Şimdi Ara

Emlakçıdan Paramı Alamıyorum. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
19.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben konunun emlakçılık mesleği ile ne ilgisi var anlamadım, düzgün bir emlakçı alıcının da, satıcının da hakkını korur. Bence emlakçılardan daha çok ev, mülk sahiplerinden nefret edin. Bu mesleği nefret edilir hale getiren onlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşım 2014 yılında aynı durumu yaşadı.Kartal'da emlakçıya verdiği 4bin Tl yi 2018 yılında geri alabildi.Mahkemenin bu kadar uzun süreceğini bildikleri için senin paranla sana racon yapıyorlar.

Ne zaman Emlakçılar,simsarlar,araç alıp satan çakal tiplerle ilgili bir haber görsem,bireysel silahlanma isteğim tavan yapıyor.Bunlarla iş yapmak ,belaya davetiye göndermekle aynı durum.Umarım kısa sürede kimseyi dolandıramayacakları günler gelir...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysandikci

Arkadaşım 2014 yılında aynı durumu yaşadı.Kartal'da emlakçıya verdiği 4bin Tl yi 2018 yılında geri alabildi.Mahkemenin bu kadar uzun süreceğini bildikleri için senin paranla sana racon yapıyorlar.

Ne zaman Emlakçılar,simsarlar,araç alıp satan çakal tiplerle ilgili bir haber görsem,bireysel silahlanma isteğim tavan yapıyor.Bunlarla iş yapmak ,belaya davetiye göndermekle aynı durum.Umarım kısa sürede kimseyi dolandıramayacakları günler gelir...
    Hocam zaman umrumda değil isterse 10 yıl sursun faiziyle verirler geçen süreyi onlarda.

Arkadaşınızdan biraz daha bilgi alabilirmisiniz.

Benim durumunda ilgili dikkat etmem gereken noktaları söyler belki

• cavador kullanıcısına yanıt
    Ben doğuda görevdeyken bana üstünü çiz dedi idemeyi yapacagim ailene dedi bende cizmedim biliyordum telefondan çizer gibi yaptım geçen onu sordu cizdigin evrak send mi salkliyormusun daha diye bende cizmedim ödemediğin şeyi neden cizeyim dedim tutuştu biraz bu bunu duyunca

• Paran yok pulun yok ev senin neyine

• benzer bir durumu bizde yaşamıştık. babamlar bir ev beğenmiş satın almak istemişler. emlakçı senet imzalatmış. biz evi senet imzalandıktan ertesi günü sonradan gördük,beğenmedik. senetimizi istedik adam vermedi. para istedi. araya kaç tane adam soktuk yok olmuyor. artık adamı vuracaktım öyle bilendim. avukat vs derken 1 ay sonra alabildik seneti. zor işler. eminevim firmasından uzak durun.
  • Sozlesme yaparken su kadar kapora verilmistir su zamana kadar ev sstin alinacaktir vazgecme durumunda verilen kaporanin iadesi olmayacaktir seklinde bir madde varsa adam insafliymis bile 1 kurus bile vermeyebilirdi.

• bizim insanimiz sark kurnazidir akilli gecinir, musteri gibi gider emlakciyi carpmaya calisir. gider ev sahibiyle anlasir sonra da emlakci yattigi yerden para kazaniyor filan diyerek yaptigi hirsizligi da kendince aklamaya calisir

burada kimbilir olay ne sekilde cereyan etti.

ustelik tam arabayi satacagi gun kaza yapmis tesadufe bakiniz :)

adam resmen evi almaktan keyfi olarak vazgecmis, insanlari oyalayip zamanlarini calmis, simdi de orada sozlesmede imzaladigi bedeli odememek icin yan cizmeye calisiyor.

sozlesme zaten sana o bedeli odetmek icin yapiliyor bundan daha dogal ne olabilir ki?

