Şimdi Ara

EminEvim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.371
Cevap
45
Favori
359.607
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: klas34

öneri

arkadaşım ben bizzat adamların yaptığı sözleşmeyi okudum orda yazıyor zamanında yapılmayan ödemelerde şu kadar gecikme zammı uygulanır diye inanmıyorsan git sor. bu da bal gibi faizdir kaynak ilahiyatçı prof.dr. abdulaziz bayındır. ayrıca bu sistemin faizden bir farkı yok sadece inançlı insanların bi takım dini duygularından istifade ederek kar etme peşindeler. mesela, müşteri kura sistemine kayıt yaptırıyor adama hiçbir kurada çıkmazsa bile vade ortasında ödemesi yapılıyor bankada ise vade başı ödeme yapılıyor ne fark var arada. ayrıca imece usulü deniyor ödenen aidatlardan her ay biri ev sahibi yapılıyor deniyor ama vade ortasına geldimi herkesin ev parası veriliyor ama daha herkesin taksidi bitmediki nasıl oluyor bu iş. şirket daha önceki müşterilerden gelen birikimlerden kurada çıkmayanlarınm ev parasını veriyor. parayı para ile değiştirme misli misline olmadıkça haramdır haramdır haramdır. birde kendilerine inançlı süsü verip insanları sömürüyorlar. ismi lazım değil eminevim şubelerinden bir tanesi adamları ayda2 trilyon civarında cirosu aylık 100 milyar civarında karı var iş için giden birisine asgari ücret teklif ediyor. adamların dini hassasiyeti olmadığı burdan belli.

sende sallamışsın 2 trilyon tl ne demek bilmiyorsun galiba paradan 6 sıfır atılalı kaç yıl oldu hala alışamadınızmı ya?

Ev aldım kardeşim ben bu sistemle hala ısrar ediyosun gecikme zammı var diye bana mı uygulamadılar yani babalarının oğlu muyum ben.?yok böyle bişe.Alsalardı tabi ki faiz olurdu buna karşı çıkan yok zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: öneri

Orijinalden alıntı: wtwt24

öneri

arkadaşım ben bizzat adamların yaptığı sözleşmeyi okudum orda yazıyor zamanında yapılmayan ödemelerde şu kadar gecikme zammı uygulanır diye inanmıyorsan git sor. bu da bal gibi faizdir kaynak ilahiyatçı prof.dr. abdulaziz bayındır. ayrıca bu sistemin faizden bir farkı yok sadece inançlı insanların bi takım dini duygularından istifade ederek kar etme peşindeler. mesela, müşteri kura sistemine kayıt yaptırıyor adama hiçbir kurada çıkmazsa bile vade ortasında ödemesi yapılıyor bankada ise vade başı ödeme yapılıyor ne fark var arada. ayrıca imece usulü deniyor ödenen aidatlardan her ay biri ev sahibi yapılıyor deniyor ama vade ortasına geldimi herkesin ev parası veriliyor ama daha herkesin taksidi bitmediki nasıl oluyor bu iş. şirket daha önceki müşterilerden gelen birikimlerden kurada çıkmayanlarınm ev parasını veriyor. parayı para ile değiştirme misli misline olmadıkça haramdır haramdır haramdır. birde kendilerine inançlı süsü verip insanları sömürüyorlar. ismi lazım değil eminevim şubelerinden bir tanesi adamları ayda2 trilyon civarında cirosu aylık 100 milyar civarında karı var iş için giden birisine asgari ücret teklif ediyor. adamların dini hassasiyeti olmadığı burdan belli.

sende sallamışsın 2 trilyon tl ne demek bilmiyorsun galiba paradan 6 sıfır atılalı kaç yıl oldu hala alışamadınızmı ya?

Ev aldım kardeşim ben bu sistemle hala ısrar ediyosun gecikme zammı var diye bana mı uygulamadılar yani babalarının oğlu muyum ben.?yok böyle bişe.Alsalardı tabi ki faiz olurdu buna karşı çıkan yok zaten.

Alıntıları Göster
    öneri

sen evi ne zaman aldın bilmiyorum ama bundan 4 ay kadar önce ev için kayıt yaptıran birinin sözleşmesini okudum orda yazıyordu. inanmıyorsanız şubelerinden birine gidin örnek bir sözleşme isteyin açın okuyun gecikme zammı vermıymış yokmuymuş.

• quote:

öneri

Alıntıları Göster
    ayrıca bu sistemin tek sakıncası da sadece gecikme zammı değil.

