Şimdi Ara

EminEvim (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: serseri006

şimdi 50 bin tl lik birşey alacaksın 25 bin tl sini taksitle veya peşin veriyorsun geriye kalan 25 bini ödemeden önce araba veya evini seçip alıyorsun 25 bin tl yi ödemeye devam ediyorsun benim aklıma yattı bence çok mantıklı

bir seçenek daha var şimdi annelerimiz gün yapıyor ya o günü arabaya taşımışlar her ay yada hafta kura mı ne çekiliyor çıkan kişi taksitle arabasını alıyor daha çok ayrıntı isterseniz katalog almıştım tarayıcıdan çekip ss yükleyebilirim

hocam zahmet olmazsa yükleyebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

quote:

şimdi 50 bin tl lik birşey alacaksın 25 bin tl sini taksitle veya peşin veriyorsun geriye kalan 25 bini ödemeden önce araba veya evini seçip alıyorsun 25 bin tl yi ödemeye devam ediyorsun benim aklıma yattı bence çok mantıklı

bir seçenek daha var şimdi annelerimiz gün yapıyor ya o günü arabaya taşımışlar her ay yada hafta kura mı ne çekiliyor çıkan kişi taksitle arabasını alıyor daha çok ayrıntı isterseniz katalog almıştım tarayıcıdan çekip ss yükleyebilirim

araba içinmi yoksa ev içinmi

• quote:

quote:

EminEvim

bu araba için birde örnek ödeme planı var eğer lazımsa upload edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serseri006 -- 27 Temmuz 2011; 19:18:51 >

• hocam hızın için teşekkürler. ev için ödeme planı varsa upload edebilir misin?
  • quote:

hocam hızın için teşekkürler. ev için ödeme planı varsa upload edebilir misin?

kardeş konuya biraz geç baktım tabiki upload ederim pm den yollarım sana
  • slm
    ödeme planını banada gönderebilirmisiniz
  • Merhaba arkadaşlar bende eminevim sisteminin bi üyesiyim. Geçen sene girdim. Çekilişli sisteme girdim. 2012 Nisan Ayında insallah 130 bin alacam. Kısa bi kaç sey yazmak istedim.
    Adamlar 2+2=4 diyor. Aklına yatmayan girmiyor. Ben 2 arkadaş gittim danıştım 5 ay sonra sözleşme imzaladım. O arkadaşım girmedi. Herneyse ben faiz meelesi için gimiştim ama bu konudan değil de cebimden çıkan paraya bakmak istiyorum. Arkadaşlar ben bi kiracı olarak evi teslim alana kadar az ödemekteyim. Nisan da ise insallah evimi ve arabamı aldıktan sonra 450 TL daha fazla verecem ama evimde oturacam.
    Şimdi cebimden 130 bin için 100 aylık bir vadede toplam çıkan para sudur:
    Ben 25. ay teslim alıcam insallah. 75 ay * 450 = 33750 TL para yapıyor. Ama bu arada ilk 25 ay ise kira yardımı alıyorum her ay artıyo ama ortlama 250 TL * 25 = 6250 yappıyor. Yani sonuç olarak cebimden 33750-6250= 27500 TL fazladan çıkıyor.
    Şİmdi gelelim işin farklı boyutuna benim param söz konusu ne de olsa her türlü dikkat etmem lazım. Ayrıca ben cebimden çıkan paraya bakarım. Benim için iki önemli şey var. Biri ev biri araba. Biri için borca girsem diğerini alamıyorum. Ama burda alabiliyorum. Ben şimdi 100bin e bir ev geri kalan 30 binede araba alabiliyorum. Yani tek taşla 2 kuş misali.
    Şimdi cebimden çıkan para konusunda sunuda ekleyeyim.
    Evi benim 25 ay sonra almam dışında başka bir eksi tarafı yok oda gün sistemi olmasındandır. 75 ay sonra 130 bini yada 130 bini sana kimse 30bin farka vermez arkadaşlar Bir de mesela acil bi durum oldu hemen söyle ödemeni 1 ay 2 ay atla. Bu süper ya çünkü banka olsa bu anlayışı göstermez yada faiz koyar. Bu arada hesap parasıymış işte dosya masrafımıymıs ondan sonra neymiş fizibilitesiymiş böyle ekstra masraf çıkmyo.
    Bu arada yılbaşından sonra evini satma düşüncesinde olan varsa talip olabilirim. İstanbul da merkezi yerlerde olursa özellikle şişli istiyorum. Ve ayrıca araç olarak ta (Ford c-max TDI Otomatik Ghia modeli yılbaşından sonra 2007 model civarı)
    insallah anlaşılır yazmısımdır.

