Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sagolun teşekkürler....
  • yağlı radyatörlerde delonghi iyi markadır. bizzat aldım denedim
    buradan deneyimlerimi okuyabilirsiniz.
    http://terrasus.com/detail.jsp?articleID=372

Delonghi dragonlar 10 numara
  • shadowgame S kullanıcısına yanıt
    Termostatın en yüksek konumda olduğunu düşünürseniz sürekli yanar.En fazla yaktığı miktarı bulabilirsiniz. Ben iki ay önce hesaplamıştım. Elektrik fiyatlarına zam geldimi bilmiyorum. O zamanki fiyata göre bu şekilde 24 saat açık kalırsa 1. kademede 6TL 3. kademede 18Tl civarı fatura gelir. Bu yaklaşık fiyatlar. Siz 6 değilde 7 TL 18 değil de 20 tl olarak düşünebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ExCaLiBuR58

elektrikli yağlı radyatör

Arkadaşlar fakirin fanı sıcak üflemiyor acaba sorun mu var yoksa bu fan peteğin ısısını yaymak için mi yardımcı olur musunuz?
  • dostlar, 18-20 m2 lik bir odada 9 dilimli 2000w bir isiticiyla 1 saatte yakaladığım sıcaklık 18 C... cihaz tam güç açık ve evin yalıtımı çok iyi. durum bu. Yani bi ise yaramadı, oda buyuk geldi. ayrıca 16-17 den 18 e çıktım yanlış anlamayın.:)

uyarim olsun. ben isindim, usumedim, ısınıyoruz...ifadeleri yanıltıcı olabilir. kaç dereceyi gördüğünüz önemli. ben 20 derecede isinirim başkasi 25 de... göreceli şeyler. rakam vermeli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celutska -- 3 Ocak 2014; 23:44:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lamettrie kullanıcısına yanıt
    tmmdır cok sağol
  • turan_erol T kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de cumartesi günü dragon 4 aldım ve gözlemlediğim kadarıyla sizdeki sorunun aynısı bende var.saatlerce çalışıyor ama termostat devreye girmiyor.siz problemi çözebildiniz mi yoksa çalışma sistemi bu şekilde mi acaba ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Hocam ben de cumartesi günü dragon 4 aldım ve gözlemlediğim kadarıyla sizdeki sorunun aynısı bende var.saatlerce çalışıyor ama termostat devreye girmiyor.siz problemi çözebildiniz mi yoksa çalışma sistemi bu şekilde mi acaba ??

Ben çözemedim çünkü akşam saat 6 dan gece 12 ye kadar çalıştırıyorum ve bu sürede termostat atmıyor ama birlikte aldığım arkadaşım bütün gün çalıştırıyor o termostatın çalıştığını söylüyor... Sadece 1 gün açık bırakmışım yaklaşık 24 saat açık kalmış cihaz akşam geldiğimde kendini korumaya almıştı...Gün içinde termostat ta çalışmış olabilir.
  • turan_erol T kullanıcısına yanıt
    Ben gece yatmadan bikaç saat önce açıyorum sabaha kadar çalışıyor ve o bikaç saatte hiç termostat çalışmıyor. bi de sizin gibi akşam deneyeceğim bakalım o zaman termostat çalışacak mı.. ayrıca dragon 4 forumundan takip ettiğim kadarıyla bi arkadaş birinci güç ayarında termostatın devreye girmediğini daha çok ikinci ve üçüncü güç ayarında devreye girdiğini söylemiş. ben geceleri birinci kademede kullanıyorum. denememde daha yüksek güç ayarlarına getireceğim bi de öyle bakalım..
  • 5m2 bi yer varsa banyo filan oraya götürün orda deneyin. Daha çabuk anlarsınız termostatın çalışıp çalışmadığını.
  • quote:

Ben gece yatmadan bikaç saat önce açıyorum sabaha kadar çalışıyor ve o bikaç saatte hiç termostat çalışmıyor. bi de sizin gibi akşam deneyeceğim bakalım o zaman termostat çalışacak mı.. ayrıca dragon 4 forumundan takip ettiğim kadarıyla bi arkadaş birinci güç ayarında termostatın devreye girmediğini daha çok ikinci ve üçüncü güç ayarında devreye girdiğini söylemiş. ben geceleri birinci kademede kullanıyorum. denememde daha yüksek güç ayarlarına getireceğim bi de öyle bakalım..

birinci kademe de termostatin calismasi cok guc, soguk havalarda iki de bile atmaz. ucuncu kademe daha mantıklı.
  • Arkadaşlar yağlı ısıtıcılarda içerideki yağın ısıl genleşmesi nasıl giderilmiş genleşme kabı varmı ? yoksa içerideki yağda basınç artmasımı oluyor ?
  • shadowgame S kullanıcısına yanıt
    Bana elektrik faturası geldi. Tam olarak ne kadar hesaplayamıyorum ama az çok tahmin ediyorum. 195TL geldi. Normalde 75TL filan geliyordu. Yani 120Tl radyatörden muhtemelen. Hep 1. kademede ve her gün 10 saat kullandım. Termostat ortalarda bi yerde idi. En fazla 1 saat 2 ve 3. kademede kullanmışımdır.