• quote:

wtwt24

eski parayla 2trilyon. ne kastettiğimi anlayacak zekaya sahip değilsen o senin sorunun.

artık eski diye bir şey yok. hani bazı çocuklar vardır geç öğrenirler burda sorunlu olan ben değilim, çünkü alışveriş yaptığın parayı ifade edebilecek zekaya sahip değilsen ben napayım yada 2 trilyon yazmakmı daha zor 2 milyon yazmakmı

• quote:

ayrıca bu sistemin tek sakıncası da sadece gecikme zammı değil.

gecikme cezasının ne gibi bir sakıncası olabilirki bankalar gibi acımasız değildirler heralde.
    ben bu sistemi sistem herkese açıkken incelemiştim bana uygun gelmemişti çünkü diyelim burdan 80 bin liralık bir ev için oluşturulan bir gruba katılıp ve kurası ilk ay çıkan birinin ödediği parayla bankadan kredi çekip aynı vadede borçlanan biri hemen hemen aynı parayı ödüyordu.
    fakat sistemin bir iyi tarafı vardı yüksek miktarla katılırsan kazançlı çıkıyordun çünkü kira yardımı toplam değer üzerinden hesaplanıyordu işte benim tepkim bu yüzden neden kaldırdılar taksit hesaplama sistemini ne yani biz görüp karar veremiyormuyuzki biz sizi arayalım bilgilendirelim diyorlar bu tür pazarlama taktiğinden hoşlanmıyorum.

• quote:

öneri

Alıntıları Göster
    wtwt24

bana bak adam gibi konuş. ister trilyon derim ister milyon derim senden öğrenecek değilim isteyen istediği gibi anlar. ayrıca ben sistemden bahsediyorum sen milyona trilyona takılmışsın.

• quote:

wtwt24

eski parayla 2trilyon. ne kastettiğimi anlayacak zekaya sahip değilsen o senin sorunun.

Alıntıları Göster
    up deneyen bilen var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mucuklu Sucuk

up deneyen bilen var mı

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende araştırma aşamasındayım ama bana pek sağlam bir sistem gibi gelmedi ama tabi gidip yetkililerden bilgi almak lazım benim kafama takılan en önemli sorun kurada sona kalan kişi en az parayı ödeyecek diyorlar ama diyelimki ben 120 aylık bir sisteme girdim 120 ay sonra o evin değeri aynı kalacak değil illaki artış olacak belkide ev fiyatları fahiş derecede yükselecek böyle bir durumda önümüze 2 seçenek koyuyorlar sözde! neymiş efendim yapılan kira yardımlarını ayrı bir havuzda biriktirip evi alırken bu artışı bu parayla kapatabilirmişiz e hani o para kira yardımıydı? 2, seçenek daha da komik resmen dalga geçiyorlar ilerleyen zamanda benim maaşım artacakmış (maaşımı eminevim veriyoya) böylece artan paramla kapatacakmışım bu farkı: valla bunlar bizi ya salak zannediyo yada kendilerini çok akıllı adlediyolar biriside çıkıp anlatmıyor ki şu forumda arkadaşım neden anlatmıyosunuz herşeyi ayrıntılarıyla bu kadar insanın güvenini kazanmak varken neden kendinizden şüphe ettiriyorsunuz anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakann2632

arkadaşlar bende araştırma aşamasındayım ama bana pek sağlam bir sistem gibi gelmedi ama tabi gidip yetkililerden bilgi almak lazım benim kafama takılan en önemli sorun kurada sona kalan kişi en az parayı ödeyecek diyorlar ama diyelimki ben 120 aylık bir sisteme girdim 120 ay sonra o evin değeri aynı kalacak değil illaki artış olacak belkide ev fiyatları fahiş derecede yükselecek böyle bir durumda önümüze 2 seçenek koyuyorlar sözde! neymiş efendim yapılan kira yardımlarını ayrı bir havuzda biriktirip evi alırken bu artışı bu parayla kapatabilirmişiz e hani o para kira yardımıydı? 2, seçenek daha da komik resmen dalga geçiyorlar ilerleyen zamanda benim maaşım artacakmış (maaşımı eminevim veriyoya) böylece artan paramla kapatacakmışım bu farkı: valla bunlar bizi ya salak zannediyo yada kendilerini çok akıllı adlediyolar biriside çıkıp anlatmıyor ki şu forumda arkadaşım neden anlatmıyosunuz herşeyi ayrıntılarıyla bu kadar insanın güvenini kazanmak varken neden kendinizden şüphe ettiriyorsunuz anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    valla benim anladığım şu:
    önce herşey iyi niyetle başladı. Çok cüzi komisyon koyarak insanlara ev araba almasına vesile oldular. sonra baktılar bu işte tatlı para var. birsürü de personel alınca, sigorta, kira vs. fiyat dengeleriyle oynadılar. o yüzden artık eskisi gibi nette tabloyla açıklayacak kadar şeffaf değiller. adını sanını duymadığımız hocalardan fetva alarak da güvenilirlik sağlamaya çalışıyorlar. ne zamandır bu ve benzeri topicleri takip ediyorum ama ya bu tarz forumlara takılmıyorlar- haberleri yok ya da mantıklı açıklama yapamıyorlar ve susuyorlar. ısrarla telefon veya mail isteyerek birebir kişiyi birşekilde ikna ediyorlar. Birebir görüşülerek ihlas armutlu devremülk veya su arıtma cihazı vs. yok yere alan birsürü insan tanıyorum. insanımız ikili görüşmede kolay kolay yok demez ama sonrada neden aldım diyerek pişmanlık duyar. buradan eminevim çalışanlarına sesleniyorum: kimsenin size laf attığı yok, belkide manevi değerler açısından çok hassas insanlarda olabilirsiniz ve kimse sizin ekmeğiyleoynama gibi derdi yok ama yaptığınız faaliyetleri açık ve net belirtiniz lütfen.
    selam ve hürmetlerimle

