Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bugün 1000w ta 3 saat çalıştırdım düşük ayar olduğu için geç ısınıyor 1.5-2 saate kadar 22 dereceyi buluyor ve o sıcaklığı koruyor 23 dereceye çıkabilir sanırım 3-4 saat sonra.

ama bu 3 saat 2200w a göre 1.5 saat bile değil bence en mantıklısı ilk yarım saat 2200w ta çalıştırmak cihazın çabuk ısınması ve odanın soğuğunu kırması için sonra da 1200w a

düşürmek böylece min 22-23 derecede tutar sıcaklığı ve daha uzun süre çalıştırabiliriz

ben genel anlamda çok memnunum cihazdan odayı ısıtıyor tabi gönül ister hep 2200w yakayım ama faturayı kabartır baya sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 9 Kasım 2010; 1:49:10 >
  • 15m2 tek yalıtımı çift cam olan, üstü çatısız odada kullanıyorum. oda sıcaklığı 15-16 dereceyken 2200w la ortalama bir saatte oda ısısını 22-23 e getirdikten sonra 1200w a düşürüyorum, bu kademede 7-8 dakka çalışıp 10-15 dakka kapalı kalıyor (kapalı kaldığında infared gibi soğumuyor, el yakacak derecede kalıyor) odanın ısısı 22 nin altına düşmüyor. (tabi bu havalarda, ocak şubatta iş değişir) daha önce infared kullandım. infaredler rezistans konusunsa radyatör gibi başarılı değil, stabil sıcaklık değeri sağlamıyorlar. açıldığında ısıtıp kapandığında üşütüyorlar. kısacası radyatörden memnunum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenans -- 9 Kasım 2010; 11:28:06 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Skayn

40 m2 bir oda için ısıtıcı bulamıyorum. yağlı radyatör yetmez diyorlar. ufolar kapanınca oda buz keser yanını arkasını ısıtmaz diyorlar. ne yapacagımı sasırdım. klimadan baska secenek yok sanırım.

hocam 40m2 gerçekten yetmez. yetmesi için rezistans olayına hiç girmeden dahili ısıtıcı fanıyla beraber 2500w full 24saat çalışması gerekebilir. buda 2,5*24=60kw günlük, 1800kw aylık tüketim demek olur. buda kabaca 500-600tl civarı eder ki klima bu işi çok daha ucuza yapar:) bazı radyatör satıcıları kataloglarda yazan 45-75 m3 ü metrekareyle karıştırıp 40 metrekareye yeter diyolar. 40m2 için sağlam bi klimadan başkası yalan olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenans -- 9 Kasım 2010; 11:45:02 >
  • Bende Fakir RF-11'i aldım Zass ve Delonghi bulamayınca. 190 TL'ye Gittigidiyor'dan aldık bakalım
  • quote:

Orijinalden alıntı: AoGVinsanity

Bende Fakir RF-11'i aldım Zass ve Delonghi bulamayınca. 190 TL'ye Gittigidiyor'dan aldık bakalım

hayırlı olsun
  • bugünkü tecrübem oda 21 dereceyken açtım ilk 15 dakika 2200w ta çalıştırdım sonra 1200w a aldım toplam 3 saat çalıştırdım 25 dereceydi oda ısısı kapatırken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 12 Kasım 2010; 23:32:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

bugünkü tecrübem oda 21 dereceyken açtım ilk 15 dakika 2200w ta çalıştırdım sonra 1200w a aldım toplam 3 saat çalıştırdım 25 dereceydi oda ısısı kapatırken

tesekkurler tavsiyeniz ve denemeleriniz icin. sistemin tüm markalarda aynı olduguna da ikna olursam sahibinden sitesinden düşeş bir adet satın alırım. veya en dusuk sıfır yaglı radyator, kangurum ankaraya teslim olarak 89TL ye alabilirim. tatil dönüşü de annemle ankaradan izmire getirtirim.

mutluluklar ve nice sıcak günler dilerim radyatorunuzle birlikte size.
  • marka fark ediyormu bilmiyorum tam ben fakir aldım gitti bilindik marka olarak, zass da iyiymiş sanırım ama satılmıyor artık

teşekkürler temennileriniz için

zaten siz 6 ile 9 m2 yer için almak istediğiniz yazmışsınız ben 14-15 m2 de ısınıyorsam siz hayli hayli ısınırsınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 13 Kasım 2010; 1:35:28 >
  • bende fakirle delonghi arasında kalmıştım. baktığım tüm yerlerdeki delolar 9 dilim fakirler 11 di diye fakiri almıştım. hı bide delonghilerin petek yapısı biraz farklı zamanla tozlanıp kirlendiğinde temizlemeye elverişli değil. bu farklı tasarım ısı üflemesi yapıyor diyolar ama ısınan hava her halukarda yükselir zaten. sonuçta aynı üflemeyi ekmek kızartma makinasıda yapıyor :)

ayrıca marka ve fiyat farkeder diye düşünüyorum. ucuz bilinmedik markalarında peteklerinin metal alaşımı nası bişey olur bilemiyorum. oluşan ısıyı hızlı iletmemesi, ısının peteklerin her santimetresine eşit dağılmaması gibi sorunlar olabilir. buda verim ve tüketim farkı yaratabilir.
  • Arkadaşlar benim aldığım Fakir RF11 Turbo marka üründe Made in P.R.C yazıyor. Sizin aldıklarınız da Çin malı mı acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim.
  • quote:

