Şimdi Ara

elementary OS *Ana Konu - Anlatım - Yardım - Kullanıcılar* (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
5
Favori
10.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Loki beta kullananlar memnun mu? Stabil mi? Mint yerine tavsiye eder misiniz?
  • eos ta yaklaşık 3. yılım. benide listeye ekleyin lütfen...
  • Öncelikle ellerine sağlık güzel bi konu olmuş. Hep bi hevesle kuruyorum eos u, ama hep hatalar ile karşılaşıyorum. İlk fırsatta tekrar yükleyeceğim ama. Kesinlikle destek verilmesi gereken bir OS

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden kulaniyordum luna sürümünü çok hoş ve güzel.

• Loki sürümünün gelmesini bekliyorum bence masaüstüne dosya atma işini geri getirmeleri lazım birazda performansı arttırsalar fena olmaz.
  • SirusBro kullanıcısına yanıt
    loki de istek vardı fakat gnome da biraz sıkıntı çıkarıyor desktop folder view. final sürümünde gelir mi bilemem fakat gerçekten gelse iyi olur
  • elementary os ust bari degistirme sansimiz nedir ?

wingpanel olarak baktim paket bulunamadi hatasi veriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gerçekten güzel bir işletim sistemi tek sorunu, beklenmedik zamanlarda beklenmedik hatalarla beni yavaşlatması. Geçenlerde ikon paketi yükledim ve o ikonu kullanmaya başladım. Güncellemelerde hatalar çıktı. İkonu eski haline getirince düzeliyor, kendi yüklediğim ikonu kullanmaya başlayınca güncellemeler sapıtıyor. Ben de linux mint 18 e geçtim. Forumu da aktif, daha ne olsun.
  • paldov P kullanıcısına yanıt
    elementary tweaks ile düzenlenebiliyor.
  • Yağsız Makarna kullanıcısına yanıt
    3. parti düzenlemelerde hatta oyunlarda bile ara sıra sapıtıyor doğrudur, bunu çözmek için loki ye bu kadar abanıyorlar zaten
    sıkıntınız da sanırım güncellemeden önce ufak bir system check kodu var. o kod bir durumla karşılaşırsa güncellemelerde sıkıntı çıkabiliyor. (kod luna yada freya ile geldi sanırım tam emin değilim)

aktiviteye gelecek olursak iş güç üzerine okul üstüne Z5 için yaptığım düzenlemeler vs gelince bu bölüme pek vakit ayıramıyorum açıkçası. zaten forumda da pek kullanan yok sanırım. bi ara konuyu devretmeyi yada en azından cevaplayacak birini bulmayı düşündüm ama başvuran kimse de olmadı o yüzden konuyu temel çürümesi olmasın diye betonu atıp bıraktım

• Linux Mintten sorunsuzu yok hocam.

0.4 sürümü stabil olursa geçiş yapabilirim.

Linux'tan haberi olan Türkiye içerisinde bir avuç insan. Bilenlerin de gözü daha kararlı dağıtımlarda. Ne zaman bizim millet windowsdan farklı birşeyler arayacak belki o zaman linux un ışığı parlar.

Yani, hiçbir zaman Bizimkiler anca ilaçlı Windows kullanır şaka bir yana linux un ışığı zaten bilgisayarı bilenler için parlak. Herşeyi işlemci ve grafik birimi sananlar zaten açık sisteme geçmemeli, zira geçerse en iyi ihtimalle "#### oyunu linuxta oynanabilir mi", "Antivirüs önerisi alabilir miyim" tarzı sorularla karşılaşırız. Sizi bilmem ama ben böyle bir duruma düşmek istemem

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Emeğinize sağlık. Mac OS'un tasarımı her zaman hoşuma gitmiştir. Uzun süredir de Debian kullanıcısıyım. Bu sistemi virtual da deneyeceğim. Yorumlara bakılırsa pek kararlı değil. Gerçi bende çok kurcalamam kendim kullanacak hale getirir bırakırım sistemi ama güncellemelerde zırt pırt sıkıntı yaparsa işlerim yavaşlar.
  • Merhabalar, daha önce Elementary OS kurmayı denemiştim, şöyle bir hata almıştım >https://i.imgur.com/E93yQut.jpg
    kurulum yarıda kalmıştı Windows'a geri dönmüştüm, tekrar Linux yüklemek istiyorum. Bu hatayı almamak için ne yapabilirim?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endoulened

Merhabalar, daha önce Elementary OS kurmayı denemiştim, şöyle bir hata almıştım >https://i.imgur.com/E93yQut.jpg
    kurulum yarıda kalmıştı Windows'a geri dönmüştüm, tekrar Linux yüklemek istiyorum. Bu hatayı almamak için ne yapabilirim?
    Teşekkürler.

Görüntüyü göremedim ama şuanki güncel isolarda türkçe kurulumda sorun var. İngilşzce kurup türkçeye çevirmeyi deneyin.

• GPT / MBR disk biçimi ile alakalı. kurulum yaparken işletim sistemi diskiniz GPT ise linux u da GPT olarak yüklemeniz gerek.
    Düzeltme: tam tersi mbr sisteme gpt yüklemeye çalışıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SomeoneWhoCares -- 5 Eylül 2016; 13:30:12 >
    Kusura bakmayın Imgur hala engelliymiş :( sorun başka yerdeymiş hocam teşekkürler yine de.
  • Teşekkürler bilgi için gerekli araştırmaları yapıp tekrar kurmayı deneyeceğim :)
  • Loki sürümü resmi olarak çıktı yükselttiniz mi bilgisayara geçtiğimde umarım ilk mesajı düzenleyeceğim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FrknEgeOztrk

Loki sürümü resmi olarak çıktı yükselttiniz mi bilgisayara geçtiğimde umarım ilk mesajı düzenleyeceğim

32-bit sürümü çıkmayacakmış. İstesem de kullanamam.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.