Şimdi Ara

Elma (!) Türkiye yi Uluslararası Garanti Kapsamından Çıkarması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
4.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Scorpioleo kullanıcısına yanıt
    İşinize gelmeyince blok tabi ülkeye göre fiyatlandırma yapan firmalar var mesela aklıma ilk gelen creative. Apple istese bize daha ucuza satış yapabilir karından biraz kısıp satsa daha yüksek satış adeti elde eder Android tepe modellerinden ucuz yada aynı fiyata satsa fandroidler dışında çoğu iphone alır. Bir fandroid olarak diyorum bunu körü körüne de fan değilim.

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Daha önce sormuştum ama kimseden cevap alamamıştım devletin bunu yasakladığına dair resmi bir belge yada açıklama var mı ?

• dolcia kullanıcısına yanıt
    Evet sadece hat takılan cihazlara destek sağlamıyorlar.

• Akid kullanıcısına yanıt
    Belgeye ne gerek var arasor ögrenirsin:))apple hizmet vermiyo zorla hizmet vericeksin diyemezsin cihazimi ucretli yapmiyolar örneğin ben beklemekteyim:))

• SEHZADE63 S kullanıcısına yanıt
    Hocam bu karar Apple tarafından alınmış gibi duruyor sebebi de son derece haklı bu işin cılkı çıktı sırf çevremde meslek olarak swap işi yapan iki kişi var ama herhangi bir duyuru yada belge olmadan bunu devlet yaptırdı demek çok ahlak dışı geliyor bana kimse kusura bakmasın.

• quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Devlette tamamiyle alakalı olduğunu sanmıyorum nasıl kredi kartı yasağı geldiyse bununda hile ve hurdalarını önlemek için geldi.

Ha hem devlete hem apple'a yarıyor bu iş ondan tek taraflı suç atıp durmayın Apple sizi sevse zaten ucuza verir ülke şartlarına göre fiytlandırma yapar

Bir iphone 7 alırken 1 tane de devlete alıyorsun şu anki vergi sistemiyle. Öylr bir şey yapmaz bu paragöz şirket ama olur da Apple bize yönelik kar payı kısıtlaması yapıp daha ucuza satsa bile vergi oranlarından dolayı pek de büyük bir fiyat farkı olmayacak. Apple ve vergilerden voliyi vuran devletimiz için tam bir kazan-kazan politikası. Olan yine sana, bana oluyor ve açılmaz denilen o şemsiye her türlü içeride açılıyor. İşin daha kötüsü ise o şemsiye ne kadar açılırsa o kadar zevk alıyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• MuratbanK kullanıcısına yanıt
    Yarım iphone hocam vergi seviyesi %50de bu iphone özel değil ayrıca vergi her cihaza var.

İphone 7 32 gb 2800 liradan 7 plus 32 gb 3300 liradan satışa başlasa satış farkını ilk günden hissederler.

Kim tarafindan alinmiş edilmiş beni ilgilendirmez en azindan ücretli yapsinlar ben ona kiziyorumm cihazim orda sap gibi kaldi ayrica türkiyede hic bişey alinmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Orijinalden alıntı: The Islander

Konunun Apple ile değil devlet ile ilgisi var

Biliyorum zaten neden açıkladın ki?

Btk yuzunden apple yurtdisi urunlerinde garanti veremiyor artik ve bunun sonucunda sizde apple firmasindan bir sey almayin demissin. Ondan hatirlatmistim sorun apple'dan degil devletten diye...

Benim garanti var gozukuyor kasimda ingiltereden geldi cihaz

Bu arada apple tarafindan yapilmis gibi nasil gozukuyor onu anlamadim bu butun dunyada olan bisey 1 senelik apple garantisi Hatta turkiyeden alirsan 2 senelik garanti zorunlu. zaten btk acikladi artik 1 cihazdan baska cihaz getiremiyosun yaninda yurdisindan onla birlikte bu haberde cikti bakalim sonunda ne olucak

Elma (!) Türkiye yi Uluslararası Garanti Kapsamından Çıkarması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erisemre -- 19 Mart 2017; 22:31:49 >

• BTK'nın şu açıklamasını görsem de artık ona göre davransam. Zımparalanmış S4 kullanmaktan kustum oldum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akid

Daha önce sormuştum ama kimseden cevap alamamıştım devletin bunu yasakladığına dair resmi bir belge yada açıklama var mı ?

