Şimdi Ara

Elektrikli şofben hakkında bir sorum var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bizde Sinan Güner markalı elektrikli şofben var piyasa değeri 50-60 lira. Şimdi bu şofbene 1 soğuk su giriş 1 sıcak su çıkış borusu var. Sıcak su çıkış borusu plastik ve ben bunu metalle değiştirmek istiyorum. Birkaç elektrikçiye sorduk elektrik kaçağı olursa riskli demiş. Şimdi ilk olarak elektrik kaçağı olursa denmesine sinir oldum. Olmayacak öyle bir durum olacaksa neden satıyorsunuz? Teyzemlerde 15-20 senelik İhlas (şuanki 50-60 TL'lik şofbenlerin muadili) elektrik kaçırmıyor 1 senelik şofben elektrik kaçağı yapar mı? 2.si hadi diyelim elektrik kaçağı yaptı plastik(boru) elektrik iletmiyor ama su elektrik iletmiyor mu? Yani plastik boru da olsa elektrik çarpmayacak mı? Sonuçta içinden su geçiyor ve su elektriği iletiyor. Cevaplarsanız sevinirim çünkü bu durum iyice çanımı sıkmaya başladı. Neden plastik boruyu değiştirmek istiyorsun diyecek olanlar varsa şöyle açıklıyım görünümden dolayı değil. Plastik boru düz durmadığı için batarya duvara doğru bakıyor ve rahat yıkanılmıyor+kışın üşüyorum çünkü su üstüme gelmiyor boşa akıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.