Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (227. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.945
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mapuza

panasonic el la 63 sahibiyim. 1 buçuk yıldır kullanıyorum. bugün bıçak değiştir uyarsı geldi. amazon.com dan aldığım için garantisi de yok. bıçak değişimini nerden yapabilirim?

Garantiye gerek yok. Uyumlu traş bıçağını alıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Yine amazondan sipariş verebilirsiniz çok fiyat farkı varsa tr fiyatlarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drrossi

quote:

panasonic el la 63 sahibiyim. 1 buçuk yıldır kullanıyorum. bugün bıçak değiştir uyarsı geldi. amazon.com dan aldığım için garantisi de yok. bıçak değişimini nerden yapabilirim?

Garantiye gerek yok. Uyumlu traş bıçağını alıp kendiniz değiştirebilirsiniz. Yine amazondan sipariş verebilirsiniz çok fiyat farkı varsa tr fiyatlarıyla.

reis öyle de amazon'a baktım foil+inner blade toplamda 139 dolara patlıyo bana. fiyat yüksek olunca gümrükte takılma sıkıntısı da var galiba. hadi takılmadı diyelim 250 lira para yapar. bıçak için çok yüksek fiyat bence. yarın panasonic destek hattını arayıp bilgi alıcam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Cevap gelmedi tekrar sorayim;

Arkadaslar Panasonic LF-51 modelini kullaniyorum. Genelde islak tras oluyorum ama trastan sonra makineyi temizlemek zamanimi aliyor. Tras jeliyle tras oluyorum, haliyle makineyi suyun altina tutmak zorunda kaliyorum. Makinenin bicaklara suyun altinda yikaninca da acip kurulamaya calisiyorum. Siz nasil bir temizlik yapiyorsunuz islak trastan sonra? Suyun altinda yikayip direkt islak islak makineyi cantasina kaldirsam sorun olur mu? O suyun kurumasi cok zor cunku kapagi acip kurulamazsam. Acelem oldugu sabahlar mecburen tam kurulayamadan makineyi cantasina koyuyorum ertesi sabah tras olacagim zaman baktigimda bicaklarin vc nemli oldugunu goruyorum. Bu durum makineye zarar verir mi? Islak trastan sonra nasil bir temizlik yaplmali?

Bence cildinizi kuru traşa alıştırmaya çalışın çok traş oluyorsanız.

Yoksa parçaları kurutmak gerek diye biliyorum. Hatta yukarıda bir yerde de yazılmıştı.

Hadi ya, ben her gun islak tras oluyorum cildim hassas oldugu icin. Parcalari da kurutamiyorum haliyle sabah cok fazla zamanim olmuyor ve her gun tras oluyorum. Kuru trasa alismak lazim sanirim dedigin gibi...

• ben panasonic düşündüğümü daha önce yazmıştım daha sipariş vermedim.yüzümde birkaç tane ben var makina ile üzerinden geçerken kanatır mı?jiletle traş olurken dikkat ediyorum.ama makinanın kanatmasından çekiniyorum.
  • quote:

Bugün itibariyle braun 790cc-4 siparişimi deveyükünden vermiş bulunuyorum.

Sanal reyonumdan 5 tl fazla ama; ilgisizliklerinden kaybettiler. Kod olarak iki sitede de 790 olarak görünmekte;

aslolan ise braun ilk çıkardığında model 790cc, sonra inovasyon ile 790cc-4 usa; 790cc-3 europa şeklinde piyasaya sürülmüş.

En önemli fark ise makinenin üzerindeki hassasiyet ayarı.

Sanalreyonumdan bu bilgiyi alamadım; deveyükü 1 dk bile bekletmeden modelinin 790cc-4 olduğunu söyleyince ben de 1 dk içerisinde siparişimi verdim :)

5 tl farkla; kafam rahat :)

Makine geldiğinde deneyimlerimi paylaşırım ...

Hayırlı olsun sipariş geldi mi? ben de almayı düşünüyorum. Bir de 5 serisi de fena durmuyor sizce ne fark var ? 7 yle 5 arasında

• quote:

quote:

quote:

reis öyle de amazon'a baktım foil+inner blade toplamda 139 dolara patlıyo bana. fiyat yüksek olunca gümrükte takılma sıkıntısı da var galiba. hadi takılmadı diyelim 250 lira para yapar. bıçak için çok yüksek fiyat bence. yarın panasonic destek hattını arayıp bilgi alıcam.

Doğru, gümrükte bıçak kadar neredeyse para alırlar.

Panasonic'in dönütünü de paylaşırsanız memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: sony006

quote:

Sanal reyonumdan 5 tl fazla ama; ilgisizliklerinden kaybettiler. Kod olarak iki sitede de 790 olarak görünmekte;

aslolan ise braun ilk çıkardığında model 790cc, sonra inovasyon ile 790cc-4 usa; 790cc-3 europa şeklinde piyasaya sürülmüş.

