Şimdi Ara

Elite: Dangerous (2015) [ANA KONU] (76. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.718
Cevap
38
Favori
74.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam targeting system nasıl değişiyor. Viper MK3 satın aldım fakat forward only oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Hocam targeting system nasıl değişiyor. Viper MK3 satın aldım fakat forward only oldu.
    silahın kitlenme özelliği olmaya bilir. Birde sağ panel kontrollerden silahın atış modunu ayarlayabiliyordun eskiden hala öylemi bilmiyorum.
  • Bu oyuna şu anda başlanır mı? Hiç oynamadım. VR sahibiyken almıştım ama vakit olmadı. VR’ı sattım şimdi yenisini bekliyorum. Neyse ne dersiniz? Başlamak için geç kaldık mı yenisi çıkacaksa bekleyebilirim. Normal Thrustmaster 1600 joystick mi daha iyi olur yoksa Xbox One S controller mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Bu oyuna şu anda başlanır mı? Hiç oynamadım. VR sahibiyken almıştım ama vakit olmadı. VR’ı sattım şimdi yenisini bekliyorum. Neyse ne dersiniz? Başlamak için geç kaldık mı yenisi çıkacaksa bekleyebilirim. Normal Thrustmaster 1600 joystick mi daha iyi olur yoksa Xbox One S controller mı?
    Başlanır. Madencilikle sağlam para kazanabilir, iyi gemilere ulaşabilirsin. Aylarca seni idare edecek içerik mevcut. Sonra beğendiğin gemiyi mühendisler vasıtasıyla oyun tarzına göre mükemmel hale getirebilirsin.

Oyunun yenisini beklemeyin derim. Bu oyun öyle seri şekilde çıkan değil ama ek paketleriyle kendini çok geliştiren bir oyun. Yeni paket de 2020 de gelecek düşünün işte..

Oyunu ne ile oynayacağım sorusuna cevabım kesinlikle hotas sistem. Bende VR deneyimi çok merak ediyorum ama o konuda bilgim olamasına rağmen deneyimim yok ki ,olay orada zaten deneyimden öte değil. Ama ben oyunu iki ayrı hotas sistemle oynadım ,şu an Saitek x 55 kullanıyorum, bu sistem olamasa ben bu oyunu bu kadar oynamazdım. Öyle mause/klavye yada joypad le bana sorarsanız olacak iş değil. Burada kastettiğim şey klavye /mause ile performans alınıp alınmayacağı değil, oyuna kattığı atmosfer. Üzerinede VR eklen dimi ben nasıl bir şey olur hayal bile edemiyorum.

• Donatn kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler. Ben oyun hakkında çok bir bilgiye sahip değilim ama siz madencilikle para kazanırsınız deyince aklıma Eve Online geldi. Bu oyunların birbirine benzerlikleri var mı?

20 gün içinde Oculus Rift S gelecek onunla muhtemelen denerim. Bir ara TM Warthog sistem vardı flight simulation için almıştım ama onunla da oynama fırsatım olmadı bu oyunu. 1600 ile oynarım ama. Umarım zorlanmam :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Donatn kullanıcısına yanıt
    Evet silahları baya araştırdım.

Eğer hotas olsaydı kullanırdım ama gemi çok hızlı hareket ediyor ve kontrolcü ile yapmak daha da zorlaşıyor. Gerçi hotas da olsa küçük araçları yok etmek zordur muhtemelen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Return to Monke

Evet silahları baya araştırdım.

Eğer hotas olsaydı kullanırdım ama gemi çok hızlı hareket ediyor ve kontrolcü ile yapmak daha da zorlaşıyor. Gerçi hotas da olsa küçük araçları yok etmek zordur muhtemelen
    çok zor hemde.
  • PvP’de çok iyi olanlar Flight Assist Off ve Relative On Mouse kontrolü harici joystickle vb PvP yapılmaz diyor, bu durum beni soğuttu ve relative on, fa off ayarlanmış fareye de alışamadım. Thrustmaster TFlight Stick X kullanıyorum, joystick ile fixed silahları kullanmak imkansıza yakın. Oyunu bırakma seviyesine geldim, tavsiyelere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremond -- 7 Mayıs 2019; 13:14:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bremond

