Şimdi Ara

Elektrikli Traş Makineleri Hakkında ? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.727
Cevap
118
Favori
1.227.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Philips Philishave HQ Cool SKin 7782 İncelemesini ayrı bir başlıtka açtım, okumak ,isteyen olursa >>TIKLAYIN<<
  • eveeet arkadaşlar
    bir haftadır 8163 kullanıyorum. kullanmamış olanlar çok şey kaybediyor diyebilirim. sabun+jilet ile başa çıkabileck kalitede ama elektrikli makine konforunda ve kolaylığında bir traş keyfi yaşatıyor. önceki yıllarda öbür markaları kullanma denemelerim olmuştu. hiçbirinden yeterli verim ve keyif alamamıştım. her teşebbüsüm jilet+sabun' a dönüşle neticelenmişti. şimdi ise durum gerçekten çok farklı. 8163+köpük zevkini herkesin bir defa olsun tatmasını tavsiye ediyorum. panasonic traş makinesi ile ilgili bigi veren arkadaşlara ne kadar teşekkür etsem azdır. saygılarımla.
  • BENDE PANASONIC 8163 MODELINI SIPARİŞ ETTİM.. MERAK ETTİĞİM BU URUNU BI JEL YADA KOPUKLE KULLANABİLİRMİYİM
  • quote:

Orjinalden alıntı: mehmet523

BENDE PANASONIC 8163 MODELINI SIPARİŞ ETTİM.. MERAK ETTİĞİM BU URUNU BI JEL YADA KOPUKLE KULLANABİLİRMİYİM

zaten en iyi yöntem tıraş köpüğü kullanmak. kullanma kılavuzunda: kuru veya diger kaydırıcılarla ( jel, sabun vs. ) da kullanılabileceği, fakat en iyi yöntemin abartıya kaçmayan bir kalınlıkta olması kaydıyla hazır köpük olduğu yazıyor. yüzümü ıslatıp 3-4 mm civarında köpük sürüyorum; sonrada fazla telaşlı davranmadan, çok bastırmadan sakal yönlerini küçük dairesel yoklamalarla tıraşı tamamlıyorum. sonuç= mükemmel . şimdiden hayırlı olsun, keyifli tıraşlar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: elmaci

quote:

Orjinalden alıntı: mehmet523

BENDE PANASONIC 8163 MODELINI SIPARİŞ ETTİM.. MERAK ETTİĞİM BU URUNU BI JEL YADA KOPUKLE KULLANABİLİRMİYİM

zaten en iyi yöntem tıraş köpüğü kullanmak. kullanma kılavuzunda: kuru veya diger kaydırıcılarla ( jel, sabun vs. ) da kullanılabileceği, fakat en iyi yöntemin abartıya kaçmayan bir kalınlıkta olması kaydıyla hazır köpük olduğu yazıyor. yüzümü ıslatıp 3-4 mm civarında köpük sürüyorum; sonrada fazla telaşlı davranmadan, çok bastırmadan sakal yönlerini küçük dairesel yoklamalarla tıraşı tamamlıyorum. sonuç= mükemmel . şimdiden hayırlı olsun, keyifli tıraşlar.

verdiğin bilgiler için tşkler sağolasın

• elmacı kardeş güzel açıklamış hafif bir hazır köpükle mükemmel traş gerisi hikaye ardından az bir sıvı sabunlada temizlik al sana cillop gibi sıfır makina
  • ŞİMDİ ARKADAŞLAR HERKES BİRŞEYLER SÖYLEMİŞ MARKALAR KONUSUNDA BENDE SÖLİİM BARİ!BİZ BU ÜRÜNLERİN TOPTAN SATIŞINI YAPIYORUZ KESİNLİKLE ARKADAŞLAR ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM BRAUNDAN ŞAŞMAYIN!!!ÖZELLİKLE COMPLETE MODELLERİ ÇOK İYİDİR!!KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİNDE(TRAŞ,EPİLASYON) BRAUNUN ÜSTÜNE YOKTUR!ASLINDA ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ KONUSUNDA DA ÖLE..BARUN UZMANDIR BU KONULARDA!PHİLİPS DEDİĞİNİZ TELEVİZYON FİRMASIDIR!..HA EVET BRAUN PAHALI DİYEBİLİR ARKADAŞLAR AMA ONUN DA UCUZ OLDUĞU YERLER VAR!GİDİPTE BRAUN BAYİSİNDEN ALIRSANIZ %40 CİVARINDA KAZIK YEMİŞ OLURSUNUZ!!!DİKKAT EDİN!!İNTERNETTE PAHALI..AMA NERDEN ALIRSANIZ ALIN BRAUNDAN ŞAŞMAYIN..HA ŞUNU DA BELİRTEYİM JİLET İÇİN DE GİLLETTE MACH3 EN İYİSİ..VE BRAUNLA GİLLETTE AYNI FİRMA!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: blaser