Arkadaşlar benim aldığım Fakir RF11 Turbo marka üründe Made in P.R.C yazıyor. Sizin aldıklarınız da Çin malı mı acaba? Bilgilendirirseniz sevinirim.

evet bendekide made in p.r.c
  • evet prc.
  • Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için. 3-4 gündür düzenli kullanıyorum, çin üretimi olmasına rağmen bence ürün kaliteli gerçekten.
  • quote:

Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için. 3-4 gündür düzenli kullanıyorum, çin üretimi olmasına rağmen bence ürün kaliteli gerçekten.

Made in China olması zaten kaçınılmaz son paraya göre her türlü mal var arkadaslar işin gerçeği alttaki linklerde bariz ortada;

http://www.globalmarket.com/products/home-appliance/hvac/heater/oil-heater-3037.html?gclid=CLLM3d_HoqUCFZIx3wodsVHSHA

http://www.made-in-china.com/products-search/hot-china-products/Oil_Radiator.html

• slm arkadaşlar fakirin yerine, delonghi nin aşağıdaki modelini öneririm gerçi stokta yok gözüküyor ama fiyat baya güzel bu fiyattan gelirse

http://www.tekzen.com.tr/newsite/prd-804544001-de_longhi-trd1025_yagli_radyator_.aspx
  • arkadaşlar Febbre markası hakkında bilgi ve deneyimi olan var mı?
    Koçtaş ta satılıyorlar 9 ve 11 dilimli farklı 3 modeli var.
    - 9 dilim (2000watt) veya 11dilim (2500watt) turbo ve zaman ayarlı
    - 9 dilim (2000 W) 3 kademeli güç ayarı Ayarlanabilir termostat
    - 11 dilim (2500 W), LCD ekranlı ,2 kademeli güç ayarı, Elektronik sıcaklık kontrolü, 24 saat zaman ayarlı

fiyatları yakın 90-120tl arası.
    ne dersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanEkin

arkadaşlar Febbre markası hakkında bilgi ve deneyimi olan var mı?
    - 11 dilim (2500 W), LCD ekranlı ,2 kademeli güç ayarı, Elektronik sıcaklık kontrolü, 24 saat zaman ayarlı

ne dersiniz ?

selam, dun koctas sitesini inceledikten sonra 11 dilim (2500 W), LCD ekranlı ,2 kademeli güç ayarı, Elektronik sıcaklık kontrolü, 24 saat zaman ayarlı yaglı radyatorden 1adet telefonla adıma ayırttım. izmir mavisehir koctasa gittigimde dun son kalan kapalı kutuyu da ben aldım. 1 adet teshir urunu vardı ama daha da getirirler ne de olsa kendi urunleri. 99.9TL yaglı radyator ve piyasada en ucuz gene orda buldugum zamanlı ayarlı prizi baska cihazlarda kullanmak uzere 4.9 TL ye ordan aldım ve hepsini world carda 12 taksite boldurdum.

febbre koctas ithalatı olan ve tum guvence koctas tarafından sunulan bir urun. servis hizmeti yok. herhangi bir arızada herhangi bir koctasta birebir degisim garantisi veriyorlarmıs. henuz kutudan cıkarmadım. bugun aksama inceleyecegim performansını. 2500w olması,elektronik sistemi ve 11 dilim olması beni cezbetmisken; bir de 99.9TL ye 12a taksitle almak son kararımda etkili oldu. 100TL ustu alısveriste worlde 12 taksit oluyor. performansıyla ilgili goruslerimi yazarım buraya.

• lacinalper@ teşekkürler. yorumunu merakla bekliyorum,özellikle ayarlarin kullanışlılığı açısından. Yanlız bende bugün koctaş ın sitesinden bakıp incelerken ,ayni zaman ayarli priz isini dusundum :) dogrusu yakinda evlenicem ve kirada oturcağımız yerde ısıtma buyuk ihtimal olmayacağından,heryönden en ekonomiğin araştırmasındayım.en verimli klima ama 0 alıştaki ödemeyede smdi bnm gücüm yetmiyor. Sahibinden.comda bir firmada tonla 2.el var ama nekadar güvenilir vede en önemlisi nekadar verimli olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

ne dersiniz ?

selam, dun koctas sitesini inceledikten sonra 11 dilim (2500 W), LCD ekranlı ,2 kademeli güç ayarı, Elektronik sıcaklık kontrolü, 24 saat zaman ayarlı yaglı radyatorden 1adet telefonla adıma ayırttım. izmir mavisehir koctasa gittigimde dun son kalan kapalı kutuyu da ben aldım. 1 adet teshir urunu vardı ama daha da getirirler ne de olsa kendi urunleri. 99.9TL yaglı radyator ve piyasada en ucuz gene orda buldugum zamanlı ayarlı prizi baska cihazlarda kullanmak uzere 4.9 TL ye ordan aldım ve hepsini world carda 12 taksite boldurdum.