PvP’de çok iyi olanlar Flight Assist Off ve Relative On Mouse kontrolü harici joystickle vb PvP yapılmaz diyor, bu durum beni soğuttu ve relative on, fa off ayarlanmış fareye de alışamadım. Thrustmaster TFlight Stick X kullanıyorum, joystick ile fixed silahları kullanmak imkansıza yakın. Oyunu bırakma seviyesine geldim, tavsiyelere açığım.
    Darılmaca yok akrdeşim ama bu oyunu pvp için oynuyorsan bırakabilirsin bir kaybın olmaz.
  • Ne alakası var şimdi, herkesin oyun zevki farklı.
    Explore, transport ve mining uzun vadede seçeceğim ana yollar arasında gözükmüyor, hayat koşuşturmacasından bunalıp oyunun atmosferini hissetmek istersem zaten joystick ile bu rollerde oynarım. Oyunda geliştikten sonra güzel bir gemi tamamlayıp pirate olarak oynamayı düşünüyorum. Open playde oynayacağıma göre tabi ki PvP benim için önemli olacak. Ayrıca oyunun PvP’si gayet zevkli, kaliteli bir Türk communitysi var ve birbirine bu konuda ciddi anlamda destek oluyorlar. Yorumunuz bu açıdan benim için tamamen anlamsız gözüküyor.

Ben flight stick ile PvP’de sürekli dezavantajlı duruma düşüyorsam, pirate oynamanın ve gemiyi sürekli mühendislemek için çalışmanın bir mantığı yok. Joystick ile haftada 4-5 saat oynar, bahsettiğim rollerde ufak görevler yapar çıkarım. Deep core mining ile para sorunun olmuyor zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremond -- 8 Mayıs 2019; 3:30:38 >

• arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır oyuna dokunmadım,

bu süreçte önemli değişiklikler oldu mu?

-engineerler için yeni neler geldi?
    -hardpointler çeşitlendirildi mi?
    -yeni gemiler nasıl?
    -bu uzaylılar olayına mutlaka bulaşılmalı mı?

vakit ayırıp görüşleriyle birlikte oyunun son dönem özetini geçen birisi olursa çok sevinirim.
  • quote:

Ne alakası var şimdi, herkesin oyun zevki farklı.
    Explore, transport ve mining uzun vadede seçeceğim ana yollar arasında gözükmüyor, hayat koşuşturmacasından bunalıp oyunun atmosferini hissetmek istersem zaten joystick ile bu rollerde oynarım. Oyunda geliştikten sonra güzel bir gemi tamamlayıp pirate olarak oynamayı düşünüyorum. Open playde oynayacağıma göre tabi ki PvP benim için önemli olacak. Ayrıca oyunun PvP’si gayet zevkli, kaliteli bir Türk communitysi var ve birbirine bu konuda ciddi anlamda destek oluyorlar. Yorumunuz bu açıdan benim için tamamen anlamsız gözüküyor.

Ben flight stick ile PvP’de sürekli dezavantajlı duruma düşüyorsam, pirate oynamanın ve gemiyi sürekli mühendislemek için çalışmanın bir mantığı yok. Joystick ile haftada 4-5 saat oynar, bahsettiğim rollerde ufak görevler yapar çıkarım. Deep core mining ile para sorunun olmuyor zaten.
    Bak arkadaşım ben sana olumsuz bir şey yazmadım. PVP de mause alışamadım diye oyunu bırakma noktasına geldim diyen sensin. Sonra da yazmışsın ki rol yapacaksam joistik le takılırım falan. Konuyu uzatıpta şu güzelim oyunun nadir sayfalarından birini kirletmeyelim. Blok....

• Oyunun içeriğinde PvP var ve gerçekçi dinamiklere sahip. Siz ilgilenmiyorsunuz diye yabana atılacak hali yok, joystick ile fighta adapte olma sorunu yaşıyorum ve bu sorunu aşmış kişilerden tavsiye istiyorum. PvP ile alakadar değilseniz sizi ilgilendiren bir durum yok.

Yorumuma yanıt yazmak zorunda değilsiniz, yapıcı bir tavsiye vermeyecekseniz içeriği boş mesajlarınızla konuyu kirletmemenizi tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bremond -- 9 Mayıs 2019; 1:32:51 >
  • quote:

Oyunun içeriğinde PvP var ve gerçekçi dinamiklere sahip. Siz ilgilenmiyorsunuz diye yabana atılacak hali yok, joystick ile fighta adapte olma sorunu yaşıyorum ve bu sorunu aşmış kişilerden tavsiye istiyorum. PvP ile alakadar değilseniz sizi ilgilendiren bir durum yok.

