Şimdi Ara

ELITE 110 Mini Itx Oyun Odaklı Sistem (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
183
Cevap
8
Favori
7.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doctor_bey

Sistem çoook güzel, kasaya mod yaparsınız artık

Teşekkür ederim hocam ileride belki düşünebilirim şuan için düşünmüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: userneym

Donanımhaber bilgi kaynağı olarak çok iyi bir yer, herkes faydalı bilgileri samimi olarak paylaşıyor, herkese teşekkür etmek istiyorum.
    Donanımhaber ilaç gibi, ama her ilaç gibi donanımhaberin de yan etkileri var...
    insanlar buralarda daha iyiyi, daha uygunu araştırırken ve öğrenirken gittikçe artan gereksiz bir hassasiyet içerisine giriyorlar, mesela akke4323 çok güzel bir sistem toplamış ama keşke işlemcisini i7 yapsaydın diyen iyi niyetli bir arkadaşımız ortaya çıktı, aslına i7 'ler oyunlarda i5 'lere kıyasla paralarını hak etmediğini hepimiz biliyoruz, yani 2 katı para verip 6 Kare/saniye performans artışı alınıyorken, bütçe sıkıntısı olan hiç kimse i7 almaz, alamaz. Bütçe sorun olmasa zaten bulduğu en iyisini alır kafası rahat eder...
    işte bu gereksiz hassasiyete bir örnektir.

Arkadaşımız Elite 110 kasada ısınma sorunu yaşamıyorum diye tekrar tekrar yazmasına rağmen gelen giden o kasada ısınma sorunu olur diyor, yahu ısınmıyor işte anlayın artık !!!
    Pek çok arkadaşımız Hayali vehimlerle kendini kandırıyor, gerçekleri de dinlemiyor ! Takmışlar at gözlüklerini, gerçekler ne olursa olsun, kendi bildiklerini okuyorlar...

Tamam paylaşımlar iyi niyetli bu açıkça belli kimseye kızma hakkım yok, hiç kimsenin yok, ama azıcık da tecrübeye kulak vermeleri lazım !

Artık yaşlandım kızmıyorum sadece üzülüyorum, çünkü hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama gereksiz hassasiyet zor kazanılan paraların israfına sebep oluyor: yardım isteyen gencin bilgisayarını normal sıradan 350wattlık markasız bir PSU bile rahatlıkla besleyebilecekken, pek çok tavsiyeci 700 Wattlardan bahsediyor, yahu bu gereksiz ne diye adama para harcattırıyorsunuz, gerçeği söylesenize gitsin 10 TL lik bir PSU alsın işine baksın, 200 TL lik PSU ona gerek değil ki !!!

Her parçada bu aşısı hassasiyet gösteriliyor, gereklilik sınırlarını aşması kimsenin umurunda değilmiş gibi görünüyor...

Arkadaşımızın sistemi çok güzel, güle güle kullansın...

Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz ağzınıza sağlık. Sistem hakkında iyi temennileriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

• *Battlefield 4 Multiplayer & Sleeping Dogs Oynanış videosu eklenmiştir.

Dip Not: Sleeping Dogsta steam'den ücretsiz olarak indirilebilinen HIGH-RES-TEXTURES DLC'si aktif olarak video kaydı yapılmıştır.

• Detaylı incelemeniz için teşekkürler hocam.İki testte de GPU genellikle 66-67 Derece sınırlarında gezmiş ki böyle oyunlar için gayet makul sıcaklıklar hele ki kasanın Mini Itx olduğu göz önünde bulundurursak çoğu Mid Tower kasayla başa baş bile gidebilir.CPU desek su soğutmanın da yardımıyla yine iki oyunda da makul seviyelerde gezmiş özellikle Sleeping Dogs'da işlemci kullanımı azaldığı için neredeyse 47 Dereceyi hiç geçmemiş bile denebilir.Değerlerin hepsi çok hoşuma gitti açıkcası sadece anlayamadığım Sleeping Dogs'da GPU kullanımı stabil kalırken BF4'de ilginç bir şekilde %90'ın altına düşmese de o %10'luk dilimde bir dalgalanma gözlemledim ama yine de oyunda patlama sahneleri dışında FPS 60-70'den aşağı pek düşmediği için pek bir sorun sayılmaz bu da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Christian Lorenz -- 2 Şubat 2015; 14:34:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexmason78

Detaylı incelemeniz için teşekkürler hocam.İki testte de GPU genellikle 66-67 Derece sınırlarında gezmiş ki böyle oyunlar için gayet makul sıcaklıklar hele ki kasanın Mini Itx olduğu göz önünde bulundurursak çoğu Mid Tower kasayla başa baş bile gidebilir.CPU desek su soğutmanın da yardımıyla yine iki oyunda da makul seviyelerde gezmiş özellikle Sleeping Dogs'da işlemci kullanımı azaldığı için neredeyse 47 Dereceyi hiç geçmemiş bile denebilir.Değerlerin hepsi çok hoşuma gitti açıkcası sadece anlayamadığım Sleeping Dogs'da GPU kullanımı stabil kalırken BF4'de ilginç bir şekilde %90'ın altına düşmese de o %10'luk dilimde bir dalgalanma gözlemledim ama yine de oyunda patlama sahneleri dışında FPS 60-70'den aşağı pek düşmediği için pek bir sorun sayılmaz bu da.

