Şimdi Ara

elektrikli yağlı radyatör (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.178
Cevap
32
Favori
551.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    15 metrekarelik odamda gecen kis isinmak icin klima kullandim. ancak havayi cok kurutmasindan memnun degildim. ayrica yalitimin kotu olmasindan dolayi oda klimayi kapattiktan sonra hemen soguyordu. elektrik faturamiz da cok geldi.
    bu sene yagli radyator denemeyi dusunuyorum. kendimce radyatorun daha kalici bir isinma saglayacagina ve klimadan daha ucuza isinmamizi saglayacagina inaniyorum. klimada watt degeri yazmiyor ama 10700BTU degeri var sadece. 1800wattlik bir radyator alsam sonuc daha iyi olur mu acaba? tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zibidi_gonzales

kisa bir sorum olacak.
    15 metrekarelik odamda gecen kis isinmak icin klima kullandim. ancak havayi cok kurutmasindan memnun degildim. ayrica yalitimin kotu olmasindan dolayi oda klimayi kapattiktan sonra hemen soguyordu. elektrik faturamiz da cok geldi.
    bu sene yagli radyator denemeyi dusunuyorum. kendimce radyatorun daha kalici bir isinma saglayacagina ve klimadan daha ucuza isinmamizi saglayacagina inaniyorum. klimada watt degeri yazmiyor ama 10700BTU degeri var sadece. 1800wattlik bir radyator alsam sonuc daha iyi olur mu acaba? tesekkurler.

merhaba,

1 kW = 3412,1416 BTU/hour olduguna göre klimanız 10700btu=3.14KW. yani klimanız 3.14KW ısı verirken yaklasık 3te biri 1.04KW elektrik tuketiyor saatte diyelim. bu performansı, ısı pompası olmayan bir elektrikli ısıtıcıdan beklerseniz onun da cektigi guc kadar elektrik harcaması gerekir.yani sizin 3140W lık bir ısıtıcı ihtiyacınız var. ancak,6metrekare odamda kullandıgım 9000btu klima ile elde edemedigim performansı 1000w lık 2 rezistansını actıgım quartz ısıtıcımla elde ediyorum. klimadan gelen sıcak havanın yalıtımsız odada kaybolması daha kolay sanırım. havayı ısıtma ve ısıttıktan sonra havanın sıcaklıgının kalıcılıgı tartısılmalı. yaglı radyatorun ısınıp da fişi cekildekten sonra ne kadar süre ne kadar derece sıcak kaldıgını ögrenmek istiyorum ama fikribi acıklayan yok.

• Arçelik bayinden Flavel marka yağlı radyatör aldım. Çok memnunum. Çatırdama, genleşme sesleri gelmiyor. Çok kullanışlı. Tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

Orijinalden alıntı: awakado

alttaki modelden mi sipariş geçtin ? nerden ve kaça aldığını da yazarsan sevinirim.

tecrübelerini merakla bekliyorum. çünkü ben de bundan düşünüyorum...

elektrikli yağlı radyatör

https://www.deveyuku.com/ev-aletleri-c/isitici-vantilator-c/fakir-rf-11-turbo-2500w-11-dilim-fanli-yagli-radyator.html

resimdekinden sanırım ürün kargo dahil 12 taksit 179 liraya geldi birkaç güne yazarım inşallah gelince

cihaz muhtemelen yarın elimde olacak bakalım nedir ne değildir anlarız artık

• kargo yeni geldi şuan taktım çalıştırıyorum ama oda pek soğuk gibi değil akşam belli olur ancak
  • ön kısmının içinde oynak bir aksam var sanırım cihazı oynattığınızda içinde sallanıp bi süre sonra duruyor gerçi normal çalışıyor gibi cihaz ama anlam veremedim buna sizce normal mi bu?
  • quote:

ön kısmının içinde oynak bir aksam var sanırım cihazı oynattığınızda içinde sallanıp bi süre sonra duruyor gerçi normal çalışıyor gibi cihaz ama anlam veremedim buna sizce normal mi bu?