Yani Ankarada yüksek gelebilir dikkat etmek lazım. Benim hesabıma göre. 1. kademede günlük 24 saat 10TL 3. kademede 30TL gelebilir. DEdiğim gibi kesin hesap değil ama dikkat edin diye söyledim. Benim yapacak bişeyim yok bebek olduğu için mecbur kullanıyorum. 400Tl den fazlada doğalgaz giderim var.
  • Bana fatura bu ay 162 TL geldi.

Haftalık çamaşır ve bulaşık makinesi durumun saymazsak.

2 saat inverter klima daha sonra 6 saat boyunca en üst seviyede 6. derecede bazen hem Med, hem Min aynı anda açık bazende sadece Mediumda açık.

Normalde 70-80 arası geliyordu. Geçen sene 120 falan gelmişti. Ancak bu sene hem termostatı 6'da unutmuşum hem de geçen seneye oranla Mediumu daha az kullanıp FULL'de yaktım. Bir de günlük 2 saat klima eklenince mecburen yükseldi fatura. :)
  • Benim termostat çalışıyormuş ancak anlam veremediğim bi şekilde çalışıyor.şöyle ki birinci kademede ve termostat ta 1 seviyesinde olunca termostat devreye girip çalışıyor ancak birinci kademede termostat ta 4 seviyesinde olunca devreye girmiyor.acaba birinci kademe güç ayarı termostatı 4 seviyesine çıkarmaya gücü ancak yettiği için termostat atmıyor olabilir mi ?
  • quote:

Benim termostat çalışıyormuş ancak anlam veremediğim bi şekilde çalışıyor.şöyle ki birinci kademede ve termostat ta 1 seviyesinde olunca termostat devreye girip çalışıyor ancak birinci kademede termostat ta 4 seviyesinde olunca devreye girmiyor.acaba birinci kademe güç ayarı termostatı 4 seviyesine çıkarmaya gücü ancak yettiği için termostat atmıyor olabilir mi ?

termostatın atması icin ortamın belli bir ısıya cikmasi lazim. bu da birinci kademede cok mumkun olmuyor. soguk havalarda ikinci kademe bile termostatı attırmıyor.
  • dragon 3 için termostas ortam sıcaklığıyla çalışmıyor. yeni modellerde derece var ama , eski modellerde yok. makine kendisi belli bir sıcaklığa çıkınca tormostas devreye giriyor. termostatı düşük tutarsanız fazla ısıtmıyor. ama yüksekte çok güzel ısıtıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cupidx

dragon 3 için termostas ortam sıcaklığıyla çalışmıyor. yeni modellerde derece var ama , eski modellerde yok. makine kendisi belli bir sıcaklığa çıkınca tormostas devreye giriyor. termostatı düşük tutarsanız fazla ısıtmıyor. ama yüksekte çok güzel ısıtıyor.

benim icersi hep 22 derece ortam sıcaklığı ile çalışmıyor belki ama termostat görevini görüyor.içersini sabit bir sıcaklıkta tutuyor.
    bu aleti bir derece ile kullanmasi e mantıklı olan. ki aldigimdan beri bu sekil kullaniyorum.
  • celutska kullanıcısına yanıt
    Vetodan gayet memnunum, geçtiğimşz ay 7/24 bebekten dolayı çalıştı oda sıcaklığı 22 derece ortalamasında tuttu. Termostat ayarıyla dsha yukarı çıkmasını istemediğimden 1. Kademede sabit olarak kullandım genelde, tabi çok soğuklarda 2. Kademeye aldığım oldu. Bebeği 3/4 günde bir yıkadığımızdaysa 3. Kademede askılı kollu atletle terlenecek düzeye getirdiğide oldu ısıtıcının. 190 tl elk faturası geldi. Normalde 60/70 tl olan faturamı hesaba katarsam 120/130 liraya evimin en büyük odasında istediğim ısınmayı sağlamış oldum. Vento drogonda bahsedilen fan etkisine aynen sahip zaten incelerseniz daha yeni bir model olduğunu da görürsünüz. Umarım yeterince açıklama yapabilmişimdir. Bu arada erdekte 5. Kat (en üst daire) iki Cephesi'de denize açık ( rüzgara) yarı yalıtımlı (sadece yan cephede yalıtım var içeriden ön ve arkada yok) bir dairede oturuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafer2077 -- 26 Ocak 2014; 23:09:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer2077

Vetodan gayet memnunum, geçtiğimşz ay 7/24 bebekten dolayı çalıştı oda sıcaklığı 22 derece ortalamasında tuttu. Termostat ayarıyla dsha yukarı çıkmasını istemediğimden 1. Kademede sabit olarak kullandım genelde, tabi çok soğuklarda 2. Kademeye aldığım oldu. Bebeği 3/4 günde bir yıkadığımızdaysa 3. Kademede askılı kollu atletle terlenecek düzeye getirdiğide oldu ısıtıcının. 190 tl elk faturası geldi. Normalde 60/70 tl olan faturamı hesaba katarsam 120/130 liraya evimin en büyük odasında istediğim ısınmayı sağlamış oldum. Vento drogonda bahsedilen fan etkisine aynen sahip zaten incelerseniz daha yeni bir model olduğunu da görürsünüz. Umarım yeterince açıklama yapabilmişimdir. Bu arada erdekte 5. Kat (en üst daire) iki Cephesi'de denize açık ( rüzgara) yarı yalıtımlı (sadece yan cephede yalıtım var içeriden ön ve arkada yok) bir dairede oturuyorum.

Diğer odaları nasıl ısıttınız ?

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.