• Geçen konya şubesine uğradım(nalçacı), öncelikle konsept dini bütün imajı üzerine oturtulmuş çalışanlar sakallı-baş örtülü onda bir sorun yok, müşteriye yaklaşımlarına ısınamadım zekanızla alay eder gibi örnekler veriyorlar ve dinlemek yerine sürekli konuşuyorlar, devlet batar bize birşey olmaz gibisinden teminatlar veriyorlar(sabiha gökçenin karşısında 75 milyon değerinde arsası varmış firmanın teminat gösterilen) vs, cayarsanız kuralı sistemde peşinatın tamamı diğerlerinde ise yarısı yanıyormuş, birde her türlü holding-finans kuruluşu ve kooperatifi kötülüyorlar bir biz iyiyize getiriyorlar, iletişim bilgilerimi istediler ama vermedim taktikleri adam adama markaj anladığım kadarıyla.

Yukarıdakiler konuştuğum müşteri temsilcisinin tavırlarından kaynaklı olumsuzluklarda olabilir ama bariz bir yönlendirme hissediliyor, kurada hep ilk sırada çıkan bilmem kim örnek veriliyor ama 5 sene sonrada çıkabilir dediğinizde suratı ekşiyor, biz ticari bir kuruluş değiliz bile dedi müşteri temsilcisi nesiniz hayır kurumumu diyecektim ama ortamı germek istemedim(;

Birde ısrarla hakkımızda olumsuz tek bir yazı bulamazsınız diyip durmalarının altındaki özgüveni tam çözemedim, şikayetvar yada sözlük forum gibi ortamlarda haklarında pek yorum olmaması düzenli olarak müdahale edip sildirdikleri kanısı oluşturdu bende.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ten_don -- 16 Ağustos 2011; 16:28:31 >

• müşteri temsilcisi arasında çok fark olabiliyo.bende sisteme girmeden önce bir çok ofisle görüştüm.işi iyi anlatanida var tiksindirenide.mail atıp söylesen işlerinden olurlar vicdan yapıp atmadım. Neyse tek bi yerle tıkanıp kalmayın.biraz araştırın ve başka şubeleride demeyin.
  • ben de bu sisteme dahil oldum.görev yaptığım ilçede kiralar düşük olduğu için ve ben peşinat vermeyeceğim dediğim için beni kira sistemine değilde normal kendi belirlediğim miktara ve ödeyeceğim aylık meblağaya dahil edildim.

girdiğim para 100 bin tl. 50 ay vadeli aylık 2000 tl ödemeli ve peşinat yok.Bu girdiğim meblaya 5900 tl organizasyon ücreti yazdılar.bunuda 2 eşit taksitte ödeyeceğim.ilkini ve aylık taksidimi ödedim.Nasip olursa ekim 2013 de parayı alma sırası bana gelecek.

parayı bana vermeyeceklermiş anladığım kadarıyla ben bir ev bulup tapuyu getirip inceleyecekler ve evin satışı yapılırken kendi experleri parayı evin sahibine verecekler.

evin satışı yapılırken satış masrafları ve evin sigortası bana ait tapuya koyacakları 50 bin liralık kısmı satılamaz şerhinin masrafları onlara ait.

taksitleri kredi kartımdan çekecekler.

bankaya gittim 100 bin liraya 50 ay vadede 129 bin kusur geri ödeme ayrıca 3 bin kusur dosya masrafı çıkardı.yani 50 ayda 33 bin gibi faiz...

şahsen faiz işine girmek istemediğim için bu işe giriştim.Şimdilik ev ihtiyacım yok.Tayin çıkana kadar taksitleri ödemeye devam edeceğim.

bana anlatılan sistem mantıklı geldi.Ayrıca ara ödeme yaparsam 2013 ekim de alacağım para öne doğru gelecek.Taksitleri öderkende bi taraftan para biriktirmeli ev alma zamanı gelince ara ödeme yapıp evi almalı.

Ev arsa tarla istediğimi alabileceğimi söylediler.25. ay gelsin o zaman bakarız duruma.

