Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (229. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: burak2606

Cevabınız İçin Teşekkür Ederim.
    Vatan Bilgisayardan Bu Ürünü Alsam Yanında Verilen QG 3030 Bakım Setide Koltuk Altı Ve Genital Bölge İçin İşimi Görür Diye Düşünüyorum ( Bahsetmiş Olduğunuz Vücut Bakım Kiti Böyle Bişey Sanırım ?)

http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bakım%20Ürünleri/philips-rq1260+qg3030-rq-1260-sensotouch-3d-islakkuru-tiras-makinesi-+qg-3030-bakim-kiti/productdetails.aspx?I_ID=59085#allImages

Rica ederim,

Verdiğiniz link açılmıyor ama bu vücut bakım kitini ismen biliyorum.

Benimde bahsettiğim bu tip bir vücut bakım kitiydi. Kırmızı daire içine aldığım aparat yerine bunuda kullanabilirsiniz. Bu daha fazla işinizi görecektir.
    Bende TT2021 Bodygroom kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Vatan Bilgisayardan Bu Ürünü Alsam Yanında Verilen QG 3030 Bakım Setide Koltuk Altı Ve Genital Bölge İçin İşimi Görür Diye Düşünüyorum ( Bahsetmiş Olduğunuz Vücut Bakım Kiti Böyle Bişey Sanırım ?)

http://www.vatanbilgisayar.com/Erkek%20ve%20Bayan%20Bakım%20Ürünleri/philips-rq1260+qg3030-rq-1260-sensotouch-3d-islakkuru-tiras-makinesi-+qg-3030-bakim-kiti/productdetails.aspx?I_ID=59085#allImages

Rica ederim,

Benimde bahsettiğim bu tip bir vücut bakım kitiydi. Kırmızı daire içine aldığım aparat yerine bunuda kullanabilirsiniz. Bu daha fazla işinizi görecektir.

Linki Kopyalayıp Yapıştırınca Çalışıyor Sanırım . En Kısa Sürede 1260 Almaya Karar Verdim .

• quote:

quote:

quote:

Rica ederim,

Linki Kopyalayıp Yapıştırınca Çalışıyor Sanırım . En Kısa Sürede 1260 Almaya Karar Verdim .

Vücut kitine ihtiyacınız yoksa RQ1260 tek başına 380.-TL civarına satılıyor. QG3030 ise 45-50.-TL arasında satılıyor. En ucuz rq1260 diye arattığınızda görebilirsiniz.
    Umarım memnun kalırsınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Rica ederim,

Vücut kitine ihtiyacınız yoksa RQ1260 tek başına 380.-TL civarına satılıyor. QG3030 ise 45-50.-TL arasında satılıyor. En ucuz rq1260 diye arattığınızda görebilirsiniz.
    Umarım memnun kalırsınız.

İnternetden Alma Şansım Yok Olsa Bende O Şekilde Yapmayı Düşünüyordum . Vatanda 450 Tl Bakım Setiyle Beraber , 20-25 Tl Fazla Oluyor Ama Yapacak Başka Bişey Yok .

• Arkadaşlar kirli sakal için makine bakıyorum. 4 yıldır braun ep50 kullandım ve gayet memnundum ama yenilemem gerek. braun ep 100 bir alternatif ama ep50 de ep100 de piayasada yok gibi sanırsam.

Ne önerirsiniz? Sadece kirli sakal için alacağım 100tl yi geçmemesi tercihim.
  • Sakallarınız sertsr ve kıl dönmesi sorununuz varsa bir de her gün traş olmanız gereken bir durumunuz varsa titanyum bıçaklı modelleri tercih ediniz.remimgton idealdir zira diğer markalar sadece mekanizmaya garanti verirken remington bıçakları da garanti kapsamında.bende remingtonun çelik bıçaklısı var indirimde 99a aldım normalde 149 tl.yıllık mach 3 masrafına 7 yıl ömrü olan bir makine almak mantıklı geldi.ıslak kuru olması şart değil zatem soğuk kış günlerinde daha bir seviniyorum aldığıma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sakallarınız sertsr ve kıl dönmesi sorununuz varsa bir de her gün traş olmanız gereken bir durumunuz varsa titanyum bıçaklı modelleri tercih ediniz.remimgton idealdir zira diğer markalar sadece mekanizmaya garanti verirken remington bıçakları da garanti kapsamında.bende remingtonun çelik bıçaklısı var indirimde 99a aldım normalde 149 tl.yıllık mach 3 masrafına 7 yıl ömrü olan bir makine almak mantıklı geldi.ıslak kuru olması şart değil zatem soğuk kış günlerinde daha bir seviniyorum aldığıma.

• quote:

Arkadaşlar Resimde Arkada Gözüken Siyah Stand Ne İşe Yarıyor ? Hangi Ürün Yanında Geliyor ?

