Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (226. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.228.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar esrf-31 kullanıyorum.bir buçuk aydır kullanıyorum.şimdiye kadar yağlama yapmadım bu makinayı kullanan arkadaşlar yağlamak için ne tür yağ kullanmalıyız ve nasıl yağlamalıyız....?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rte_50

arkadaşlar esrf-31 kullanıyorum.bir buçuk aydır kullanıyorum.şimdiye kadar yağlama yapmadım bu makinayı kullanan arkadaşlar yağlamak için ne tür yağ kullanmalıyız ve nasıl yağlamalıyız....?

Keşke siyaseti buralara sokmasaydınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: pye

arkadaşlar panasonic traş makinası almak istiyorum.ama bir kere almak istiyorum.o yüzden titiz davranıyorum.2 model arasında kaldım.lf 51 ve lv 61.ben lv 61 düşünüyorum.ama kafama takılan 2 şey var.
    1-lf 51 alan bir arkadaş forumda japon malı olduğunu yazdı.lv 61 de japon malı prc malı durumu olur mu?ya da kesinlikle japon malı mı?çünkü nette 600 e de var 470 e de.ucuz olanlar prc olabilir mi?lv 61 alan arkadaşlar bilgi verirlerse sevinirim.çünkü 1 defa alıcam.pişman olmak istemiyorum.
    2-lf 51 ile lv 61 arasında sadece bıçak farkı var.lf 51 4 bıçaklı lv 61 5 bıçaklı.o yüzden 1 bıçak fazla olduğu için 120 küsür lira fazla para vermeye değer mi?

Bende panasonic lv61 aldım websiparişten 510 tl ye.Distribütör firmayı arayıp fiyat farkının nedenini sordum.Onlar satıcıları serbest bıraktıklarını isteyen istediği fiyata sattıklarını söyledi.10 gündür falan kullanıyorum çok memnunum.Bir de nıvea nın hassas ciltler için traş jelini aldım.Şimdilik her şey güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

arkadaşlar esrf-31 kullanıyorum.bir buçuk aydır kullanıyorum.şimdiye kadar yağlama yapmadım bu makinayı kullanan arkadaşlar yağlamak için ne tür yağ kullanmalıyız ve nasıl yağlamalıyız....?

Katılıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: drrossi

quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Katılıyorum

Sağolsun forumun adminleri imzanıza koyduğunuz resim 20kb'yi geçip 30 kb oldu diye "imzanız kural dışıdır" deyip imzanızı silerler ama imzasında bir siyasi partinin slogan olmuş sözüne bir şey demezler.

İkidir imzamdaki tuttuğum takımın bayrağı yüzünden uyarı alıyorum. Boyutu 20 kb'yi geçmiş 30 kb olmuş

• merhaba arkadaşlar ben 22 yaşındayım baya yoğun sakala sahibim braun 5040s almayı düşünüyorum ne diyorsunuz bir öneriniz varmı?
  • Merhaba arkadaşlar. Traş makinesi almayı düşünüyorum ama pek anlamıyorum.
    Bazı modeller duşta da kullanılabiliyormuş. Geçen Braun Cruzer 6 Face modelini gördüm. Sinek kaydı, kirli sakal vs.. hertürlü kullanabilirsiniz dedi eleman. Ben sıfır traş(sinek kaydı), kirli sakal ve herşekilde kulanabileceğim bir makine istiyorum(özel bölgeler dahil, sadece yüz değil yani, mümkün mü bilmiyorum).
    Bu konuda bana önerebileceğiniz makineler var mı? Bu cruzer face işime yarar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PyramidCardShop

Merhaba arkadaşlar. Traş makinesi almayı düşünüyorum ama pek anlamıyorum.
    Bazı modeller duşta da kullanılabiliyormuş. Geçen Braun Cruzer 6 Face modelini gördüm. Sinek kaydı, kirli sakal vs.. hertürlü kullanabilirsiniz dedi eleman. Ben sıfır traş(sinek kaydı), kirli sakal ve herşekilde kulanabileceğim bir makine istiyorum(özel bölgeler dahil, sadece yüz değil yani, mümkün mü bilmiyorum).
    Bu konuda bana önerebileceğiniz makineler var mı? Bu cruzer face işime yarar mı?