Ben ısparta şubeden giriş yaptım.Gayet ilgi alaka güzel ayrıca tüm sorularımı teker teker cevapladılar.İsterseniz çekilişli sisteme isterseniz hiç peşinat vermeden kendinize göre belirleyeceğiniz ödeme planına dahil olun.Faiz düşünmeyenler için girilerbilir.

• Sonunda 1000 küsür mesajı olan biri sisteme girdim diye yazmış. Gerçi sonuçları Ekim 2013'te belli olacak, o kadar bekleyemem ama göreceğiz bakalım :)

Ben de araştırmaya bir tanıdığım nedeniyle başladım, sisteme geçenlerde girmiş. Ben de faiz ile iş yapmak istemediğim için araştırıyorum. Açıkçası günah olmasa verdiğim 100.000 TL'ye bir o kadar da fark alsınlar umrumda değil. Benim 2 amacım var, biri bu dünyada iken kira yerine kendi evimde oturmak, Allah kısmet ederse gelecekte çocuğuma Allah sevgisi dışında birşey daha bırakabilmek. İkincisi ise bu yaptığım yüzünden günah işlememek. Sonuçta öyle ya da böyle şu anda bir evde oturuyor ve ömrümüzü sürdürüyoruz. Sorguya çekilirken çok mu lazımdı sana ev de günaha girdin denirse söyleyecek bir sözümüz olmaz.

Allah bizi yaşadığımız hayatın zorlukları nedeniyle günah işlemek zorunda kalmaktan korusun.

Ben de sisteme girersem veya tanıdığımın işi sonuçlanırsa referans olarak buraya yazacağım inşaallah.

• Bende faizsiz parayla araba almak için küçük bir araştırma yapmıştım. Neden sonra Eminevim/Eminoto olayına rastladım.
    Şöyle yüzeysel bakınca mantıklı gibi geldi bana. Eşe, dosta da söyledim akıllarına yattı. Ben numara filan bırakmamış, düşünme aşamasında idim.
    Anlattıklarımdan biri numara bırakmış, aramışlar; Eylül 25'de (yarın) Karaman'da talep alma organizasyonu gerçekleştiriyorlarmış, oraya davet etmişler.
    Biz ev için yada büyük miktarlar için girmeyeceğiz. 3 kuruşu bir araya denk getiremeyen insanlar olarak 10 ile 15 bin arası gireceğiz.
    Yarın ben ve 3 arkadaş gidip görüşeceğiz bakalım.

NOT: Mesaj sayısı samimiyete gösterge olmamalı. Bende kıllanırım ondan ama kaç yıldır şu foruma üyeyim. Post kasma derdinde olmayan, kendi halindeki insanların, fazla yazacak bir şeyi olmasa gerek. Binlerce mesaj yazdığım forumlar da mevcuttur tabi.

• Mrb arkadaşlar. bende eminevim sistemini yaklaşık 1 aydır araştırmaktayım ve internetteki birçok siteden takip etmekteyim. gecen hafta eminevim subesine gidip detaylı bilgi aldım. sizlerle de paylaşmak isterim. Gitmeden önce acaba faiz mi var bu işin içinde diye şüphelerim vardı ama açıkçası ödeme planını elime alınca şüphelerim büyük ölçüde gitti. bana vade ortası sistemini önerdiler. 100 bin TL için sıfır peşinatla 67 ay vade ve 34. ay ev teslimi olacağı söylendi. taksitlerim 1492 TL ve 67 ay sabit. zaten bu rakamla 67 yi çarpınca 100 bin TL çıkıyor. Beni faiz olmadığına inandıran da bu oldu. kira yardımı falan yok bu anlattıkları sistemde ama vade ortasına kadar beklemek gerekiyor. Ayrıca ara ödeme yaparsam, teslimat tarihinin de yaklaşacağını söylediler. mesela elime 20 bin Tl geçti ve 10. taksitle beraber hemen sisteme yatırdım diyelim, 34.ay olan teslimat sanırım 20. aya falan düşecek. 100 bin TL için 5900 TL organizasyon ücreti istediler . bana verdikleri detaylı kağıtta ilk ay 7392 tl ödeyeceğim söylenmiş ve bu 1. ay taksitiyle beraber. Yani 7392- 1492= 5900 bunun dışında hiçbir ödeme olmadığını söylediler. Bence mantıklı bir sistem. Ödediğim organizasyon ücretine gelince, faizdir diyenler de var değildir diyenlerde ama bence faiz değil arkadaşlar. Tıpkı emlakçıya evi temin etmesinden dolayı verdiğimiz ücret gibi, organizasyondan dolayı şirkete para veriyoruz.
    Bu yazdıklarımla ilgili farklı görüşleri olan arkadaşlar varsa paylaşsınlar lütfen. SAnırım bu ay içinde sisteme ben de dahil olacağım, hem birkez daha görüşme yapacağım için, sorularınızı şirket yetkilileriyle de paylaşabilirim.
    Saygılarımla ( Ha unutmadan benim ilk mesajım olduğundan şirket yetkilisi falan sanmayın )

