Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (115. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
179
Favori
877.486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyet/performans olarak gereksiz pahalılar. Ucuz olanları ise çok zayıf. Pahalı ve ucuz segmentte daha iyi ürünler var. Düne kadar rowenta da liste dışıydı ama son zamanlarda ciddi ürün geliştirdiler.

Bir kaç gündür Rowentanın en yeni modellerine bakıyorum da; direkt miele den tasarımlar kopyalamışlar. Aklın yolu bir. Doğru yapmışlar. Miele konseptinde ürün tasarımını daha rekabetçi fiyatlarla sunmaya başladılar. Cat&Dog a kasası, toz torbası ve başlık dizaynına kadar benzeyen bir modeli(8.sıra); çift turbo başlık ve bir parke başlığı ile birlikte biraz daha ucuza satıyorlar. Miele hala daha kaliteli de olsa fiyat ve ek özellikler yönünden rowenta çok güzel alternatifler geliştirmiş.

Tabii ürünler çok yeni; Rowenta kullanan arkadaşlar kalite, dayanıklılık ve performans yorumlarını paylaşacaklardır. ama sevindirici bir gelişme.

Sonuçta philips 10 yıl öncesinin marathon başarısının ekmeğini yemeye devam ediyor ancak olay marka algısı değil. Kim daha iyi ürünü daha rekabetçi fiyata satarsa onu vurgulamak lazım. An itibarı ile benim "marka algımı" paylaşayım:

Miele: Sağlam, kaliteli ve güçlü. Pahalı
    Dyson: Kaliteli ve güçlü. Çok pahalı.
    Nilfisk: Eskiden hepsinden daha iyiydi. Ama geri kalıyor gibi.
    Rowenta: 2018 de müthiş atak yaparak ürünlerini çok geliştirdi. Performans ve dayanıklılığını beraber göreceğiz.
    Electrolux: Fiyat/performans lideri.
    Fakir: Değişken. Bazı ürünleri f/p olarak öne çıkabiliyor.
    Philips: Geriden geliyor. Tasarımları müşterinin gözünü boyamaya odaklı. f/p oranı kötü. Üst modelleri hak etmeyecek şekilde pahalı.

Bu işler çok değişken tabi. Rowentayı geçen yıla kadar hesaba bile almıyordum ama bu senenin yıldızı olabilirler eğer dayanıklılık yönünden çakmazlarsa. Yani koskoca philips; elinde kaynak gani. Yarın rekabet nedeniyle o da adam gibi ürün geliştirip doğru fiyatlandırır ise alırız listeye.

Tabi bunlar benim fikrim. Herkes farklı düşünebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 4 Ocak 2019; 23:13:15 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Philips Fc9926 1100₺ civarı fp olarak kötü mü sizce torbasız alıcaktık ve arnicaya 800 vermek istemedim sadece borusu hakkında brz şikayet okudum philips maratonun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizmaaa1907 -- 5 Ocak 2019; 3:21:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • karizmaaa1907 K kullanıcısına yanıt
    Halıda standart başlıkla C alan en az 1100 tl lik, 650 wattlık torbasız philips yerine;

halı dahil standart başlıkla 4A almış, çift turbo başlıklı, şu an 827 liraya satılan, 750 wattlık torbasız Rowenta RO6993 çok daha mantıklı duruyor.

Philips f/p değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 5 Ocak 2019; 9:31:2 >
    Ablam 2 yıldır rowenta silence force 8366 kullanıyor çekişten düştü plastik malzemesi iyi değil çizildi rowentaya bulaşmayın deyince başka şikayetlerde okuyunca onu direkt eledim ben

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizmaaa1907 -- 5 Ocak 2019; 15:43:21 >
  • karizmaaa1907 K kullanıcısına yanıt
    Neredeyse her süpürgenin çekişi zamanla azalır. Bu konuda Dyson ve Miele iyi bir geçmişe sahip.
    diğer markaların motorlarındaki güç düşüşü daha fazla olabiliyor.
    O kadar çok şey olmuş olabiliyor ki;

