi de pencere var, öğleye kadar güneş alıyor, öğleden sonra da yandaki binanın mermer cephe giyidrmesi güneşi ve sıcaklığı odama yansıtıyor. Klima yokken sıcaktan her öğle yemeğinden sonra uyku basardı... şimdi klimayı accık düşürdümmü uyku muyku kalmıyor..şu en sıcak günlerde bile ortalama 24 derecede çalıştırıyorum klimayı... bu en sıcak günlerde yetiyor da artıyor bile... hatta bazen kapıyı açık bırakıyorum.. koridorun sonundaki fırın gibi en arka yatak odasında bile dereceyi 4-5 derece düşürüyor. Marka, DURO, 9000 BTU, Demirdöküm. Tavsiye ederim. Bana mal oluş 1 ay önce aldım. 340 tl.-

Not: Odamda bilgisayar + TV de çalışıyor bir yandan sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_donmez -- 28 Haziran 2007; 2:26:07 >

• quote:

Orjinalden alıntı: mbbilici

arkadaşım 7000 lik klima işini görür. al bitane bilindik servisi olandan. 370 ytl. üzerine montaj olarak ta yaklaşık bi 70 verebilirsin. bence vestelin veya arçeliği 7000 liğini al. bak rahatına.
    quote:

Orjinalden alıntı: kxlylmz

bauhausta vardı baxi klimalar 15-17 mt²lik bi alana düşünüyorum bende fiyatı 370 ytl ama montaj hariç sanırım evin altta kat var üstte yok 2 katlı zaten tavan lambri ağaç yani tavan 210 cm filan yüksekliğinde çok yüksek değil sanırım işimi görür. fikriniz nedir arkadaşlar...

şimdi bakıyorum 7000 lik modellere tavsiyen için teşekkürler...

• Arkadaslar 9000 BTU Demirdöküm Pasific Line aldım ancak servisler haftaya kadar doluymus İzmirde . 6 servis var hepsi dolu inanılmaz bişy yaw. Bütünlemem var ve odam aynıyo. şansıma bak....
  • Klimanız hayırlı olsun.Aynı klimanın 24.000 btu sunu aynı sokakta oturduğum akrabam aldı.5 ay falan oluyor alalı.Hocam klimanın elekrtik sarfiyatının çok az olduğunu söylüyor.O 1000 ytl ye 6 taksit almıştı 24000 btuluk.Sizin aldığınız da 460 ytl 12 taksit idi yanlış hatırlamıyorsam geçen hafta migroslarda.Klimayı gidip gördüm ancak tek kusuru iç ünitenin inanılmaz gürültülü çalışması.Ancak bu klimanın çok büyük olmasından kaynaklanıyor olabilir ya da ben evimdeki Hitachi nin sessizliğine alıştığımdan da olabilirKlima güzel performans olarak.Tekrar hayırlı olsun.
    quote:

Ben de şu sıralar bir klima alıcam kararımı verdim aslında. Demirdöküm pASİFİC LİNE 9000 bTU ALICAM KEnDİ ODAM İÇİN. Fiyat açısından 540 peşin ve 575 / 6 taksit die fiyat aldım.Bina 6 katlı ve 5. katta oturuyorum üstümde kat var ve pencerem pimapenli -çiftcam. tahmini 16 m2 odam . Pasific line serisini önerirrisminiz? çok sessiz çalıştığı ve elektrik sarfiyatının az olduğu konusunda bilgi aldım . Kullanan var mı bu seriyi ? saygılarımla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orada Olmayan Adam -- 28 Haziran 2007; 15:25:40 >

• İKLIMSA'dan Sharp AY-XP9FR model inverter duvar tipi 9000 BTU soğutma Plasmacluster özellikli klima aldım, evde kullanmaktayım. soğutması mükemmel, ama plasmacluster, koku giderici filtre falan hikaye (mbbilici'ye katılıyorum). Sessiz çalışması çok hoş oluyor özellikle gece saatlerinde. Tavsiye ederim. Daha 1 aylık kullanmaya başladığım için fatura etkisini bilemeyeceğim. Ama leandro_651'in formülden gidersek:

9000x0,000293=2,637
    günde ortalama 8 saat kullanacağımı varsayarsak 30x8=240
    240x2,637x2,113=1.337,28
    1.337,28/100=13,37 bence çok çok makul bir rakam.
    (leandro bu formülden farklı bir fatura gelirse kulaklarını çınlatacağım :))))