• Merhaba Arkadaşlar;

iki seneyi aşkın bir süredir eminevimin üyesiyim. 2009 Haziranda üye olup ödemeye başladım, kurada 2010 haziranda bize çıktı. Evimizi teslim ettiler. Hatta ben bir ay öncesinden evi bulmuştum ama teslimat haziranda olacağı için alım satım işini ya bir ay sonraya bırakacaktık ya da ev sahibi evi vermiyordu. Sağolsunlar gittik şirket yetkilileri ile görüştüm bir ay sonraya çek verdiler. Parayı kesinlikle teslim etmiyorlar. Tapu işlemleri olacağı gün şirket yetkilisi gelip bizzat ev sahibine veriyor parayı. Yani parayı alıp başka işlerde kullanmak gibi bir durum mümkün değil, şirket güvenliği açısından güzel bir uygulama. Şu an hala aidatlarımı ödüyorum. 7 sene civarında daha ödemem var ama ben inşallah 2-3 sene sonra kalan borcumu toplu olarak kapatmak istiyorum. O zaman geri kalan borcunuz hesaplanırken kira bedelleri eklenmiyor. Her ay 300 TL kira ödemem var. Onlardan baya avantajım olacak bu durumda. Yani böyle bir seçeneğinizde var. Ben bu foruma yaklaşık 10 senedir üyeyim. Daha önceki nickim "budamıgoldiil" idi ancak şifremi unuttuğum için ve sitede yaşanan bir sorundan dolayı yeni şifre aktivasyon mailimi aktif olmayan bir mail adresime gönderdiğim için yeni hesap açtım. Ben size ne gidin üye olun derim ne de üye olmayın derim. Kafanıza takılanları ve merak ettiklerinizi cevaplamaya çalışırım ama son karar sizin. Karalama kampanyası yapanlarıda, öve öve bitiremeyenleride anlamıyorum. Her koyun kendi bacağından asılır neticede. Selamlar...

• anladığım kadarıyla bu iş artık güven ve tercih meselesine dönüşmüş, çünkü arada ciddi bir kazanç farkı yok.ben genede finans kurumları ile çalışmayı tercih ederim. eminevim ile bir sorunum yok ama bana ciddi bir kazanç sağlamıyorsa niye tercih edeyimki?
    mesela 2 sene önce ben eminevim sistemi yerine bankaya 1 ay vadeli hesap açsaydım ve her ay 2000 lira yatırsaydım ve ana para 25.ayın sonunda 50 bin lira olsaydı ve şuan 100 bin liraya bir ev bulup aynı bankadan 25 aylık kredi çeksem bana toplam maliyeti 59 bin civarı olurdu.ee zaten eminevim organizasyon ücreti altında zaten 6 bin lira alıyor geri kalıyor 3 bin lira heralde bankaya her ay 2000 lira yatırdığımda 25.ayın sonunda bunun getirisi 3000 lirayı bulur.
    artık bundan sonrası kişiye kalmış,hangi yolu tercih ederse kendi bileceği iş.
  • Merhaba a_rnett_a,
    Size birşey soracaktım.
    Anladığım kadarı ile çekilişli sisteme girmişsiniz. Evi teslim aldıktan sonra fazladan ödememiz gereken miktarı(kira yardımlarını) erkenden ödersek kira yardımları nasıl azalıyor açıklar mısınız? Bende Çekilişli sistemdeyim, 2012 Nisan Teslimli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: wtwt24

anladığım kadarıyla bu iş artık güven ve tercih meselesine dönüşmüş, çünkü arada ciddi bir kazanç farkı yok.ben genede finans kurumları ile çalışmayı tercih ederim. eminevim ile bir sorunum yok ama bana ciddi bir kazanç sağlamıyorsa niye tercih edeyimki?
    mesela 2 sene önce ben eminevim sistemi yerine bankaya 1 ay vadeli hesap açsaydım ve her ay 2000 lira yatırsaydım ve ana para 25.ayın sonunda 50 bin lira olsaydı ve şuan 100 bin liraya bir ev bulup aynı bankadan 25 aylık kredi çeksem bana toplam maliyeti 59 bin civarı olurdu.ee zaten eminevim organizasyon ücreti altında zaten 6 bin lira alıyor geri kalıyor 3 bin lira heralde bankaya her ay 2000 lira yatırdığımda 25.ayın sonunda bunun getirisi 3000 lirayı bulur.

