Şimdi Ara

## ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE ARAŞTIRMASI / SÜPÜRGE ALACAKLARA TAVSİYELER ## (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.268
Cevap
179
Favori
877.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Grundig VCC 7570 A 700 W Toz Torbasız Süpürge

Bu süpürge alınır mı?
  • rajasthan kullanıcısına yanıt
    Miele Complete C3 Cat&Dog PowerLine 890W C Elektrik Süpürgesi - SGEF3 en iyisi.
  • Arnica süpürgeç boşaltılabilen toz torbası ve Arnica Merlin filtre çeşitlerini arıyorsanız supurgeavm yanınızda..
    Her türlü yedek parça konusunda yardımcı olunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teblig -- 28 Ocak 2019; 23:32:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaisyLucky59

Grundig VCC 7570 A 700 W Toz Torbasız Süpürge

Bu süpürge alınır mı?
    Filtreleri ucuz..orta sınıf bir süpürge için ihtiyacınızı karşılar..
  • benim fakir ranger geldi 4 tane A aldığını iddia ediyor kendi başlığının fırçalarını çıkarttığımızda halıyı dehşet güzel kaldırıp çekiyor. TURBO başlık diyip durduğunuz şey halıyı karıştırıp fırçalayan aparatsa bunda da var bastırınca çıkıyor, hem fırça hem cam silme aparatı gibi bir şey ikisi de. belki bu yüzden 4 A almıştır diğer tüm makineler halıda C almış.

neden kimse önermiyor aklım almıyor, hepa 13 var, 4 tane A var çekiş gücünde.

halıya 1 dakika tuttum eski makine bir halt çekmiyormuş onu gördüm fiyatı da 510-520 tl bir şey, world puanla 450 lere geldi.

hayret kimse önermemiş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 29 Ocak 2019; 0:30:40 >
  • dOmi D kullanıcısına yanıt
    Helal olsun; hiç kimsenin farketmediği bir ürünü keşfetmişsiniz. Tebrik ederim. Forumun sizin gibi değerlere ekmek su gibi ihtiyacı var.

Not: "..Bastırınca çıkıyor" dediğiniz şey; standart başlığın, sert zemin kullanım modudur. Turbo başlık bambaşka bir şeydir. Onu da öğrenirseniz süper olacak.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136579748

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 29 Ocak 2019; 20:7:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Helal olsun; hiç kimsenin farketmediği bir ürünü keşfetmişsiniz. Tebrik ederim. Forumun sizin gibi değerlere ekmek su gibi ihtiyacı var.

Not: "..Bastırınca çıkıyor" dediğiniz şey; standart başlığın, sert zemin kullanım modudur. Turbo başlık bambaşka bir şeydir. Onu da öğrenirseniz süper olacak.

https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/136579748

.
    neden eziyorsun ki reyiz, son listende bu ürünü görmemiştim.

bu fırçaların çıkması ile halı güzel süpürülüyor ama siz sert zemin demişsiniz halıda aktif etmemem mi lazım?

bendeki süpürgeye en uygun turbo başlık nerden bulurum onu da öğret bari reyiz, döve döve (:

edit : peki size soru, bunda turbo başlık da yok ama nasıl 4 tane A alıyor, güvenmemeli miyiz bu değerlere?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dOmi -- 29 Ocak 2019; 20:27:28 >

Standart başlıkların halı ve sert zemin modları için üzerlerine şekil koyarlar genelde. Sert zemin modunda başlık alt kenarlarındaki fırça veya plastik parça daha dışarı uzanır. İlkin biraz ters gibi gelir ama şekline veya kullanma kılavuzuna bakarsanız görürsünüz.

Fırça çıkınca; sert zeminde başlık o kılların üzerinde kayar. Başlığın plastik veya metal aksamı zemine sürtme yapmaz. Zemini çizmez.

Halı modunda ise fırça içeri çekilir ki tam vakum yapsın, kılların sürtünmesine takılmasın; iyi çeksin.

Testlerden 4A almak için standart başlıklar artık iyice vantuzlama yaptığından, fırça çıkık halde (sert zemin modu) halıyı süpürmek insanlara daha rahat geliyor :) Bir çok kişi de bunu halı modu zannediyor. Halbuki süpürgeler testte o notları genelde halıya yapışık oldukları halde alıyor.

AB testleri ile ilgili miele süpürgeler konu başlığında çok şeyler söylendi. Özetle teste göre dizayn; uygulamada aynı sonucu vermiyor. 4A alan bir rowenta veya electrolux, 4A alamayan Miele veya Dyson'ın temizlik ve kullanım kalitesinin yanından bile geçemiyor.

Testlerde asıl fark halıda kopuyor. Benim de tavsiye ettiğim Ranger'ın 890watt motorunu tam güçteyken, standart başlık halı modunda iken halıda bi ittirin bakayım :) Öyle herkesin her zaman yapabileceği bir şey değil. Ama Miele'nin Dyson'ın standart başlıkları B/C alsa da turbo başlıkları ile A+ temizlerler.

