Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.179
Cevap
32
Favori
551.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: qenans

quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

yalnız şunu belirteyim heleki bugünkü gibi soğuk havalarda geç ısınıyor ortam full 2200w ta çalıştırmak gerekiyor ki fatura nasıl gelir bilemiyorum

bi önceki mesajındada birkaç saat devamlı çalıştırmaktan bahsetmişsinde benimkinde bu mümkün olmuyor. seninkinde oluyormu? benimki iki kademesi açıkken termostat ayarını max a dayadığında en fazla 15-20dk çalışıp 4-5 dk kapanıyor. ve petekler dokunulmıycak derecede oluyor. zaten tahminimce maximum 15-20 dakika değilde daha fazla durmadan çalışsa üstünde ekmek kızaracak, dahada fazla çalışsa altındaki halıdan başlayıp evi kundaklıycak duruma gelicek gibi görünüyor :) acaba max ta çalışırken termostattan değilde kılavuzunda yazan aşırı ısınma güvenliği devreye girdiği içinmi atıyor.

bende baya termosata sonda çalışıyor baya bi süre çalıştıktan sonra bi duruyor ama hemen geri çalışıyor pek kapanma sayılmaz yani

ki mantıken max da çalışırken kapanmaması gerekir emin misin son ayara getirdiğinden ?

• eminim. zaten sona getirince dayanıyor düğme. dahada ötesi yok. ama dünden beri özellikle geceleri dış hava ısısı -1 -5 arasında gezdiğinden çalışma kapanma süreleri senin dediğin gibi oldu. vede oda ısısını 22 den yükseğe çıkaramıyor. öncesinde dışardaki ısı en dazla 7 10c arası oluyordu. o sıcaklılardada max ta bi önceki mesajımda belirttiğim gibiydi.
  • Delonghi marka radyatör nerde satılır. bulamadım. Bir de bunlarda zaman ayarı var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

Delonghi marka radyatör nerde satılır. bulamadım. Bir de bunlarda zaman ayarı var mı acaba ?

fakiri aldığımda ortalama 1 ay önce kipada zaman ayarlı 9dilimli vardı
  • quote:

quote:

Delonghi marka radyatör nerde satılır. bulamadım. Bir de bunlarda zaman ayarı var mı acaba ?

teşekkürler bir bakayım
  • Arkadaşlar acil tavsiyeye ihtiyacım var evimizde dogalgaz sobası var tabi oda salonda.Benim oda ise buz gibi neredeyse,bu yüzden ısıtıcı almayı düşünüyorum.oda 8 m2 civarı konuyu okudum fakat kararsız kaldım.infrared falan düşünmüyorum zaten.ya quartz yada yaglı radyatör alıcam ama kararsızım iste bugun yarın almam lazım o yüzden acil tavsiyelere ihtiyacım var.Odamın 2 cepheside açık, rüzgar yiyor. bu yüzden bayagı soguk oluyor.Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
  • Evet arkadaslar yok mu yardımcı olabilecek kimse

quote:

Arkadaşlar acil tavsiyeye ihtiyacım var evimizde dogalgaz sobası var tabi oda salonda.Benim oda ise buz gibi neredeyse,bu yüzden ısıtıcı almayı düşünüyorum.oda 8 m2 civarı konuyu okudum fakat kararsız kaldım.infrared falan düşünmüyorum zaten.ya quartz yada yaglı radyatör alıcam ama kararsızım iste bugun yarın almam lazım o yüzden acil tavsiyelere ihtiyacım var.Odamın 2 cepheside açık, rüzgar yiyor. bu yüzden bayagı soguk oluyor.Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim
  • lacinalper döner seramik ısıtıcıdan ne haber? Memnuniyet devam ediyor mu?
  • seramik ısıtıcıyı denemeyenlere rahatlıkla önerebilirim artık. koçtaş iadede problem cıkarmıyor, ambalajı ve fişiyle olursa zaten.