Hocam pek de hijyenik olmaz bence... İki iş için yapılmış farklı makineler mevcut ... Set halinde de görmüştüm galiba philips'te yanlış hatırlmıyorsam ....
  • Merhaba arkadaşlar.Yeni üye oldum.Siteye nereye Yazılır tam bilmediğim için traş makinası olarak arattım ve buraya yazmayı uygun buldum...Benim sizlere sorum Philips HQ 7330 Traş makinam vardı.Vardı diyorum çünkü traş makinasının şarj aletini kaybettim ve bulamıyorum...İnternette çok aradım ama bir türlü bulamıyorum.bulsam hemen sipariş vereceğim...Bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim...2.el-sıfır hiç farketmez şarj etsin yeter.Cevaplarınızı bekliyorum.Link verseniz bile yeterli bana

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

• Çok sakalım olmadığı için panasonic es-sa 40 aldım. Tek bıçaklı 8500 devirli ıslak-kuru traş makinesi. sonuçtan kesinlikle çok memnunum. çok az çaba sarfederek sinek kaydı traş olabiliyorum. ancak bi sorunum var ilk şarj süresi ne kadar olmalı? 8 saatte tam doluyormuş ama ilk şarj için 8 saat yeterli midir?
  • Arkadaşlar biraz tuhaf gelebilir size ama; merak ediyorum;

Traş makinesi ile "kuru" traş olduktan sonra yüz yıkama; balsam kullanma vbg oluyor mu? Ya da gerekiyor mu?
  • Rq1280 cc aldım ve cok memnunum philips bu işi biliyor. Daha once birçok kez farklı marka ve modeller denedim ama en kralı bu. Şiddetle tavsiye ederim philips rq12xx 3d serisini.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size bir sorum olacak arkadaşlar. Panasonic 8103 ve 8243 modelleri var elimde. Birisi 3 bıçak diğeri 4 bıçak ve 13bin devirli olanlarda. Sizce hangisini kullanmam gerekir?

Birisini kullanıp diğerini satacağım. Kutusunu açarsam fiyatı düşeceği için karar verip ona göre kullanmalıyım. Bir bıçak için farka değer mi?

Panasonic 8103 - 210 TL
    Panasonic 8243 - 310 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YağmurAdam- -- 20 Şubat 2013; 10:24:25 >
  • Bence philips'ten şaşmayın bu işi en iyi yapan firmalardan biri.Biraz yukarıda büyük fotoda görebilirsin bu modeli çok iyi ıslak kuru.Direk suyun altında yıkıyorum banamısın demiyor.Ama şarj aletini kaybettim..Sorumda buydu aslında Şarj aleti nerden tedarik edebilrim.Yardımcı olabilirmisiniz.???
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Size bir sorum olacak arkadaşlar. Panasonic 8103 ve 8243 modelleri var elimde. Birisi 3 bıçak diğeri 4 bıçak ve 13bin devirli olanlarda. Sizce hangisini kullanmam gerekir?

Birisini kullanıp diğerini satacağım. Kutusunu açarsam fiyatı düşeceği için karar verip ona göre kullanmalıyım. Bir bıçak için farka değer mi?

