Şimdi Ara

Elektrikli otomobillere MTV geliyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
214
Cevap
1
Favori
11.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ötv den bahsetmiyoruz. Mtv den bahsediyoruz. Avrupada mtv diye birşey yok. Co2 salınımından vergi alınıyor mtv yerine. Hal böyle olunca co2 salmayan bir teknolojiden mtv alınacak. Bilmem anlatabildim mi 🙄

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya nolacadı. Milli hasilanin %80 ini vergiden karşılayan bir devletimiz var. Dükkanın önünü kapattirirlar mı hiç.

• bir yerden başladı mı gerisi gelir. önemli olan ilk adımdır. bu vergi kondu mu, eğer elektrikli araçlar yaygınlaşırsa bugünkü vergilerin en az iki katı bunlara yedirilir ki yakıttan yapılan tasarrufu devlet geri alabilsin.
  • MTV mi yoksa ÖTV mi ? MTV nasıl ve neye göre hesaplanacak orası ayrı bir muamma zaten de bu herifler ÇTV ye vergi geçirirse bu ülkede Elektrikli otomobil işi daha doğmadan ölür.

Elinoğlu vergi bir yana teşvik yağdırırken bu tür otomobillere bizim tek derdimiz nasıl tüketiciden parayı alırım.Kafaları çalışsa içten yanmalıların ithalatı yüzünden dışarıya giden paranın önüne geçmek için üreteceği elektrikli otomobili teşvik ederlerdi.Bizimkiler ne yapıyor daha doğmamış sektörü öldürerek paraların hala yurt dışına akmasına göz yumuyorlar.Dışarı giden parayı kesip vergiden taviz vermek çok zeki arkadaşların aklına gelmiyor herhalde?

• Elektrikli araçlar biraz daha yaygınlaşsın elektrik fiyatlarıda tavan yapar.
  • ülkeye bak
  • güzelll

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hahahahaha
    muhahahahahaha.
  • Elattirikli arabslara teşfik bu. Yanlış anlamayın.

Şimdi bu memlekette kol gibi vergi sokulmuyosa

Yaşadını anlamıyon. Dövlette elattirikli ıraba kullanan

Vatandaş deilmi deyip içlerinde bi taraflarında vergiyi

Hissetsinler diye onlarada sokmaya başlamışlar.

Teşfik bu teşfiki fiki.

Bizde teşfiki böle.

• Gayet normal.

Zamanında BioDizel'de aynı olay oldu.

BioDizel'e vergiyi koydular fiyat dizeli geçti. BioDizel bitti.

Vizyonsuz devletin tek düşüncesi vergi almaktır.

Bu zihniyetten elektirikli araba bekleyenlere acıyorum.

• Ulan Elon musk memlekete geldi mtv getirdi elektrikli araçlara, pay mı alacak nedir :)

Bunların şaapmadığı kulak arkası kaldı dedik ama kulak zarını delmelerine az kaldı aslında!

• Küçük kapasiteli kapalı otoparklar elektrikli araçları kabul etmiyorken çok iyi bir haber.

• kaçakçılığa teşvik ediyorlar.
  • Adını bari değişsinler. Elektrikli araç bunlar. Motor yok.

Olsa olsa DTV = Dinamolu Taşıtlar Vergisi olmalı.

Halimize ağlasam mı gülsem mi anlayamadım.

• Ya hayatında hiç vergi ödemedin yada alınan vergilerden pay alıyosun böyle bir savunma görmedim hayatımda. Eğer vergi mükellefi olsaydın bu kadar raha konuşmazdın.

• Beklenen biseydi

• "ehonomi çoh eyi"ciler :D

• afrin operasyonu oldu birileri yeniden pohpohlanmaya basladi ya artik firsattan istifade gecirmeye devam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hep söylüyorum az bile yapıyorlar bu halka, ama onlarda bunun farkında giderek hak ettiği seviyeye getiriyorlar vergileri. Temennim vergilerin daha da artması.

• norveç’de ne kadar vergi alınıyor bu arabadan ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.