Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sanırım 790 hakkında biraz bilgi verme zamanım geldi :)

ilk günler çok ufak tefek kızarıklıklar dışında tahriş sorunu yaşamadım
    yanak ve bıyık kısmını çok iyi alıypr diyebilirim.jliletle almış gibi oluyor neredeyse
    aynı şeyi boyun kısmı için söyleyemeyeceğim malesef.tahrişi falan göze aldım 15-20 dakika kafaya takıp uğraştığım bile oldu ama malesef sonuç hüsran
    sakal yapımdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama boyun kısmı öylece duruyor,nazı yerleri ne yaptıysam alamadi makina..bir ara fotoğrafını korum buraya.
    mecburen boyun kısmını jiletle oluyorum.
    şimdilik incelemelerim bu kadar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Sanırım 790 hakkında biraz bilgi verme zamanım geldi :)

yanak ve bıyık kısmını çok iyi alıypr diyebilirim.jliletle almış gibi oluyor neredeyse
    aynı şeyi boyun kısmı için söyleyemeyeceğim malesef.tahrişi falan göze aldım 15-20 dakika kafaya takıp uğraştığım bile oldu ama malesef sonuç hüsran
    sakal yapımdan mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama boyun kısmı öylece duruyor,nazı yerleri ne yaptıysam alamadi makina..bir ara fotoğrafını korum buraya.

Hocam zaten 50-60.-TL'lik makineler bile yanak ve bıyık kısmını sorunsuz tıraş ediyor asıl önemli olan kısım boyun ve çene altı bölgeleri. Sorun buralarda yaşanıyor. Tıraş süresini bahsettiğiniz gibi 15-20 dakikalara uzatırsanız cildiniz iyice tahriş olur.

Daha önceleri adını tam olarak hatırlayamadığım ancak Philips olduğunu tahmin ettiğim bir firma İADE GARANTİLİ satış yapıyordu. Belli bir süre ( 30 gün kadar ) kullanıyorsunuz memnun kalmazsanız iade ediyordunuz. Sanırım çok suistimal edilmiş ki firma bu uygulamadan vazgeçmiş yoksa çok yerinde bir satış politikası olurdu.

Anneler günü için eşime Philip'sin çok iddialı bir buhar kazanlı ütüsünü ( GC9240 ) iyi bir para ödeyerek aldım. 30 gün içinde beğenmediğinizde şartsız koşulsuz iade edip paranızı eksiksiz alabiliyordunuz. Eşim ürünü çok beğendi ve haliyle iade etmedik. Satın alırken satıcı iade garantisi olmasına rağmen hiç iade gelmediğini söylemişti.

Bence firmalar ürünlerine güveniyorsa, her modelinde olmasa bile iddialı oldukları modellerde bu uygulamaya gidebilirler. Sonuçtu sıkı paralar ödenerek bu makineler alınıyor belki 100-150.-TL daha fazla ödeyerek sorunsuz makineler alınabilecekken insanlar haklı olarak daha ucuz bir modele yönelip sorun çıkartan makineleri tercih edebiliyor. Hocam bu lafım size değil geneledir, siz alınmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celebic -- 12 Haziran 2012; 10:19:42 >

• arkadaslar daha once yazmıstım bende at750 var memnunum fakat boyun bolgesinde kıl donmesinden dolayı sivilce çıkıyor ve traştan sonrada aynı sekilde yuvarlak baslıklı oldugu için bunu yapıyor olabilir mi sizce ve ben rq1260 almak istiyordum ama bunlardan dolayı ertlemeye aldım elek sistemine geçebilirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan3456

arkadaslar daha once yazmıstım bende at750 var memnunum fakat boyun bolgesinde kıl donmesinden dolayı sivilce çıkıyor ve traştan sonrada aynı sekilde yuvarlak baslıklı oldugu için bunu yapıyor olabilir mi sizce ve ben rq1260 almak istiyordum ama bunlardan dolayı ertlemeye aldım elek sistemine geçebilirim...

Hocam 3 aydır RQ1260 kullanıyorum kıl dönmesi hiç olmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ravenous

Sanırım 790 hakkında biraz bilgi verme zamanım geldi :)

Boyun sakalları zordur; çenenin hemen altı aşağı uzarken, yaka kısmı yukarı, yan taraflar ise kulaklara doğru doğru uzar. O yüzden traş olurken bir elle makine tutulurken diğer elle sakalın hangi yönde ele battığı tayin edilerek o yönde traş edilmesi en azından alışana kadar yararlı olur. Bir de bastırmak hiç işe yaramaz-aksine sakalı yatıracağı için eleğin içine girmesi zorlaşır.