ısıtıcı üflerken, bende arabada çalışan klima izlenimi oluşturdu. sıcak ve etrafı saran, arabada yukarı ve aşağı kanallardan yayılan sıcaklık gibi memnuniyetime diyecek yok. belirttigim gibi, termostattan beklentiniz olmasın. şimdiye kadar birkaç kez, termostta durdu ama benim yanımda tekrar calıstıgını gormedim. 1 kez babam calıstırdıgı sırada gormus ama. alın derim sizlere de artık.
  • quartz ısıtıcı alsam bana yeter mi arkadaslar sorunumu 2 mesaj yukarıda yazmıştım.Adam akıllı ısıtabilir mi odayı fakat tüm aksam yakarsak da faturanın altından kalkamayız tabiki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m.A -- 16 Aralık 2010; 17:28:30 >
  • evde her odada bir ısıtıcı var.oturma odasında klima var.geçen sene demirdökümün infrared ısıtıcısındanda aldım.gayet memnundum.oldukça ani ve güzel ısıtıyor.burdaki yorumları okurken birde yağlı radyatör alayım dedim.fakir rf11 turba radyatörü aldım.şu an fişe takalı yaklaşık 3 saat oldu en yüksek ısıda ve fan açık olarak 3 saattir çalışmasına rağmen inanın odanın içi hala buz gibi.oda yaklaşık 12-13 m2.odanın ısısı 14 dereceden 3 saatte 18 dereceye çıktı.üstüne el sürülmeyeecek kadar sıcak fakat sadece kendisini ısıtıyor.sizlere tavsiyem ya klima yada ufo tarzı ısıtıcılar.şuan bu ürünü aldığıma pişmanım eğer geri alırlarsa yarın geri vermeyi düşünüyorum.
  • iyi akşamlar dilerim, forumda yazılan görüşlerin hepsini okudum. Ankarada bir arçelik bayinde fleval yağlı radyatörü gördüm fiyat 133 TL 12 taksit yaparım dedi. Fakat çok kaba idi. en 38 genişlik 68 yükseklik 60 santim falan idi, almayada ciddi niyetlenmiştim. en son nakit 125 tl dediler. Koctaşın febeer ide düşünüyordum. Aklımda kalmasın diye gitmeden internet sitesinden incelemiştim, ovacıkta bahausa gidip bakayım dedim, bahausun voltatreem markasıda cazipti. Koçtaşın garantisi 2 yıl bahausun volttherem ise 5 yıl garantili idi. Çok sayıda modeller ve çeşitler var, tabiki fakir ve deloning markalar pahalı 200 küsur civarında, çok sayıdada bildiğimiz sinbonun yağlı radyatörüde vardı, hiç duymamıştım, internette de görmedim. internet sitesinde ürünlerinin içinde bile yok, eleman sinbonun yeni çıkardığını söyledi. Sinbonun sfh 3326 elektrikli yağlı radyatörü. 11 dilim, 2000 wat, üzerinde ayrıca 400 watt gücünde fan var, termostatlı, 6 kademeli, minumum, medimum yani orta ve maksimum seçenekleri var, dört tekerlekli kabloa sarmalı kibar bir ürün, sacı volttream göre biraz daha kalın gibi geldi. Çocuğun odasına düşünmüştüm, okuldan akşam geliyor, sabah gidiyor, hergün soba yakmak zahmetli, az kömür çabuk bitiyor biraz çok olsa gündüz boşa yanıyor, akşama geçiyordu. Çok olmayan soğuklarda kullanırım diye düşünmüştüm. oda 11 metrekare, satıcı elaman rahatlıla yeteceğini söyledi. Hiç plan ve hesabımda olmamasına rağmen sinbo yu tercih ettim. 99 TL ye 10 taksit, 2 yıl garantili sinbonun garantisi, kılavuzunda yetkili servislerde sinbonun servis adresleri var. reklamda görüyoruz kapıdan ürünü alıp tamir garantisi veriyor. Türkiyenin her tarafı ankaranın içinde bile bayağı servisi var. Gelince hemen denedim, boya kokusu için dışarıda çalıştırmaya gerek yok, maksimumda çalıştırdım. Fan devreye girince hemen sıcaklık üflüyür, gücü 400 watt, 10 dakika içinde petekler bayağı ısında 20 dakika sonra peteklerin arasına 2 saniye müddele dokunamayacak kadar sıcaklık var, oda yalıtımsız tek camlı, termometreyi koydum, dışarıda sıcaklık 4 derece iken, radyatörün 2 metre ilerisinde gardorabın üstünde termometre 24 dereceyi görüyor, termostat sorunsuz devreye giriyor, benim tahminim yanlışta olabilir bu tip radyatörlerde termostat ortam sıcaklığından ziyade peteklerin sıcaklığına göre devreye giriyor çıkıyor, çünkü petekler el yakar seviyeye gelince termostat devreden çıkıyor, yağlı olduğu için petekler sıcaklık vermeye devam ediyor, petek sıcaklıkları biraz düşünce termostak devreyi açıyor, haliylede radyatör sürekli sıcaklık veriyor, kaç dakika çalışıp kaç dakika sonra termostak devreyi açıyor, onu daha ölçemedim. ancak o zaman gerçek elektrik tüketimi ölçülür, sıcaklık peteklerinden arasından çıkan sıcaklık yukarı doğru sıcak rüzgar gibi çıkıyor, üzerine eğilince yüzünüze bir sıcaklık dalgası geliyor, yakınına oturduğunuzda sırtınıza da soba kadar olmasada sıcaklık geldiğini hissediyorsunuz. yine bahaustan 15 tlye de dijital zaman ayarlı fiş aldım, fişte günlük olarak açılış ve kapanış saatleri ayarlanabiliyor, yani böylece soba zaman ayarlı bir özellik kazanmış oluyor. İlk gözlemim olumlu gibi, özellikleriyle diğerlerine göre fiyat olarakta cazip görünüyor, geceleyin minima ve 3 kademeye aldım, bakalım bu durumda ısınması nasıl olacak.kutunun üzerinde ve kılavuzundayalnızca türkçe değil 7 dil daha bulunuyor, yine kullanma kılavuzunda garanti sayfasında garanti belge onay tarihi 10/08/2010 yazdığına göre piyasada daha çok yeni çıkta. İnşaallah iyi çıkar, birkaç gün kullanma ile gerçek sonuç alınır gibi. Biraz uzun bir paylaşım oldu, önceden yorum yazan arkadaşların yorumlarından bayağı faydalanmıştım, kendi yorumumumdan da faydalanacak arkadaşlar herhal de olur, deneyim ve gözlemlerin paylaşılması, diğer kişilere yardımcı olunması güzel bir şey, umarım ilgilenen arkadaşlara yardımcı olabilmişimdir.