ne diyeyim allah akil fikir herseyden once herkese temiz ahlak versin :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 21 Ekim 2018; 16:23:24 >
  • Emlakci da bana elektrigi kitlemeye calisiyor. Elekrigi ustume aldim, ilk fatura 280 lira gelmis. Gorunce sok oldum, tek basima yasayan ogrenciyim. Yilin 9 ayi bu kadar fatura anca yapardim. İlk kez elektrigi ustume aliyorum, sayaç indeksi kaldigi yerden hesaplamis onun oncesinden itibaren, elektrik firmasi da hic sorgulamiyor zaten onlar da ayri uckagitci. Faturam da 15gunluk gittim emlakciya anlattim. Tamam yarisini onceki cikandan aliriz yarisini da sen ode dedi. İtiraz ettim 140 lira faturayi en baba kis gununde elektrikli soba cayir cayir yanarken anca yapiyorum , onceki kalanin 2 tane klimasi vardi dedim. Seni magdur etmeyiz, sana mahcup olmayiz ayaklari yapti. Sonra iletisimi kesti, sozde beni arayacakti. Yarin da faturanin son gunu kendim odeyecegim. Kirayi da 200 az gonderecegim. Gurbete geldik diye ayak ustu bizi ***. Kirayi az gonderince arasin bakalim.

• xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Olay tam olarak anlattığım gibi oldu karşı tarafta bana vazgeçme durumunda depozito bu tamamen alabilirsin biz senin paranı yemeyiz asker adamsın diye konuşuyordu.

Yani annem ve eşim yüz yüze muhattap olmuş bende karakol görevinde aileme bakın bu yaptıkları sözleşme pek elle tutulur bir şey değil deneme ragmen emlakçı beni ikna etti bende eşime onay verip bankadan paraları çekip ödeme yaptı.

Bende görevlerden zar zor izin alıp yola ciktim arabamı hem satmaya hemde evi almaya.

2 yıl kasko yaptım arabama karakola gidince ne gerek var yenilemeye 6 ay dagdayim dedim satacagimdada 1 gün yol yapacağım dedim ne olur ki dedim olan o 1 günde oldu.

Tesadüfe bak diyorsun keşke kaskomu yeniletmis olsaydım 30 a hurda fiyatına vermezdim kaskoda 60 bin direk alırdım ama ben o kazadan yaşayarak sakat kalmadan ciktigima sukrettim.

Sözleşme yapıldı evet adamlarla konuştum bana vazgeçersen kesinti yapmayın diyen adam 2bin yapacağım dedi bende haklısın mağdur ettik dedim kes 2bin kalan paramı ver dedim kabul ettik çift taraflı ama bu sefer parça parça ödedi ve 1 yıl aşkın adamı bekledim.

En son bu ay 2 bin daha keseceğim yani toplam 4 bin oldu adam hem 1 yıldır paramı zar zor ödüyor hemde daha da kesinti yapıyor.

Ve o alamadığım evi 1 ay içinde sattılar.

Bugün kızım doğdu ama müsait olduğumda yaptığım kazanın fotoğrafı ni atacağım sizlere

Temiz ahlak bilmeden suclamakla olmuyor benim hakkımda ne düşünürsünüz bilemem ama 10 katı sizin olsun ne kadar kolay böyle durumda bile bilmeden karalamak

• quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D. Dragon

Olay tam olarak anlattığım gibi oldu karşı tarafta bana vazgeçme durumunda depozito bu tamamen alabilirsin biz senin paranı yemeyiz asker adamsın diye konuşuyordu.

Yani annem ve eşim yüz yüze muhattap olmuş bende karakol görevinde aileme bakın bu yaptıkları sözleşme pek elle tutulur bir şey değil deneme ragmen emlakçı beni ikna etti bende eşime onay verip bankadan paraları çekip ödeme yaptı.

Bende görevlerden zar zor izin alıp yola ciktim arabamı hem satmaya hemde evi almaya.

2 yıl kasko yaptım arabama karakola gidince ne gerek var yenilemeye 6 ay dagdayim dedim satacagimdada 1 gün yol yapacağım dedim ne olur ki dedim olan o 1 günde oldu.