Merhabalar
    Resimdeki rq 1007 model sarj ve temizleme standı.
    Rq 12xx-cc model makinelerin kutu içeriğinde mevcuttur yada ekstra ucret karşılığında temin edilebilir. Bu standı günlük sarj icin kullanabilirsiniz, cihaz icin tavsiye edilen temizleme sıklığı ayda 1 kez. Cihazın altına takilan bir hazn'lye ozel temizleme sivisi konuyor ve 2 saat suren bir islemle temizleme yapılıyor. .
    Rq1008 model stand da ise 3 farkli temizleme Programı mevcut 1 saat eco, 2 saat otomatik ve 2 saat derin temizlik.
    Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi er-soy -- 28 Şubat 2013; 14:26:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hsgrn

Sakallarınız sertsr ve kıl dönmesi sorununuz varsa bir de her gün traş olmanız gereken bir durumunuz varsa titanyum bıçaklı modelleri tercih ediniz.remimgton idealdir zira diğer markalar sadece mekanizmaya garanti verirken remington bıçakları da garanti kapsamında.bende remingtonun çelik bıçaklısı var indirimde 99a aldım normalde 149 tl.yıllık mach 3 masrafına 7 yıl ömrü olan bir makine almak mantıklı geldi.ıslak kuru olması şart değil zatem soğuk kış günlerinde daha bir seviniyorum aldığıma.

Öncelikle teşekkürler. Sakalım sert değil ve haftada bir traş oluyorum genelde. Artık bakacağım bu ara benimkine benzeyen bir tane alacagım sanşıma. Bilinmeyen marka almam, remingtonu da aklıma yazdım iyi diyorsanız. Söylediklerinize dikkat edeceğim sağolun tekrardan:)

• quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

51 yeni modeli lineer 14000 devir,bıçaklar daha keskin,bendede lv 61 var,odaha güzel 5 bıçaklı,stoklu markette 470 tl

üstad tavsiyen üzerine 51 modelini aldım. dün elime geçti ve ilk defa traş oldum.
    yanak kısımlarında sorun yok ama boyun altı kısmında baya bir kalan sakal oldu.

bir de ilk defa kuru traş olmayı denedim belki ondandır. makinaya biraz alışmam lazım herhalde.

bir şey soracağım aletin kenarındaki Soft ve Lock konumu olan anahtar ne işe yarıyor. bıçakları yukarı aşağı mı hareket ettiriyor.

bu anahtarın konumu ne olmalı.

bu arada cihazın sesi biraz yüksek geldi. ama cihaz baya kaliteli elinize alınca belli oluyor zaten.
    zamanla alışırım inş.

tekrar yorumlarımı yazarım ilerde

selamlar..........

• quote:

Orijinalden alıntı: atokgozlu

quote:

Orijinalden alıntı: ANDROIDER

51 yeni modeli lineer 14000 devir,bıçaklar daha keskin,bendede lv 61 var,odaha güzel 5 bıçaklı,stoklu markette 470 tl

üstad tavsiyen üzerine 51 modelini aldım. dün elime geçti ve ilk defa traş oldum.
    yanak kısımlarında sorun yok ama boyun altı kısmında baya bir kalan sakal oldu.

bir de ilk defa kuru traş olmayı denedim belki ondandır. makinaya biraz alışmam lazım herhalde.

bir şey soracağım aletin kenarındaki Soft ve Lock konumu olan anahtar ne işe yarıyor. bıçakları yukarı aşağı mı hareket ettiriyor.

bu anahtarın konumu ne olmalı.

bu arada cihazın sesi biraz yüksek geldi. ama cihaz baya kaliteli elinize alınca belli oluyor zaten.
    zamanla alışırım inş.

tekrar yorumlarımı yazarım ilerde

selamlar..........

hayırlısı olsun ,lock başlığı kitler,soft tahminim bizde free var (başlığın hareketi serbest bırakır,)sakala boyundan başlayıp hiç bastırmadan aşağı yukarı sonra her yönde hareket yapın,sakalınız 3günü geçmesin,en sonda bastırarak yapın,çok inatçı boyun kılları eleğin içine giremiyecek sekilde deriye doğru eğildiğinden alamıyor,cımbızla alın ki kök yönü daha dik olsun,birdahaki tıraşlarda hala aynı tarzda sorun yapıyorsa sakal yapısından dolayı kuru olarak jiletle birsefer tektük sakal almak daha kolsy oluyor,kuru tıraş en iyi performansı veriyor bende,zamanla çok daha iyi olacakdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANDROIDER -- 1 Mart 2013; 14:36:40 >

• çok teşekkür ederim yorumlarınız için.
    kolaylıklar dilerim...
  • merhaba arkadaşlar Panasonic ES-SL41 traş makinem hakkında kişisel görüşlerimi paylaşmak istiyorum belki alacak arkadaşlara yardımım dokunur.

