Şimdi Ara

Emlakçıdan Paramı Alamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
1
Favori
19.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar olay çok uzun ve karmaşık.
    Konuyu öne çıkarabilirmisiniz ?
    Geçen sene bir ev almaya kalktık kredi falan herşeyi ayarladım arabamıda satınca parayı topalayacaktım.
    Lakin olay burada koptu ben arabayı satmaya giderken kaza yaptım ve yaşadığıma şükrettim.
    55 bin liraya satacagım arabayı 30 bin liraya satmak zorunda kaldım çünkü depozito vermiştim ve evi almak istiyorum.

Öncesinde 14 bin lira para vermiştim ve tapu harcı falan derken toplamda 15.200 tuttu alacagım. Neyse parayı denkleştiremedik bir türlü 20 bin lira gibi açığım kalmıştı.

En sonunda ne yaptık ne ettik toplayamadık bizde alamadık evi.

Adam 2 bin liranızı keserim dedi ve kalan parayı parça parça ödemeye başladı tabi 1 yılda zorla 10 bin liramı alabildim.

15.200 den 2bin liramı kesti ve 10 bin lira ödedi geriye kalan 3.200 liramı bir türlü alamıyorum.

Ve bana 1000 lira öderim başkada ödemem diyor.

Bende artık dayanamadım avukata vereceğimi söyledim.

Emlakçıdan Paramı Alamıyorum.Emlakçıdan Paramı Alamıyorum.Emlakçıdan Paramı Alamıyorum.

Artık derdim para değil gerekirse parayı avukat alsın o üçkağatçı yemesin parayı.
    Tamam ben evi alamadım ama 2 bin liramdan vazgeçtim ama o hala para koparmaya çalışıyor.

Aramızda avukat olan arkadaşlar varsa nasıl bir yol izlemem gerek bilgi verirmi ?

https://i.hizliresim.com/r1P2rz.jpg
    https://i.hizliresim.com/7DRNzr.jpg
    https://i.hizliresim.com/PDXr9b.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Monkey D. Dragon -- 18 Ekim 2018; 18:39:32 >

• Dostum öncelikle kazadan dolayı geçmiş olsun. Konuya gelirsek gayrimenkul satışı yalnızca tapu dairelerinde yapılırken, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi ise noterde yapılmalıdır. Bu ilgili kanunların emredici hükümleridir ki aksi taraflar tarafından kararlaştırılamaz. Senin yaptığın bu sözleşme öncelikle geçersizdir. Ortada geçerli bir satış akdi olmadığı için verdiğin tüm parayı faizi ile birlikte isteme hakkına sahipsin. Ayrıca bu tür işlemlerde dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü tersi bir durumda bu sözleşme ile satıcıyı evi teslimede zorlayamazdınız. Buradan verebileceğim bilgi bu kadardır. Yakınınızdaki bir avukata danışmanız sizin lehinize olacaktır.
  • Foruma resim yüklemeyin çünkü tıklanıp açılmıyor. Yani resimleri göremiyorum. Buraya doğrudan upload linkini verin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Foruma resim yüklemeyin çünkü tıklanıp açılmıyor. Yani resimleri göremiyorum. Buraya doğrudan upload linkini verin.
    Hocam resimleri link olarak yükledim bakarsanız sevinirim.
  • Allah kolaylık versin. Bu emlakçıların aldıkları paralardan nefret ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: aenescan1994

Allah kolaylık versin. Bu emlakçıların aldıkları paralardan nefret ediyorum.
    Lanet ettirdi beni artık inanın parasında değilim gerekirse tüm parayı avukat alsın o adam sahtekarlık ve sözünde durmaması beni deli etti

• Konu hakkında bilgim yok ancak up olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: gktgemre

Konu hakkında bilgim yok ancak up olsun
    hocam öne çıkarabilirmisin ?
  • Soruyorum size;

Siz, dürüst ve işini hakkıyla yapan Emlakçı veya Müteahhit gördünüz mü hiç?

• quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Soruyorum size;

Çok haklısınız vallahi bende ilk başta aklıam geldi keşke dinleseydim kendimi
  • Aranızda bu konularda bilgili kimse yokmu arkadaşlar ?
  • sen bana emlakçının adresini ver gerisini düşünme. ben emlakçıdan fazlasını alırım dert etme, sana parani veririm onuda sıkıntı yapma babbbusss

• böbreğini al
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Soruyorum size;

Gördük ama battıklarını

• Öncelikle geçmiş olsun.

Bilmediğimden soruyorum;

Tüm gayrimenkul satışlarında bu şekilde mi protokol hazırlanıyor? Bana çok baştan savma geldi. Hiç bir geçerliliği olmayacak gibi. Protokolde hangi konuda ne şartlarda anlaşıldığı, ödemenin hangi kanal üzerinden nasıl yapılacağı bile yazmıyor.
  • Protokol böyle olmaz yalnız orada bir yanlışlık var. Bahse konu taşınmaz ile ilgili teknik şartname, imar durumu ile ilgili bilgilerin detaylı gösterilmesi ve başka bir başlık altında tüm şartların taraflar tarafından taahhüt edildiğine dair imza olması gerekir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Biraz baştan savma olmuş bu işlem, avukata danışmakta fayda var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu bir protokol değil bildiğin dilekçe. Kanun karşısındaki hükmünü bilmem ama amatörce olmuş. Ayaküstü hazırlanmış bir şey.

Bu işle ilgilenen bir avukatla, sizin ona parayı ödediğinizi ve ondan aldığınızı gösteren dekontlarla gidip danışın sizi yönlendirsin. 1000 liraya bir avukat bulamazsınız ama dava karşılığı ücreti karşı taraftan alırlar büyük ihtimal.
  • Sizin olay ile çok farklı bir müteahhit olayımı yazayım kısa olarak

Geçen sene eylül de annem babam çok istediğinden köyün ilçesinden 0 daire aldım

Elektrik daha gelmemiş Müteahhit olacak kişi 10-15 gün içinde gelicek dedi

Annem babama güvendiğimden ki güvenmeyen var mıdır bilmem ben evi görmeden onlar beğendiği için parayı verdik tapuyu aldım daha sonrasında evi görmeye gittim bir sürü eksik yeri var

Anneme mi kızayım babama mı kızayım ?

Hadi eşya alalım diyecem elektrik yok

Neyse 15 gün bekledik baktık elektrik direği bile gelmedi elektrik nasıl gelsin diye döndüm istanbula

Yaklaşık 10 ay sonra bu yazın başında geldi elektrik

Hemen eşyaları aldım koydum eve

Ama ufak tefek bir sürü eksik var binada

Müteahhit e yapsana diyorum adam yok ki yapacak olduğunda yaparım diyor

Elektrik aboneliğini üstüme almak istiyorum müteahhit bey daha işlemleri bitirmediğinden abone de olamıyorum

Elektrik var aboneliği yok

Seneye de aboneliği alırım 1 yıllık elektrik faturası toplu gelir

Bunların alayı parayı alana kadar çalışıyor

Parayı aldıktan sonra gram seni tanımaz

• Kolaylıklar dilerim umarım tez zamanda çözülür . Hangi vicdansız şerefsiz 55 binlik arabayı 30 a nasıl alıp içine sindirebiliyor lanet olsun insanlığına .

• Dostum öncelikle kazadan dolayı geçmiş olsun. Konuya gelirsek gayrimenkul satışı yalnızca tapu dairelerinde yapılırken, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi ise noterde yapılmalıdır. Bu ilgili kanunların emredici hükümleridir ki aksi taraflar tarafından kararlaştırılamaz. Senin yaptığın bu sözleşme öncelikle geçersizdir. Ortada geçerli bir satış akdi olmadığı için verdiğin tüm parayı faizi ile birlikte isteme hakkına sahipsin. Ayrıca bu tür işlemlerde dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Çünkü tersi bir durumda bu sözleşme ile satıcıyı evi teslimede zorlayamazdınız. Buradan verebileceğim bilgi bu kadardır. Yakınınızdaki bir avukata danışmanız sizin lehinize olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leewoojin -- 19 Ekim 2018; 13:18:1 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.