• quote:

wtwt24

Alıntıları Göster
    eminevim faizsiz ev sahibi olunduğunu duyduğumda bayağı umutlanmıştım internette yorumları okuduğumda bankadan bir farkı olmadığına kanaat ettim ayrıca insanları ikna edebilecekleri ve güvenlerini sağlayacak bir sitelerinin olması iyi fakat biz sizi arayalım demesi kapalı kutu gibi güvensizlik veriyor. 20 yıllık deneyim teminat yerine geçmiyor bir gecede her şey bitiyor ben bunu daha önce de yaşadım kaybettiklerimi alamadım gerçi o zaman kaybım fazla değildi ama bir ev benim 10 yılıma mal olacağından bende güven oluşturmadı. elbette eminevim girip üye olan arkadaşlar İşallah evlerine kavuşurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurgazi

valla benim anladığım şu:
    önce herşey iyi niyetle başladı. Çok cüzi komisyon koyarak insanlara ev araba almasına vesile oldular. sonra baktılar bu işte tatlı para var. birsürü de personel alınca, sigorta, kira vs. fiyat dengeleriyle oynadılar. o yüzden artık eskisi gibi nette tabloyla açıklayacak kadar şeffaf değiller. adını sanını duymadığımız hocalardan fetva alarak da güvenilirlik sağlamaya çalışıyorlar. ne zamandır bu ve benzeri topicleri takip ediyorum ama ya bu tarz forumlara takılmıyorlar- haberleri yok ya da mantıklı açıklama yapamıyorlar ve susuyorlar. ısrarla telefon veya mail isteyerek birebir kişiyi birşekilde ikna ediyorlar. Birebir görüşülerek ihlas armutlu devremülk veya su arıtma cihazı vs. yok yere alan birsürü insan tanıyorum. insanımız ikili görüşmede kolay kolay yok demez ama sonrada neden aldım diyerek pişmanlık duyar. buradan eminevim çalışanlarına sesleniyorum: kimsenin size laf attığı yok, belkide manevi değerler açısından çok hassas insanlarda olabilirsiniz ve kimse sizin ekmeğiyleoynama gibi derdi yok ama yaptığınız faaliyetleri açık ve net belirtiniz lütfen.
    selam ve hürmetlerimle

Alıntıları Göster
    Bence en iyisi banka kredisi
    hiç olmazsa ne alıp verdiğin belli
    ben ev falan alırsam her zaman tercihim banka kredisinden yana olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

arkadaşım banka kredisi dediğin tümden haram. biz yine eminevim sisteminin şaibeli olduğundan bahsediyoruz ancak banka kredisi %100 haram. yağmurdan kaçayım derken doluya tutulma. banka kredisine kesinlikle bulaşma...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: :::KR@L:::

arkadaşım banka kredisi dediğin tümden haram. biz yine eminevim sisteminin şaibeli olduğundan bahsediyoruz ancak banka kredisi %100 haram. yağmurdan kaçayım derken doluya tutulma. banka kredisine kesinlikle bulaşma...

Alıntıları Göster
    Bu sistemi epeyce araştıran biri olarak öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak isterim. geçen yaz maltepe şubesinden bir temsilci ile 1.5 saate yakın bir görüşme yaptım. klasik satış yöntemlerinde olduğu gibi çabaları sürekli kayıt yapmaya yönelik oldu. bu çok fazla rahatsız etmedi açıkcası. ısrarla kayıt olmadan önce detaylı inceleme yapmak istediğimi söyleyip bir kaç gün zaman geçirdim. görüşmemizi takip eden 2 hafta boyunca neredeyse gün aşırı arandım. bunun nedeni ni daha sonradan anladım. "İLK 2 HAFTA MÜŞTERİYİ ABONE YAPMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN" çünkü bu 2 haftayı geçtikten sonra müşteri sistemi daha detaylı araştırmış olacak ve haliyle kafasına takılan soruların sayısı artacak. güzel bir yöntem tebrik ediyorum öncelikle.

bu süre zarfında yetkiliden benim için şöyle bir çalışma yapmasını istedim. 30bin tl peşinat + organizasyon ücreti (8850TL) ile 150bin TL lik sisteme girmiş olsam taksitlerim ne olur. bununla ilgili bana döküman göndermesini istedim. kendiside beni kırmadı ve faks yolu ile bunu yolladı. yolladıktan sonra sistemi çok daha net anlamaya başladım. AÇIKCASI GÜVEN OLARAK HİÇ BİR TEREDDÜTÜM YOK SİSTEME fakat kafama takılan çok önemli bir ayrıntı oldu. kaç gündür bunu düşünürken bugün bu konu altında 1 arkadaşın bu konudan bahsettiğini gördüm fakat bir yanıt bulamadım. aslında hepimizin olayın bu kısmına dikkat etmesi ve her görüşen arkadaşın ısrarla temsilcilerden bunun yanıtını almasını beklerim. bende bir sonraki görüşmemde bu konu üzerine duracağım. eğer bunu çok net bir şekilde anlatabilirlerse kayıt yaptıracağım.