Panasonic 8103 - 210 TL
    Panasonic 8243 - 310 TL

Arkadaşlar merhaba.
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve çok yararlı bilgiler edindim.Artık ben de tecrübelerimi aktararak diğer kullanıcılara yararlı olabilirim diye düşünüyorum.
    Elektrikli traş makinesını ilk kez 20 yıl önce kullandım.Bugüne kadar sırasıyla Philips 980,Philips 6970 ,Panasonic es8103 kullandım son 1 senedir de Panasonic es8243 kullanıyorum.
    Hatırı sayılır sertlikte her yöne karışık çıkan çok çok gür olmayan bir sakalım var. Philips 980 i sorunsuz uzun süre kullandım sonrasında yine çok uzun süre jiletle traş oldum.Artık
    jiletten kurtulma zamanı geldi dediğimde Philips 6970 kullanmaya başladım. Benim cildimde çok tahriş yapınca bu forumda pekçok arkadaşın bahsettiği Panasonic i araştırdım ve yurt dışından yaklaşık 200 tl. ye ES8103 modelini getirttim.8103 gerçekten benim sakalımda müthiş iş çıkardı.Özellikle kuru traş oluyordum sadece makinayı temizleyeceğim zaman ıslak traş oluyordum.3 ay kullanmıştım ki makina arızalandı deniz aşırı ülkeden geldiği için sizin de bildiğiniz gibi garantisi yoktu.Servise götürdüm makinanın içine su kaçtığını söylediler.Masrafı yaklaşık 200 tl çıktı.Bazı yabancı sitelerde 8103 in ıslak traşta arızalanması ile ilgili yorumlar da var.Oranını bilmiyorum her makinada aynı şey olacak diye kural da yok ancak benim de başıma geldi.Makina fiyatına masraf çıkınca limango.com.tr den 400 tl ye Panasonic ES8243 modelini aldım.ES8243 te benim sakalımda çok iyi iş çıkarıyor.Ben genellikle kuru traş oluyorum. özellikle yazın terli olduğumda ıslak traşta kullandım sonuç gerçekten çok iyi jilette olamadığım kadar iyi sinek kaydı traş olabiliyorum.Kuru traş ortalama 4,5 dakika ıslak traş ortalama 3,5-4 dakika sürüyor.Panasonic ES8243 ten ben çok memnunum .Şunu da unutmamak gerekir ki işin adı üstünde kişisel bakım.Herkeste sonuçlar farklı oluyor.Biraz uzunca bir yazı oldu ancak umarım yararlı olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbuluk

quote:

Orijinalden alıntı: -YağmurAdam-

Size bir sorum olacak arkadaşlar. Panasonic 8103 ve 8243 modelleri var elimde. Birisi 3 bıçak diğeri 4 bıçak ve 13bin devirli olanlarda. Sizce hangisini kullanmam gerekir?

Panasonic 8103 - 210 TL
    Panasonic 8243 - 310 TL

Arkadaşlar merhaba.
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum ve çok yararlı bilgiler edindim.Artık ben de tecrübelerimi aktararak diğer kullanıcılara yararlı olabilirim diye düşünüyorum.
    Elektrikli traş makinesını ilk kez 20 yıl önce kullandım.Bugüne kadar sırasıyla Philips 980,Philips 6970 ,Panasonic es8103 kullandım son 1 senedir de Panasonic es8243 kullanıyorum.
    Hatırı sayılır sertlikte her yöne karışık çıkan çok çok gür olmayan bir sakalım var. Philips 980 i sorunsuz uzun süre kullandım sonrasında yine çok uzun süre jiletle traş oldum.Artık
    jiletten kurtulma zamanı geldi dediğimde Philips 6970 kullanmaya başladım. Benim cildimde çok tahriş yapınca bu forumda pekçok arkadaşın bahsettiği Panasonic i araştırdım ve yurt dışından yaklaşık 200 tl. ye ES8103 modelini getirttim.8103 gerçekten benim sakalımda müthiş iş çıkardı.Özellikle kuru traş oluyordum sadece makinayı temizleyeceğim zaman ıslak traş oluyordum.3 ay kullanmıştım ki makina arızalandı deniz aşırı ülkeden geldiği için sizin de bildiğiniz gibi garantisi yoktu.Servise götürdüm makinanın içine su kaçtığını söylediler.Masrafı yaklaşık 200 tl çıktı.Bazı yabancı sitelerde 8103 in ıslak traşta arızalanması ile ilgili yorumlar da var.Oranını bilmiyorum her makinada aynı şey olacak diye kural da yok ancak benim de başıma geldi.Makina fiyatına masraf çıkınca limango.com.tr den 400 tl ye Panasonic ES8243 modelini aldım.ES8243 te benim sakalımda çok iyi iş çıkarıyor.Ben genellikle kuru traş oluyorum. özellikle yazın terli olduğumda ıslak traşta kullandım sonuç gerçekten çok iyi jilette olamadığım kadar iyi sinek kaydı traş olabiliyorum.Kuru traş ortalama 4,5 dakika ıslak traş ortalama 3,5-4 dakika sürüyor.Panasonic ES8243 ten ben çok memnunum .Şunu da unutmamak gerekir ki işin adı üstünde kişisel bakım.Herkeste sonuçlar farklı oluyor.Biraz uzunca bir yazı oldu ancak umarım yararlı olmuştur.

