Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.726
Cevap
118
Favori
1.227.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • phılıp HS 8060 YENİ ÜRÜN TRAŞ OLURKEN SAKALI TOPLAMA HAZNESİ YOK MU?
    KULLANAN VARMI?
    YOKSA ESKİ MODELİ OLAN PHILIPS PHILISHAVE COOL SKIN HQ 7782 TIRAŞ MAKİNESİNDEN ALACAĞIM...
    TŞK...
  • YOKMU YARDIMI DOKUNACAK...
  • BABYLISS BELISS E820DE ERKEK BAKIM SETİ
    Hepsiburada.com da 59 ytl bunun içinde traş makinası var mıdır? Kulanan var mI?
  • Arkadaşlar,
    Doğum günümde panasonic traş makinesi geldi iki farklı model. ES7036 modelini satıyorum, sıfır, faturalı ve garantili, mağazalarda 230 YTL , ben 160 YTL ye vereceğim, bilginiz olsun.
  • merhaba arkadaşalar panasonic 8168 var bende traş olmak hakkaten güzel kuru yada ıslak ıslak tavsiye edilir hatun gerçi sesini biraz fazla buluyor ama olsun ben makineyi deutschland dan getirttim getirtebileceklere tavsiyem oradan irtibatlı almaları çünkü burdaki fiata ordan3 tane getirtebilirsiniz sorusu olana açıklayıcı bilgi verilir allah rızası için
  • Braun Cruzer Kullanıyorum Ama Reklamlarda Söyledikleri Gibi Favori Düzenleme İşi Anlattıkları Gibi Degil Birde Hergün Traş Olmak Gerekiyor Yaz Aylarında Olamıyorum Tahriş Ediyor Yoksa
  • http://www.alpapazarlama.com/kdu.php
    arkadaşlar ben linkteki ürünlerden birini tercih etmek istiyorum ,ilk amacım sakalımı sinekkaydı degilde gerektiginde max inceltebilme , bu iş için uygunmu kullanıcısı varmı kullanıcı görüşlerine çok ihtiyacım var ,diger bi seçenek te saç kısaltma işinde yeterlimi yada bu işi görürmü berber e giderek zaman ve para kaybını engellmeye çözüm olurmu(lütfen berber ler alınmasın uzun vadede böyle bi amacı gütmek mecburiyetindeyim.)ilk etapta sakal inceltme kabiliyeti önemli ancak asıl niyetim hem saç hem sakal işimi halledebilecekleri için alma niyetindeyim,ancak kestigi sakal yada incelltigi max 2 günlük olmalı yoksa işyerinde amirlerle papazlık olurum.

• Dostum, alacaksan hem saç, hemde kirli sakal için, ER146/ER147 den birini al. Ömür boyu kullan.
  • Çok sık sakalları olan biriyim. Bende hem 2000 yılında alınmış Panosonic 10.000 devirli hem de Braun FreeGlider 6680 2002 yılında alınmış 2 adet makinam var ve 5 bıçaklı Gilette Fusion (titreşimli) var. Bu 3ünü karşılaştırdığımda Panasonic'i tek geçerim.

Islak tıraş'ta En yakın ve en tahrişsiz tıraşı Panasonic yapıyor.
    Panasonic Gilette gel-köpük ile olduğum tıraşlarda 2 günlük bile olsa bana mısın demiyor. Braun takılıoyr ve bir müddet sonra bayılıyor. 5 bıçıklıya ise bir türlü alışamadım. ki bununla tıraş olduğumda hala tıraş olmamış gibi oluyorum. Üzerine bir daha makina ile tıraş olmam gerekiyor.

Kızım en çok panasonic'i seviyor. Normal zamanlarda baba sakalların batıyor derken, bununla olduğum tıraşlarda kendisi öpmeye geliyor...

Panasonic'i yenilemeyi düşünüyordum. Eleği bozuldu. Ve favori düzelticisini düşürerek kırdım. Araştırınca forumu gördüm. Yorumlar ve tecrübelerim yine Panasonic diyor. O yüzden 13000 devirlik Panasonic'i merak ettim.

• Arkadaşlar slm,

Yurtdışından Panasonic 8168 getirttim. Bir süredir kullanıyorum. Philips'e göre kat kat daha iyi olduğunu söyleyebilirim.
    Ancak diğer arkadaşların da belirttiği gibi mucizeler de beklememek lazım. İlk 1-2 hafta kızarıklık ve sivilce yaptı. Boyun altını alırken hala da yapıyor ama gitgide azalıyor. Sanırım yüzün traş biçimine alışması baya süre alıyor.

