Şimdi Ara

Emekli maaş promosyon & dayanışma & tartışma (İlk mesajda en yüksek 5 banka olacaktır)25.09.23) (73. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
20.933
Cevap
636
Favori
1.540.079
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
174 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Q-7 kullanıcısına yanıt
    Görüşülen bankaların ismini de yazarsanız, bu işlemi yapmak isteyenlere kolaylık olur.
  • Eline sağlık çok yararlı bir konu olmuş.
  • arkadaşlar en avantajlı emekli maaş banka değişim promosyonlarını hangi banka veriyor şu an için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alikkkk

Annem iki maaş alıyor. Rahmetli babam iş kazasından vefat etmişti biri kaza sigortası diğeri asıl emekli maaşı. Hatta çift maaştan düşük maaşın yarısı kesilir kaidesi ile düşük maaşın yarısını alıyor. Bugün isbank mesaj attı emekli günü diyerek bakalım çift ikramiye konusunda ne diyecekler. Maaşın biri 2100 diğeri 650 TL civarında. Sonucu yazarım akşama

Biraz önce bankadan çıktık. Malum çift maaşa tek promosyon dendi. Bende büyük maaşa promosyon anlaşması yaptım küçük maaşa yapmadım başka bankaya tasiyacagim o maaşı kredi kartı ve iki fatura ödemesi onaylarim en kötü. Bu şekilde yapacaklar maaşa bağlı sicil numaraları not alsınlar orada binsaat e devlet v.s uğraştık hangisi diye

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Annem iki maaş alıyor. Rahmetli babam iş kazasından vefat etmişti biri kaza sigortası diğeri asıl emekli maaşı. Hatta çift maaştan düşük maaşın yarısı kesilir kaidesi ile düşük maaşın yarısını alıyor. Bugün isbank mesaj attı emekli günü diyerek bakalım çift ikramiye konusunda ne diyecekler. Maaşın biri 2100 diğeri 650 TL civarında. Sonucu yazarım akşama

Biraz önce bankadan çıktık. Malum çift maaşa tek promosyon dendi. Bende büyük maaşa promosyon anlaşması yaptım küçük maaşa yapmadım başka bankaya tasiyacagim o maaşı kredi kartı ve iki fatura ödemesi onaylarim en kötü. Bu şekilde yapacaklar maaşa bağlı sicil numaraları not alsınlar orada binsaat e devlet v.s uğraştık hangisi diye

Kötü olmuş. hangi bankayla, hangi şartlara anlastiniz ?

• İNG şartlarını açıklamış :

Emekli Maaşınızı ING’ye taşıyarak, 450 TL’ye varan promosyon fırsatından yararlanabilirsiniz.
    1 aya isabet eden toplam gelir/aylık tutarınızın 1.000 TL’nin altında (1.000 TL hariç) olması halinde 300 TL, 1.000 - 2.000 TL (2.000 TL hariç) arasında olması halinde 375 TL, 2.000 TL ve üzerinde olması halinde 450 TL promosyon ödemesi alırsınız. *
    Bütün banka ATM’lerinden maaşınızı ücretsiz olarak çekebilirsiniz.
    Vadesiz Mevduat Hesaplarınız için hesap işletim ücreti ödemeden işlemlerinizi yapabilirsiniz.
    Nakit ihtiyaçlarınız için size özel avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi fırsatlarından yararlanabilirsiniz.
    ING Bank Telefon Bankacılığı’ndan 7/24 hizmet alabilirsiniz. Üstelik, aradığınızda menüde hiç dolaşmadan, direkt size özel müşteri temsilcilerimizden ayrıcalıklı hizmet alırsınız.
    Destek Hesap ile maaş gününüzü beklemeden, hesabınızda para olmasa bile nakit çekebilirsiniz.
    Özel asistan hizmeti ile 0212 328 28 28’i arayarak ücretsiz tıbbi bilgi ve danışmanlık ile ambulans imkânından faydalanabilirsiniz.
    * Kampanyadan, maaşınızı 3 yıl boyunca bankamızdan almayı taahhüt etmeniz ve 1 Mart 2017’den sonra maaşınızın bankamıza yatmış olması şartıyla faydalanabilirsiniz. Ayrıca, Bankamızda 2 adet otomatik ödeme talimatınızın ve Kredili Mevduat Hesabınızın veya bir kredi kartınızın olması gerekir. Bankamızca yapılacak değerlendirmeler neticesinde tarafınıza kredi kartı verilememesi veya Kredili Mevduat Hesabı açılamaması halinde, promosyon ödemesi alabilmek için 1 tane daha otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekmektedir. Taahhüde aykırılık olması halinde, ilgili tarihte tarafınıza ödenen promosyon bedeli, kıstelyevm hesabı yapılarak (oranlanarak) tarafınıza borç yansıtılır.