Çok teşekkürler bilgilendirme için. Anladığım kadarıyla 2 üründen de memnun kaldınız.
    Ben de birisini satıp diğerini kullanacağım. Hangisi satılırsa diğerine kalacağım. Muhtemelen 2 ürün de memnun edecek.

• Bugün itibariyle braun 790cc-4 siparişimi deveyükünden vermiş bulunuyorum.

Sanal reyonumdan 5 tl fazla ama; ilgisizliklerinden kaybettiler. Kod olarak iki sitede de 790 olarak görünmekte;

aslolan ise braun ilk çıkardığında model 790cc, sonra inovasyon ile 790cc-4 usa; 790cc-3 europa şeklinde piyasaya sürülmüş.

En önemli fark ise makinenin üzerindeki hassasiyet ayarı.

Sanalreyonumdan bu bilgiyi alamadım; deveyükü 1 dk bile bekletmeden modelinin 790cc-4 olduğunu söyleyince ben de 1 dk içerisinde siparişimi verdim :)

5 tl farkla; kafam rahat :)

Makine geldiğinde deneyimlerimi paylaşırım ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drrossi -- 20 Şubat 2013; 14:51:00 >
  • Cevap gelmedi tekrar sorayim;

Arkadaslar Panasonic LF-51 modelini kullaniyorum. Genelde islak tras oluyorum ama trastan sonra makineyi temizlemek zamanimi aliyor. Tras jeliyle tras oluyorum, haliyle makineyi suyun altina tutmak zorunda kaliyorum. Makinenin bicaklara suyun altinda yikaninca da acip kurulamaya calisiyorum. Siz nasil bir temizlik yapiyorsunuz islak trastan sonra? Suyun altinda yikayip direkt islak islak makineyi cantasina kaldirsam sorun olur mu? O suyun kurumasi cok zor cunku kapagi acip kurulamazsam. Acelem oldugu sabahlar mecburen tam kurulayamadan makineyi cantasina koyuyorum ertesi sabah tras olacagim zaman baktigimda bicaklarin vc nemli oldugunu goruyorum. Bu durum makineye zarar verir mi? Islak trastan sonra nasil bir temizlik yaplmali?
  • panasonic el la 63 sahibiyim. 1 buçuk yıldır kullanıyorum. bugün bıçak değiştir uyarsı geldi. amazon.com dan aldığım için garantisi de yok. bıçak değişimini nerden yapabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: devilish_

Cevap gelmedi tekrar sorayim;

Arkadaslar Panasonic LF-51 modelini kullaniyorum. Genelde islak tras oluyorum ama trastan sonra makineyi temizlemek zamanimi aliyor. Tras jeliyle tras oluyorum, haliyle makineyi suyun altina tutmak zorunda kaliyorum. Makinenin bicaklara suyun altinda yikaninca da acip kurulamaya calisiyorum. Siz nasil bir temizlik yapiyorsunuz islak trastan sonra? Suyun altinda yikayip direkt islak islak makineyi cantasina kaldirsam sorun olur mu? O suyun kurumasi cok zor cunku kapagi acip kurulamazsam. Acelem oldugu sabahlar mecburen tam kurulayamadan makineyi cantasina koyuyorum ertesi sabah tras olacagim zaman baktigimda bicaklarin vc nemli oldugunu goruyorum. Bu durum makineye zarar verir mi? Islak trastan sonra nasil bir temizlik yaplmali?

Bence cildinizi kuru traşa alıştırmaya çalışın çok traş oluyorsanız.

Yoksa parçaları kurutmak gerek diye biliyorum. Hatta yukarıda bir yerde de yazılmıştı.

• 
Sayfa: önceki 224225226227228
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.