Tesadüfe bak diyorsun keşke kaskomu yeniletmis olsaydım 30 a hurda fiyatına vermezdim kaskoda 60 bin direk alırdım ama ben o kazadan yaşayarak sakat kalmadan ciktigima sukrettim.

Sözleşme yapıldı evet adamlarla konuştum bana vazgeçersen kesinti yapmayın diyen adam 2bin yapacağım dedi bende haklısın mağdur ettik dedim kes 2bin kalan paramı ver dedim kabul ettik çift taraflı ama bu sefer parça parça ödedi ve 1 yıl aşkın adamı bekledim.

En son bu ay 2 bin daha keseceğim yani toplam 4 bin oldu adam hem 1 yıldır paramı zar zor ödüyor hemde daha da kesinti yapıyor.

Ve o alamadığım evi 1 ay içinde sattılar.

Bugün kızım doğdu ama müsait olduğumda yaptığım kazanın fotoğrafı ni atacağım sizlere

Temiz ahlak bilmeden suclamakla olmuyor benim hakkımda ne düşünürsünüz bilemem ama 10 katı sizin olsun ne kadar kolay böyle durumda bile bilmeden karalamak
    emlakciyi carpmaya calisan, emlakcinin emegini avanta para diyip yok saymaya kalkan hirsiz tiplerden suruyle var. bir de hem ev satani hem yine emlakciyi luzumsuz oyalayan tipler var burada emlakci onlem almak ve ibreti alem olsun diye boyle seyler yapmak zorunda istersen kendine gore sonuna kadar hakli ol bu gercek degismez. parayi taksitle odeme konusunda birsey diyemiyorum belki adam sadece orada haksiz olabilir fakat senin parani harcadiysa pesin odeyememis de olabilir yine senin sucun vazgecmeyecektin

adamlar devlete surekli vergi oduyor kdv si bilmemnesi defter tastiki bagkuru filan ustelik sahibinden com ilan paralari filan kurumsal ilanlar oldugu icin bedava degil ve cok pahali yani oyle iki sandalye at isi degil bazilarinin sandigi gibi ayrica sosyal beceri ve cevre de isteyen bir meslek. dolayisiyla emlakci dedigin adami ciddiye alip basindan sozlesme yapmayacaksin cogunlugu emekli dede olur bazilari da adamin disini sokecek tipte olur sozlesme yapiyorsan ve sozlesmeden donuyorsan basina herturlu sey gelebilir iste kaza yaptim filan ne yazik ki mazeret degil

emlakci burada sozlesmeyi noterden falan onaylattirsaydi soke soke alirdi parayi senden ama kanunu bilmiyormus iste o da onun cahilligi

bu arada emlakcilarin en az adalet myo mezunu ya da emlakcilik bolumu mezunu olmasi gerekiyor avukat kadar olmasada hukuku bilen insanlar olmalari lazim bu sayede hem kendileri magdur olmaz hem de hizmet daha kaliteli yurur. devlet bu konuda duzenleme yapmali

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 21 Ekim 2018; 19:16:48 >

• Monkey D. Dragon kullanıcısına yanıt
    Sizin olayla nerdeyse aynı.Kredi cıkar denildi,arkadaşta bankanın söylediğine güvenip evi buldular.4 bin peşinat verip işlemleri başlattı.Kredi çıkmadı ,parayıda geri istedi tabiki emlakçıdan.Hatta 500 tl de kalsın dedi.Tabiki hepsini yemeye çalıştı kurnaz emlakçı.Sokakta tabelasını gördüğü bir avukatın bürosuna girip durumu anlattı.Dava açıldı,aynı sizinki gibi sözleşme yapmışlar onuda delil olarak sundu.Geçtiğimiz aylarda dava sonuçlandı.Mahkemeye gelince herşeyi kabul edip,parayı ödemiş.Avukat ve mahkeme masraflarıda dahil.Bunlar dişini geçirebildiğine yapıyor.Tavsiyem avukatla görüşüp uyarı tarzında noterden veya başka bir yolla resmi uyarı gönderin.Bu tarz insanları iyi bilirim,maçaları yemez mahkemeye gelmeye.