ŞİMDİ ARKADAŞLAR HERKES BİRŞEYLER SÖYLEMİŞ MARKALAR KONUSUNDA BENDE SÖLİİM BARİ!BİZ BU ÜRÜNLERİN TOPTAN SATIŞINI YAPIYORUZ KESİNLİKLE ARKADAŞLAR ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM BRAUNDAN ŞAŞMAYIN!!!ÖZELLİKLE COMPLETE MODELLERİ ÇOK İYİDİR!!KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİNDE(TRAŞ,EPİLASYON) BRAUNUN ÜSTÜNE YOKTUR!ASLINDA ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ KONUSUNDA DA ÖLE..BARUN UZMANDIR BU KONULARDA!PHİLİPS DEDİĞİNİZ TELEVİZYON FİRMASIDIR!..HA EVET BRAUN PAHALI DİYEBİLİR ARKADAŞLAR AMA ONUN DA UCUZ OLDUĞU YERLER VAR!GİDİPTE BRAUN BAYİSİNDEN ALIRSANIZ %40 CİVARINDA KAZIK YEMİŞ OLURSUNUZ!!!DİKKAT EDİN!!İNTERNETTE PAHALI..AMA NERDEN ALIRSANIZ ALIN BRAUNDAN ŞAŞMAYIN..HA ŞUNU DA BELİRTEYİM JİLET İÇİN DE GİLLETTE MACH3 EN İYİSİ..VE BRAUNLA GİLLETTE AYNI FİRMA!!!

sevgili dostum
    bu tür forumlarda kullanıcı görüş ve tavsiyeleri değerlendirilir. herhangi bir cihazı kullanan arkadaşlar karşılaştıkları olumlu yada olumsuz durumları serbest platformda ortaya koyarak izleyenlerin karar verme aşamalarına destek olurlar. satıcı tavsiyeleri çoğu zaman taraflı yorum şüphesi uyandırır. kendi kullandığınız yöntemin ve/veya marka-modelin olumlu yada olumsuz yönlerini belirtirseniz daha faydalı ve inandırıcı olur kanaatindeyim. saygılarımla

• Merhaba, bencede forumlar tüketicilerin direkt kendi deneyimlerine dayalı görüş bildirdiği platformlar olmaya devam etmeli. Ürünlerin gerçek sahibi kullanıcılardır, toptancılar, mağaza sahipleri değil.

quote:

Orjinalden alıntı: blaser

ŞİMDİ ARKADAŞLAR HERKES BİRŞEYLER SÖYLEMİŞ MARKALAR KONUSUNDA BENDE SÖLİİM BARİ!BİZ BU ÜRÜNLERİN TOPTAN SATIŞINI YAPIYORUZ KESİNLİKLE ARKADAŞLAR ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM BRAUNDAN ŞAŞMAYIN!!!ÖZELLİKLE COMPLETE MODELLERİ ÇOK İYİDİR!!KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİNDE(TRAŞ,EPİLASYON) BRAUNUN ÜSTÜNE YOKTUR!ASLINDA ELEKTRİKLİ EV ALETLERİ KONUSUNDA DA ÖLE..BARUN UZMANDIR BU KONULARDA!PHİLİPS DEDİĞİNİZ TELEVİZYON FİRMASIDIR!..HA EVET BRAUN PAHALI DİYEBİLİR ARKADAŞLAR AMA ONUN DA UCUZ OLDUĞU YERLER VAR!GİDİPTE BRAUN BAYİSİNDEN ALIRSANIZ %40 CİVARINDA KAZIK YEMİŞ OLURSUNUZ!!!DİKKAT EDİN!!İNTERNETTE PAHALI..AMA NERDEN ALIRSANIZ ALIN BRAUNDAN ŞAŞMAYIN..HA ŞUNU DA BELİRTEYİM JİLET İÇİN DE GİLLETTE MACH3 EN İYİSİ..VE BRAUNLA GİLLETTE AYNI FİRMA!!!