+ ları :
    her atm den para çekilebilmesi(günlük çekim limiti belirtilmemiş)
    hes işl ücreti almaması

- leri :
    kredi kartı veya kmh zorunlu
    2 otm fat ödemesi istiyor
    ama sanırım bu - ler her bankada olacak...

ayrıca eft ücreti alınacak mı belirtilmemiş.ancak günlük paketi olanlardan almaz diye tahmin ediyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 22 Şubat 2017; 17:52:29 >

• soyken kullanıcısına yanıt
    Merhaba. İng devam ediyor mu acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maaş nasıl taşınır?

Emekli maaşımı nasıl taşırım?

SSK emeklileri en yakın şubemizi ziyaret edip, sadece bir talimat vererek emekli maaşlarını transfer edebilirler.

Bağ-Kur ve Emekli Sandığı emeklisi müşterilerimiz ise aşağıdaki adımları izleyerek emekli maaşlarını bankamıza transfer edebilirler.

PTT şubelerine T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimliğiniz ile şahsen müracaat ederek “e devlet şifre zarfınızı” temin ediniz.

E devlet şifreniz ilehttps://www.turkiye.gov.tr web sitesine giriş yapınız..

Kurumlar listesinden Sosyal Güvenlik Kurumunu seçiniz. Açılan detaylarda SSK için 4A, Bağkur için 4B, Emekli Sandığı için 4C başlığı altındaki “Banka ve Adres Değişikliği” seçeneğinden maaşınızı almak istediğiniz XXX BANK şubesini belirleyiniz.

Sistemdeki banka değişiklik talebiniz SGK tarafından sonuçlandırılacaktır. Talebinizin sonuçlanma tarihi değişiklik talep tarihinize göre değişmekle birlikte yaklaşık bir sonraki dönem maaşınız seçtiğiniz XXX BANK şubesindeki hesabınıza yatırılacaktır. Talebinizin gerçekleşme durumunu aynı zamanda “Emekli Aylık Bilgisi” başlığı altından da takip edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-41F3DB120 -- 22 Şubat 2017; 18:0:39 >

• Trabzonda denizbanka gecmek isteyen olursa arkdasim calisiyor yonlendirebilir arkdaslar

• nike35 kullanıcısına yanıt
    İsbank kredi kartı ve iki fatura karşılığı anlastik

• betakors4n B kullanıcısına yanıt
    Üst mesajınızda bir arkadaş yazmış hocam. Devletin el atmasından önce daha cazipti sanki

• quote:

Orijinalden alıntı: FKILIC

quote:

Orijinalden alıntı: frux

Bilinçli hiç bir emekli promosyonu kabul etmez zaten..
    Maaşını alırken iki faturası parasını kesip son ödeme tarihinde yatırırlar.
    Her bakımdan banka daha kârda..

bi cacık bilmeden atmaya ne meraklısınız. Otomatik ödeme talimatı nedir ? talimatı verirsin. fatura ödemenin son gününde hesapta para varsa çeker. Çektiğiniz oksijen bile kafa yapmış sizde banka daha gelmeyen faturanın parasını kesiyor haklısın .

İlk önce seviyeli konuşmayı öğrenin.. Benim oğlum da devlet bankasında memur.
    Faturalar son gün veya anlaşmaya göre 2-3 gün sonra yatırılıyor.
    Emekli mecburen hesabında para bırakacak veya bankaya borçlanıp, maaş aırken faiz bile ödeyebiliyor.
    Zaten otomotik fatura ödemesi olan çok emekli var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Önceki mesajımda gerikir ise almam diye yazmıştım fakat, baktım ki zaten maaşımı aldığım Zirat Bankasından kredi kartı kullanıyorum ayrıca bir adet de otomatik ödemem var bir tane daha ilave edip sözleşmeyi internet bankacılığı üzerinden onayladım.
    NOT: Daha önceleri otomatik ödemelerimi kredi kartı üzerinden vermiştim ücret alıyorlardı, bende kızıp iptal etmiştim. Daha sonra bir yıl önce hesaptan bir adet otomatik ödeme talimatı vermiştim, hesaptan geriye doğru araştırdım hesaptan ödemede ayrıca ücret yansıtılmamış, umarım bundan sonra da almazlar. İlgilenen arkadaşların bilgisine.

Sözleşme metnini PDF Olarak indirdim ama buraya yükleyemedim, kopyalayıp yapıştırınca da çok yer tutar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 22 Şubat 2017; 22:49:46 >
  • cmldrs kullanıcısına yanıt
    sözleşme imzalamanız şart diye biliyorum
    siz internetten indirip ,imzalayıp posta ile göndermeyi mi düşünüyorsunuz ?
    banka da hazırı vardır diye düşünüyorum ve bu durumda gidip imzalamak daha uygun değil mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

quote:

Orijinalden alıntı: Cemal CEMİL

quote:

Orijinalden alıntı: snsnc

Yahu bazilariniz gercekten tam emekli olmus bedenen degil de kafa olarak de emekli kafasi. Sen elektrik su dogalgaz odemiyomusun ? Gidip suyu belediyeye dogalgazi kurumuna mi yatiriyosun teker teker ? Ha bana gundelik is cikiyo diyosan eyvallah. Ver hesabindan gec 2 kurus da pra birak nolcak yani. Kimse 100-200 lirayla zenginlesmedi bu ulkede

saçmalamakta sınır tanımamışsın
    misal ben her faturamı internetten öderim (hiçbir ücret ödemeden)
    otomatik ödemelerde son gün ve son saatlere kadar ödeme olmuyor ve bir problem oluşursa ödenmeyip gecikmeye giriyor
    ayrıca bir emekli sence kaç tl. alıyor ?