hocam burada yazılan en guzel yazılardan biri sizinkisi. Banka yontemındekı yaklasım ılgınc.

• quote:

Orijinalden alıntı: onder748

Merhaba a_rnett_a,
    Size birşey soracaktım.
    Anladığım kadarı ile çekilişli sisteme girmişsiniz. Evi teslim aldıktan sonra fazladan ödememiz gereken miktarı(kira yardımlarını) erkenden ödersek kira yardımları nasıl azalıyor açıklar mısınız? Bende Çekilişli sistemdeyim, 2012 Nisan Teslimli.

Hocam şöyle anlatayım;

Siz evin borcunu tamamen bitirmemişken oturduğunuz ev grubun evi oluyor, yani mesela ben 120 kişilik gruptayım. Şu an oturduğum evde bu 120 kişinin evi sayılıyor. O yüzden borcum bitene kadar 120 kişiye kira ödüyorum. Buraya kadar anlaşıldı sanırım. Ama ben borcumu peşin kapatmak istersem mesela son 50 aylık borcum kaç paraya tekabül ediyorsa (benim 50*450 kira hariç) yaklaşık 22500TL tutuyor. Bu parayı peşin ödersem evin borcu kalmayacağı için ev benim evim oluyor (tapusu benim üzerime zaten) ve kira ödemem için bir sebep kalmıyor. Yani her ay 450 taksit + 300 kira ödüyorum ama peşin kapatacak olursam kira ödememe gerek kalmayacağı için sadece taksit miktarı kalan ay sayısıyla çarpılıyor. Ancak bu söylediğim olay tabiki borcun tamamını kapatman halinde geçerlidir. Yani şimdi ben bi 20 aylık ödeyeyim geri kalan 30 ayı da sonra öderim gibi bi uygulama olmaz. Selamlar..

• quote:

anladığım kadarıyla bu iş artık güven ve tercih meselesine dönüşmüş, çünkü arada ciddi bir kazanç farkı yok.ben genede finans kurumları ile çalışmayı tercih ederim. eminevim ile bir sorunum yok ama bana ciddi bir kazanç sağlamıyorsa niye tercih edeyimki?

Hocam kusura bakmayın ama ayda 2000 TL ödeme gücünüz varsa gidin istediğiniz yerden anında evinizi alın. Bu sistem 1000-1500 TL maaş alanlarıda kapsıyor. Yani mevcut durum itibari ile ev alma ümidi olmayan insanlarıda ev sahibi yapıyor. Savunmak için söylemiyorum sonuçta karşılıklı menfaat var ama ödeme gücünüze göre almak istediğiniz evi alabiliyorsunuz. Yani onu öyle yapsam bunu böyle yapsam demekle ev alınmıyor. Eğer ayda 4000TL geliriniz yoksa ayda 2000TL hayatta bir kenara koyamazsınız. Kira fatura gıda giyim vs vs derken o para erir gider. Ben şimdi her ay ödemem gereken parayı öyle böyle denkleştirip ödüyorum. İki sene içerisinde ödediğim parayı hesaplıyorum hayatta yanyana getiremeyeceğim parayı bir şekilde ödemişim. Eğer ev almasaydım para kaybolup gidecekti ve ben hala ayda 600TL kira ödüyor olacaktım. Yılbaşında 650 TL olurdu kesin. Şimdi 750 TL ödüyorum kafam rahat. Anahtarımı takıp kendi kapımı açıyorum. Tabi siz benim gibi biri değilseniz ayda 2000TL ödeyebiliyorsanız 100 bin tl lik bir ev yerine 200 000 TL lik bir evi bu sistemle çok rahat alırsınız. Selamlar...

• quote:

Birde yazmayı unutmuşum hocam ama faizden gelecek para Allah tan gelsin. Saygılarımla...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.