Ama bazı kişilerde sakallar anafor gibi şekil alır. Eğer öyleyse düz başlıklı makineler yerine döner bıçaklı makineler (philips gibi) tercih edilmelidir.

• buradaki yorumlardan yola çıkarak PANASONİC ES-RF31 almaya karar verdim.bugün elime ulaştı.alpa pazarlamadan aldım. birkaç gün içerisinde yorumlarımı yazacağım.
  • Sinek kaydı traş olmak için bir makina almak istiyorum. Şu an aklımda marka olarak Philips var.
    Özellikle şu iki ürün arasında kaldım. Herer iki ürünün de fiyatının aynı olduğunu kabul edersek, hangisini önerirsiniz?

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-rq1150-sensotouch-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-at-890-aquatouch-islak-ve-kuru-tiras-ozellikli-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphat890&categoryId=26012156#Gorseller

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Valla dün aldım bunu artık canıma tak etti , amacım sinek kaydı değil zaten sakalları kısaltmak.Biraz daha uzasın sakallarım bakalım performansını yazarım buraya.

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ?

performanstan memnunmusunuz sakal kısaltma durumu nasıl..
    varsa ss alabiliriz

• quote:

Orijinalden alıntı: gael

quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Valla dün aldım bunu artık canıma tak etti , amacım sinek kaydı değil zaten sakalları kısaltmak.Biraz daha uzasın sakallarım bakalım performansını yazarım buraya.

performanstan memnunmusunuz sakal kısaltma durumu nasıl..
    varsa ss alabiliriz

Dostum benim sakalıma uygun olmadı malesef bu , düzensiz kesiyor , 40 liralık işporta makine daha iyi kesiyordu benim sakalımı , 2 kez traş oldum , 1 ay olmadı daha alalı , geri alıyorlarsa geri vereceğim Vatan'a , geri almazlarsa da uygun fiyata birine satacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jedi_master

Sinek kaydı traş olmak için bir makina almak istiyorum. Şu an aklımda marka olarak Philips var.
    Özellikle şu iki ürün arasında kaldım. Herer iki ürünün de fiyatının aynı olduğunu kabul edersek, hangisini önerirsiniz?

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-rq1150-sensotouch-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphrq1150&categoryId=26012156#Gorseller

http://www.hepsiburada.com/liste/philips-at-890-aquatouch-islak-ve-kuru-tiras-ozellikli-tiras-makinesi/productDetails.aspx?productId=sgphat890&categoryId=26012156#Gorseller

Çok güzel bir soru.

Cevabını bende merak ediyorum ama ikisini de kullanmadan cevap vermek çok zor.

Her ikisi de lityum pilli ve 1 saatte hızlı şarj oluyor. Bıçakları dahi aynı.

RQ1150'nin tek farkı sağa sola dönen 2D başlığı onunda çok büyük esprisinin olduğunu düşünmüyorum. Fakat dect telefon hediyesini de düşünmek lazım.

Ama AT890 ın temizlenme şekli bence daha kullanışlı. Ayrıca favori düzelteme aparatını üzerinde taşıyor.

• Makine alacaksaniz panasonic marka traş makinesi alacaksınız. Yok sakalıma uymadi, yok tahriş ediyor yok sivilce yapıyor vs derdi olmaz. Yıllardan beri kullanıyorum hiç sorun yok .
    Elimde kullanılmamış,(satmak için getirdiğim) kutusunda orjinal ve 1 yıl üretici garantili panasonic es la63(410tl) ve panasonic es 8103s(310tl) vardır. Almak isteyenlerle pmden irtibata geçilebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhanest -- 15 Haziran 2012; 19:57:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayhanest

Makine alacaksaniz panasonic marka traş makinesi alacaksınız. Yok sakalıma uymadi, yok tahriş ediyor yok sivilce yapıyor vs derdi olmaz. Yıllardan beri kullanıyorum hiç sorun yok .
    Elimde kullanılmamış,(satmak için getirdiğim) kutusunda orjinal ve 1 yıl üretici garantili panasonic es la63(410tl) ve panasonic es 8103s(310tl) vardır. Almak isteyenlerle pmden irtibata geçilebilir.

Hocam bu kadar eminseniz iade garantili satış yaparsanız almayı düşünüpte karar veremeyen çok arkadaşlar var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

quote:

Sinek kaydı traş olmak için bir makina almak istiyorum. Şu an aklımda marka olarak Philips var.

Çok güzel bir soru.

RQ1150'nin tek farkı sağa sola dönen 2D başlığı onunda çok büyük esprisinin olduğunu düşünmüyorum. Fakat dect telefon hediyesini de düşünmek lazım.

Ama AT890 ın temizlenme şekli bence daha kullanışlı. Ayrıca favori düzelteme aparatını üzerinde taşıyor.