Benim şöyle bir sorum olacak, 8168 modeli kendi kendini temizleme aleti ile beraber geliyor. Bu aletin deterjan kartuşlarını türkiyede nereden satın alabilirim bilen varmı acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hasanyy

phılıp HS 8060 YENİ ÜRÜN TRAŞ OLURKEN SAKALI TOPLAMA HAZNESİ YOK MU?
    KULLANAN VARMI?
    YOKSA ESKİ MODELİ OLAN PHILIPS PHILISHAVE COOL SKIN HQ 7782 TIRAŞ MAKİNESİNDEN ALACAĞIM...
    TŞK...

Arkadaşım phılıp HS 8060'yı yeni aldım. 4 gündür kullanıyorum ve kesinlikle çok iyi diyorum. Sakal toplama haznesi belirttiğin gib yok ama buna gerek de yok. Çünkü kremle o kadar güzel uyum sağlıyor ki tıraş olduğunu anlamıyorsun bile. Makinenin bıçaklarını suya tutman yeterli oluyor. O nedenle sorun değil. Ben yıllardır mach3 turbo 3 bıçaklı kullanıyordum ancak bu makineyi gördükten sonra almaya karar verdim ve iyi ki de almışım. Yüzünüzün tüm kıvrımlarına bıçak değiyor ve fazla bastırmanıza gerek yok. Duşta kullandığınızda ise tıraş olduğunuzu anlamıyorsunuz bile. Şarj süresi 1,5 saat ve tam dolumla 40 dakika tıraş edebiliyor. Diğer modelleri bir 8 saat diğeri 4 saatte şarj ediyor. Paketin içinden çıkan formu doldurduğunuzda bir nivea kremini ücretsiz adresinize yolluyorlar ve almak isterseniz sadece philips bayisinden satın alabiliyorsunuz bu kötü sadece. 60 gün para iade garantisi veriyor. Bence bu tıraş makinesinin keyfini yaşamalısın. Düşünmeden alın derim. Bayi fiyatı 300 ytl ben sirkeci'den 260 ytl'ye aldım. Keyifli tıraşlar.

• ben eşime aldım. kleen kut adlı traş makinasından. diğer pahalı markaların ürünlerine göre çok iyi bir traş aleti bence. sadece 59,00 YTL. hem ıslak hem kuru kullanılabilio. internette ürün araştırması yaparken gözüme çarptı bu makina ve fiyat/performans açısından en iyi makinalardan biri olduğu okudum yazılan yorumlarda.
  • Uzun denemeler yanılmalar sonunda kendim için en mükemmel traş sistemini kurdum arkadaşlar.

İşte Zizim's perfect shaving tips:

1- 1 Milyoncudan fişe taktığınızda suyu ısıtan ucuz cezve tarzındaki şeyden aldım.
    2- Bir adet traş fırçası
    3- Nivea traş sabunu (Köpük değil bizim Arko'lar gibi, Karfur'da var mesela)
    4- Gillette M3 Power

Şimdi sabah uyandığımda tuvaletimi yaparken cezveyi fişe takıyorum. Yüzümü yıkadığım an suyum sıcak. Abi asıl iş fırçayla traş sabunundaymış. Jel yada köpük surata sürdüğümüzde sakalın üstünde kalıyor. Bu yüzden jilet iyi kesmiyor gibi geliyor, aynı sakalın üzerinden birkaç kere geçince de tahriş oluyor.
    Fırça kullanıldığı zaman traş sabunu sakalın ter tarafına iyice yayılıyor. Sonra M3'ü yüzüme bastırmadan ama çok yavaş şekilde traş oluyorum. Yani öyle cart curt çekmiyorum jileti. Çoğu yeri tek geçişte, bazı yerleri 2 geçişte alıyor. Yüzümde tahriş olmuyor.
    Traş sonrası da Dove yüz nemlendiricisi sürüyorum hocam cildimde pamuk gibi oluyor.
    Boş verin bu acaip aletleri hep cebe cilde zarar, bi sorun çıksa bisürü masraf bide haybeye. Bu yönteme geçin rahat edin