• metin33 verdiğin bilgiler için tşkler. Birde cihaz kaç saat kullanımı ile iken günlük ne kadar kw elektrik çektiğini yazsanız. Aylık tüketimi hesaplayabiliriz.
  • 6-8-12 metrekarelik odalarda radyatörle ısınamadım diyenlere inanamıyorum. gerçekten ısınamıyolarsada ya odada yabana atılmıycak derecede rutubet vardır, ya zemin fayanstır + 2 cephe açık kuzey-kuzey batı filandır, ya kapıyı camı açık unutuyorlar yada kapının/camın aralarından fırtına gibi rüzgar giriyordur. yoksa 6-8 metrekare nedirki? hoohhh layarak bile ısınır :)
  • quote:

quote:

fakir hakkındaki görüşleriniz nasıl.
  • quote:

quote:

quote:

fakir hakkındaki görüşleriniz nasıl.

önceki mesajlarımdada memnuniyetim belli. memnunum. malzemesi kaliteli, kopan kırılan elde kalan/kalacak gibi olan biyeri yok. ilk yakmada koku yapmadı, genleşme sesi çatırtısı çuturtusu yok. performansı iyi, odan 15m2 den büyük değilse, yalıtım aşırı vasat değilse, vede az yaksın diye 1000w lık kademede kullanmazsan sende memnun kalırsın diye düşünüyorum. zira 2200w lık kademede daha cabuk ve çok ısınıp, daha çok termostat yaptığından hem daha tasarruflu hemde performanslı.

not: birkaç saatlik ara ara kullanmalar için almayı düşünenlerte kesinlikle tavsiye etmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qenans -- 17 Aralık 2010; 13:48:00 >

• saate bakarak hesaplamadım kılavuzunda düşükte 800 watt, medimum ortada 1200 waat maksimunda 2000 watt çektiğini yazıyor, tahminin termostat kesmelerini düşersek günde yaklaşık 6 saat çalışır
    quote:

Orijinalden alıntı: arda3a

metin33 verdiğin bilgiler için tşkler. Birde cihaz kaç saat kullanımı ile iken günlük ne kadar kw elektrik çektiğini yazsanız. Aylık tüketimi hesaplayabiliriz.
  • @qenqns cevap için teşekkür ederim.

Delonghi TRD-0820 Dragon diye bir model var bunun fiyatı sanırım 300 tl gibi bir şey , bir deDe Longhi Elektrikli Yağlı Radyatör 551225 12 dilimli bir model var. bunun dilim sayısı daha fazla , hem de zamanlama fonksiyonu var ama fiyat daha uygun 219 Tl. aralarında ne gibi kalie farkı olabilir. . bir de dragon serisi piyasada yok sanırım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ornapsen -- 29 Aralık 2010; 11:50:45 >
  • quote:

@qenqns cevap için teşekkür ederim.

Delonghi TRD-0820 Dragon diye bir model var bunun fiyatı sanırım 300 tl gibi bir şey , bir deDe Longhi Elektrikli Yağlı Radyatör 551225 12 dilimli bir model var. bunun dilim sayısı daha fazla , hem de zamanlama fonksiyonu var ama fiyat daha uygun 219 Tl. aralarında ne gibi kalie farkı olabilir. . bir de dragon serisi piyasada yok sanırım .

sanırım dragon eski bir seri. sanırım artık üretilmiyor. bende alırken delonghi ile fakir arasında çok gelip gittim. fakiri tercih sebebimse forumdaki delonghi kullanıcılarının ürünün ayaklarının çok çabuk kırılıp/bozulup emekli olduğundan bahsetmesiydi. ama yeni serilerde durum farklıdır belki. haa birde delonghinin petek aralıkları farklı bir dizayn. bu dizayn ısı sirkülasyonu oluşturuyor diyolar ama ısınan hava her halukarda yükselip sirkülasyon oluşturur zaten. bu dizayn silmeye temizlemeye müsait değil. zamanla sararıp temizlenmediğinde hoş bir görüntüsü olmaz diyede düşünüyorum. ama 12 dilim olmasıda ayrı bi avantaj. sonuçta nekadar dilim okadar ısı.

• o ne ya 300lira fiyat mı olur. üzerine 200 daha koy klima al daha iyi hem sıcak hem soğuk
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.