Sanırım AT890 alacağım. Darty de indirimli şu sıralar.
    Tamam RQ1260 güzel ama sonuçta bunun 2 katı da fiyatı var.

• quote:

quote:

quote:

Çok güzel bir soru.

Sanırım AT890 alacağım. Darty de indirimli şu sıralar.
    Tamam RQ1260 güzel ama sonuçta bunun 2 katı da fiyatı var.

Kıyasladığınız 2 makine arasından niçin AT890'a karar verdiniz?

Bende düşünüyorum ama hala düşünüyorum elimdeki eski philips ile idare etmeye çalışıyorum. Eğitim öğretim yılı sona erdi zaten.

Artık koyvereceğim sakalları. Eylül'e kadar güzel bir kampanya olursa alıp geçeğim ama hala model kafamda şekillenmedi.

RQ1260'ın başlıklarında ki sakal alma olukları çok hoşuma gitti. O başlıklara sahip ucuz bir ürünü de yok philipsin. Sadece kuru makinesi var bir tane.

Elimde ki eski philips 2 günlük sakalda bile çok asılma yapıyor ve canımı yakıyor. Belkide başlıkları eskidiği içindir. RQ1260'ın başlıkları eskise de 3 sıra olukları sayesinde o kadar asılma yapmaz diye düşünüyorum.

Bıçaklar da makine kadar pahalı arkadaş. 2 yılda değiştirin diyor ama ben makineyi aldığım yılı unuttum.

• quote:

Kıyasladığınız 2 makine arasından niçin AT890'a karar verdiniz?

Bende düşünüyorum ama hala düşünüyorum elimdeki eski philips ile idare etmeye çalışıyorum. Eğitim öğretim yılı sona erdi zaten.

Artık koyvereceğim sakalları. Eylül'e kadar güzel bir kampanya olursa alıp geçeğim ama hala model kafamda şekillenmedi.

RQ1260'ın başlıklarında ki sakal alma olukları çok hoşuma gitti. O başlıklara sahip ucuz bir ürünü de yok philipsin. Sadece kuru makinesi var bir tane.

Elimde ki eski philips 2 günlük sakalda bile çok asılma yapıyor ve canımı yakıyor. Belkide başlıkları eskidiği içindir. RQ1260'ın başlıkları eskise de 3 sıra olukları sayesinde o kadar asılma yapmaz diye düşünüyorum.

Bıçaklar da makine kadar pahalı arkadaş. 2 yılda değiştirin diyor ama ben makineyi aldığım yılı unuttum.

Doğrusu tercih sebebim fiyat diyebilirim. Darty'de hediye çeki kullanınca 175 lira gibi bir fiyata geliyor. Bu nedenle AT890'da karar kıldım diyebilirim.
    Yoksa iki makine arasındaki fark nedir tam bildiğim de yok yani. Fakat normalde fiyatlarının birbirine yakın olduğunu biliyorum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: celebic

quote:

Orijinalden alıntı: ayhanest

Makine alacaksaniz panasonic marka traş makinesi alacaksınız. Yok sakalıma uymadi, yok tahriş ediyor yok sivilce yapıyor vs derdi olmaz. Yıllardan beri kullanıyorum hiç sorun yok .

Hocam bu kadar eminseniz iade garantili satış yaparsanız almayı düşünüpte karar veremeyen çok arkadaşlar var.

Bunların iade garantilisi nasıl olacak da. Makinayı kullandıktan sonra onu başkası kullanamaz. Burada 60 sayfa yorum var. Çoğunu okudum. Panasonic ile ilgili ciddi sorunu olan yok gibi. Sorun genelde kişilerin aşırı sert, kalın ve sık sakallı veya çok hassas ciltli olmalarında. Buna da bazen makine çare olamayabiliyor. Panasonic çoğunun ihtiyacını karşılar kanaatindeyim. Almak isteyenlerle pmden irtibata geçilebilir. Cüz'i pazarlık payı da vardır. Vesselam...

• Bende az önce panasonic esrf 31 aldım az önce 200 Tl'ye. Deneyelim bakalım nasılmış, tavsiyeniz üzerine aldım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba.
    bende traş makinası olarak sinbo'nun ss 4023 modeli var gayet memnunun. yalnız traş olurken boyun bölgesinde ve kulak mememin altında tek tük kıllar bırakıyor,aynı bölgeleri 5-6 kere almak zorunda bırakıyor, ama buda sonuç vermiyor. sakallarım yatık, sık, ve farklı yönlere uzayan bir sakalım var. bana önerebileceğiniz, fiyatı uygun 3-4 günde traş olabileceğim bir makine söylermisiniz!
  • cvp.larsanız sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 177178179180181
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.