Salur, öyle kapıyı da açayım hole de gitsin dersen senin o odayı 9000 falan kesmez onu söyleyeyim (tecrübe edilmiştir). Özellikle şu son 2-3 gün ben de senin gibi "açayım kapıyı hole doğru serinlik uzansın maksimum konfor" diye hayallendim; hayallendiğim ile kaldım. Bu konforu temin için yüksek BTU ihtiyacın olacaktır, fakat bu durumda da bulunduğun odayı sağlıksız bir şekilde soğutmuş olacaksın diye düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Ascentarium

Salur, öyle kapıyı da açayım hole de gitsin dersen senin o odayı 9000 falan kesmez onu söyleyeyim (tecrübe edilmiştir). Özellikle şu son 2-3 gün ben de senin gibi "açayım kapıyı hole doğru serinlik uzansın maksimum konfor" diye hayallendim; hayallendiğim ile kaldım. Bu konforu temin için yüksek BTU ihtiyacın olacaktır, fakat bu durumda da bulunduğun odayı sağlıksız bir şekilde soğutmuş olacaksın diye düşünüyorum.

Almayacaktım ama şeytan dürttü gittim mitsubishi electric inverter aldım 10000 lik, dün aldım bugün takıldı
    Fazla kontrol edemedim malum iş güç beklemiyor, yarım saatte oda hol ve mutfağa yetti, tabi gereksiz odaların kapısını kapattım sonuçta koca evi soğutmayacağız, dışarıda sıcaklık rahat 40 civarı.
    Ben bunu özellikle sıcağı için aldım, hesapladım bırakın doğalgazı kömürden bile daha hesaplıya geliyor. Kışın hepsi soğutuyor ama hepsi ısıtmıyor, ya dış üniteleri donar ya soğuk üfler bakalım bundan Allah utandırmasın..
    Ekleme: Sıcaklığı 16000 btu civarı, dış ünite içerdekinden daha sessiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Salur -- 28 Haziran 2007; 18:45:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: leandro_651

klimanın harcayacağı enerjiyim hesaplamak istiyorsan

btu oranını 0.000293 ile çarp

günde kaç saat kullanacağını ortalama hesapla

30 la çarp

2.113 ile çarp

ve 100 e böl

bulduğun fiyat sana aylık ne kadar malolacağını gösterir

zorlanırsan da pm at bana

BU RAKAMLAR COK ANLAMSIZ O KUISURLU SAYILAR NE OLUYOR NEYE GORE HESAPLANIYOR.CIKAN RAKAMLAR COK UCUZ BOYLE BISEY BENCE OLAMAZ.BIRI BUNLARI ACIKLARSA SEVINIRIM TESEKKURLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: Salur

quote:

Almayacaktım ama şeytan dürttü gittim mitsubishi electric inverter aldım 10000 lik, dün aldım bugün takıldı
    Fazla kontrol edemedim malum iş güç beklemiyor, yarım saatte oda hol ve mutfağa yetti, tabi gereksiz odaların kapısını kapattım sonuçta koca evi soğutmayacağız, dışarıda sıcaklık rahat 40 civarı.
    Ben bunu özellikle sıcağı için aldım, hesapladım bırakın doğalgazı kömürden bile daha hesaplıya geliyor. Kışın hepsi soğutuyor ama hepsi ısıtmıyor, ya dış üniteleri donar ya soğuk üfler bakalım bundan Allah utandırmasın..

İyi günlerde kullanın çok kaliteli bir klima almışsınız pişman olmazsınız emin olun

• quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

quote:

Orjinalden alıntı: Salur

quote:

İyi günlerde kullanın çok kaliteli bir klima almışsınız pişman olmazsınız emin olun

Teşekkür ederim, inşallah

Yalnız herkes bu electric ler japonyada yapılıyor diyor ama ben baktım hepsinde made in thailand yazıyordu, aldığım yer klimaplus bayisi.

• Klimaplus Mitsubishi Electric Türkiye yetkili satıcısıdır. Artık klimalar her yerde üretiliyor. Mesela halamlarda malezya malı Hıtachi var süper. Siz merak etmeyin kaliteli mal nerede üretilirse üretilsin, iyidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: afacan!

Klimaplus Mitsubishi Electric Türkiye yetkili satıcısıdır. Artık klimalar her yerde üretiliyor. Mesela halamlarda malezya malı Hıtachi var süper. Siz merak etmeyin kaliteli mal nerede üretilirse üretilsin, iyidir.

Forumda okuduklarımdan tereddütte kaldım, denilen heavy ler tayvan vs gibi yerlerde, electric japonya'da üretiliyorMUŞ!
    Ondan dolayı tereddütte kaldım.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.