öncelikle ilk traş makinem ve işim gereği her gün traş olmak zorundayım bu makine sadece de günlük traş için uygun yani 2 günlük sakaldan fazlasını almıyor cihaz ergonomik olarak herhangi bir kusur barındırmamakta. ıslak(köpüklü) traş edebilimesi benim için büyük avantaj çünkü hiç kuru traş olmayı denemedim hep köpüklü oldum sanki kuru olunca yeterince rahat traş olmayacakmışım gibi geliyor. yaklaşık iki aydır kullanıyorum cihaz tıraş bıçağından daha yakın traş ediyor bunu kesinlikle söyleyebilirim sadece çene altını almak için biraz vakit harcamanız gerekiyor(bildiğim kadarıyla her makinede var bu sorun).arkasındaki düzeltme bıçağını sadece ense kıllarımı almak için kullanıyorum favorilerimi ve top sakalımın kenarlarını tıraş bıçağı ile düzeltiyorum. cihaz 8 saatte şarj oluyor ve yaklaşık bir hafta bu şarj ile devam ediyor fakat cihazın en büyük eksiği led şarj göstergesi olmaması yani şarjın biteceğini ya gün hesabı yaparak yada yavaşlayan motor sesini takip ederek anlamanız gerekiyor. herhangi bir çekme yada yolma olayı ile hiç karşılaşmadım sadece ilk traşımda biraz tahriş hatırlıyorum.şu anda hb de 183 lira fiyatını hakettiğini düşünüyorum

sorusu olan arkadaşlar olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım saygılar iyi forumlar.

• arkadaşlar mrb biraz önce philips RQ1275 modelini,ykm de %25 bugune ozel kanpanya vardı 485tl'ye düzeltici bakım setiyle 10 taksitte aldım.arkadaşım gecen hafta 560tl'ye almıştı zaten o almamda etken rol oynadı.Panasonic ES-LV61 modeli ile cok git gel yaşadım ama philipsin daha başarılı oldugunu gerek kullanıcı yorumları gerekse arkadaşımdan"şaheser bi cihaz mutlaka al"lafını duyduktan sonra buna karar kıldım.İlk traş makinası deneyimim cildim cok hassas ve yağlı bir cilt ıslak ve kuru deniyecem yorumlarımı paylaşırım,herkeze iyi günler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fuatkaynak

arkadaşlar mrb biraz önce philips RQ1275 modelini,ykm de %25 bugune ozel kanpanya vardı 485tl'ye düzeltici bakım setiyle 10 taksitte aldım.arkadaşım gecen hafta 560tl'ye almıştı zaten o almamda etken rol oynadı.Panasonic ES-LV61 modeli ile cok git gel yaşadım ama philipsin daha başarılı oldugunu gerek kullanıcı yorumları gerekse arkadaşımdan"şaheser bi cihaz mutlaka al"lafını duyduktan sonra buna karar kıldım.İlk traş makinası deneyimim cildim cok hassas ve yağlı bir cilt ıslak ve kuru deniyecem yorumlarımı paylaşırım,herkeze iyi günler...

Yeni makineniz hayırlı olsun.

Cildiniz yağlı ise köpük veya jel ile tıraş olmanızı öneririm. Benimde cildim yağlı ve kuru tıraşta makine başlığı yağlı ciltte takılmalar yapıyor ancak köpük veya jel kullanıp fazla bastırmadan dairesel hareketler çizerek tıraş olursanız memnun kalabilirsiniz.

• quote:

quote:

arkadaşlar mrb biraz önce philips RQ1275 modelini,ykm de %25 bugune ozel kanpanya vardı 485tl'ye düzeltici bakım setiyle 10 taksitte aldım.arkadaşım gecen hafta 560tl'ye almıştı zaten o almamda etken rol oynadı.Panasonic ES-LV61 modeli ile cok git gel yaşadım ama philipsin daha başarılı oldugunu gerek kullanıcı yorumları gerekse arkadaşımdan"şaheser bi cihaz mutlaka al"lafını duyduktan sonra buna karar kıldım.İlk traş makinası deneyimim cildim cok hassas ve yağlı bir cilt ıslak ve kuru deniyecem yorumlarımı paylaşırım,herkeze iyi günler...

Cildiniz yağlı ise köpük veya jel ile tıraş olmanızı öneririm. Benimde cildim yağlı ve kuru tıraşta makine başlığı yağlı ciltte takılmalar yapıyor ancak köpük veya jel kullanıp fazla bastırmadan dairesel hareketler çizerek tıraş olursanız memnun kalabilirsiniz.