Yorumuma yanıt yazmak zorunda değilsiniz, yapıcı bir tavsiye vermeyecekseniz içeriği boş mesajlarınızla konuyu kirletmemenizi tavsiye ederim.
    hocam arkadaş size kötü birşey söylememiş ki
    kabul etmek lazım bu oyun uçuş sistemi ile oynanacak bir oyundur
    ben logitech 3d pro ile başladım baktım güzel x52pro aldım hatta oyunun havasına tam adapte olayım deyi amatörce kontrol paneli yaptım hatta ve hatta 32” monitör aldım ki atmosfere gireyim dedim 3 yıldır da keyifle oynuyorum

lakin joystick ile bu oyunu oynamak hiç kolay değil tabiki hele hele de pvp oynamak beladır
    ama bu işin iki püf noktası vardır
    ya devamlı boost ile rakibi takip ederek vurmak
    ya da geri vites e takıp(tabi geminiz tam teşekküllü güçlü ise)rakibi devamlı ateş altında tutmak benim bildiğim bu

ha siz illaki pvp de takılacam diyorsanız bizim meşhur Turkish Galactic Power daki arkadaşlara yönelebilirsiniz adamlar gerçekten pro durumdalar ve bu işi ciddiye alıyorlar onların eğitimlerine katılıp üst düzey pilot olabilirsiniz onların amacı da bu zaten
    benim durumum ve yaşım müsait olmadığı için devam edemedim maalesef

• Kırıcı olduysam affola, yoğun bir dönemdeyim mesajı zıt algılamışım.
    Hocam joystick kontrolüne alıştım ama belirttiğim gibi nişan almakta sıkıntım var, belirttiğiniz gruba katıldım fakat şu sıralar onlar da pasif duruma geçmiş gibi. Yoğunluk nedeniyle ben de 1 ay kadar uzun süreli bir oyun sürecine giremeyeceğim, Haziran’da aktif olurlarsa onlarla oynayayım.

• bugun oyuna girdigimde, fss scanner ekranın da sinyal kaynaklarını seçerken ekran yamuluyor, yazılar birbirine giriyor ve parlama oluyor ama sadece fss ekranında oluyor. bu başkasının başına geldi mi? yada çözümü nedir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sibirrya -- 12 Mayıs 2019; 15:42:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sibirrya

bugun oyuna girdigimde, fss scanner ekranın da sinyal kaynaklarını seçerken ekran yamuluyor, yazılar birbirine giriyor ve parlama oluyor ama sadece fss ekranında oluyor. bu başkasının başına geldi mi? yada çözümü nedir bilen var mı?
    Fss ile ilgili çeşitli buglar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rubenmartin

arkadaşlar yaklaşık 1.5 yıldır oyuna dokunmadım,

bu süreçte önemli değişiklikler oldu mu?

-engineerler için yeni neler geldi?
    -hardpointler çeşitlendirildi mi?
    -yeni gemiler nasıl?
    -bu uzaylılar olayına mutlaka bulaşılmalı mı?

vakit ayırıp görüşleriyle birlikte oyunun son dönem özetini geçen birisi olursa çok sevinirim.
    Exploring ve mining alanında yenilikler var. Yeni gemiler üst seviye değil ara geçiş gemileri.
    Yeni engineerler var ama pek zaman ayırmadım onlara.
    Ben de 1,5 yıl aradan sonra dönüş yapmıştım kısa sayılmayacak bir süre oyaladı beni yenilikler. Ama öyle oyun zevkini tamamen değiştirecek seviyede değişiklikler yok, illa ki fark yaratacak şeyler var tabi eskiye göre.
  • Realiteve mause ayarları kullananlar varmı ?
  • MaXENeO kullanıcısına yanıt
    maalesef hocam çoğumuz uçuş sistemi kullanıyoruz.
    Zaten savaş ikinci hatta üçüncü sırada geliyor bu benim kendi fikrim tabii
    ha karşıma çıkan olursada joystick in hakkını veririm
    zannedersem pvp için oynuyorsunuz herhalde hocam ?

• 
Sayfa: önceki 7475767778
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.