• bende onbaşımın tam tersine uzun incelemeler burdaki yorumlar vss ve netteki firmaların ürün ve fiyatlarını inceledikten sonra panasonic er 146 modelini hızlıal adlı firmadan sipariş ettim ,bunu seçmemdeki en önemli kriterim kirli sakal(aslında en az kirlisinden şartı çalışma prensipleri açıısndan)ve beraberinde saç kesme fonksiyonu idi.bu iki kriteri barındırdıgına inandıgım modeli sipariş ettim .140 ytl 12 taksit kargo ücretsiz şartlarında.düzgün ve sorunsuz geldikutudan kitapçıklar ile birlikte:
    şarj adaptörü
    temizleme fırçası
    3 adet çift taraflı uzunluk ayar aparatı
    plastik bi tüpte ort 10cc bi sıvı (sanırım bıçakları yaglamaya yarayan bi tür yag)

şeklinde bi kutu içerigi ile teslim aldım.saç kesme fonksiyonunu tam denemedim ancak ensemi ve kulak çevresini düzelttim.2 günlük sakalımı da bu akşam da dahil 2 kez incelttim.ancak 2 günlük sık çıkan ve esmer tenli cildimde 2 günlük sakalı ancak 1/1,5 günlük hale getirebildim.sıfır kesinlikel mümkün degil.(aslında 0 da bana çok lazım degil.)
    bir diger önemli konu ise ister sakal inceltsin isterse saç kessin ense alsın bunları yaparken kesinlikle yakanızda boynunuzda bi berber önlügü tarzı bi kumaş parçası şart çünkü inceltigi sakalların boynunuzu kaşndırması söz konusu buna dikkat edeceksiniz.şarj süresini henüz tam anlamıyla incelemem zor daha 2 günlük çünkü.çalışırken çıkan ses kuaförde moser ile kirli sakal yaptırırken çıkan ses şiddetinde açıkçası çok rahatsız etmiyor hatta sessiz bile denebilir.böyle bi ürün seçmemdeki bir diger sebebimde,artık traş köpügü sıcak su mach 3 bıçagı kullanma işinden artık bıkkınlık gelmesinden dolayıdır.

sonuç saç kesme işinide şayet hanıma yıkabilirsem benim açımdan sonuç mükemmel olacaktır.bu ürünle ilgili sormak istediginiz huhuslarda şimdi aklıma gelmeyen bazı soruları ve cevaplarıda teminedebilirsiniz.

http://www.hizlial.com/UrunInceleme.aspx?UrunID=08.005.1236.0003#tablar ve işte ürünümüz.en uygun buldugum yer(peşin fiyatına ve kargo masrafsız)dogubank veya civarında belki nakite daha uygun bulurdum ancak trafik zaman kaybı ve nakit ödeme şartlarıma uymadıgı için en uygunu bu diyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: Zizim

Uzun denemeler yanılmalar sonunda kendim için en mükemmel traş sistemini kurdum arkadaşlar.

İşte Zizim's perfect shaving tips:

1- 1 Milyoncudan fişe taktığınızda suyu ısıtan ucuz cezve tarzındaki şeyden aldım.
    2- Bir adet traş fırçası
    3- Nivea traş sabunu (Köpük değil bizim Arko'lar gibi, Karfur'da var mesela)
    4- Gillette M3 Power

Şimdi sabah uyandığımda tuvaletimi yaparken cezveyi fişe takıyorum. Yüzümü yıkadığım an suyum sıcak. Abi asıl iş fırçayla traş sabunundaymış. Jel yada köpük surata sürdüğümüzde sakalın üstünde kalıyor. Bu yüzden jilet iyi kesmiyor gibi geliyor, aynı sakalın üzerinden birkaç kere geçince de tahriş oluyor.
    Fırça kullanıldığı zaman traş sabunu sakalın ter tarafına iyice yayılıyor. Sonra M3'ü yüzüme bastırmadan ama çok yavaş şekilde traş oluyorum. Yani öyle cart curt çekmiyorum jileti. Çoğu yeri tek geçişte, bazı yerleri 2 geçişte alıyor. Yüzümde tahriş olmuyor.
    Traş sonrası da Dove yüz nemlendiricisi sürüyorum hocam cildimde pamuk gibi oluyor.
    Boş verin bu acaip aletleri hep cebe cilde zarar, bi sorun çıksa bisürü masraf bide haybeye. Bu yönteme geçin rahat edin

Setiniz baya iyi m3 yerine derby tek bıçak kullansaydınız daha iyi olurdu. Tabi sizinki de bir yöntem. Ama olayı anlatma ifadeniz gerçekten en iyi senaristlere taş çıkarır. hele şimdi sabahla başlayan cümle olayı bitiriyor zaten. Allah da siz güldürsün. İyi günler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgisatan -- 29 Kasım 2007; 10:27:33 >