biz bu bölümde niye yırtınıyoruz zannediyorsun ?
    bir iki tl. oradan ,bir iki tl. buradan diyerek aybaşını getiriyoruz

belli ki senin tuzun kuru

biz sadaka istemiyoruz ,veriyorlarsa adam gibi şartsız şurtsuz versinler
    70 yaşındaki dede ve nineler senin otomatik ödemenden ne anlar ,kredili hesaptan ,kredi kartından ne anlar ?

Dayıcım haliyle bende yaşca büyüksün senin tecrübelerin benden daha iyidir. Allah aşkına Norveç de mi yaşıyorz? Kim kime bu ülke de bedava para veriyor ya ? Tamam sende taahütü imzalama alma promosyonunu ne peşindesin?

Boş boş konuşma

Devlet olaya el atmadan böyle kmh otomatik ödeme vs yoktu

İnsanımızın eğitim seviyesi belli

Teknoloji kullanım kapasitesi belli

Emeklilerin yaş durumu belli

Bu insanlara bunları dayatmak ayıptır ayıp

Bunu savunup durmayın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Metnin altında onay kutusu var onu işaretleyince oluyormuş, ben de tesadüfen internet şubesine girince gördüm.
    Sözleşme metni derken onayladığım metni, içeriği hakkında bilgi olması açısından pdf olarak indirmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmldrs -- 23 Şubat 2017; 15:55:38 >
  • Emeklilere Promosyon Ödemeleri Hakkında Duyuru
    Tarih: 23 Şubat 2017 / 13:08Kategori: Duyurular Yazdır E-posta
    Emeklilere Promosyon Ödemeleri

İsteğe bağlı olarak bankalar, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile emeklilere promosyon ödemek üzere anlaşma yapmıştır. Bankalar, SGK emekli maaşı ödemelerine aracılık ettikleri müşterilerine, müşterinin talebi ve SGK ile imzalanan protokoldeki şartlar dahilinde promosyon ödeyecektir.

Promosyon isteyen emeklilerden, kredili mevduat hesabı veya kredi kartı ürünlerinden birini istemesi ve işlemleriyle ilgili olmak üzere ödeme talimatı vermesi talep edilmektedir.

Değerlendirmelerin aksine, kredili mevduat hesabının negatif bakiye vermesi ve kredi kartının ödeme işlevi dışında kullanılması gibi bir zorunluluk aranmamaktadır.

Promosyon ödemeleri 2017 Mart ayından itibaren bir takvim çerçevesinde yapılacaktır.

Hangi şartlarda, kimlere, ne miktarda promosyon verileceği protokolde açıkça düzenlenmiştir.

Üç yıllık dönem için, aylık maaşı, 1000 TL’ye kadar olan emeklilere en az 300 TL; 1001-2000 TL aralığında olanlara en az 375 TL; ve 2000 TL üzerinde olanlara en az 450 TL ödenecektir.

Ödemelerin üç yıllık tutarı peşin olarak yapılacaktır.

Bankalar, müşteri lehine olmak üzere, protokol ile belirlenen şartlardan farklı davranmak ve daha yüksek promosyon vermekte serbesttir.

Emekliler ile SGK kapsamında gelir/aylık alan vatandaşlarımız tam bir serbestiyet içerisinde diledikleri banka ile çalışabilecektir.

Ticari kurum olarak bankalar emeklilere sundukları ürün ve hizmetlerden elde ettikleri kazançları emekliler ile paylaşmaktadır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da, bankacılık sektörü, düzenlemelere tam uyum içinde, ülkemiz ve vatandaşlarımız için değer oluşturmaya ve refah üretmeye devam edecektir.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Saygılarımızla,

Türkiye Bankalar Birliği

• ing banka geçmeye karar verdim.

her banka atm sinden çekim var.
    hes işl ücreti yok.

günlük paket sahiplerine de eft ücreti yok.
    zaten ücretsiz pegasus plus k kartım da olduğu için benim için en cazip ing oldu...

HAYIR'lara vesile olsun....
  • son dakika........
    Bakanlık açıkladı! Emekli çiftler için promosyon kolaylığı...
    Evli çiftler eğer aynı bankadan aylık ödeme alıyorsa sadece birinin promosyon için talimat vermesi yeterli oluyor. Açıklama bakanlıktan geldi.....
    Bakanlığın açıklamasına göre, eşlerden her ikisinin de emekli olması ve aynı bankadan aylık alması halinde, sadece birinin iki otomatik ödeme talimatı vermesiyle banka promosyonu alınabilecek.
    http://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/bakanlik-acikladi-evli-ciftler-icin-promosyon-kolayligi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.