Şimdi Ara

elektrik supurgesi bir sure çalışıp duruyor!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
1
Favori
41.118
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bu soruyu aslında nereye yazacagimi tam olarak bilemedim. Umarim teknik konularda bilgisi olan arkadaslar vardır ve bir cozum yolu onerir..
    Evde cok uzun zaman once alinmis, fakat simdi kullanmaya basladigimiz bir elektrikli supurge var. Calistirdigimiz zaman bir sure calisiyor ve sonra kendiliginden duruyor. Dıs govdesine bakiyorum cok sıcak. Sanırım motor cok ısınıyor ve arkasından elektrigi kesiyor.Daha oncede supurgemiz vardı hic boyle bir problemle karsilasmadık.Marka sorarsaniz tanınmıs bilinen birsey degil. Ustelik ustunde yazan guctede calıstigini hic sanmıyorum. Butun evi nerdeyse butun gun suruyor supurmesi, sogusunda calissin diye beklerken.

tesekkurler,

• Merhabalar,
    Çok fazla teknik bilgim yok fakat süpürgenizde fazla ısınma olunca devre kesici emniyet sistemi var galiba.Bu sistem genelde 2000W ve üzeri süpürgelerde bulunur.En iyisi servise götürmeniz.
  • Evet supurgenin uzerinde 2200 W yaziyor. Muhtemelen dediginiz gibi olabilir.
    2200W da calistirinca 10 dk ( burada tahmini bir sure belirttim, daha azda olabilir )sonra kapatacaksiniz (kapatmiyoruz da kendiliginden kapaniyor )gibi bir durum olabilir mi?
    Yani 2200W 'la calisma suresi ne olmalidir, ustelik 2200 w ta calistiginada suphem oldukca yuksek, oyle super bir cekisi yok!
    Servise goturmeden once, bu konu hakkında baska bilgisi olan arkadaslarinda yorumlarini bekliyorum.
    ilginiz icin tesekkur ederim.
  • Yok mu arkadaşlar aranızda bu konuda bilgisi olan?
    Bilgi ltf...
  • eger aldıgınız model ucuz modellerdense cok normal cogu cın malı motor ısısı bellı bır dereceye geldımı devreyı kapatıyor taki soguyana kadar buda 10 dk bır calısıp durması anlamına gelıyor utuyu dusunun termostat actımı ısıtmıyor bundada motor calısmıyor
  • discretion D kullanıcısına yanıt
    Hepa filtresi tıkalıdır ondan ısınır.
    Motor havayı dışarı atmaya zorlanıyordur.
    Hepa filtresini yıkayın olmazsa değişin.
    Birden fazla yerde hepa filtre olabilir kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saygıdeğer arkadaşlar philips maraton elektrikli süpürge nin kartı arızalı triyak değişti lakin arızayı bulamıyorum motora elektrik vermiyor motor test edildi bilen duyan varsa yardımlarınızı bekliyorum elektrikçi ustadlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.