• Beyler hayırlı traşlar herkese . Bende 1senedir Panasonic Es7026 kullanıyorum.Özellikle şarj süresinden memnunum.Alacak olanlar bence 10.000 devir den aşağısına bakmasınlar.Abimde şarj standı+temizleyicisi olan en üst 8163 aldı ve 30* açılı, 13.000 devirlik bu makineden hayli memnun.Ancak söylemem gerekirki sert ve uzun sakalları makinede kesmek biraz zahmetli.Traş bıçağı uzun sakalda daha pratik bence.Ancak günlük olarak kullanımda Panasonic makineler özellikle eski Braun makinelerden sonra adeta traşta sınıf atlatıyor insana.Pratik ve tahriş etmeden, kablosuz rahatça traş imkanı sağlıyor.Eski makineleri olanlar gecikmeden yeni makineleri mutlaka denemeliler.Ancak 150 Ytl üstü modellerde kanımca Türkiyede çok pahalılar.Bu modelleri yaklaşık 100$ a yurtdışından alabiliyorsunuz.Abim bu şekilde aldı ve 0 kutusunda eve teslim oldu.Buda bir alternatif....

• Merhabalar.
    Benim 10 yıl kadar önce aldığım bir Braun 5314'üm var. İlk 3-4 yıl kullandıktan sonra pili zayıfladı ve kullanmadım. Genelde haftada 3 defa jiletle traş oluyorum. Şimdi ise her gün traş olmak zorundayım (tayinim merkez bir okula çıktı da).
    Geçen hafta Tahtakale'ye gittim belki pilini değiştirebilirim diye. Uyanığın biri geldi; "bunu+80Ytl ver, sana yenisini verelim, ya da bırak 30 Ytl'ye tamir edelim" dedi. Bırakmadım. Eve gelince ilk defa içini açtım, kalem pil (AA) büyüklüğünde leğimlenmiş bir şarjlı pil vardı içinde.

Şimdi ben 2700'lük bir şarjlı pil alsam 5Ytl'ye, elektrikçide de eskisinin yerine leğimletsem olur mu?
  • Arkadaşlar merhaba,

Sizlerle Philips Yeni seri Coolskin tıraş makinleri ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum: Öncelikle Philips kalite konusunda gayet istikrarlı gidiyor: yani gözle görülür hiçbir iyileşme ve kalite yükseltilmesi, teknik yenilik v.s. yok. Gerçekten bu çok üzücü....

2. olarak görüyoruz ki Philips önümüzdeki dönemde de kullanıcılarını giderek artan bir şekilde Nivea krem bağımlısı yapmaya ve böylece Alman Nivea / Beiersdorf firmasını daha da zengin etmeye devam etmeye kararlı gözüküyor... Bu işbirliğinden her 2 firmada kazançlı ancak, maalesef kullanıcılar niveanın kremlediği kaygan zeminde durmaya devam ediyor....

3. Olarak yine çok üzücü başka bir ayrıntı göze çarpıyor ki Philips bunu nasıl göz ardı eder anlamak mümkün değil...Philips tıraş makinesi ile tıraş olurken sakal artıkları gömleğinizin üzerine yağıyor, beyaz gömleğinizin üzerinde siyah puanlar oluşuyor...
    Gerçekten Philips adına çok büyük bir eksiklik..Oysa, zaten tıraş makinelerinin çıkış noktası ve sağladığı kullanım kolaylıklarının en başında gelen hususların birisi de buydu: sakal artıklarının hazne içinde toplanması....

4. Olarak makinenin bütünlüğü, sağlamlığı ve dayanıklılığı da gerçekten şüpheli: Makineyi Allah korusun yanlışlıkla elinizden düşürdüğünüzde elek bıçaklarından, losyon kapağına kadar makine tüm bileşenlerine ayrılıyor, ve kolayca dağılıp paramparça oluyor....

5. ve son olarak bütün bu olumsuzluklara 3.300 devir / dakikalık zayıf motor gücü eklenince Philips önümüzdeki dönemde de tıraş makineleri konusunda çok konuşulacak gibi.....