Ürün tasarım olarak mı hatalı ?
    Motor giriş filtresi mi zamanında değiştirilmedi ?
    Yeni ürünler daha dayanıklı tasarlanıp üretilmiş olabilir mi ?

v.s. sorular var. Ama buradaki olay; Rowenta da çekiş düşmesi ve malzeme kalitesi sorunu yaşayan insan oranı philipsten çok farklı değildir. Forumlarda philipsten de yakınan çok kişi çıkabilir. Electroluxten de. İlla bozulacak diye bir şey yok; istatistiki olarak birbirine yakın sorun oranlarına sahip firmalar bunlar.

Dediğim gibi Dyson veya Miele olmadıktan sonra hepsi için benzer riskler var. Bu durumda neden aynı ürün kalitesine %30-40 daha fazla ödeyesiniz ki?

Hatta Electrolux un malzeme kalitesi; bence philips ve rowentanın da önünde olagelmiştir ama bu demek değildir ki electroluxte sorun yaşanmaz.
    Yaşanır ama daha az oranla.

Kalite konusunda electrolux, rowenta, fakir ve philips arasında ciddi farklar olmadığına göre, bu markalar için geriye kalan kıstas parametreleri;

-fiyat
    -performans (motor gücü, AB etiket değerleri ve kullanıcı ortalama görüşleri)
    -aksesuarlar (özellikle turbo başlık)

oluyor.

Yukarıdaki her 3 parametrede de rowenta ve electrolux; philipsten iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 5 Ocak 2019; 16:26:9 >

Philips'in 700lük modelide vardı küçük hem çok ses çıkarıyor hem kilimde gitmiyor adamı yoruyordu aldığım modeli denedim hem baş ağrıtmıyor hemde kolay kullanım sağladığı için onu seçtik dyson iyimiş ama 2 3 kere motoru yanmış bi tanıdıkta zaten mielle ve dyson bütçemizi aşıyordu elektrolüx bilmediğim bi marka deneyemedim de fakirdende bi kaç kötü yorum işitince bunda karar kıldım hayırlısı olsun artık

• Arkadaşlar iki model arasında kaldım bir fikir verebilirseniz sevinirim.

a) Fakir Veyron Turbo XL - 725 TL
    b) Fakir Ranger Electronic - 570 TL

İki model arasındaki fark nedir, Veyron fiyat farkını hak ediyor mu? Benzer fiyat aralığında tavsiyeniz varsa onu da belirtebilirsiniz. Turbo başlık ve 1.5 - 2 L farkı var başka bir fark ben pek göremedim, şimdiden teşekkürler
  • Biz eleckrolux slint almıştım 500 TL ye iki yıl önce. Ama başlık ve boruları çok kalitesizdi ve hepsi kırıldı parçalandı. Garantiye de girmiyormuş ve değiştirmeye 250 TL istiyorlar ama yine aynı kalitesizlikte olacak.
    Şimdi 1000-1500 tl aralığında malzeme kalitesi iyi olan uzun yıllar kullanılabilecek toz haznesi kolay boşaltılacak bir makine önerebilir misiniz ? Philips fc 9925 nasıldır mesela?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Güncellenmiş "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

1- 115 TL, Pratik Dikey süpürge-Kablolu, Fantom P 1200 -link1-

2- 445 TL, Toz torbasız süpürge, Fakir Ranger 890W -link2-

3- 625 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC74SWT 650 W -link3-

4- 493 TL, Toz Torbalı Süpürge Electrolux Power Force EPF61RRT 800 W -link4-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı link Electrolux_Turbo- ; Toplam 692 TL

5- 895 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link5-

6- 925 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Rowenta RO6883EA X Trem Power 500W -link6-

7- 919 TL, Toz torbalı süpürge, Electrolux UltraSilencer Zen EUS8ANIMAT 650 W -link7-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı link Electrolux_Turbo- ; Toplam 1.118 TL