febbre koctas ithalatı olan ve tum guvence koctas tarafından sunulan bir urun. servis hizmeti yok. herhangi bir arızada herhangi bir koctasta birebir degisim garantisi veriyorlarmıs. henuz kutudan cıkarmadım. bugun aksama inceleyecegim performansını. 2500w olması,elektronik sistemi ve 11 dilim olması beni cezbetmisken; bir de 99.9TL ye 12a taksitle almak son kararımda etkili oldu. 100TL ustu alısveriste worlde 12 taksit oluyor. performansıyla ilgili goruslerimi yazarım buraya.

götmeden telefonla kapalı kutu almışsınız ve buna inandınızmı acaba siz telefon edince kutu kapanması sakın

• quote:

Orijinalden alıntı: DontPry

quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

ne dersiniz ?

götmeden telefonla kapalı kutu almışsınız ve buna inandınızmı acaba siz telefon edince kutu kapanması sakın

acıgı da olsa, teshir urunu alırdım ilk kez gordugum icin dijital yagli radyator. boşuna stokta olmayan ürün magazaya gidip de elim boş dönmek istemedim. ama kutudan cıkarırken de, yeniden ambalajlanmıs izlenimi olmadı bende.

radyatoru dun aksamdan beri kullanıyoruz. önce mekanik zaman ayarlı prizden bahsedeyim. priz beklentimin üstünde harika. yine koctasın kendi ithalatı.bu yuzden en ucuz olarak bunu gormus olmalıyım. zaman ayarını sadece istenilen zamanda kapatmak icin ayarlıyoruz sanıyodum. önce prizin mekanik dügmesini kol saati ayarlar gibi ulusal zamanla aynı yapıyoruz. sonra takacagımız cihazın hangi saatlerde kapalı kalmasını istiyorsak yarım saat aralıga duyarlı plastikleri yukarı cekiyoruz, plastiklerin basık oldugu zaman aralıgında ise priz elektrik veriyor.saatimiz ve prizin saati su an 13:00 sa, takacagımız cihazın 14:30 kapanmasını istiyoruz ve 15:00da acılmasını istiyoruz. cihazın fişini prize takmadan önce, 14:30daki plastikleri yukarı cekip 15:00daki plastiklerinde basık kalmasını saglıyoruz.yalnız standby konumu olan cihazlarda sadece istenilen zamanda kapanmasını yani sebekeden güç girişini kesebilirsiniz.istenilen zamanda acılması için şebekeden elektrik geldikten sonra manuel olarak standby dugmesinden acmalısınız. otomatik acılma, elektrikli quartz ısıtıcımda guc anahtarı acık kaldıgı sürece sorunsuzca kullanılabiliyor.

yaglı radyatorunse kılavuzda yer almayan kullanımıyla ilgili püf noktası var.radyator oda sıcaklıgını sürekli kontrol ederek istenen sıcaklıkta kendini sabitliyor. istenen zamanda acılıp kapanmasını dijital olarak ayarlamak mumkun. yani bu febbre dijital yaglı radyator icin ek bir zaman ayarlı priz almaya hiç gerek yok. quartz ısıtıcılar havayı ısıtıyor yaglı radyator gibi. yaglı radyatoru ısıyı depolayıp termostat sırasında da ısıtması nedeniyle tercih ettim. ancak quartz ısıtıcıda direk ısının üstüme gelmesine alışmış olmamdan dolayı yaglı radyatore pek ısınamadım. elimi yaglastırınca radyatorde sıcaklıgı hissediyorum. yukarı dogru sıcak hava üstünden cıkıyor ama sanki kullandıgım 6metrekare odada varlıgı hissedemedim daha.aslında odamda kullandıgım quartz ısıtıcı calısırken civalı termometrenin gosterdigi sıcaklıga yine bu yaglı radyatorde erisiyor ama sanki ısıtıcı yok da oda da üşüdüğümü hissediyorum. önceden kullandıgım ısıtıcı infrared degil quartzdı. az evvel quartzı actım direk sıcagı hissetti üstümde. şimdi bir süredir radyatorle aynı sıcaklık degeri var odada ama hissedemiyorum nedense. radyatoru ve zaman ayarlı prizi alıp da sorun yasarsanız paylasımda bulunurum.

klima verim konusunda rakipsiz. ama onun da montaj ve bakım işlemlerinde herkes iyi iş çıkaramıyor. sıcak üflerken arada soğuk üflemesi, sürekli defrost bezdiriyor. klimadan sonra en cok onerilen verimli ısıtıcı olarak yaglı radyatoru sectim ama tereddütlerim var maalesef. 100TL buna vermektense yarı fiyatına quartz ısıtıcı gibi enerjini bir kısmını ışımaya vermeyen konvektör veya seramik ısıtıcıları mı almalıydım, önümüzdeki günlerde bekleyip görecegim. koçtaşa iade etmek kolay olur bunu.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.