Var. BTK'nın 28.2.2017 tarihli ve 2017/DK-BTD/38 no'lu kararı ile yapıldı bu uygulama. Uluslararası garanti konusunda en büyük firma Apple olduğu için de önce ona tebliğ ettiler. Diğer firmalar için de aynı şey uygulanacak. Nasıl ki CDMA cihazların garanti dışı kalması ve IMEI kaydı olmayan cihazlara garanti hizmeti verilmemesi BTK kararıyla olduysa, bu da öyle oldu. Apple'a çemkirmek yerine, her iPhone aldığınızda sizden %50'ye yakın vergi hortumlayan devlete demokratik tepkinizi verin. Dünya %8 vergi ödeyerek alıyor bu cihazı. İnsaf. Hala devlet yapmış olamaz diyorsun. Dünyanın %8 vergi aldığı telefondan %18+%25+TRT bandrolü almak çok mu ahlaklı mı sence? Ahlak dışıymış... Adamlar 2014 yılında yayımlanmış tebliğe üç kelime eklediler ve bir gecede tüm yurtdışı cihazları garanti dışı ilan ettiler, sen hala ahlaktan bahsediyorsun. Senin gibilerden %85 vergi almak lazım. Sana o yakışır.

@emreerishttps://checkcoverage.apple.com adresinden seri no ile sorguladığında cihazının garantili görünmesi hiçbir anlam ifade etmiyor. Yıllardır CDMA modemli cihazlar da (A1660/61 serisi) orada garantili görünür ama Apple Store'a ya da anlaşmalı servislere gittiğinde asla garanti hizmeti alamazsın. O sorgulama sonucu, Apple'ın global bir politikası. Orada görünen garanti bilgisi Türkiye için geçerli değil, Türkiye dışındaki Apple servis ağının bulunduğu ülkelerde geçerli. Servislik durumda cihazını Türkiye hariç, Apple Store ya da Apple servis ağı bulunan ülkelere götürebilirsin. ABD, avrupa ülkeleri, Dubai, hatta Bulgaristan. Nereye götürebilirsen artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 19 Mart 2017; 22:54:19 >

hadi ya neyse şimdiye kadar bi sıkıntı olmadı umarım dahada sıkıntısı çıkmaz cihazın
  • Sıkıntı çıkmaz, endişe etme. Ama dediğim gibi cihazın yine 1 yıl uluslararası garantili. Olmadı yurtdışına giden biriyle yollarsın. Edirne'ye komşu Bulgaristan'da bile servise verebilirsin cihazı. Sadece Türkiye hariç.

zaten şimdiye kadar aldığım apple cihazlarından hiç sorun çıkmadı hepsi CDMA dı garantisi yoktu
    neyse artık TRden iphone almıcam garantisi olmasın napalım
    Bu karardan bahsediyorsun değil mi :

https://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2F1%2FDocuments%2FKurul+Kararı%2F(038)_(08)_Yolcu+Beraberinde+Yurtdışından+Getirilen+Cihazların+Tamiri+Sonrasında+Anakart+Değişim_09_02_2017_ekli.pdf

• Konu ile bilgisi dahi yok, gelmiş Apple'a saldırıyor.

Elbette saldıracaksın ama adresi doğru almakta fayda var.

Bu saçmalığa imza atan DEVLET. Buyur oraya saldır.

• quote:

Orijinalden alıntı: nasmaminas

Tüketici haklarına vereceksin bunları!

Apple bana İngiltere de telefon satarken Türkiye garantili diye sattı.

Bundan sonra alınanlar neyse ama bana bu haksızlığı yapmaması lazım!

kesinlikle anlatmak istediğimin özeti bu..garantiyi kaldıracaksan yine kaldır..ama garantili diye satın alan adamın suçu ne ???
    "Yurtdışından getirilmiş ve pasaport kaydı yapılmış cihazlar için servis hizmetinin yani bir yıllık uluslararası garantinin devam edeceği bilgisi paylaşılmıştır. Yurtdışından gelen ve pasaport kayıtlı cihazları önceden olduğu gibi garanti standartları dahilinde servise göndermeye devam edebilirsiniz"

Gelen bilgi bu sen birazdan referandum var ondan devlet geri adım attı dersin ama ben yine de yazayım öyle sağa sola çemkirmeyin eleştirelecek şeyleri eleştirin ama yalan yanlış şeyler söyleyelerek milleti kandırmayın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.