Şimdi Ara

elementary OS *Ana Konu - Anlatım - Yardım - Kullanıcılar* (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
5
Favori
10.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Deneyenler sistemin stabil olup olmadığı hakkına bilgi verebilir mi? Betası gibi ağırsa hiç bulaşmak istemiyorum :(.
  • @Yağsız Makarna i386 dağıtımının betasıda çıkmadı zaten kesecekleri belliydi ama niye kestikleri asıl soru

@BasiliKalanCtrl daha yeni yükleme fırsatı buldum biraz deneyeyim haberdar ederim. ama şunu söyleyeyim betasından daha hafif gibi geldi bana betasında çoğu yer tamamlanmamıştı.

elementary OS *Ana Konu - Anlatım - Yardım - Kullanıcılar*

düzenleme: 3 saatlik kullanımın ardından bu sefer olmuş diyebildim. tek sıkıntısı hala çevirmen ekibinin çevirilerini değil de ubuntu ve debian daki kaynak çevirileri kullanıyorlar. hala bizim çevirilerimiz sisteme girmemiş, girilmemiş. o kadar emek verdik çeviriler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 10 Eylül 2016; 17:12:59 >

• Luna ile kıyaslamamız gerekirse ne diyebilirsiniz daha mı hızlı daha mı yavaş?
  • BasiliKalanCtrl kullanıcısına yanıt
    hızı luna ile hemen hemen aynı ama kesinlikle daha stabil. bloatware eklentilerin hepsi temizlenmiş. software properties common eklentisi bile yok artık repo eklemeden yüklemek gerekiyor
  • En sorunsuzu Linux Mint.Onunda tasarımı windowsu anımsatıyor.Windowstan geçecek kişiler Mintte yabancılık çekmez.Ubuntu içlerinde en bilineni.Ubuntu 16.04 ve mint 18 denedim.Benim için mint daha sorunsuz ama görüntüsü yüzünden ubuntu kullanıyorum.Çözülemeyen bir kaç sorunum var ubuntuyla.Ama elemantary OS görüntüsüyle bir fark yaratıyor gördügüm kadarıyla.Sorunsuz ve stabil bir sistem yapma yoluna çok önem verirlerse linux dagıtımlarında kısa sürede iyi yere gelebilirler.
  • Ne kadar etkiliyor bilmiyorum ama 32 bit fazladan iş yükü demek. Bu yükten kaçınmak istiyorlar. Aynısını PisiLinux ekibi de yapıyor. 32 bit iyice eskidi artık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yağsız Makarna kullanıcısına yanıt
    Asıl x86 mimariye yönelip xp den çıkan kullanıcıları toplamaları lazım aslında. Pek fazladan iş yükü olmuyor şöyle ki 64 bite 32 bit desteği de vermiş oluyorsun ilk dağıtımı i386 üzerine yapıp amd64 e aktararak. Mesela şuan o da yok. Terminal üzerinden dpkg ye i386 desteği eklemek zorunda kalıyorsunuz. Ha stabilizasyonu sırf 64 üzerine çalışıldığı için mükemmel. Hiç uygulama yanıt vermiyor ile yada donmayla karşılaşmadım. Ama bunlar ufak şirin ve güzel kıyaklardı yükleyenlere. Ne bileyim 32 bit deb paketini yüklerken şlank diye yükleniyordu. Şimdi multiarch ı ekle repo için common servisini yükle sonra deb paketini yükle olunca bi ölme eşşeğim ölme döngüsüne giriyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 11 Eylül 2016; 0:37:14 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar film ve ofis programları için işletim sistemi arıyorum ve elementary OS hem mac e benzemesi hem de görüntüsü ile dikkatimi çekti. Ama çok hatası var diyorlar. Yeni sürümü gelmiş galiba. Performansı nasıl stabil mi? Okul zamanı iş açmasın başımıza bir de onunla uğraşmayalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elyssium

Arkadaşlar film ve ofis programları için işletim sistemi arıyorum ve elementary OS hem mac e benzemesi hem de görüntüsü ile dikkatimi çekti. Ama çok hatası var diyorlar. Yeni sürümü gelmiş galiba. Performansı nasıl stabil mi? Okul zamanı iş açmasın başımıza bir de onunla uğraşmayalım

Linux mint veya manjaroyu dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elyssium

Arkadaşlar film ve ofis programları için işletim sistemi arıyorum ve elementary OS hem mac e benzemesi hem de görüntüsü ile dikkatimi çekti. Ama çok hatası var diyorlar. Yeni sürümü gelmiş galiba. Performansı nasıl stabil mi? Okul zamanı iş açmasın başımıza bir de onunla uğraşmayalım

Linux mint öneririm. Linux Mint Cinnamon yükle kafan rahat etsin.

• Elyssium kullanıcısına yanıt
    Şuan stock haliyle stabil de, eğer başıma dert açmasın diyorsan grafiği boşverip debian yükleyeceksin. Bu ubuntu dur eostur mint tir pisidir hepsi debian dağıtımıdır. İşletim sistemi üzerinde ne kadar çok ekleme olursa bu bi o kadar seni etkileyecektir.

• Merhabalar . bir kaç gün önce Elementary Os Loki versiyonunu kurdum. beğendimde. Şu an Elementary den yazıyorum. Ama açılışta windowsumu göremiyorum artık. Acaba sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olabilir misiniz?
  • noqturno kullanıcısına yanıt
    Grub a windowsunuzu eklemelisiniz. Os-prober paketi kurulu değilse kurun ve ardından
    grub-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg
    Komutunu terminalden yürütün.

• Teşekkürler sizin dediğinizi yapmadan, nasıl olduysa kendiliğinden eklendi. Bir sistem güncellemesi geldi belki ondandır. Zaten hdd de ayrı bir bölüme kurmuştum Elementary'i.
    Elementary ile aramız iyi şimdilik iyi. ufak tefek bir kaç problem var sadece
  • hocam 2.resimdeki temayı nerden bulabiliriz ? birde kurulumunu anlatırsanız sevinirim :)
  • kadir26 kullanıcısına yanıt
    gtk el capitan temasıydı galiba tam olarak hatırlamıyorum. yüklenmesi normal uygulama gibi zaten. ardından elementary tweaks ile seçiyorsunuz.
  • Hocam anladım . Peki şeffaf olarak nasıl ayarliyacagiz ben biraz yeniyimde ondan sordum :)

• Hocam Dock ve üst çubuk temasını nasıl yaptınız? Çok hoş olmuş.
  • Elementary os geliştiricilerinin birinin github'ında vardı gtk teması. Harddisk büroda olduğu için bakamıyorum kusura bakmayın. Ama sanırım elementary capitan gibi birşeydi adı.

• Buda benim EOS arkadaşlar :)
    Windows 10'un yanına kurdum gerçekten hem görüntüsü hemde hızlı olması çok hoşuma gitti. Ultrabook'a kurulum yaptım bu arada.
    Fakat bir kaç sorunum var. Masaüstüne klasör oluşturma olayını yapabilir miyim?
    Dosyalara tek tık yapınca giriyo yani windows da ki gibi iki tık yapıp girmek istiyorum
    Birde DPI ayarını nerden yapabilirim Ubuntuda ki?
    Son olarak ses biraz daha kısık çıkıyor ve kalitesiz Windows 10'a göre bunu nasıl çözebilirim ALC269 ses kartım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2573B355F -- 25 Kasım 2016; 20:27:45 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.