8- 1.349 TL, Toz torbalı Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta Silence Force 4A RO 6481 750 W -link8-

9- 1.579 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli süpürge, Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 -link9-

10- 2.689 TL, Toz torbasız, Ömür boyu Hepa filtreli Turbo başlık ekli süpürge, Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W Kırmızı SKCF3 -link10-

Edit: Arada fiyatlar ve linkler yenileniyor...
    Hocam Arnica bora turbo başlık var.48 tl.Sizin tavsiye ettiğiniz Electrolux başlıkla arasında performans,sağlamlık gibi farklar varmıdır? Aralarında ciddi fiyat farkı var.
    Burada Elektrolux için alanlar var: https://www.hepsiburada.com/arnica-bora-serisi-turbo-baslik-pm-HB0000020LDA

• gümüş_süvari kullanıcısına yanıt
    2 sini de şahsen kullanmadım. Kalite/fiyat analizini yapamam.

Ancak arnica turbo başlık; electroluxe uyuyor ise fiyatı ucuz görünüyor. Alıp deneyin isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 9 Ocak 2019; 4:14:47 >
    Hocam sizin tavsiye ettiğiniz Electrolux süpürgenin bir benzeri var.aynı fiyat.aralarında bazı özellik farkı var.

Sizin tavsiye ettiğiniz,Powerforce EPF61RRT

Bir benzeri,Silentperformer ESP73RRT

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ##

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ##

İlk fark teleskopik boru.Silentperformer paslanmaz çelik iken,Powerforce boyalı metal.

Silentperformer'in ses seviyesi daha düşük,ve hepa filtre var.

Bunların yanında Powerforce'inde motor gücü yüksek.

İkisininde fiyatının aynı olduğunu düşünürsek,aralarındaki özellik farkları hangisini daha öne çıkarır?

• Merhaba
    A101 bu haftaki kampanyasında Fantom CC3500 modelini 279 TL den satışa sundu. Fiyat performans açısından nasıldır ve kullananlar varsa yorum alabilirmiyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vorwerk vk122 yi 15 senedir belki daha fazladir kullaniyoruz . 1 kere en ufak bir ariza vermedi . Sadece donen uclari degisti 1 kere ( haliya surtunmekten kil uclar eridi )biraz pahalliydi ancak hem watt i dusuk ( elektrik sarfiyati cok az ) , hem hali temizleme ozellikli , hem duvara delik delerken bile kullanabileceginiz bir parcasi var etraf toz duman olmuyor , butun parcalarinin sigdigi cok gozlu cantasi var , ayni zamanda duvarada asilabiliyor hem canta hemde supurgenin kendisi . Yaninda gelen aparatlari asiri kullanisli . Cekis gucu 2000 watt lik bir supurgeyle kiyaslanamayacak kadar az ancak titreterek ve supurge uclari donerek cekim islemini yapiyor . Tek sorunu toz torbalarinin , koku kartuslarinin , hali temizleme kimyasallarinin pahalli olmasi . En buyuk sorunuda makinanin kendisinin gercekten pahalli olmasi . Dyson falan cok ucuz kaliyor yaninda . Onun disinda gercekten omurluk bir makine . Bozulursa yeni modelini alir miyim ? Kesinlikle evet . 15-20 sene bir dyson , arcelik , rowenta nin dayanmasi imkansiz . 2 senede bir arcelik rowenta alsam daha ucuza gelir biliyorum ancak elektrik faturasinida dusunmek lazim . Yanlis hatirlamiyorsam 200-300 watt gibi biseydi motor ve doner uclarin toplami .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mekatroniks -- 2 Mart 2021; 15:45:21 >

• Selamlar

Asagidaki iki urun arasindaki fark nedir?
    Kirmizi renk olan cogu yerde 600tlden basliyor fiyati fakat fakir'in kendi sitesinde 470 TL.
    Mor renk ise 530tl civari fakat fakir'in kendi sitesinde 800 tl.
    Acikcasi kafam karisti bunlardan hangisi daha iyi?