O dalgalanmaya bende anlam veremedim hocam yer yer gpu kullanımında düşüşler yaşandı.

• Max Payne 3 ultra oynanış videosu eklenmiştir.

• bu da benim küçük eleman

ELITE 110 Mini Itx Oyun Odaklı Sistem

sistem sırası ile şu parçalardan oluşmaktadır;
    1- SilverStone Sugo SG05
    2- inno3d Gtx970 ekran kartı(mini değil)
    3- i7 4790K
    4- Scythe Big Shuriken 2 Rev. B
    5- Silverstone SST-ST45SF güç kaynağı
    6- 256GB Plextor M6G 2280 SSD
    7- Seagate 1000GB HDD
    8- Samsung SN-208FB dvdrw
    9- 16GB (2 x 8192MB) G.Skill DDR3-1866
    ve 2 tane 12x12x25, 1 tane 12x12x12 fan bulunmaktadır.

masa üstünde çalışırken işlemcinin fanı dahil kasada hiç bir fan çalışmamaktadır. sıcaklıklar 45-50 derece.(güç kaynağı hariç tabi ki)
    oyunlarda ise fanlar 1000rpm arasında ve işlemci 65 derecenin altında çalışıyor.

Belirme gereği hissetmiyorum bütün parçalar köküne kadar oc'li

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 3 Şubat 2015; 19:02:59 >

• Sistemde ki 120Gb SSD ikiye bölümlendirilmiş olup yeni oluşturalan 50 gb'lık bölüme hackintosh 10.10 kurulmuştur. Sistem gayet stabil ve sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Appstore üzerinden 10.10.2 güncellemesi yapılmıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akke4323 -- 8 Şubat 2015; 21:24:58 >
  • Konu güncellenmiştir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam sisteme hayran kaldım, çok şık ve performanslı duruyor, hayırlı olsun. Konuyu kirletmemek adına sorumu ÖM olarak attım.

Güle güle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ua_atacan

Hocam sisteme hayran kaldım, çok şık ve performanslı duruyor, hayırlı olsun. Konuyu kirletmemek adına sorumu ÖM olarak attım.

Güle güle kullanın.

Teşekkür ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun kardesim gule gule kullan

• quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Hayirli olsun kardesim gule gule kullan

Teşekkür ederim

• ''Neden Tercih Ettim?''bölümüne Hydro H60 ve Cooler Master 80mm fan eklenmiştir.
  • Sistem hayırlı olsun farklı sistem daha başka bir mutlu eder insanı ömrü uzun olsun.

Hackintosh için appstoredan güncelleme yaptığınızda bir sıkıntı oldu mu ben laptopda herşeyi sorunsuz hallettim sonra appstoredan 10.10.2 ye güncelledim herşey mahvolmuştu şimdi elimde fazladan SSD var onu imzamdaki masaüstüne hackintosh olarak kullanmak istiyorum ama yine sorun yaşarım diye düşündürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tinúviel

Sistem hayırlı olsun farklı sistem daha başka bir mutlu eder insanı ömrü uzun olsun.

Hackintosh için appstoredan güncelleme yaptığınızda bir sıkıntı oldu mu ben laptopda herşeyi sorunsuz hallettim sonra appstoredan 10.10.2 ye güncelledim herşey mahvolmuştu şimdi elimde fazladan SSD var onu imzamdaki masaüstüne hackintosh olarak kullanmak istiyorum ama yine sorun yaşarım diye düşündürüyor.

Teşekkür ederim, ilk başta gtx 970'i tanıtmadan hd 4600 ile güncelledim sistemi tekrar açamadım. Yeni kurulum yaptıktan sonra gtx 970'i tanıtıp güncelledim bir sorun yaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: akke4323

quote:

Sistem hayırlı olsun farklı sistem daha başka bir mutlu eder insanı ömrü uzun olsun.

Teşekkür ederim, ilk başta gtx 970'i tanıtmadan hd 4600 ile güncelledim sistemi tekrar açamadım. Yeni kurulum yaptıktan sonra gtx 970'i tanıtıp güncelledim bir sorun yaşamadım.

Bende de GTX 970 var hocam 10.10'u kurduktan sonra GTX 970'i tanıttınız ve sonradan 10.10.2'ye güncellediniz doğrumudur?

Nasıl tanıttınız peki GTX 970'i kısaca yazabilirmisiniz.

• quote:

quote:

quote:

Bende de GTX 970 var hocam 10.10'u kurduktan sonra GTX 970'i tanıttınız ve sonradan 10.10.2'ye güncellediniz doğrumudur?

Technopat forumundan bir arkadaş teamviewer ile tanıttı hocam işlemleri takip ettim fakat çok karışık inanın bir fikrim yok.

• quote:

quote:

quote:

970 için normal nvidia mac os X driver indirip kurmayı dener misiniz bakalım en başta hata verecek mi?

http://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/78853/en-us

• kardes geldi

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.