Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (116. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.273
Cevap
178
Favori
877.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Orijinal SGEF3 bu, miele Tr getirip dağıtıyor. Ek turbo başlığı da orijinal STB 305. Doğru yani. Alabilirsiniz.
  • Merhabalar arkadaşlar,
    buradaki tavsiye edilen listede yer alan Rowenta RO6993 X-Trem Power Cyclonic 4A Animal Toz Torbasız Elektrikli Süpürgeyi amazon'dan 809 TL'ye satın aldım.
    bu fiyata sizce doğru tercih midir?
    yoksa fiyatının performansını ve malzeme kalitesini sunmayan bir süpürge mi?
    birde bu makinada kullanılan hepa flitre tipi hangisidir?
    bilgi vereceklere şimdiden teşekkür ederim.

Düzenleme: Roventa müşteri hizmetlerinden aldığım bilgiye göre süpürgede Kullanılan flitre hepa 13'müş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RENAT27 -- 20 Ocak 2019; 15:50:26 >
  • ro6993 15 gündür benimde sepetimde 919 Tlden 809 Tl ye kadar düştü bakalım biraz daha düşerse bende alacağım. fakat ses seviyesi nedeni ile 1. tercihim değil.
  • Beyler bayanlar Axess yok maalesef.
    1567 TL miele Cat dog sgef3

1462 TL Rowenta 6481

Hangisini öneriyorsunuz? Ben bu 6481 ile ilgili bir kaç yorum dışında ne Türkiye'de, nede amazon.de sitesinde veya yurtdışında bir video, inceleme bulamadım.

Nasıl önerilen listesine girdi, onuda anlamış değilim:) sanırım kağıt üstünde değerlere bakıldı.

Aslında 6481 hem ekstra başlıkları ve aksesuarları ile hemde sonrasında parça maliyetinin ucuzluğu ile daha tercih edilir benim için.

Miele de bir parke başlık 420 TL diyor var gerisini sen düşün.

Lütfen yardımcı olunuz, özellikle 6481 kullanıcısı var ise.haliya yapışıyor mu, rahat mı kullanımı. Parke performansı nasıl?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 18 Ocak 2019; 16:22:54 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cgrky_ kullanıcısına yanıt
    süpürgenin sesi çok rahatsız etmiyor turbo başlıkla kullanırsanız onun sesi bana göre süpürgeden daha yüksek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • RENAT27 R kullanıcısına yanıt
    Ben de bu modeli düşünüyorum kullanım deneyiminizi paylaşırmısınız?

• many@ik M kullanıcısına yanıt
    Electrolux ZUSORIGDTR UltraSilencer Original AAA Toz Torbalı Elektrikli Süpürge almışsınız.Hala memnun musunuz?Turbo başlık aldınız mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Fiyet/performans olarak gereksiz pahalılar. Ucuz olanları ise çok zayıf. Pahalı ve ucuz segmentte daha iyi ürünler var. Düne kadar rowenta da liste dışıydı ama son zamanlarda ciddi ürün geliştirdiler.

Bir kaç gündür Rowentanın en yeni modellerine bakıyorum da; direkt miele den tasarımlar kopyalamışlar. Aklın yolu bir. Doğru yapmışlar. Miele konseptinde ürün tasarımını daha rekabetçi fiyatlarla sunmaya başladılar. Cat&Dog a kasası, toz torbası ve başlık dizaynına kadar benzeyen bir modeli(8.sıra); çift turbo başlık ve bir parke başlığı ile birlikte biraz daha ucuza satıyorlar. Miele hala daha kaliteli de olsa fiyat ve ek özellikler yönünden rowenta çok güzel alternatifler geliştirmiş.

Tabii ürünler çok yeni; Rowenta kullanan arkadaşlar kalite, dayanıklılık ve performans yorumlarını paylaşacaklardır. ama sevindirici bir gelişme.

Sonuçta philips 10 yıl öncesinin marathon başarısının ekmeğini yemeye devam ediyor ancak olay marka algısı değil. Kim daha iyi ürünü daha rekabetçi fiyata satarsa onu vurgulamak lazım. An itibarı ile benim "marka algımı" paylaşayım:

Miele: Sağlam, kaliteli ve güçlü. Pahalı
    Dyson: Kaliteli ve güçlü. Çok pahalı.
    Nilfisk: Eskiden hepsinden daha iyiydi. Ama geri kalıyor gibi.
    Rowenta: 2018 de müthiş atak yaparak ürünlerini çok geliştirdi. Performans ve dayanıklılığını beraber göreceğiz.
    Electrolux: Fiyat/performans lideri.
    Fakir: Değişken. Bazı ürünleri f/p olarak öne çıkabiliyor.
    Philips: Geriden geliyor. Tasarımları müşterinin gözünü boyamaya odaklı. f/p oranı kötü. Üst modelleri hak etmeyecek şekilde pahalı.