çok teşekkür ederim beyefendi evet merak etmeyin hemen hemen başta siz olmak üzere bütün yorumları okudum ve ıslak ve duştan sonra olacam diye düşünüyorum umarım cabuk alışırım makinaya.Size bir sorum olacak cihazın temizlenmesinde sölüsyon ve temizleme aparatına gerek varmı yoksa suyla temizlemek yeterli olacakmıdır.birde bu cihazın bıcagı ortalama ne kadar götürür ve yenisinin fiyatı hakkında bilginiz varmı?

• quote:

quote:

quote:

çok teşekkür ederim beyefendi evet merak etmeyin hemen hemen başta siz olmak üzere bütün yorumları okudum ve ıslak ve duştan sonra olacam diye düşünüyorum umarım cabuk alışırım makinaya.Size bir sorum olacak cihazın temizlenmesinde sölüsyon ve temizleme aparatına gerek varmı yoksa suyla temizlemek yeterli olacakmıdır.birde bu cihazın bıcagı ortalama ne kadar götürür ve yenisinin fiyatı hakkında bilginiz varmı?

Cihazı tıraşınız bittikten sonra 3 kanadından açarak tazyikli suyu altında tutmanız yeterli olacaktır. Ben bir kaç tıraştan sonra bu başlıklara antibakteriyel el sabunu köpüğü (zaten tıraşımıda bununla oluyorum) sıkıp 30 saniye kadar makineyi boş çalıştırıp temizlik yapıyorum, şartta değil alında suya tutmak yeterli.

Bunun dışında herhangi bir solüsyanla temizleme veya yağlama ihtiyacı yoktur. Ben tam bir senedir bu makineyi (RQ1260) kullanıyorum. Philips'in sitesin makinenin başlığını 2 senede bir değiştirin diyor. Ben tam bir senedir kullanmaktayım ama henüz en ufak bir körelme hissetmiş değilim. Makinenin yedek başlığı en son baktığımda $50-55 arasındaydı.

Kişisel görüşüm; biz bu başlıkları en az 3 sene belki daha fazla kullanırız.

Not: Şarjı bitmeden yani kırmızı şarj ikazı almadan makinenizi şarj etmeyiniz. O kadar uzun bir şarjlı kullanım süresi var ki inanamayacaksınız.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cihazı tıraşınız bittikten sonra 3 kanadından açarak tazyikli suyu altında tutmanız yeterli olacaktır. Ben bir kaç tıraştan sonra bu başlıklara antibakteriyel el sabunu köpüğü (zaten tıraşımıda bununla oluyorum) sıkıp 30 saniye kadar makineyi boş çalıştırıp temizlik yapıyorum, şartta değil alında suya tutmak yeterli.

Bunun dışında herhangi bir solüsyanla temizleme veya yağlama ihtiyacı yoktur. Ben tam bir senedir bu makineyi (RQ1260) kullanıyorum. Philips'in sitesin makinenin başlığını 2 senede bir değiştirin diyor. Ben tam bir senedir kullanmaktayım ama henüz en ufak bir körelme hissetmiş değilim. Makinenin yedek başlığı en son baktığımda $50-55 arasındaydı.

Kişisel görüşüm; biz bu başlıkları en az 3 sene belki daha fazla kullanırız.

Not: Şarjı bitmeden yani kırmızı şarj ikazı almadan makinenizi şarj etmeyiniz. O kadar uzun bir şarjlı kullanım süresi var ki inanamayacaksınız.

anladım beyefendi dediklerinizi uygulayacagım.bende Philips SensoTouch 3D RQ1295/23 modelini youtube'da videolarına bakıyodum 1275 gibi oda 2012 model ama" /23" tam ne ise bizdekinde /16 onda 23 ve türkiyeye daha gelmemiş acaba aralarında bariz bir fark varmıdır?

• quote:

anladım beyefendi dediklerinizi uygulayacagım.bende Philips SensoTouch 3D RQ1295/23 modelini youtube'da videolarına bakıyodum 1275 gibi oda 2012 model ama" /23" tam ne ise bizdekinde /16 onda 23 ve türkiyeye daha gelmemiş acaba aralarında bariz bir fark varmıdır?

Hepsinde en önemli parça aynı. Yani 3D Sensotouch dedikleri başlık bahsettiğiniz makinelerin hepsinde aynı. Bu nedenle içiniz rahat olsun en gelişmiş başlığı kullanıyorsunuz.

Sadece aparatlar model farkını yaratıyor. Temizleme kiti ve favori-sakal düzeltme aparatının ikisinde bir arada bulunduğu model sanırım rq1295/23

• 100-150 tl civarı HER İŞİMİ(ıslak kuru) görecek bir makina önerebilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 227228229230231
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.