Hocam o %100 devrilme emniyetidir. Cihaz belli bir açıyla yana yatarsa veya tamamen devrilirse hemen komple kapanması için yapılmış olması gerekir bende farklı bir ısıtıcıdan biliyorum bir defalığına çalışmayı durduruyor olması lazım

Ekleme: Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın... Kış performansını bende merak ediyorum fan nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 4 Kasım 2010; 13:38:14 >
  • teşekkürler yeni başlattım daha çalışmaya akşam hava soğuyunca daha iyi bir deneyip ısıtma durumunu yazacağım şuan için baya sıcaklık veriyor özellikle üstten odayı da iyi ısıtacak gibi

evet elektrik emniyeti benimde aklıma geldi ama şöyle accık ittirsem bile cihazı sallanıp duruyo içinde garip bi olay nasıl kesiyor acaba elektriği

fanı tam deneyemedim birkaç dakika çalıştırdım soğuk üflüyordu kapattım bende tam anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 4 Kasım 2010; 14:58:37 >
  • fansız çalıştırdığımızda 2200wat harcıyor günde 10 saat çalıştırsam 2200*10=220kwat *30gün=660kwat *0.178(elektrik birim bedeli faturada yazan)= 117 tl

şimdi bu basit hesabım doğru mu acaba forumda biyerde böyle bi hesaplama yapmışlar da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 4 Kasım 2010; 23:12:32 >
  • quote:

fansız çalıştırdığımızda 2200wat harcıyor günde 10 saat çalıştırsam 2200*10=220kwat *30gün=660kwat *0.178(elektrik birim bedeli faturada yazan)= 117 tl

şimdi bu basit hesabım doğru mu acaba forumda biyerde böyle bi hesaplama yapmışlar da

Basit hesap doğrudur fakat termostat hiç yapmazsa maksimum bu kadar harcar... Üstte bir arkadasa yazmış oldugumu aşağıya aynen geçiyorum sizinde böyle sonuçlanabilir tüketiminiz...

quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Praktikerden sonra bugün de Bauhaus'a ve gittim. Burada Koçtaç, Praktiker, Tekzen vs. mağazalara göre daha çok ürün çeşidi vardı. Başta Delonghi Dragon3 , Fakir, Voltotherm marka ürünler vardı. Voltotherm ürünleri 80 ile 120 TL arasındaydı. Diğerleri yine 200 Tl civarındaydı. bu yapı marketlerinde Çin markalı ürünler dışında ucuz radyatör yok. Fakir ve Delonghi ler hep sabit fiyat ve pahalı bence. Eticaret sitelerinde daha uygun fiyatlar var. bu gidişle web den sipariş geçeceğim.

Infread - ufo tipi ısıtıcı kullananların şikayetleri okudukça ; arkam soğukken ön tarafım sahte ısıyla ısıtan bu tarz Infread ısıtıcıları da göz göre almak istemiyorum.

Ama hala 3 x 3 metrelik bir odada ısı performansı naıl olur bu radyatörlerin emin değilim. Ayrıca praktikerdeki eleman günde 10 saat çalıştırsan 9 - 10 TL yazar dedi, bu da baya yüksek bir aylık elektrik parası oluyor, birazda fatura olarak gözüm korktu !!!

quote:

Orijinalden alıntı: samet007tr

Hocam net bişeyler söylemek gerekiyorsa söyle;

1- 9 m² lik bir odada bu tarz 1500-2000 wattlık radyatör alınacakasa muhakkak ısınırsınız merak etmeyin...

2- Bu urunler termostatlıdır 9 m² alanı en geç 1 saat sonra yasanacak hale 22-23 C° ye getirebilir... Fanlı alırsanız buda bi avantaj sonuçta ilk çalışrtırmada daha hızlı sonuc verebilir sonra fan kapatılabilir...

3- 10 saatte hiç termostat yapmasa dahi; satte 2 KW harcayan bi alet 10 saatte 20KW harcar buda elektriğin KW'ı 0,25 TL desek vergiler dahil 10 saatte 5 TL yapar... Kaldıki bu alete oraya göre büyük vede termostat yapacak yarı yarıya da termostat yaptırma şansınız var yada 1000 watt harcatarak çalıştırma seçenekleride olanlar var o zaman 2,5 YTL tutar ordaki eleman çok iyi sallamış tabi sizi pratik UFO lara göndermeye çalışmış olmalı tahminimce Normal şartlarda siz bence ayda en fazla 75 TL ile ısınabilirsiniz...

Marka olarak Delonghi veya Fakir tercih etmek daha yararlı olur. Şimdilik bu kadar iyi geceler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi samet007tr -- 5 Kasım 2010; 0:38:30 >

