Şimdi Ara

Elma (!) Türkiye yi Uluslararası Garanti Kapsamından Çıkarması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
4.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Apple Chat'ten biri ile konustum ve şu yaniti verdi:

"Efendim öncelikle garanti kapsamının dışında kalmamaktadır hiç bir cihazımız. Sadece yurt dışından getirilen cihazların Türkiye’de servis görebilmesi için sahibinin Türk vatandaşı olması gerekmektedir. Onun dışındaki vatandaşlar cihazı yine yurt dışında servise göndermek durumundadır."

"Tabii ki yurt dışı cihazların garanti süresi 1 yıldır. Türkiye’den alacağınız cihazlar 2 yıl garanti sürelidir."

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akid

"Yurtdışından getirilmiş ve pasaport kaydı yapılmış cihazlar için servis hizmetinin yani bir yıllık uluslararası garantinin devam edeceği bilgisi paylaşılmıştır. Yurtdışından gelen ve pasaport kayıtlı cihazları önceden olduğu gibi garanti standartları dahilinde servise göndermeye devam edebilirsiniz"

Gelen bilgi bu sen birazdan referandum var ondan devlet geri adım attı dersin ama ben yine de yazayım öyle sağa sola çemkirmeyin eleştirelecek şeyleri eleştirin ama yalan yanlış şeyler söyleyelerek milleti kandırmayın.

hocam nereden paylaşıldı bu bilgi acaba?
  • raulforever kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/apple-yurt-disi-telefon-garantisi-yeniden-aktiflestirildi--124945958-2#124955253

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nasmaminas kullanıcısına yanıt
    Hocam sıkıntı da bu. Bunu siz araştırmak ile yükümlüsünüz. Gidip tüketici haklarına versen sana soracakları ilk soru bu aletin faturası nerde. Faturayı verdikten sonra da cevap " iyi de kardeşim siz bu ürünü İngiltereden almışsınız". Dolayısıyla yurt dışından alınan bir ürün için Türkiye'de hak kovalayamazsınız, ha gidersiniz İngilterede dava edersiniz o ayrı mevzu.
  • theycantmeasureheart kullanıcısına yanıt
    yurt dışından alınan ürün, global garanti verdiğini belirterek satış gerçekleştirmiş. sonra "ben bu garantiyi vermekten vazgeçtim" diyemez. neden hak kovalamıyorsun?
    İyi de hocam bu Apple'ın sana verdiğini iddia ettiği bir satış sonrası anlaşması. Dediğiniz gibi "ben bu garantiyi vermekten vazgeçtim" diyemez, diyorsa da olay hukuki boyut kazanır. Ama hukuku bir işlem yaptırabilmeniz için de ürünü aldığınız, faturanın kesildiği yerde başvurunuzu yapmanız gerekir. Yani İngiltere'den aldığınız ürün için Türkiye'de tüketici haklarına gidemezsiniz.

Yani aslında temelde aynı noktadayız sizinle, ancak farklılaştığımız nokta benim hukuki boyut için sizin durumunuzda İngiltere'de başvuru yapmanız gerektiğini söylemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theycantmeasureheart -- 23 Mart 2017; 11:45:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: theycantmeasureheart

İyi de hocam bu Apple'ın sana verdiğini iddia ettiği bir satış sonrası anlaşması. Dediğiniz gibi "ben bu garantiyi vermekten vazgeçtim" diyemez, diyorsa da olay hukuki boyut kazanır. Ama hukuku bir işlem yaptırabilmeniz için de ürünü aldığınız, faturanın kesildiği yerde başvurunuzu yapmanız gerekir. Yani İngiltere'den aldığınız ürün için Türkiye'de tüketici haklarına gidemezsiniz.

Yani aslında temelde aynı noktadayız sizinle, ancak farklılaştığımız nokta benim hukuki boyut için sizin durumunuzda İngiltere'de başvuru yapmanız gerektiğini söylemem.

hukuki anlamda da bunun bir yolu olmalı hocam..mantıklı düşününce, global garanti verilen ürünlerle ilgili mutlaka böyle bir kolaylık olmalı..ama mantık diyorum tabi, o da burada en zor bulunan şeylerden..