• Tıraş makinesi almayı düşündüm ve forumda ne tür bilgiler verilmiş bakmak istedim,valla birçok kişi iyi traş etmiş konuyu ama onca şeyi okuduktan sonra anladım ki yine en iyi yöntem jilet.Sakalları 3-4 günde bir kesiyor ve gür sakallara sahipsen mutlaka jilet.Kaldı ki uzayınca kesmeyen,ya da gür çıkınca işkence çektiren alete ben ne diye 200-300 ytl para vereyim ki ? Son olarak kesin bir tavsiyesi olan var mıdır acaba
  • uzun yıllar philips marka traş makinası kullandım. en son 4 yıldır kullandığım traş makinasını değiştirmeye karar verdim. yine philips alacaktım. almadan önce araştırayım dedim. burdaki yazılanları okuyunca philips ile Panasonic arasında kararsız kaldım. philips den çok şikayetim yok uzun yıllar kullanabiliyorsun bıçakları gerçekten dayanıklı. başka marka kullanmadığım için karşılaştırma yapamıyorum. Panasonic özellikle devir hızı beni etkiliyor. sanırım Panasonic alacağım.
  • ben braun kullanıyorum, super memnunum. Philips de denedim ama memnun kalmadım.
    Braun inanılmaz , 4 dk da traş oluyorum.
  • evet benim de tecrübelerim braun ve panasonic es8093 iki senedir kullanıyorum yani şu linear olayı doğrusu pek bir fark göremedim evet çarpıcı takdim 13 bin devir 30 derece açı çift bıçak maalesf dünyanın en ve ilk leri doğrusu tersden almak zorundayım ve boyun altı bayağı sorunlu gilet kullanmak zorunda kalıyorum buda bir gerçek tatmin edici değil buna karşılık 30 senelik braun alman yapımı babamdan kalma panasonic le başa baş mücadele edebilir diyebilirim.belki panasonic birle biraz daha hızlı traş olablir dye kendi tecrübelerimi aktarayım bu arada iki kere de garantiden tamire gitti .belkide benikm şansım.
    carreforda dolaşırken philips dikkatimi çekti acele traş olduğum zaman tüy kalan yerlere sürdüm anında aldığını farkettim bu son çıkardıkları maalesef modeli aklımda kalmadı .dikkatimi çekti hernekadar kararsız kaldımsada forumda arkadaşların değindiği bir konu beni uyandırdı evet bu kılları dışarı veriyor .bence de bu önemli bir sorun

• Tam philipsin 8060 modelini alacaktım dedimki son kez bi arkadaşların sözüne kulak veriyim... İyiki varsınız iyiki size kulak verdim nedenmi ? Çünkü günlerdir alıyım dediğim makineyi almıyorum Yaşasın mac3 Keşke Yerli malı mac3 lerde olsa.

Almak isteyen arkadaşlar son kez göz atın ve sizde almayın bu elektrikli işkence aletlerini. Hadi kolay gelsin. Sağolun.
  • Arkadaşlar merhaba.

İlginç bi soru sormak için huzurlarınızdayım; "Acaba sakal traş makinesi ile kafasını traş eden var mı içinizde?"

Ben gayet kel olduğum için yıllardır "saç" traş makinesi kullanırım. Bir iki marka değiştirdikten sonra Moser de karar kıldım. Son modellerinden chrome var. Gayet memnunum. Haftada bir filan kafamı kendim traş ederim. Ancak jilet ile yapılan kafa traşına da çok özenirim. Mamafih, bir türlü cesaret edip de yapamam. Her sabah yapılacak iş değil. Bir de kesmekten korkarım tabi ki.

Şimdi bu forumun da yardımıyla (sağolun), gidip bir 8168 Panasonic aldım. Yarın sabah ta ilk traşımı olacağım.

Yalnız, "acaba moser ile kafayı bir sıfırlasam, sonra da bu makine ile kafa traşını da her sabah yapsam" gibi bir düşünce oluştu bugün. Bunu yapan/deneyen var mı? Yoksa bütün gün kafamda yangın mı çıkacak? Ne dersiniz?

Nick

• Ben de bu hafta Philipsin yeni serisinden alacaktım ama yorumları okuyunca tereddütte kaldım.
    Sakalı sağa sola sıçratması çok saçma.
    Günaşırı traş oluyorum, zaman ve zahmetsizlik önemli benim için.
    Dediğiniz Panasonicin 8168'i de çok pahalı. 500 YTL civarı fiyatı var.
    Sakal için o kadar para veremem.
    Tüh yaw tam da alayım diyodum biz yine mach3'e devam galiba.
  • :Yeni robot reklamlı modellerden almaya niyetlendim ama bir süre daha gillette excel.e mahkumuz
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.