(ÖNEMLİ!!!) ; 150BİN tl LİK sisteme 30bin TL peşinat ve organizasyon ücreti ile girdiğimde aylık taksitlerimin 1000TL ile başlamasını istediğimde aşağıdaki gibi bir tablo çıktı karşıma

ilk ayı 1000 tl ödeme ve ardından her ay azalan bir ödeme planı ( ben evimi en son almayı kabul etmiştim. tabi 120.ayın sonu değil 36.ayda geri kalanları teslim edeceklerini söylemişlerdi). 35. ayda taksitim 473 TL ye kadar düşüyordu. Toplam alacağım kira yardımı 11500 TL iken 36. ayda taksitlerim 1600TL ye çıkacaktı ve geri kalan aylarda 600 kira yardımı yapacaktım. toplamda 51000 TL kira yardımı. sistemin toplam maliyeti bana 198.331.128 TL olacaktı...

GELELİM İŞİN İÇİNDEKİ SAÇMALIKLARA (benim tespit edebildiklerim bunlar.eğer sizlerde başka birşeye dikkat ettiyse lütfen paylaşsın bizlerle)

1) ben evi en son almayı kabul etmeme rağmen ve benden sonra kimse kirada kalmayacak olmasına rağmen neden kira yardımı yapıyorum. cevap olarak ilk başlarda şunu bulmuştum fakat yaptığım hesaplar sonucunda bununda olmadığını gördüm.
    HESAP ŞU; birinci ay sadece 1 kişi ev sahibi oluyor ve yaptığı kira yardımı 600TL fakat bana ilk ayda tam 150TL kira yardımı yapıyor sistem.benimle birlikte geride kalan 119 kişiye bu yardımı yapıyor. yani 115 kişinin parasını sistemden veriyorlar. ilk başta bundan kaynaklancağını tahmin etmiştim fakat excelde yaptığım hesaplar sonucunda benden tam 25000 TL fazladan para alacaklarını gördüm. şimdi akıllara şu soru gelebilir ; 198bin tl den organizasyon ücreti ve bu fazladan alındığını düşündüğün 25bin tlyi çıkardığımızda 164bin küsür lira kalıyor. 14bin liralık fazlalık ne olur?. onun sebebide az önce söylediğim gibi sistem ilk aylarda kira yardımlarını kendi yapıyor. bunun karşılığı olan 14bin lira. ve bunu sadece evini 36. ay alandan almak zorunda. evi ilk alan kişi ise 35 ay boyunca yaptığı kira yardımları ile sisteme 21bin TL vermiş oluyor. buna ilaveten 14bin tl daha vermek zorunda kalıyor.
    EĞER EV İLK ÇIKMIŞ OLSAYDI 150bin + 8850 TL organizasyon + 21bin kira y(evin ilk çıkmasından) + 14 bin kira y. (herkesin sisteme olan kira borcu yani ilk aylarda ödenen kira yardımları) toplam= 193-194 bin TL maksimum.

buradanda görüldüğü gibi sisteme ilk girenin bile maksimum 194 bin lira ödemesi gereken bir sistemde evi son almak isteyen ben 198bin tl ödemek zorunda kalıyorum.

bence sistemi hazırlayanlar şunu düşünmüş. banka kredilerine göre daha az ödeyeceği ve faizsiz sistem olduğu için paşa paşa kabul edecektir insanlar. ben bunun cevabını öğrenmeden sisteme katılmayı düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elekci83 -- 26 Nisan 2011; 0:07:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: elekci83

Bu sistemi epeyce araştıran biri olarak öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak isterim. geçen yaz maltepe şubesinden bir temsilci ile 1.5 saate yakın bir görüşme yaptım. klasik satış yöntemlerinde olduğu gibi çabaları sürekli kayıt yapmaya yönelik oldu. bu çok fazla rahatsız etme açıkcası. ısrarla kayıt olmadan önce detaylı inceleme yapmak istediğimi söyleyip bir kaç gün zaman geçirdim. görüşmemizi takip eden 2 hafta boyunca neredeyse gün aşırı arandım. bunun nedeni ni daha sonradan anladım. "İLK 2 HAFTA MÜŞTERİYİ ABONE YAPMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN" çünkü bu 2 haftayı geçtikten sonra müşteri sistemi daha detaylı araştırmış olacak ve haliyle kafasına takılan soruların sayısı artacak. güzel bir yöntem tebrik ediyorum öncelikle.