• Yırtdişi cihazlari garantisi tekrar başlatildi siz halen hukukdan bahsediyosunuz az relax olun sakin olun konu kapatilmssi gerek...

Orası öyle. Hukuk işin içine girince hele ki tüketici hakları söz konusu olduğunda aslında tüm dünya üzerinde genel geçer bir uygulama yok. Ülke spesifik olarak yapılan ve idare edilen bir durum bu. Global garanti olayı da biraz pazarlaması işin.

Onları kaçış cümlesi de direkt bu zaten:

quote:

Hücresel kapsama alanı olan iPad aygıtları ve iPhone aygıtları ile ilgili olarak garanti, Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ülkeleri ve İsviçre için servis kapsamı sağlar. Bölge dışında ülke seçenekleri Apple'ın kontrolü dışındaki teknik sorunlar nedeniyle sınırlı olabilir. Hücresel kapsama alanı olan iPad aygıtları ve iPhone aygıtları ile ilgili bilgi için lütfenwww.apple.com/iphone/LTE/ vewww.apple.com/ipad/LTE/ adreslerine bakın.

• gunbah kullanıcısına yanıt
    tipik troll-bot uydurması VESTEL satışlarından memnun olmasa devam etmezdi... olayda başka sebeb ara...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SEHZADE63

Yırtdişi cihazlari garantisi tekrar başlatildi siz halen hukukdan bahsediyosunuz az relax olun sakin olun konu kapatilmssi gerek...

Kesin bilgi mi hocam? Dile konunuzu da gördüm. Valla başlarsa çok iyi olur.

• Kesin mi?

• skydiver132 kullanıcısına yanıt
    Evet kesin 15 gündür cihazim bekletiliyodu bugun tekrar giriş yaptirip gönderdim cihazi sıkıntı cikmadi kisacasi yurtdişi cihazlarin kullanicilari türkiye vatandaşi olmasi gerek yurtdişi cihazi kullanan kişiler servise cihazi verirken bilgiler isteniyor forum doldurmaniz gerekicek artik tc no,kimlik fotokobisi imzasi adresi gerek...!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SEHZADE63 -- 23 Mart 2017; 19:53:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

tipik troll-bot uydurması VESTEL satışlarından memnun olmasa devam etmezdi... olayda başka sebeb ara...

He yaw he he bi sen akıllısın.

Biraz araştırmayı öğrenin bişey bilmiyosan google sor öğren atıp tutma

Zahmet etme bir örnek ben atayım

http://www.webtekno.com/vestel/vestel-ithal-telefona-daha-fazla-vergi-istiyor-h4331.html

• Yavvv 2 yilin haberini şimdi oetaya koyup kariştirmayinnn amaç nedirr apple cözdü tekrar başlatildi uzatmayin ayip ya birbirnize giriyorsunuz az olgunlaşinnn....!!!

• Çok kötü olmuştu neyse ki tekrar devreye girdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tayfun- -- 24 Mart 2017; 0:39:8 >
  • Protesto edilmesi gerek. Özellikle Vestel'in !

• Umarım bu geri adım kalıcı olur ama uluslararası garanti için telefonumuzu kaydettirmemiz şartı da başlı başına bir gerilik. Yabancı ülkede ikamet eden kullanıcılar tatil yada iş maksadıyla geldiklerinde neden telefonlarını kaydettirsinler ki!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Akid

"Yurtdışından getirilmiş ve pasaport kaydı yapılmış cihazlar için servis hizmetinin yani bir yıllık uluslararası garantinin devam edeceği bilgisi paylaşılmıştır. Yurtdışından gelen ve pasaport kayıtlı cihazları önceden olduğu gibi garanti standartları dahilinde servise göndermeye devam edebilirsiniz"

Gelen bilgi bu sen birazdan referandum var ondan devlet geri adım attı dersin ama ben yine de yazayım öyle sağa sola çemkirmeyin eleştirelecek şeyleri eleştirin ama yalan yanlış şeyler söyleyelerek milleti kandırmayın.

Son durum bu mudur şimdi? Haber kaynağı var mı? her yerde uluslararası listeden çıktı diyorlar.

• iNFeRNuS kullanıcısına yanıt
    Apple'ı arayıp öğrenebilirsiniz son durum budur Apple kendisi bu kararı aldı ve kendisi geri aldı.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.