Sanalreyonumdan bu bilgiyi alamadım; deveyükü 1 dk bile bekletmeden modelinin 790cc-4 olduğunu söyleyince ben de 1 dk içerisinde siparişimi verdim :)

Hayırlı olsun sipariş geldi mi? ben de almayı düşünüyorum. Bir de 5 serisi de fena durmuyor sizce ne fark var ? 7 yle 5 arasında

Henüz gelmedi; gelsin paylaşım yapacağım :)

Karşılaştırma yapmadım eski teknoloji diye ....

Ama dediğiniz gibi 5'leri de iyi diyorlar.

• quote:

quote:

quote:

Arkadaslar Panasonic LF-51 modelini kullaniyorum. Genelde islak tras oluyorum ama trastan sonra makineyi temizlemek zamanimi aliyor. Tras jeliyle tras oluyorum, haliyle makineyi suyun altina tutmak zorunda kaliyorum. Makinenin bicaklara suyun altinda yikaninca da acip kurulamaya calisiyorum. Siz nasil bir temizlik yapiyorsunuz islak trastan sonra? Suyun altinda yikayip direkt islak islak makineyi cantasina kaldirsam sorun olur mu? O suyun kurumasi cok zor cunku kapagi acip kurulamazsam. Acelem oldugu sabahlar mecburen tam kurulayamadan makineyi cantasina koyuyorum ertesi sabah tras olacagim zaman baktigimda bicaklarin vc nemli oldugunu goruyorum. Bu durum makineye zarar verir mi? Islak trastan sonra nasil bir temizlik yaplmali?

Bence cildinizi kuru traşa alıştırmaya çalışın çok traş oluyorsanız.

Yoksa parçaları kurutmak gerek diye biliyorum. Hatta yukarıda bir yerde de yazılmıştı.

Hadi ya, ben her gun islak tras oluyorum cildim hassas oldugu icin. Parcalari da kurutamiyorum haliyle sabah cok fazla zamanim olmuyor ve her gun tras oluyorum. Kuru trasa alismak lazim sanirim dedigin gibi...

Bende Islak traş oluyorum 2 günde bir arkadaşlar.(panasonic es lv 61) Bende kuru traşda olsam makineyi su ile yıkıyorum çünkü suyun temizliği gibi olmuyor hiçbirşey. Size önerim su ile temizledikten sonra makineyi ve başlığı selpak yada havlu ile kurutmak en fazla 1 dakikanızı alır. Zaten kitapçığında da hafif nemli bırakabilirsiniz diyor.

• quote:

Soguk suya tutun...Sonra kafa kısmını ayrın ve oda sıcaklıgında bırakın...Ertesi sabaha hazır olur...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Doğru, gümrükte bıçak kadar neredeyse para alırlar.

Panasonic'in dönütünü de paylaşırsanız memnun olurum.

Eminönü valide Han'da panasonic servisi varmış (Dükkanın ismini unuttum). İnner+foil 210 lira fiyat çekti. Pazarlık felan da denerim :) Ama makina 2-3 ay daha bu sekilde idare eder gibi geliyor sakalı alırken herhangi bir aksaklık yok. Gayet düzgün almaya devam ediyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• @mapuza ...

Bilgi için teşekkürler ....
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sony006

quote:

Henüz gelmedi; gelsin paylaşım yapacağım :)

Karşılaştırma yapmadım eski teknoloji diye ....

Ama dediğiniz gibi 5'leri de iyi diyorlar.

Hocam eger memnun kalirsaniz :) ben de alicam . Bekliorum yorumlari .. 5 serisi eski teknoloji ama dis tasarimi daha guzel :) tiras makinasinda sekil cok onemli olmasa da , guzel duruyor..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Size bir sorum olacak arkadaşlar. Panasonic 8103 ve 8243 modelleri var elimde. Birisi 3 bıçak diğeri 4 bıçak ve 13bin devirli olanlarda. Sizce hangisini kullanmam gerekir?

Birisini kullanıp diğerini satacağım. Kutusunu açarsam fiyatı düşeceği için karar verip ona göre kullanmalıyım. Bir bıçak için farka değer mi?

Panasonic 8103 - 210 TL
    Panasonic 8243 - 310 TL

Sorum güncel arkadaşlar ne yapayım sizce??
  • Bir yıl önce eşimin doğum günü hediyesiyle 48 yaşında tıraş makinesiyle tesadüfen tanışmış oldum.

Eşim RQ1150 almıştı ama ben her zaman üst modelden hep memnun kalınacağına inandığım için ve de sonradan pişmanlık yaşamamak için gelen hediyeyi RQ1260 ile değişmiştim.

Bir yıldır sorunsuz ve en önemlisi had safhada memnuniyetle kullanıyorum.

Philips'in sitesinde 2 senede bir başlığı değiştirin diyor ama ilk yıl için kullanımımda bir eski veya yıpranma görmedim. Umarım iki seneden daha uzun bir süre sorunsuz kullanılabilir çünkü başlık parası neredeyse orta halli bir makine parası ( $ 50-55 ) kadar.