"2016 da Tazminatımı vermeyen şirket mahkeme kağıdı gidince hemen eksiksiz olarak hesabıma yatırdılar."

• polis olucam bana bu hareketi yapacak adamı öttürüm git dükkana koy silahı masaya yada daya kafasına 2 dakkada al paranı sende ne sabır var bir yıl neyi bekliyorsun anlamadım. bide sen polissin normal vatandaş napsın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prens Esat -- 21 Ekim 2018; 22:17:52 >
  • benim bildiğim emlakçı yer gösterir ve komisyon alır ,ona ev parası verilir mi yahu ?
    konu hakkında tam bilgiye ancak bir avukat ile görüşerek karar verilebilir ,burada atıp tutarak karar verilemez

şunu unutmayın ,sonradan vazgeçseniz dahi emlakçıdan komisyonu geri alamazsınız
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Emlakçının emeğinden sonrasını okumadım. Net haram lokmadır emlakçının boğazından geçen.

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Emlakçının emeğinden sonrasını okumadım. Net haram lokmadır emlakçının boğazından geçen.
    emlakci ile calismiyorsan oyle dusunmen dogru olmamakla birlikte kendi fikrin ve tercihindir. demek ki kendi evini satabilecek kiralayabilecek ya da kendin sahibinden satilik kiralik ev bulabilecek kadar becerikli ve yeteneklisin demektir.

ha emlakciyla calisip, emlakciyi kullanip, emlakcinin imkanlariyla, emlakcinin para odedigi ilan siteleriyle ya da emlakcinin kendi is cevresiyle amacina ulasip sonradan sirf emlakciya hakkini vermememek icin ne yapti ki bu haramdir diyerek camura yatmaya calisiyorsan (bence oyle gorunuyor) o zaman ya emlakciyi dolandirmaya calismissindir ya da soz verdigin evi almadiysan da insanlari bosa oyalamissindir ve saglam bir sozlesmeye de imza attiysan bedelini sana odettirirler.

o bedeli odememen haramdir yaziktir gunahtir saygisizliktir. bu durumda sagda solda bosa aglamayacaksin.

gercek hayat dh ya da eksi sozlukte basliklar altinda toplasip aglasma yeri degil ne yazik ki.

burada bos bos yazarken herhangi bir sorumluluga sahip degilsin. klavyen var ve yaziyorsun en fazla misal kufredersen buradaki sozlesmeye aykiri hareket etmis olursun ve ban yersin ki hesabini da bedavaya aldin.

fakat gercek hayatta sacma isler yapmayacaksin emlakciya gidip abi bana ev bul diye yalvarip sonra is komisyona gelince adami cin olmadan carpmaya kalkmayacaksin (ornegin) ya da ev sahibine evini aliyorum diyip de zaman kaybettirip sonradan caymayacaksin (mesela) onlarin ciddi bir bedeli olur ve olmasi da gerekir

o bedeli ya kanun karsisinda odersin ya da hic desteklemiyor olsam da bir ihtimal adamlar saglam ise hic sozlesme de yapmayabilirler kazik atanin (sozum meclisten disari) bacaklarini kirip biryere atarlar o durumda ah vah etmek bir ise yaramaz iste

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 22 Ekim 2018; 6:24:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: syscom

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Cok laf soyledin kardes Allah mecbur etmez insallah

• quote:

Orijinalden alıntı: celades

Kime göre neye göre haram ?? Kuran'a göre soruyorsan helal sen hangi hakla haram kılıyorsun merak ettim doğrusu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Antalya.Gayrimenkul

Kime göre neye göre haram ?? Kuran'a göre soruyorsan helal sen hangi hakla haram kılıyorsun merak ettim doğrusu...

Alıntıları Göster
    sahibinden satın aldığımız arsaya "ben oraya satılık tabelası asmıştım" diye komisyon isteyen çakallar nolacak
  • destek
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.