bu süre zarfında yetkiliden benim için şöyle bir çalışma yapmasını istedim. 30bin tl peşinat + organizasyon ücreti (8850TL) ile 150bin TL lik sisteme girmiş olsam taksitlerim ne olur. bununla ilgili bana döküman göndermesini istedim. kendiside beni kırmadı ve faks yolu ile bunu yolladı. yolladıktan sonra sistemi çok daha net anlamaya başladım. AÇIKCASI GÜVEN OLARAK HİÇ BİR TEREDDÜTÜM YÜK SİSTEME fakat kafama takılan çok önemli bir ayrıntı oldu. kaç gündür bunu düşünürken bugün bu konu altında 1 arkadaşın bu konudan bahsettiğini gördüm fakat bir yanıt bulamadım. aslında hepimizin olayın bu kısmına dikkat etmesi ve her görüşen arkadaşın ısrarla temsilcilerden bunun yanıtını almasını beklerim. bende bir sonraki görüşmemde bu konu üzerine duracağım. eğer bunu çok net bir şekilde anlatabilirlerse kayıt yaptıracağım.

(ÖNEMLİ!!!) ; 150BİN tl LİK sisteme 30bin TL peşinat ve organizasyon ücreti ile girdiğimde aylık taksitlerimin 1000TL ile başlamasını istediğimde aşağıdaki gibi bir tablo çıktı karşıma

ilk ayı 1000 tl ödeme ve ardından her ay azalan bir ödeme planı ( ben evimi en son almayı kabul etmiştim. tabi 120.ayın sonu değil 36.ayda geri kalanları teslim edeceklerini söylemişlerdi). 35. ayda taksitim 473 TL ye kadar düşüyordu. Toplam alacağım kira yardımı 11500 TL iken 36. ayda taksitlerim 1600TL ye çıkacaktı ve geri kalan aylarda 600 kira yardımı yapacaktım. toplamda 51000 TL kira yardımı. sistemin toplam maliyeti bana 198.331.128 TL olacaktı...

GELELİM İŞİN İÇİNDEKİ SAÇMALIKLARA (benim tespit edebildiklerim bunlar.eğer sizlerde başka birşeye dikkat ettiyse lütfen paylaşsın bizlerle)

1) ben evi en son almayı kabul etmeme rağmen ve benden sonra kimse kirada kalmayacak olmasına rağmen neden kira yardımı yapıyorum. cevap olarak ilk başlarad şunu bulmuştum fakat yaptığım hesaplar sonucunda bununda olmadığını gördüm.
    HESAP ŞU; birinci ay sadece 1 kişi ev sahibi oluyor ve yaptığı kira yardımı 600TL fakat bana ilk ayda tam 150TL kira yardımı yapıyor sistem.benimle birlikte geride kalan 119 kişiye bu yardımı yapıyor. yani 115 kişinin parasını sistemden veriyorlar. ilk başta bundan kaynaklancağını tahmin etmiştim fakat excelde yaptığım hesaplar sonucunda benden tam 25000 TL fazladan para alacaklarını gördüm. şimdi akıllara şu soru gelebilir ; 198bin tl den organizasyon ücreti ve bu fazladan alındığını düşündüğün 25bin tlyi çıkardığımızda 164bin küsür lira kalıyor. 14bin liralık fazlalık ne olur?. onun sebebide az önce söylediğim gibi sistem ilk aylarda kira yardımlarını kendi yapıyor. bunun karşılığı olan 14bin lira. ve bunu sadece evini 36. ay alanda almak zorunda. evi ilk alan kişi ise 35 ay boyunca yaptığı kira yardımları ile sisteme 21bin TL vermiş oluyor. buna ilaveten 14bin tl daha vermek zorunda kalıyor.
    EĞER EV İLK ÇIKMIŞ OLSAYDI 150bin + 8850 TL organizasyon + 21bin kira y(evin ilk çıkmasından) + 14 bin kira y. (herkesin sisteme olan kira borcu yani ilk aylarda ödenen kira yardımları) toplam= 193-194 bin TL maksimum.

buradanda görüldüğü gibi sisteme ilk girenin bile maksimum 194 bin lira ödemesi gereken bir sistemde evi son almak isteyen ben 198bin tl ödemek zorunda kalıyorum.

bence sistemi hazırlayanlar şunu düşünmüş. banka kredilerine göre daha az ödeyeceği ve faizsiz sistem olduğu için paşa paşa kabul edecektir insanlar. ben bunun cevabını öğrenmeden sisteme katılmayı düşünmüyorum.

ohooo bunlar iyice cıvıtmış demekki sistemlerini neden gizledikleri böylece ortaya çıkıyor.ayrıca şunu söyleyeyim ben faiz'e karşıyım faiz'li bankalarla çalışmam ama en kral hoca bana konut kredisi faiz'dir diyemez. ama malesef bankalar faiz kelimesini kullanarak caiz olan bu işi mundar ediyorlar.