https://www.fakirshop.com.tr/ranger-on-off-toztorbasiz-sup-mor
    https://www.fakirshop.com.tr/range-elktronik-turbo-torbasiz-sup-siyah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    BOSCH BGL8PRO1 kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır. Gayet memnunuz ayrıca 10 yıl motor garantisi mevcut. Motoru 950 watt gücünde az gibi geliyor ancak emiş gücü fena yüksek. Toz torbası orijinal kullanılmalı zaten bir torba 3-4 ay dayanacak kalitede. Gövde kalitesi ve sarf malzemeleri de diğer boschlara nazaran çok daha sağlam. Yeterince aksesuarı var ancak turbo başlık yok. Ben sonradan temin ettim çok daga verimli temizlik sağlıyor. Fiyatı benim aldığımın iki katına çıkmış durumda ancak uzun ömürlü bir cihaz isteyenlere önerebilirim rahatlıkla. Forumda incelemek isteyenler içinhttps://forum.donanimhaber.com/bosch-bgl8pro1-elektrikli-supurge-incelemesi-supurge-arastiranlara-ozel--128470585

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ota Benga

Selamlar

Asagidaki iki urun arasindaki fark nedir?
    Kirmizi renk olan cogu yerde 600tlden basliyor fiyati fakat fakir'in kendi sitesinde 470 TL.
    Mor renk ise 530tl civari fakat fakir'in kendi sitesinde 800 tl.
    Acikcasi kafam karisti bunlardan hangisi daha iyi?

https://www.fakirshop.com.tr/ranger-on-off-toztorbasiz-sup-mor
    https://www.fakirshop.com.tr/range-elktronik-turbo-torbasiz-sup-siyah
    Electronic modelde gövdeden emiş gücü ayarı mevcut. Ucuz olan esk tip aç kapa kontrollü. Ben bu ücretlerin açıkçası fakire değeceğini düşünmüyorum zira fakir artık eskisi kadar sağlam ürünler üretmiyor. Rowenta torbasızlar daha iyi bir f/p ürünü fakire göre.

• denizata06 D kullanıcısına yanıt
    Bana cevap olarak yazmissiniz ama alakasini anlayamadim . Ayrica verdiginiz link te kapali .

• Mekatroniks kullanıcısına yanıt
    Link açılıyor aslında konuya forumdan da rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ekstra bir alaka söz konusu değil sizde mevcut kullandığınız süpürgenin uzun ömürlüşüğünden bahsetmişsiniz aynı şekilde bende size bir alternatif olarak cevapladım bu kadar. Malum forumda hepimiz bildiklerimizi paylaşmalı ve daha çok insana ulaştırmalıyız. İyi günler

• Arkadaslar Arnica Terra Plus toz torbali hepa 13 filtreli süpürge amazon da 440 tl. Nasıl sizce kullanan var mi? Yorumları okudum urunun yuksek oranda memnun herkes.

Evdeki supurgeyi degistirmenin vakti geldi artik.

https://www.amazon.com.tr/Arnica-Torbalı-Filtreli-Elektrikli-Süpürge/dp/B07C44HVTM/ref=mp_s_a_1_sc_1?ie=UTF8&qid=1547571388&sr=8-1-spell&pi=AC_SX110_SY165&keywords=terra+plua#preLoad_1547571394882

• https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/miele-complete-c3-cat-dog-powerline-sgef3-890-w-toz-torbali-supurge-397957578?mpch=ads&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&ggmktg1=OCS*akakce******&utm_campaign=akakce&scxid=14489-145823-2357-0

Arkadaslar bu urun 1670 lira ve 100 lira chip para var. Ancak bu turbo baslik iyi mi sanki birkac farkli turbo hali basligi var bazi farkli sitelerin fotograflarinda?

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.