Şimdi Ara

Emniyet Kemeri Kopup Airbag Açmayan Egea

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
1
Favori
15.008
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle konuyu açma amacım yermek değildir fakat bir aracın kemeri neden kopar ki? Sıfır alınan önceden kazası olmayan araç deniliyor.

(Facebook sayfasından alıntıdır)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 26 Ekim 2018; 23:20:55 >

• Yalnız tekrar bakınca bu araba ilk darbeyi arkadan almış sonra öndekine vurmuş gibi bir durum var sanki.

Arabaların önü çarptığı canlı veya araca fazla zarar vermemesi için darbeyi emmesi için yumuşak tutulur.

Dikkat ederseniz kaput bütünlüğü korunmuş ve çamurluk hiç atkilenmemiş bile.

Yani aslında önden çok hafif bir darbe almış düşüncesindeyim. Muhtemelen tırnakları kırılan tampon düştüğü için kenara alınmış. Çünkü tamponda yok ortada.

Arkadan alınan darbede yük kemere değil tamamen koltuğa biner.

Önden çarpma hızı 40-50 km lik bile değil bence. Çünkü testlerde 64 km ile düz duvara çarpınca aracın kaputu ters v oluyor.

1-Burada şikayetçinin belirttiği gibi kemerlik bir durum bence yok.

2- Yukarıda belirttiğim gibi önden çarpma bana göre çok düşük bir hızla olmuş ve aracın sadece tamponu kırılmış. Düşük hız nedeni ile hava yastığını sistem açmamış olabilir.

3- Adam yalan söylüyor..

Kanıtlaması için daha tatmin edici bilgiler ve tutanakları paylaşmalı. Fece den bir foto altına da yalan yanlış bir not iliştirilmiş. Öyle hastanelik olacak bir kaza değil bu.
    Yürüyen tabuta 110 bin verirsen airbag ide açılmaz camıda açılmaz frenide tutmaz.

Renault ve Fiat markasını savunacak kadar düşürmesin Allah bizi inşallah. Şirket arabası var clio ben böyle bir iğrençlik görmedim araba zaten uçan teneke arkadaş bu egea nın sıfırını aldı 100 bin küsür liraya çocuk arabayı överken ben utandım yemin ediyorum.

Demeyin paramız yok bilmemne şu markanın bu markanın sıfırı şu fiyat diye git ikinci el al anasını satim 90 bin liraya 2-3 yaşında insignia mondeo 320 316 c serisi a serisi satılıyor bu memlekette. İlle de sıfır alıcam diye angut angut arabalar alıp kendi hayatınızı tehlikeye atıyorsunuz.
  • Korkunç bir olay ikinci bir Linea koltuğu vakası gibi tofaş dersini almamış anlaşılan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eğer olay gerçekten doğruysa hiç bir şekilde savunulacak bir tarafı yok.
  • 70 bine bu kadar.
  • Emniyet kemeri kopsa bile hava yastığı açılması lazım, çünkü Demir içinde kalır kopunca orayı tetiklemesi yeterli açması için, bence başka bir şey var.

Kontak kapalı halde sağda dururken arkadan vurmuş olabilirler belki de başka bir şey.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haber doğruysa fiat geçmişinden hiç ders çıkarmıyor demektir.
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    Mesaj araç uyumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 lira fazla ver ithal üretim al
    Yerli üretim almamaya gayret gösteriyorum, itina ediyorum. Ha arada kaçarsa kaçıyor.
    Kimse kusura bakmasın falan da asla demiyorum. Malımı ülkemi insan sermayesini sizden çok daha iyi tanıyorum
  • Açmea

• Fiat yine ezberleri bozdu kardeşim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Direkt tofaş’a dava açılmalı.

Eğer doğruysa 100 puanlık rezalet.

Hava yastığı açılıp açılmaması için şansınıza mı güveneceğiz?

Adam akıllı bir firma olsa var olan hava yastığının açılmama sebebini araştırıp o parti araçların hepsini geri çağırır.

Ama benim öyle bir beklentim yok malesef.

Haa Türkiye’de bunu diğer markalarda yapmaz çünkü Türk insanı halen o kadar değerli değil.

• Efes hacback olanlardan almaya niyetle mistik,şimdi yine vazgectim

• Bi tane fiat fanı vardı burda,gelsin engin bilgileriyle anlatsın bu mevzuyu bi

• piyasada milyonlarca aribagi emniyet kemeri dirençli araç dolaşıyor. İlk sahibi olduklarını sıfır aldıklarını söylemişler fakat gördüğüm kadarıyla şirket aracı... bir personel daha önce mesai dışında kaza yapıp çaktırmadan aracı dirençle ucuz yollu toplatmış olabilir.

• Araştırılması, sebebinin tespit edilip düzeltilmesi gereken bir konu. Eğer paylaşım içeriği doğru ise Fiat/Tofaş aleyhine yüklü bir ceza verilmeli. Tabi bu sadece niyet, ülke şartları düşünüldüğünde kaza geçirene olacak ne olacaksa.

Şikayetvar ve nette biraz gezindim, hava yastığı açmayan çok fazla araç şikayeti var. Yukarıdaki Egea kazasına benzer ya da daha kötü durumlarda hava yastığı açmamış, Renault, Volkswagen v.b. markalar için de şikayetler var.

Emniyet kemeri için de baktım, şikayetvar sitesinde Chevrolet, Renault ve Opel için kopma şikayetleri olmuş ama ilginçtir, çelik olan kısmın koptuğu yazılı 3 araçta da.

Bu tür hataların/kusurların sonucu İnsan hayatına malolabilir ve Hükümetlerin ciddi şekilde bunun üzerine gitmesi gerekli. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı.

Emniyet kemeri kopan Fiat Fiorino haberi;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 27 Ekim 2018; 10:31:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ilteris_

piyasada milyonlarca aribagi emniyet kemeri dirençli araç dolaşıyor. İlk sahibi olduklarını sıfır aldıklarını söylemişler fakat gördüğüm kadarıyla şirket aracı... bir personel daha önce mesai dışında kaza yapıp çaktırmadan aracı dirençle ucuz yollu toplatmış olabilir.
    kaskosuz araçmı var
    adam kaskolu şirket aracı ile kaza yapıp neden cebinden toplatsın
    ilk kazayı o adammı yapıyor
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    izinsiz almıştır arabayla gitmemesi gereken bir yere gitmiştir vs. bir sürü sebebi olabilir. fiat sütten çıkmış ak kaşık değil ama firmayı körü körüne dava etmeden önce aracın emniyet kemerleri ve airbag bağlantılarında kandırma amaçlı direnç var mı diye kontrol ettirmekte fayda var. yoksa davacı olup üstüne bir de markayı karalamaktan tazminat ödemek de var.

• Yastığıda kemeride sensörleride Fiat üretmiyor. Burada tedarikçinin de eleştirilmesi gerekli tabi bu durum Fiat i sorumluluktan kurtarıyormu hayır ama olayı tam tetkik etmeden ön yargıyla hareket etmemek gerek.
  • Doğan slx den hallice bir araç egea modellisi gibi düşünelim zaten tüm fiat grubu öyle..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.