• quote:

quote:

Bu sistemi epeyce araştıran biri olarak öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak ve fikir alışverişinde bulunmak isterim. geçen yaz maltepe şubesinden bir temsilci ile 1.5 saate yakın bir görüşme yaptım. klasik satış yöntemlerinde olduğu gibi çabaları sürekli kayıt yapmaya yönelik oldu. bu çok fazla rahatsız etme açıkcası. ısrarla kayıt olmadan önce detaylı inceleme yapmak istediğimi söyleyip bir kaç gün zaman geçirdim. görüşmemizi takip eden 2 hafta boyunca neredeyse gün aşırı arandım. bunun nedeni ni daha sonradan anladım. "İLK 2 HAFTA MÜŞTERİYİ ABONE YAPMAK İÇİN EN İYİ ZAMAN" çünkü bu 2 haftayı geçtikten sonra müşteri sistemi daha detaylı araştırmış olacak ve haliyle kafasına takılan soruların sayısı artacak. güzel bir yöntem tebrik ediyorum öncelikle.

bu süre zarfında yetkiliden benim için şöyle bir çalışma yapmasını istedim. 30bin tl peşinat + organizasyon ücreti (8850TL) ile 150bin TL lik sisteme girmiş olsam taksitlerim ne olur. bununla ilgili bana döküman göndermesini istedim. kendiside beni kırmadı ve faks yolu ile bunu yolladı. yolladıktan sonra sistemi çok daha net anlamaya başladım. AÇIKCASI GÜVEN OLARAK HİÇ BİR TEREDDÜTÜM YÜK SİSTEME fakat kafama takılan çok önemli bir ayrıntı oldu. kaç gündür bunu düşünürken bugün bu konu altında 1 arkadaşın bu konudan bahsettiğini gördüm fakat bir yanıt bulamadım. aslında hepimizin olayın bu kısmına dikkat etmesi ve her görüşen arkadaşın ısrarla temsilcilerden bunun yanıtını almasını beklerim. bende bir sonraki görüşmemde bu konu üzerine duracağım. eğer bunu çok net bir şekilde anlatabilirlerse kayıt yaptıracağım.

1) ben evi en son almayı kabul etmeme rağmen ve benden sonra kimse kirada kalmayacak olmasına rağmen neden kira yardımı yapıyorum. cevap olarak ilk başlarad şunu bulmuştum fakat yaptığım hesaplar sonucunda bununda olmadığını gördüm.
    HESAP ŞU; birinci ay sadece 1 kişi ev sahibi oluyor ve yaptığı kira yardımı 600TL fakat bana ilk ayda tam 150TL kira yardımı yapıyor sistem.benimle birlikte geride kalan 119 kişiye bu yardımı yapıyor. yani 115 kişinin parasını sistemden veriyorlar. ilk başta bundan kaynaklancağını tahmin etmiştim fakat excelde yaptığım hesaplar sonucunda benden tam 25000 TL fazladan para alacaklarını gördüm. şimdi akıllara şu soru gelebilir ; 198bin tl den organizasyon ücreti ve bu fazladan alındığını düşündüğün 25bin tlyi çıkardığımızda 164bin küsür lira kalıyor. 14bin liralık fazlalık ne olur?. onun sebebide az önce söylediğim gibi sistem ilk aylarda kira yardımlarını kendi yapıyor. bunun karşılığı olan 14bin lira. ve bunu sadece evini 36. ay alanda almak zorunda. evi ilk alan kişi ise 35 ay boyunca yaptığı kira yardımları ile sisteme 21bin TL vermiş oluyor. buna ilaveten 14bin tl daha vermek zorunda kalıyor.

ohooo bunlar iyice cıvıtmış demekki sistemlerini neden gizledikleri böylece ortaya çıkıyor.ayrıca şunu söyleyeyim ben faiz'e karşıyım faiz'li bankalarla çalışmam ama en kral hoca bana konut kredisi faiz'dir diyemez. ama malesef bankalar faiz kelimesini kullanarak caiz olan bu işi mundar ediyorlar.

bankaların verdiklerinin faiz olmasının nedeni seninde dediğin gibi bankaların adına "faiz" demelerinden geliyor. katılım bankalarıda senin gibi düşündüğü için adına faiz demiyorlar. dinimizde şu vardır. bir malı sen 3 liraya alıp kendi müşterine vadeli olarak 5 liraya satabilirsin. bu dinimizce caiz olan birşey. zaten katılım bankalarıda aynen bunu yapıyor. sana para vermiyor hatta sistemlerinde ihtiyaç kredisi diye birşeyde yok. diyorki "bana alacağın evi göster" sende diyorsun ki "işte şurada 150Bin tl lik ev var ve ben bunu almak istiyorum" banka gidiyor sana o evi alıyor ve diyorki "ben sana ayda şukadar ödeme karşılığında 120 ay vadeli bu daireyi satarım." evin yeni vadeli fiyatı neyse sen onu biliyor ve alıyorsun.
    diğer bankalarda ise sistem şöyle ben sana 150bin tl veririm karşılığında 240bin tl alırım bunun 90bin tlsi 120 aylık faizdir.