• Shaded arkdaşım ben de aynı makinayı almanyadan getirttim memnunum eğerki konya da isen merkez elektrik valiliğin karşısında var o mağaza aslında braun satcısı ama bizim malzemelerde var bilgine selamlar

• 2 gün önce Philips Coolskin 8060 aldım carrefour dan 359 ytl ama bi kampanyası ile toplam 110 ytl bedava alışveriş hakkım oldu
    yani kısaca 249 ytl ye geldi. her neyse
    bugun traş oldum ilk defa

bi kere kremli olması çok büyük avantaj
    sakalı 2 gün önce kestiğim için biraz uzundu ama öyle baya uzun traş etmedim.
    epey güzel şeklide sakalları aldı. esnek başlığı olması sakalı her şekilde alınmasına olanak veriyor.( tabi sakalda kıl dönmesi veya çok yatıklık yoksa)

sarj olarak kesin birşey deyemeyeceğim ama üreticinin verdiği normlara uygun

kremi kendi doldururken alışık olmadığımız için geripseyeceğimiz bir ses çıkartıyor.
    tamamiyle şarj olması 1.5 saat falan kremi boş halden dolu hale 15-20 saniye gibi bir sürede dolduruyor.

paket içinden;
    1- hs 8060n traş makinesi
    2- sarj ve krem dolum ünitesi
    3- sayahat sarj ünitesi
    4-75 ml nivea krem
    5- sayahat kılıfı
    6-fırça
    7- faul kesim başlığı
    8- adaptör çıkıyor.

kısacası tamamiyle güzel bir makine
    alanlar pişman olmayacaktır. eminim

• Yaklaşık 2 haftadır Philips Cool skin 6707 modelini kullanıyorum.
    Tahrişler yeni yeni azalmaya başladı.
    Sakallarım çok ters ve hala boyun bölgesini almakta zorlanıyor.
    Oraları şimdilik eski sistem mach3le alıveriyorum.
    Philipsin yeni modelini Carrefour'da denedim sakalı sağa sola sıçratıyor, tavsiye etmem.
    Hem hafif ,oyuncak gibi duruyor, yüzüne bastırmak zorunda kalıyorsun.
    Yalnız tavsiyem makina kullanıyosanız kesinlikle en az 2 günde bir traş olun.
    3-4 gün uzadı mı makina cortluyor, yani zorlanıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: apuskal

2 gün önce Philips Coolskin 8060 aldım carrefour dan 359 ytl ama bi kampanyası ile toplam 110 ytl bedava alışveriş hakkım oldu
    yani kısaca 249 ytl ye geldi. her neyse
    bugun traş oldum ilk defa

bi kere kremli olması çok büyük avantaj
    sakalı 2 gün önce kestiğim için biraz uzundu ama öyle baya uzun traş etmedim.
    epey güzel şeklide sakalları aldı. esnek başlığı olması sakalı her şekilde alınmasına olanak veriyor.( tabi sakalda kıl dönmesi veya çok yatıklık yoksa)

sarj olarak kesin birşey deyemeyeceğim ama üreticinin verdiği normlara uygun

kremi kendi doldururken alışık olmadığımız için geripseyeceğimiz bir ses çıkartıyor.
    tamamiyle şarj olması 1.5 saat falan kremi boş halden dolu hale 15-20 saniye gibi bir sürede dolduruyor.

paket içinden;
    1- hs 8060n traş makinesi
    2- sarj ve krem dolum ünitesi
    3- sayahat sarj ünitesi
    4-75 ml nivea krem
    5- sayahat kılıfı
    6-fırça
    7- faul kesim başlığı
    8- adaptör çıkıyor.

kısacası tamamiyle güzel bir makine
    alanlar pişman olmayacaktır. eminim

Merhaba. Ürünü ben de yeni aldım ve keyifle kullanıyorum. Bu arada sizinki de hayırlı olsun. Bir şey dikkatimi çekti. Şarj belirtilen sürede doluyor. Üç ışık makinede yanıyor görünüyor. Ancak şarj dolum standında krem ışığı dolumu yaptıktan sonra yeşil ışık yanıyor, makina şarj olduğu halde standın şarj dolum ışığı yşil yanmıyor. Bu ışığın yanması için ne kadar bekleyeceğiz? Sizde de bu şekilde mi? Bilgi veririsen sevinirim. İyi akşamlar.

• bilgisatan kardeşim sizetebessüm ettirebildiysem ne mutlu bana.

Olayı en gerçekçi dilde özetlemeye çalıştım
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.