Bu işler çok değişken tabi. Rowentayı geçen yıla kadar hesaba bile almıyordum ama bu senenin yıldızı olabilirler eğer dayanıklılık yönünden çakmazlarsa. Yani koskoca philips; elinde kaynak gani. Yarın rekabet nedeniyle o da adam gibi ürün geliştirip doğru fiyatlandırır ise alırız listeye.

Tabi bunlar benim fikrim. Herkes farklı düşünebilir.
    @ezgin_kral ; üstad bu turbo başlık olup/olmaması bu kadar önemli mi? Turbo başlığın katkısını tam olarak anlayamadım daha doğrusu.

• Atesbaz A kullanıcısına yanıt
    Halıları en yüksek güçte, başlık halıya yapışıp kalmadan, içlerine işlemiş tozları, tüyleri v.s döve döve çıkararak derinlemesine temizlemek için turbo başlığın alternatifi yok. Bu iş için geliştirilmiştir zaten. Bazı diğer ayrıntılar şurada vardı:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131066450
  • ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Selam Ben Süpürge Almayı Düşünüyorum Genelde Bu Forumun Yorumlarına Göre Alış Veriş Yaptım Yine Öyle Yapmak istiyorum.
    Yazılarına Baktığımda Bu 3 Ürün Dikkatimi Çekti.
    Sizce Bana Öneriniz Hangisi Olurdu.?
    Fiyatı Önemli Değil.
    Ama Gereksiz Fazla Para Vermekte Enayilik Olur.
    Linkini Attığım 3 Üründen Bana Hangisini Tavsiye Edersiniz..?
    1.https://www.akakce.com/arama/?q=SKCF3&s=2&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

2.https://www.hepsiburada.com/dyson-big-ball-parquet-2-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV00000A0VAC

3.https://www.hepsiburada.com/dyson-cinetic-big-ball-animal-pro-2-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-p-HBV00000A0VAE
  • şu ürün ile ;

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/fakir-diego-impact-toz-torbasiz-elektrikli-supurge-kirmizi-398692110?ga_prodid=398692110&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.78.3

bunun arasında ne gibi fark vardır hangisini almalıyım, ekstra 100 tl ye değer mi?

https://urun.n11.com/elektrikli-supurge/fakir-ranger-toz-torbasiz-4aaaa-elektrikli-supurge-P295819443?cid=700501&utm_source=comp_akakce&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_genel&v=1.2

bütçe açıkçası 400-500 arası ama derseniz dünyalar kadar farkvar, ömrü çekiş gücü azalması şunun daha iyidir, kaçmaz, o zaman 600-650 ye çıkabilirim.

cidden değiyorsa yani.

• 6 Aydır kullanıyoruz kesinlikle tavsiye ederim Fiyat Fp Ürünü üstelik 800w

Turbo fırçaya kadar herşey var

Electrolux Silent Performer ZSPCGRTR 800 W
  • quote:

Orijinalden alıntı: !!-Origin-!!

6 Aydır kullanıyoruz kesinlikle tavsiye ederim Fiyat Fp Ürünü üstelik 800w

Turbo fırçaya kadar herşey var

Electrolux Silent Performer ZSPCGRTR 800 W
    ya bu sese takıntılı makineleri, insanları çözemiyorum. zaten hafta yarım saatcik ev süpürüyorum 1+1 ev tekim.

sesi az çıkacak diye motorun, makinenin performansından ödün verdikleri düşüncesi beni soğutuyor, isterse ses bombası patlatsın alet yeterki gücünden ödün vermesin süpürge ile 7\24 zaman geçirmiyoruz ki.

:s

şu fakir ranger'i aldım umarım bir senede çekiş gücü yarı yarıya inmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dOmi

ya bu sese takıntılı makineleri, insanları çözemiyorum. zaten hafta yarım saatcik ev süpürüyorum 1+1 ev tekim.

sesi az çıkacak diye motorun, makinenin performansından ödün verdikleri düşüncesi beni soğutuyor, isterse ses bombası patlatsın alet yeterki gücünden ödün vermesin süpürge ile 7\24 zaman geçirmiyoruz ki.

:s

şu fakir ranger'i aldım umarım bir senede çekiş gücü yarı yarıya inmez.

Alıntıları Göster
    Umarım bizimki iyi şuan ayda bir filtreleri yıkıyorum. Hepa 12 normalde bu makine hepa 13 filtre aldım biraz zaman geçsin onu takacağım.

Yeni makinelerin çogu 400 500 w arasında anlamış değilim.

• hepa filtreler yıkanabiliyor mu peki? özelliğine zarar gelmesin?