• quote:

quote:

quote:

bankaların verdiklerinin faiz olmasının nedeni seninde dediğin gibi bankaların adına "faiz" demelerinden geliyor. katılım bankalarıda senin gibi düşündüğü için adına faiz demiyorlar. dinimizde şu vardır. bir malı sen 3 liraya alıp kendi müşterine vadeli olarak 5 liraya satabilirsin. bu dinimizce caiz olan birşey. zaten katılım bankalarıda aynen bunu yapıyor. sana para vermiyor hatta sistemlerinde ihtiyaç kredisi diye birşeyde yok. diyorki "bana alacağın evi göster" sende diyorsun ki "işte şurada 150Bin tl lik ev var ve ben bunu almak istiyorum" banka gidiyor sana o evi alıyor ve diyorki "ben sana ayda şukadar ödeme karşılığında 120 ay vadeli bu daireyi satarım." evin yeni vadeli fiyatı neyse sen onu biliyor ve alıyorsun.
    diğer bankalarda ise sistem şöyle ben sana 150bin tl veririm karşılığında 240bin tl alırım bunun 90bin tlsi 120 aylık faizdir.

Alıntıları Göster
    Eminevim merkeze yukarıda yazdıklarımı mail attım. Maltepe şubesinden aradılar. sorularınız varmış sizi şubemize bekliyoruz diye. en kısa zamanda gidip sonucu sizlerle paylaşacağım.

• quote:

Eminevim merkeze yukarıda yazdıklarımı mail attım. Maltepe şubesinden aradılar. sorularınız varmış sizi şubemize bekliyoruz diye. en kısa zamanda gidip sonucu sizlerle paylaşacağım.

evet hocam sonuç ne oldu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsay

quote:

evet hocam sonuç ne oldu ?

Alıntıları Göster
    ne oldu eminevim işi? Başka araştıran yokmu?
  • quote:

wtwt24

Alıntıları Göster
    http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/emin-evim-emin-otomotiv%E2%80%99den-ev-arac-almakta-bir-sakinca-var-midir.html

Yukarıdaki Abdülaziz BAYINDIR hocanın açıklamasını da okumanızı tavsiye ederim.

Not: Ben de Eminevim'e güvenemediğim için bu uygulamaya katılmıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: guide08

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/emin-evim-emin-otomotiv%E2%80%99den-ev-arac-almakta-bir-sakinca-var-midir.html

Yukarıdaki Abdülaziz BAYINDIR hocanın açıklamasını da okumanızı tavsiye ederim.

Not: Ben de Eminevim'e güvenemediğim için bu uygulamaya katılmıyorum.

