Şimdi Ara

ELİNİZDEKİ DİZEL ARAÇLAR BİR DEPO İLE KAÇ KİLOMETRE GİDİYOR? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
684
Cevap
7
Favori
233.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sehirler arasi ( 98km/h sabit hiz, otobanda 128km/h sabit) : 1250 km ( arac full yukluyken ~2000kg )
    Sehirici : 800-900km arasi.
  • Şehir içi 750km civarı, şehir dışı 900km yi geçmiştim ama çeyreğin altına pek düşmek istemediğimden, depoyu tekrar doldurmuştum.(Ş.dışı en fazla ne kadar yapar pek fikrim yok) 1.4HDI Xsara

edit: şehir içi olarak verdiğim değer kırmızı yandıktan sonra sayaçta gördüğüm değerdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AirDream -- 3 Kasım 2011; 0:21:28 >
  • aracim hyundai accent 1.3 BENZINLI , saniyorum 35 lt depo

sehirler arasi cok tasarruflu, full depo ile 650-700 km yapiyor

sehir ici ise maksimum 350-400 km
  • Aracım Nissan Qashqai 1.5 dci 106 hp 240 nm.
    Depo kapasitesi 65 litre
    Full şehir dışı 1350 km
    Bursa içi 1100 km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texaas16 -- 4 Kasım 2011; 1:09:23 >
  • auris 1,4 dizel aracım,
    55 lt depo
    5,7 lt ortalama yakıt tüketimi ile 850-900 km yol yapıyor, bu km den sonra fullediğimde 52 lt civarında alıyor
    uzun yolda 4,9 ort yakıt tüketimi ile 1050 km yol yaptım
  • F. t. connectle şehir içinde maximum 800 şehir dışında 930 km yaptım. 3 lt civarı da yakıt vardı depoda yakıt aldığımda. ikisi de yaz mevsiminde tabii. kışın haliyle düşüyor.

depo 60 lt.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dragotreis -- 16 Kasım 2011; 17:43:01 >
  • Hyundai i20 1.4 Crdi 90Hp 45lt Ş.dışı 850-900km

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 16 Kasım 2011; 15:42:25 >
  • Yukarıda yazmışım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srabonn -- 16 Kasım 2011; 19:30:09 >
  • ahaha hepsine inanırımda connectin o yakıtı yaktığına inanmam :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: portalkal

ahaha hepsine inanırımda connectin o yakıtı yaktığına inanmam :D

inanma-inanmama gibi bir durum olamaz, bizzat yaptığım ölçümler çünkü. fabrika verisi falan olsa veya soyadım Koç olsa "acaba..??" durumu olabilir ammmaa ve lakin gerçek ölçümlerdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: montana_35

Megane 3 Coupe 1.5 Dci 108 ps

60 Lt. depo ile ışık yanana kadar Şehirçi 900 Km rahatlıkla gidiyorum.

Resimdeki menzil de İstanbul dönüşü depoyu fulledikden yaklaşık olarak 100 km sonra ki değer

ELİNİZDEKİ DİZEL ARAÇLAR BİR DEPO İLE KAÇ KİLOMETRE GİDİYOR?

bitiyorum bu göstergeye.

• evet meganın farkı işte....
    megan ile ford fiesta focus... bu tür araçlar yakıt konusunda 10 numara... yeterkii gazz tepkisini ii ayarla...

ŞİMDİİ BENİM YAKIT PERFORMANSIM...

FORD CONNECT 2010 MODEL.. 90 LX 1 DEPO = 990 KM = 52 LT MAZOT ALDI...
    OPEL COMBO 1,7 2001 MODEL 1 DEPO = 1050 KM.....

ARABA KULLANMAK EŞŞEĞE KIRBAÇ VURMAYA BENZEMEZ...
    NASIL YENİİ DOĞMUŞ BEBEĞİİ SEVDİĞİN GİBİ USULCA ..... GAZADA USULCA BASACAN :)))

12 SANİYEDE SERİ Bİ ŞEKİLDE 100 KM ÇIKMAK MESELE DEĞİL 45 SANİYEDE ÇIKK AĞAR AĞAR...
    5 VİTESTE RAMPANIN AĞZINA GELİRKEN ARABANIN DEVRİ DÜŞECEK DİE GAZA BİRAZ DAHA BASMAK YANLIŞ ...4 VİTESE ALL AZ BİR GAZLA 5 VİTESTE GAZA KÖKLEMEKTEN DAHA AZ YAKAR... DENENMİŞ TEST EDİLMİŞTİR BUNLAR HEPSİİ TEKER TEKER...