"Her süpürgenin hemen hemen turbo başlığı var, ben de alsam temizleyemez miyim ?" derseniz; evet temizlersiniz. Belli markaların hepsinin turbo başlıkları ile halıyı kolayca ve A+ temizlersiniz.

"Peki mieleye dysona v.s. niye o kadar para veriyor millet?" derseniz: Diğer markalara göre çok daha uzun süreli performans, toplam kalite, dayanıklılık, kullanım kolaylığı, teknoloji, hijyen v.s. gibi üstünlükleri var. Boşuna o kadar paraya satılmıyorlar. Örneğin pek çok marka kağıt toz torbası kullanırken Miele 11 katlı, tozun %99,9 unu tutabilen (EPA 12 seviyesi, daha torbanın kendisi neredeyse filtre gibi), plastik yaylı kapaklı ve içerisinde tozu dağıtan elastik şeritler içeren bir toz torbası kullanıyor. Pahalı ama üstün. Gördüğüm kadarı ile Rowenta bu aralar mielenin her şeyini taklit etmeye başlamış ki bence çok iyi. Kalite yükseliyor çeşit artıyor.

Hazırladığım liste; bütçeye göre en iyi süpürge tavsiyesi idi. Pek çoğunda ya set içinde turbo başlık var veya ek turbo başlığı ayrıca önerdim. Fakir'e %100 uyumlu turbo başlık modelinden emin olmadığım için yazmadım. Bulursanız memnuniyetle o turbo başlığı da eklerim. Şu ana kadar kesin bir şey bulamadım. Kullanıcılardan ümitliyim ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 30 Mart 2019; 23:9:28 >

• sanki fırça açıkken halıya sürtünce halı kıllarını tarayarak daha dipteki tozları alır gibi geliyor.

evet halı süpürmek bayağı zor zaten pek yakınmış millet ama ben okudukça hoşuma gitmişti insanların zorlanması, düşündüm ki iyi çekiyor demek ki zorlanıyor millet.

yani belki dişi olsam dert ederdim ama tek yaşayan bir adamım bu sıkıntı olöaz gibi geliyor.

özetle halıda fırçayı açmamalı mıyım? fırçanın dışında da lastik bir katman da iniyor belki ona zarar berebilir gerçi.

50-60tl ye ayarlanabilir turbo fırçalar var bir tane alayım denemek için hiç mi iş yapmaz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dediğim gibi; fırça/plastik aksam çıkık hali sert zemin üzerinde başlığın zemini çizmeden gitmesi içindir. Halıda başlığın vakumunu azaltır. O fırçalar da öyle derine işlemez sadece halı üstünde gezinir. Ona göre dizayn ediyorlar. Ama akrabalarım dahil toplumun büyük kısmı onu halı modu zannediyor memlekette. Çünkü başlığı daha kolay ittiriliyor fırçalar çıkıkken :)

Ucuz ve universal turbo fırçaların sizin süpürgeyle düzgün çalışması bence büyük olasılık. Bence biraz araştırıp alın. Ben Ranger almış olsam geriye yapacağım tek iş bu olurdu; "uygun bir turbo başlık bulmak". Sadece boru çapına ve tırnak v.s olup olmamasına dikkat edin. Mümkünse satıcıya uyumluluk meselesini de sorun.

Turbo başlıkla ilgili detaylı bilgiler:
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/131066450

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 29 Ocak 2019; 22:35:12 >

• ezgin_kral E kullanıcısına yanıt
    Ben de elektroluxun anti allergy toz torbasını aldım daha onceden normal kendi toz torbasını kullanıyordum. Tek toz dışarı bırakmamış. Önceki toz torbası bırakıyordu. Sanırım bu torba da hepa seviyesinde koruma sağlıyor ama 10 -12 bilemedim. Diğer toz torbasına göre mükemmel

• eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    Eski kağıt torbaya oranla ciddi geliştirmişler ama hepa değil. Hepa demek en az 13. derece filtrasyon (%99,95) demektir. Hepa torba henüz bilmiyorum. Hepaya çok yakın-EPA12- mieleninki (%99,90).

10 dakikadır bakıyorum yeni electrolux torbaların toz tutma seviyesine dair ciddi bir şey pek bulamadım. Şurada üretimden kalkmış ama yeni tiptekiyle benzer görünüşteki modele %99 yazmışlar:https://www.amazon.com/Genuine-Electrolux-Anti-Allergy-s-bag-EL202F/dp/B0000V6Z12

%99 doğruysa EPA11'dir. Yine de ciddi bir iddiaları olsa miele gibi milletin gözüne sokarcasına kutuya yazarlardı diyorum. Kutusunda net bir şey yazıyorsa; paylaşırsanız sevinirim.