Alıntıları Göster
    YORUMLARIN BİR ÇOĞUNU OKUDUM 1991 YILINDAN BERİ FAALİYET GÖSTEREN BİR ŞİRKET İÇİN ALIP KAÇARLAR, DOLANDIRICILAR, HIRSIZLAR, BUNLAR BATAR GİDER DİYENLER, BU ŞİRKETİN FAALİYET GÖSTERDİĞİ 20 YILDA BATAN 30'A YAKIN BANKAYI GÖRMEMELERİ, MİLYONU AŞAN BANKA MAĞDURLARINI YOKMUŞ SAYMALARI, ŞUANDA HAPİSHANEDE BULUNAN İNSANLARIN NERDEYSE YARISINA YAKINININ FAİZ SEBEBİ İLE İÇERDE OLDUĞUNU DİLE GETİRMEMELERİ, FAİZLE ÇALIŞAN BANKALARLA İŞ YAPMANIN DAHA GARANTİLİ BİR SİSTEMMİŞ GİBİ BİR İMAJ YARATMALARINI ÇOK ÇELİŞKİLİ BİR DURUM OLARAK GÖRÜYORUM, ŞUANDA BU VERİLERE BAKTIĞIMIZDA BİR BANKANIN BATMASI EMİNEVİMİN BATMASINDAN DAHA OLASILIĞI YÜKSEK OLAN BİR DURUM, BU SİSTEMİ VE ŞİRKETİN İŞLEYİŞİNİ AZ ÇOK İNCELEYEN BİRİSİ İÇİN GAYET AÇIKTIR. SİSTEMDE BIRAKIN FAİZİ VADE FARKI BİLE BULUNMAMAKTADIR. AYRICA TİCARİ AÇIDANDA BAKTIĞIMIZDA ŞİRKETİN BATMA DURUMU ÇOK DÜŞÜKTÜR SEBEBİ İSE ŞİRKET NE EV SATMAKTADIR, NE ARAÇ NEDE BAŞKA BİR TİCARİ META SATMAKTADIR ŞİRKET SADECE ORGANİZASYON YAPMAKTADIR, YANİ ORTADA TİCARET METASI OLMADIĞI İÇİN BATMA DURUMU ÇOK ZOR YAŞANACAK BİR DURUMDUR Kİ ŞU ANA KADAR BİRÇOK KRİZDEN GEÇEN ŞİRKET ÇOK SAĞLAM BİR ŞEKİLDE TESLİMATARINA DEVAM ETMİŞTİR. ŞUANDA 70.000'E YAKLAŞAN TESLİMATI MEVCUTTUR. UNUTMAYALIM Kİ BU 20 YILLIK SÜREDE BİR ÇOK DEV ŞİRKET VE BANKA KRİZE DAYANAMAYIP BATMIŞTIR O YÜZDEN AFAKİ SÖYLEMLERLE ŞİRKETİ KÖTÜLEYEN KİŞİLERDE BEN ARTNİYET ARIYORUM YANİ FAİZE KARŞI FAİZSİZ SİSTEMİN ÖNCÜSÜ OLAN BU ŞİRKETİ YIPRATMAYA YÖNELİK HAREKETLER DİYE DÜŞÜNÜYORUM, UNUTMAYALIM Kİ ŞİRKET SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞININ İZNİ İLE FAALİYET GÖSTERMEKTEDİR AYRICA BAKANLIĞA HER SENE TEMİNAT OLARAK TAŞINIR VE TAŞINMAZLARDAN HİPOTEK VERMEKTEDİR Kİ BUDA İŞTİRAKÇİLERİN TEMİNATIDIR. AYRICA SÖZLEŞMEDEKİ CEZA MADDESİNİ DİLE GETİREN KARDEŞLERİM İÇİN KONUYU ŞÖYLE AÇIKLAYALIM TESLİMAT YAPILMADAN ÖNCE ZATEN CEZA UYGULAMAK GİBİ BİR DURUM SÖZ KONUSU DEĞİL ÇÜNKÜ SÖZLEŞMEDE 6 AYA KADAR BORÇ DONDURMA HAKKINIZ VAR ÖDEYEMEDİĞİNİZ ZAMAN BORCUNUZU DONDURURSUNUZ DURUM DAHA VAHİMSE ÇIKMA HAKKINIZDA VAR FAKAT; EVİNİZİ ALDIKTAN, KİRADAN KURTULDUKTAN SONRA ŞİRKET ARTIK ANLAYIŞI SİZDEN BEKLEMEKTEDİR, ÇÜNKÜ EVİNİZİ ALMADAN ÖNCE ŞİRKET SİZE GEREKLİ BÜTÜN KOLAYLIĞI SAĞLADI, SIRA SİZDE AMA EVİNİZİ ALDIKTAN SONRA ÖDEME YAPMAMAKTA ISRAR EDERSENİZ %2 CEZA UYGULANIR Kİ BU ZATEN FAİZE GİRMEZ, ART NİYETLİ KİŞİLERİN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN KONULMUŞ BİR MADDEDİR. BAZI KARDEŞLERİMİZ İSE ÇEKİLİŞLİ SİSTEMDEKİ HERKESİN VADE YARISINDA TESLİM ALDIĞINI FAKAT YARDIMLARA İSE VADENİN SONUNA KADAR DEVAM EDİLDİĞİNİ BELİRTMİŞLER PEKİ BUKADAR İNCE ARAŞTIRDIĞINIZA GÖRE 120 AYLIK BİR GRUPTA İLK AY EVİNİ ALAN KİŞİ FARZ EDELİM İLK AY 150TL FAZLA ÖDEYİP YARDIMDA BULUNMAKTADIR FAKAT; GRUPTAKİ DİĞER 119 KİŞİNİN ORTALAMA ÖDEMESİ İLK AY 100TL DÜŞMEKTEDİR BUDA ORTALAMA 12 MİLYARA YAKIN BİR İNDİRİM DEMEK VE DİĞER AY YİNE BİR KİŞİ EVİNİ ALMASINA RAĞMEN ŞİRKET GERİ KALAN 118 KİŞİNİN ÖDEMESİNİ YİNE DÜŞÜRMEKTEDİR YANİ ŞİRKET FİNANSE ETMEKTEDİR. VADENİN SONUNA KADAR ALINAN ÖDEME İSE BU DENGEYİ KURMAKTADIR. BUNLAR GÖZ ÖNÜNDE BULUNDURULDUĞUNDA ŞİRKETİN NE KADAR ADİL VE HAKKANİYETLE ÇALIŞTIĞINI FARK EDECEKSİNİZ. BENDE ŞİRKETİN VADE ORTASI SİSTEMİNE KAYITLI BİRİSİ OLARAK BUNLARI SİZE BELİRTMEK İSTEDİM... KARAR SİZİN İSTER BANKAYA GİDİN MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA SIKINTIYA DÜŞÜN, İSTER EMİNEVİMİ SEÇİN MADDİ VE MANEVİ ANLAMDA HUZURA KAVUŞUN TAKTİR SİZİN... EMRİ MARUF, NEHYİ MÜNKER GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞTIK İNŞAALLAH...

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.