• tşkrler samet bilgilendirme için
  • quote:

fansız çalıştırdığımızda 2200wat harcıyor günde 10 saat çalıştırsam 2200*10=220kwat *30gün=660kwat *0.178(elektrik birim bedeli faturada yazan)= 117 tl

güle güle kullanın,yorumlarınızı bekliyoruz. ama hesap yanlıs. elektrik birim bedeli eger tek tip tarife kullanıyorsanız vergiler dahil 0.274TL dir yaklasık. sizin yazdıgınız 0.178TL birim fiyat yıllar yılar önce olmus olabilir. ayrıca 2200w tuketim degeri de cok yuksek. yaglı radyatoru en fazla 1500w tuketimle 11 metrekare ve 6 metrekare odada kullanacagım. salon gibi 20-25metrekare alanda kullanılacaksa da yetersiz gelecegini cok kisi yazmıstı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

güle güle kullanın,yorumlarınızı bekliyoruz. ama hesap yanlıs. elektrik birim bedeli eger tek tip tarife kullanıyorsanız vergiler dahil 0.274TL dir yaklasık. sizin yazdıgınız 0.178TL birim fiyat yıllar yılar önce olmus olabilir. ayrıca 2200w tuketim degeri de cok yuksek. yaglı radyatoru en fazla 1500w tuketimle 11 metrekare ve 6 metrekare odada kullanacagım. salon gibi 20-25metrekare alanda kullanılacaksa da yetersiz gelecegini cok kisi yazmıstı.

2200w derken ben o şekilde kullandım yoksa ilk kademe 1000w ikinci kademe 1200w birde fan var 300w. ben iki kademeyi de açtım 2200w oyle oluyor.

birim fiyat faturada yazan kdvsi vergisi dahil değil ozaman yükselir sanırım.

aslında kombi var evde 1+1 giriş katı pek yalıtım da yok bikaç sefer denedim kombiyi hiç verim alamadım radyatörle ısınıyorum enazından

14-15 metrekare var sanırım kaldığım oda 1.5 saatte 23 dereceye çıkardı ortam ısısını bugün 3 saat fln yaktım 24 dereceyi geçmedi (oda termostatından baktığım değer)

elektrikli ısıtıcılara göre çok daha iyi bence odayı ısıtıyor enazından dışardan girdiğinizde farkediyorsunuz sıcaklığı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 9 Kasım 2010; 1:50:37 >

• fatih bu modelden bende aldım. ısırmasından memnunum ama fatura ne gelecek onu merak ediyorum. sana sormak istediğim bişey var sendeki fan içe doğru peteklerin ordan hava akımı gelecek şekildemi üflüyor yoksa öndeki ızgaralı yuvarlak kısımdan dışa doğrumu üflüyor? benimki içe doğru peteklerin alt kısmından üflüyor. acaba fan ters takılmışmıdır diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenantur

fatih bu modelden bende aldım. ısırmasından memnunum ama fatura ne gelecek onu merak ediyorum. sana sormak istediğim bişey var sendeki fan içe doğru peteklerin ordan hava akımı gelecek şekildemi üflüyor yoksa öndeki ızgaralı yuvarlak kısımdan dışa doğrumu üflüyor? benimki içe doğru peteklerin alt kısmından üflüyor. acaba fan ters takılmışmıdır diye düşündüm.

fatura soru işareti ama ufo da alsak o da yakacak sonuçta enazından ısınıyor muyuz ona bakmak lazım

fan yan metal tarafta tırtıklı yer var fanın hizasında sol tarafında ordan dışa doğru üflüyor bende yani peteklerin tarafından tırtıklı yerden hava geliyor dışa doğru
  • teşekkürler bendekide aynı. ama sanırım bu aletleri tüm gün kullanırsak enaz 200 civarı bi fatura çıkar karşımıza gibi geliyor:)
  • 40 m2 bir oda için ısıtıcı bulamıyorum. yağlı radyatör yetmez diyorlar. ufolar kapanınca oda buz keser yanını arkasını ısıtmaz diyorlar. ne yapacagımı sasırdım. klimadan baska secenek yok sanırım.
  • quote:

teşekkürler bendekide aynı. ama sanırım bu aletleri tüm gün kullanırsak enaz 200 civarı bi fatura çıkar karşımıza gibi geliyor:)

bütün gün ne yakarsan enaz 200 lük bir fatura çıkar sanırım
  • quote:

quote:

teşekkürler bendekide aynı. ama sanırım bu aletleri tüm gün kullanırsak enaz 200 civarı bi fatura çıkar karşımıza gibi geliyor:)

bircok mesajımda, yaglı radyatorun icinde depoladıgı ısının kapatıldıktan sonraki etkisini ve süresini merak ettigimi belirtiyorum. bunla ilgili olarak bir gözlem yapabilirseniz memnun olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lacinalper

quote:

quote:

bircok mesajımda, yaglı radyatorun icinde depoladıgı ısının kapatıldıktan sonraki etkisini ve süresini merak ettigimi belirtiyorum. bunla ilgili olarak bir gözlem yapabilirseniz memnun olurum.

benim kaldığım yer soğuk baya fazla sürmüyordu diye hatırlıyorum 15-20 dakika olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihgh3 -- 9 Kasım 2010; 1:52:56 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.