EN SON DENEMEM BENİ HAYRETLER İÇİNDE BIRAKTI...
    ANKARAYI BİLENLER.. ULUSTAN ÇIKTIM OPTİMUMA KADAR (İSTANBUL YOLU) ARACIN HIZI 70 İLE 80 ARASI VİTESLER 4,5 DEVAMLI.. AŞIRI Bİ SAKİN KULLANIM..... DEFALARCA YOL BİLGİSAYARIMI SIFIRLADIM 15 KM İÇERİSİNDE.... 3,9 İLE 4,2......

İNANMAYANLAR GELSİNLER DENEYALİM DEFALARCA.....

BEN SERVİSTE BAKIMA GİTTİĞİMDE BEN BİR DEPOYLA 990 GİTTİM DEDİM HERKES ŞOK OLDU... HEMDE BAZI KESİMLERDE AGRESİF KULLANMAMA RAGMEN....
    MİLLET 850 GİDERKEN BİZİM HEDEFİMİZ 1150 KM BAKALIM DENEMELER TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYO....

ELİN GAVURU 35 LT 1200 GİDİYOSA BİZDE GİDERİK :)))
    CLİO SYBOOLMUŞŞ...

• Rekor bende heralde :) Herkes yazmış çizmişde birer resim eklesek daha güzel olacak.

2011 VOLVO S80
  • @ Autotestpilot

Siz depoyu doldurup yavaş gitmişsiniz 2000km gösteriyor, şöyle son 10.000 km yol ortalamasını veya daha fazla resim koyun.
  • Astra H Sedan 1.3 Cdti ile en çok 1220 km. civarı bir yol gittim tek depo ile (Resimler konuda mevcuthttp://forum.donanimhaber.com/m_54595639/mpage_1/f_/key_bir%2Ctuketim%2Chikayesi//tm.htm#54595639)

Astra G Hb 1.6 16V ile ş.içi-ş.dışı(250 km'si) karışık 650 km. gittim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

@ Autotestpilot

Siz depoyu doldurup yavaş gitmişsiniz 2000km gösteriyor, şöyle son 10.000 km yol ortalamasını veya daha fazla resim koyun.

Yavaş veya hızlı 2000 km yapabileceğini gösteriyor ki aracın konusunda daha detaylı fotoğraflar ve anlatımlar mevcut... Burdaki herkes eminim yavaş ve dikkatli kullanıp fotoğrafı o şekilde çekiyordur :) hızlı agresif kullanıp yakıt ortalamasını çeken yoktur sanırım...
  • Bu veri menzili gösteriyor, araçlar menzili hesaplarken o anki püskürtülen yakıta göre hemen hesaplayıp yazar. Muhtemelen araç boşta ilerliyor ya da viteste gaza basılı olmadan ilerlerken çekilmiş. Benim araçda da menzil çok fazla görünebiliyo böyle bu durumlarda baktığımda
  • quote:

Orijinalden alıntı: AutoTestPilot

quote:

Orijinalden alıntı: Ex-Diesel

@ Autotestpilot

Yavaş veya hızlı 2000 km yapabileceğini gösteriyor ki aracın konusunda daha detaylı fotoğraflar ve anlatımlar mevcut... Burdaki herkes eminim yavaş ve dikkatli kullanıp fotoğrafı o şekilde çekiyordur :) hızlı agresif kullanıp yakıt ortalamasını çeken yoktur sanırım...

Bu veri menzili gösteriyor, araçlar menzili hesaplarken o anki püskürtülen yakıta göre hemen hesaplayıp yazar. Muhtemelen araç boşta ilerliyor ya da viteste gaza basılı olmadan ilerlerken çekilmiş. Benim araçda da menzil çok fazla görünebiliyo böyle bu durumlarda baktığımda

• 2006 Pug 307 1,6 110HP HDİ

Depo 60 lt

Şehir içi : ~700 - 800 km
    Şehirlerarası : ~1200 - 1300 km (90-110km/h hız ile)

En son yaptığım uzun yol Fethiye - İstanbul olmuştu. Fethiye'de depoyu doldurdum. Afyon İkbal'de mola verdim. Bilecik civarında bölünmüş yolda otobana gelene kadar 120 - 130 arası gittim (buraya kadar 90 - 110 gibi kullanmıştım). Sapanca'dan otobana girdim, İstanbul gişelere gelene kadar biraz bastım (150 - 170). Toplamda 800 km yol yaptım. İstanbul'da benzin istasyonunda depoyu fulledim, 40 lt yakıt aldı. 5lt/100 gibi bir değer yakaladı. Tüm yol boyunca hep sakin kullansaydım 4 - 4,5 civarı olurdu.
  • 2005 golf v 1.6 fsi şehiriçi 7.4/100 km,şehirlerarası 6.2/100 km de 790 km yol gittim.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.