• Arkadaşlar, konuyu baştan beri takip ediyorum. Nihai kararımı vermeden önce sizlere şunu sormak istiyorum;
    1. Torbasız modellerde hala sert cisme karşı dikkatli olunması gerekiyor mu veya bu ne derece de önemli? Tercihim bu tip üründen yana ama süpürürken vida cam vs. olabilir, bunu için cihaz elden çıkmasın. bunun korkusuyla kullanmak istemiyorum.
    2. Bana sulu sistem ama sağlam bir öneriniz var mı? Teşekkür ederim.

Not: tasarladığım listem;
    Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W C Kırmızı - SKCF3
    https://shop.miele.com.tr/miele-blizzard-cx1-cat-and-dog-powerline-890w-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi

Hoover XARION PRO
    http://www.hoover.com.tr/tr_TR/elektrikli-supurgeler/-/catalog/2155263/xp81_xp15011

Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine 890W C Elektrik Süpürgesi - SGEF3
    https://shop.miele.com.tr/miele-complete-c3-cat-dog-powerline-890w-elektrikli-supurge

veya sizin tavsiye edeceğiniz sulu sistem bir ürün.

• Arkadaşlar lütfen fiyat performans oranı yüksek sessiz çalışan bir süpürge makinesi önerir misiniz ? Çok acil

• quote:

Orijinalden alıntı: enginar35

Electrolux ZUSORIGDTR UltraSilencer Original AAA Toz Torbalı Elektrikli Süpürge almışsınız.Hala memnun musunuz?Turbo başlık aldınız mı acaba?
    Turbo başlık almadım. Eksikliğini çok da hissetmiyorum. Makineyi yoğun bir şekilde kullanmıyoruz çünkü.

Ben şu ana kadar çok memnunum. Ciddi derecede sessiz. Eski makine çalıştığı zaman biri çağırdığında duymazdım bu çalışırken telefonla bile konuşulur o derece sessiz. Çekiş gücü de iyi. Kısacası alınır :)

• arkadaşlar yaklaşık 6 aydır miele c3 cat&dog kullanıyorum çok memnunum. mieleyi burda ki yorumlara bakarak almıştım aldım memnun kaldım tavsiye ederim herkese
  • Arzum ar 4051 olimpia turbo baslikli supurge satin aldim 2 hafta oldu alali . Kesinlikle rezalet . Media martk te 700 liradan 400 e dusmus diye gosterdiler ucuz ne guzel aliyim dedim . Hemde kedilerimin tuylerini cekmesi icin turbo baslikta icinden cikiyor tam bana gore dedim . Turbo baslik kesinlikle hic bir ise yaramiyor . Tuyleri cekmeyi birakin yerinden bile oynatmiyor . Turbo baslikla halinizi supurdukten sonra normal basligi takip supurmeye calistiginizda halidan bir suru pislik cikiyor ve hepside topaklanarak haliya yapisiyor kesinlikle cekemiyorsunuz . Ustunden 50 kerede gecseniz o topaklar kaliyor . Ya durup elinizle toplayacaksiniz ya da kucuk uc takip onunla cekiceksiniz . Normal basligi sert zeminlerde kullanirken kesinlikle bisey cekmiyor . Firca tarafini cikarsanizda cikarmasinizda cekmiyor . Yere tutunmasini guclu gostermek icin yere asiri yakin yapmislar ve tozlat girecek ara bulamiyor saga sola firliyor . Fircalari asagiya ittiginizde de firlarinda arasinda cok az bosluk oldugu icin bu sefer sadece kirleri ileri itmis oluyorsunuz . Kesinlikle tasarimsal cok buyuk sorunlari var . Emis gucu zayif degil ama sanirim basligin tasariminda sorun var . Bir sey daha soylemek istiyorum supurge alirken lutfen saticilarin tanitimina izin vermeyin kandirilmayin . Supurgenin sadece hortumu takili sekilde calistirip elinizi tutun emis gucunu en iyi o sekilde anlarsiniz . Cunku supurme basligi takiliyken haliya ne kadar yapistigi bir tek emis gucuyle alakali degildir . Basligin yere yakinligiylada alakalidir , basligin hava kanallariylada alakalidir . Su an basligi yere yaklastirilmistir butun modeller . Buda kirleri cekerken daha ufak bir alanda cekmesine neden oluyor ve ayni yerden 10 kere gecmenize neden oluyor . 900 watt in ustunde supurge satilmiyor artik diye yalanlar soylerler ama inanmayin . Depolarda hala var . Arcelik tornado 4910 kullandim 5 seneye yakin 1450 watt . Onun yerine almistim arzumu ama iade etmekle ugrasiyorum . Iade eder etmez yine arcelik tornado alacagim. Sordurdum hala satisi devam ediyor 1450 watt hemde .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 
Sayfa: önceki 114115116117118
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.