Makinede hiç pil problemi yaşayacağıma inanmıyorum çünkü halen tek dolumla 15 kereden fazla tıraş olabiliyorum. Bu sabah kırmızı ışık yandıktan sonra 3. kez tıraş oldum ama 4. kez tıraş olurken yarıda kalma riskine giremedim. Pilinin halen aynı performansta olduğuna buradan kanaat getirebilirsiniz. İlk aldığımda bile kırmızı ışık yandıktan sonra 3 kez tıraş oluyordum bir yıl aradan sonra yine kırmızı ışıktan sonra 3 kez olabiliyorum.

Tavsiyem; tıraş makinesi alırken ucuza kaçmayın. Bilindik markaların üst seviye modellerinden birini alın, sonra pişman olupta paranızı sokağa atmayın. Selamlar...

• arkadaşlar 50tl bütçem var öneriniz varmı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Size bir sorum olacak arkadaşlar. Panasonic 8103 ve 8243 modelleri var elimde. Birisi 3 bıçak diğeri 4 bıçak ve 13bin devirli olanlarda. Sizce hangisini kullanmam gerekir?

Birisini kullanıp diğerini satacağım. Kutusunu açarsam fiyatı düşeceği için karar verip ona göre kullanmalıyım. Bir bıçak için farka değer mi?

Panasonic 8103 - 210 TL
    Panasonic 8243 - 310 TL

Dostum Panasonic'i bilmiyorum ama bir tıraş makinesinin en önemli kısmı bıçağıdır. Geri kalan kısmı teferruattır.

Bu nedenle 4 bıçaklı olanı tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre123

arkadaşlar 50tl bütçem var öneriniz varmı acaba?

Dostum 50.-TL civarı alacağınız makineden memnun kalmayacağınızın garantisini verebilirim.

Bu fiyata makine alacağınıza hiç almayın daha iyi çünkü bu makinelerde her ne kadar yanak kısımlarında sorun çıkmasada boyun ve çene altında sorun çıkacaktır. Jilet 50.-TL'lik makineden daha iyidir hele ki son günlerde tv de çıkan proglide daha iyi sonuç verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: emre123

arkadaşlar 50tl bütçem var öneriniz varmı acaba?

Dostum 50.-TL civarı alacağınız makineden memnun kalmayacağınızın garantisini verebilirim.

Bu fiyata makine alacağınıza hiç almayın daha iyi çünkü bu makinelerde her ne kadar yanak kısımlarında sorun çıkmasada boyun ve çene altında sorun çıkacaktır. Jilet 50.-TL'lik makineden daha iyidir hele ki son günlerde tv de çıkan proglide daha iyi sonuç verir.

çok teşekkür ederim kardeşim samimi olduğun için.
  • @ sony006

bugün teslim alacağım inşallah ...
  • MERHABALAR, arkadaşlar, bende tereddütlü bir biçimde vatandan kampanyalı olarak Philips at-890/16 traş makinesini 170 TL aldım, benim cildim çok hassas ve traş olduğum zaman mutlaka birkaç yerimi jilet kesiyordu,artık bıktığım için jiletlerden yeter dedim aldım 20 şubat 2013de,1 saatte 50 dakikalık şarj oluyor ve buda çok iyi,diğer makineler gibi 8 saatte şarj olmuyor!!! koruma kapağı ve sert bir seyahat kılıfı var , ilk traşımı korkarak jel ile oldum,ve haliyle acemilik oldu tabii,ilk traşta boyun altı kırmızılık oldu,sonra ikinci traşı oldum kırmızılık olmadı,üçüncü traşıda oldum ve artık deneyimli olduğum için çok mükemmel,tahrişsiz dört dörtlük bir traş oldum ve hatta yüzümde büyük bir uçuk yarası vardı,makine ile yaranın üzerinden geçtim, inanınız yaraya zırnık zarar vermedi, bir ohhh çektim,oldukça hassas başlıklı,öyle ki benim sakallarım çok sert biraz sık sayılır ve çok yatık bir sakalım var,3 bıçaklı jiletle bile tersten aldığımda tam olarak kökünden sakallarımı almıyordu,ama üçüncü defasında philips traş makinesi ile oldum,zırnık kıl izi kalmadı,kuru traşıda oldukça çok mükemmel,hatta bazen traş olduğunuzu fark etmiyorsunuz! sanki makine yüzünüzde kayıyor gibi,fakat philips traş makinesiyle traş olmak biraz farklı traş olurken makineyi ovalayarak yüzünde gezdirmeniz gerekiyor ve birazda sert bastırmalı,korkmayın tahriş yapmaz sadece usulune göre yapın yeterli... philips traş makinesinin ağız haznesi delikleri geniş olduğu için temiz bir traş yapıyor,ama elek tipi başlığı olan traş makinelerinin sert sakalları iyi alacağını sanmıyorum? ben herkese Philips at-890/16 modelini tavsiye ederim! ve aldığım model %100 orijinal hollanda malıydı (made in nederland) ,vatandan alırken hollanda malı olmasıda beni etkiledi biraz.... şimdilik söyleyeceklerim bu kadar,ilgiyle yazılarınızı takip ediyorum,saygılar herkese.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi milliyan -- 25 Şubat 2013; 20:10:20 >

• 
Sayfa: önceki 225226227228229
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.