Sonuçta toz torbasında kalite yükseliyor ama yavaş yavaş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 30 Ocak 2019; 13:5:48 >

Electrolux ve Philips ortak geliştirilen s-bag anti-alerji torbaları kullanıyor.
    https://www.s-bag.com/s-bag/bag-2344/
    Emme gücü devamlılığı, çalışma ömrü ve filtre performansı TÜV tarafından sertifikalanmış.
    Ben de dün anneme C3 cat&dog aldım, kadıncağız yaptığı temizliğe inanamadı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Aşağıdaki ürün Miele'de 3000Tl, mediamark'ta ise 2300Tl. Ama mm'de powerline yazmıyor, umarım kutu içeriğinde Turbo başlık vardır.

Ürün: Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W C Kırmızı

https://shop.miele.com.tr/miele-blizzard-cx1-cat-and-dog-powerline-890w-toz-torbasiz-elektrik-supurgesi

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_mıele-blizzard-cx1-cat-dog-toz-torbasız-süpürge-kırmızı-1179016.html

• evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Tüm kırmızı renkli CX1 ler aynıdır; Cat&Dog dur, Turbo başlık ek olarak kutudadır, Alman üretimi 890 watt dır. CX1 serisi yeni ürün olduğundan alternatif üretimi yok. Gönül rahatlığıyla alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ezgin_kral -- 3 Şubat 2019; 16:24:31 >
    Çok tşkler cevabınız için. Bugün sipariş verdim, çarşamba günü gelecekmiş. Bulaşık makinem 10 yıllık Miele ve inanılmaz yıkıyor. Miele ismini biliyordum. Buradaki yorumlardan torbalı olanı alacaktım, nasip torbasız olanmış. Umarım yıllarca güzel bir şekilde kullanırım.
    Ayrıca, Miele garanti uzatıyordu, bende yararlanabilir miyim?

• Philips 9924 almayı düşünürken bu başlıkta Miele nin bayağı tutulduğunu gördüm,bütçeyi biraz daha zorlayarak Mediamarkt dan Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline siparişi verdim,umarım istediğim gibi çıkar ve eski süpürgemle (fakir ranger 2017 de 273 TL ye almışım)süpürdüğüm halıyı Miele ile tekrardan süpürdüğüm de çıkan kıl,tüy ve tozdan mutlu olurum umarım..
    bilgilendirme için ezgin_kral a.
    fiyat alarmı için evil2302 ye teşekkürler.
  • evil2302 E kullanıcısına yanıt
    Miele faturayı ve seri numarasını gönderdiğim de garanti uzatma kampanyasından yararlanabileceğimi söyledi...

• cemal.ulas kullanıcısına yanıt
    İsterseniz garantiyi 5 yıla çıkartabilirsiniz!

• quote:

Orijinalden alıntı: ezgin_kral

Güncellenmiş "Ucuzdan pahalıya süpürge tavsiyesi":

1- 115 TL, Pratik Dikey süpürge-Kablolu, Fantom P 1200 -link1-

2- 445 TL, Toz torbasız süpürge, Fakir Ranger 890W -link2-

3- 625 TL, Toz torbasız Turbo başlık ekli süpürge, Electrolux SilentPerformer Cyclonic ESPC74SWT 650 W -link3-

4- 493 TL, Toz Torbalı Süpürge Electrolux Power Force EPF61RRT 800 W -link4-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı link Electrolux_Turbo- ; Toplam 692 TL

5- 895 TL, Toz torbasız Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta RO6993 Extreme Power 4A Animal 750W -link5-

6- 925 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli Rowenta RO6883EA X Trem Power 500W -link6-

7- 919 TL, Toz torbalı süpürge, Electrolux UltraSilencer Zen EUS8ANIMAT 650 W -link7-
    + 199 TL lik ELECTROLUX ZE014 Turbo Başlığı link Electrolux_Turbo- ; Toplam 1.118 TL

8- 1.349 TL, Toz torbalı Çift Turbo başlık ekli süpürge, Rowenta Silence Force 4A RO 6481 750 W -link8-

9- 1.579 TL, Toz torbalı Turbo başlık ekli süpürge, Miele C3 Cat&Dog 890W SGEF3 -link9-

10- 2.689 TL, Toz torbasız, Ömür boyu Hepa filtreli Turbo başlık ekli süpürge, Miele Blizzard CX1 Cat&Dog Powerline 890W Kırmızı SKCF3 -link10-

Edit: Arada fiyatlar ve linkler yenileniyor...
    @ezgin_kral hocamın tavsiyesiyle 2 adet Electrolux Silent Performer ESPC74SWT aldım.Tanesi 603 liraya geldi.Gg den aldım.Kargodan gelince inceleyeceğim.

Hocam tavsiyelerin için çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.