Şimdi Ara

Elektrikli Battaniye kullanıyormusunuz? Zararı Nedir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
3
Favori
116.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: PERİSKOP

bu ürün zaten iki kademeli olarak ısıtıyor ,yatmadanbirsaat önce düşük kademesinde açıyorum,yatağa girincede kapatıyorum,insan yatkta kendini ısıtıyor,ama bazıları sıcak sever ya kapatmassanda gerçekten o biriken ısı bunaltıyor insanı zararmı ,bence değil galiba bir örneğide yok

Alıntıları Göster
    yatarken fişi kesinlikle çekilmeli..

• quote:

Orijinalden alıntı: cevizkabugu

Alıntıları Göster
    çok uytuyor insanın uyanası gelmiyorrrrrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygarman

çok uytuyor insanın uyanası gelmiyorrrrrr

Alıntıları Göster
    Sözü edilen şu çarpan battaniyeler, herhalde özgün tasarımların kopyası olanlar. Benim bildiğim çarpmaya karşı 3 kademe koruma devreli, aşırı ısınmalarda kendini kapatan, zaman ayarlı, çamaşır makinasında bile yıkanabilen elektrikli battaniyeler. Konfor alalım derken, ucuz diye kötü kalite, taklit ürünler alıp çarpılmak veya sağlığı hatta yaşamı kaybetme riskini yüklenmek bana aptalca geliyor. Ucuza alınan gerçek konforla hiç karşılaşmadım 55 yıllık yaşamımda. 12 yıldır kullanıyorum bir gün bile bir sıkıntısı ile karşılaşmadım. Derler ya, "ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır bir hikmeti"; her pahalı iyidir anlamında değil elbette.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozan.

2 sene önce fişte unuttuğum için ev yanıyordu yatmadan önce iki saat fişte bırak yatarken çıkart
    önemli not=yatmadan beş dakika önce mermer veya benzeri soğuk bir cisimin üstünde durun ve yatağa girin o keyfi hiçbiiyle değişmem

bu sefer de cır cır olup yatağı pisleymesinler

• quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: Mono87

quote:

Alıntıları Göster
    Babam mağazada eskiden bunları satardı (20 yıl kadar önce) o zaman bile kaliteli olanlar yanında korsan ve çakma olanları vardı.
    Bir bebeğin altına çiş yapıp elektrik çarpması sonucu öldüğü haberini hatırlıyorum. Muhtemelen kalitesiz ürünlerdendi.
    Ben de çok kullandım. Benim gördüğüm battaniyelerin içinde çıplak tel yoktu, plastik kaplıydı. Fakat zamanla çatlamalar olabilir. Özellikle sıcakken normal battaniye gibi sarınmak, katlamak çok riskli.
    En büyük yan etkisi ciltte kurutma yapar tıpkı rezinstanslı elektrik sobaları gibi.
    Fakat uymak için girdiğin yatağın buz gibi olması ile sımsıcak olması arasında çok fark oluyor.
    Yatarken düğmeden kapatmayı değil fişi çekmeni öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akinci

Babam mağazada eskiden bunları satardı (20 yıl kadar önce) o zaman bile kaliteli olanlar yanında korsan ve çakma olanları vardı.
    Bir bebeğin altına çiş yapıp elektrik çarpması sonucu öldüğü haberini hatırlıyorum. Muhtemelen kalitesiz ürünlerdendi.
    Ben de çok kullandım. Benim gördüğüm battaniyelerin içinde çıplak tel yoktu, plastik kaplıydı. Fakat zamanla çatlamalar olabilir. Özellikle sıcakken normal battaniye gibi sarınmak, katlamak çok riskli.
    En büyük yan etkisi ciltte kurutma yapar tıpkı rezinstanslı elektrik sobaları gibi.
    Fakat uymak için girdiğin yatağın buz gibi olması ile sımsıcak olması arasında çok fark oluyor.
    Yatarken düğmeden kapatmayı değil fişi çekmeni öneririm.

Alıntıları Göster
    merhaba şuanda hangi markalar en iyidir acaba arkadaşım alacakmışta?

• quote:

Orijinalden alıntı: TwiNChiL

merhaba şuanda hangi markalar en iyidir acaba arkadaşım alacakmışta?

Alıntıları Göster
    Kardeş hepsi aynı zaten. En kalitelisinden en ucuzuna hemen hepsini kullandım. Al ucuzundan bi tane keyfine bak
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahcal06

Kardeş hepsi aynı zaten. En kalitelisinden en ucuzuna hemen hepsini kullandım. Al ucuzundan bi tane keyfine bak

Evimiz soğuk olduğundan yıllardır elektrikli battaniye kullanıyoruz 5-6 tane elektrikli battaniye eskitmişsizdir. En son 2 sene önce termal elektrikli battaniye aldım ucuz battaniyelere göre fiyatı biraz daha fazla 50 lira ama parasını fazlasıyla çıkartıyor. Kumaş yerine keçeden yapılmış çarpılmaya karşıda exra akım kesici de var. Bence hepsi aynı değil buradan bakabilirsiniz.http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: sekosan

quote:

Evimiz soğuk olduğundan yıllardır elektrikli battaniye kullanıyoruz 5-6 tane elektrikli battaniye eskitmişsizdir. En son 2 sene önce termal elektrikli battaniye aldım ucuz battaniyelere göre fiyatı biraz daha fazla 50 lira ama parasını fazlasıyla çıkartıyor. Kumaş yerine keçeden yapılmış çarpılmaya karşıda exra akım kesici de var. Bence hepsi aynı değil buradan bakabilirsiniz.http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/

Arkadaşın hepsi aynı yorumu zaten cevaba gerek olan bir yorum değil. Kızacak ama fikirsiz zikir olmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: sekosan

quote:

Arkadaşın hepsi aynı yorumu zaten cevaba gerek olan bir yorum değil. Kızacak ama fikirsiz zikir olmuş.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 12 volt karavan ve oto için elektrikli battaniyeler varmış bir arkadaşım almış adaptörle kullandığını söyledi sabaha kadar açık diyor çarpma tehlikeside yok yalnız boyutu biraz küçükmüş yinede bazen kapatmak zorunda kalıyorum terletiyor dedi nette araştırdım bir kaç çeşit var iyimi kötümü bilmem ancak tehlikeli değildir sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

arkadaşlar 12 volt karavan ve oto için elektrikli battaniyeler varmış bir arkadaşım almış adaptörle kullandığını söyledi sabaha kadar açık diyor çarpma tehlikeside yok yalnız boyutu biraz küçükmüş yinede bazen kapatmak zorunda kalıyorum terletiyor dedi nette araştırdım bir kaç çeşit var iyimi kötümü bilmem ancak tehlikeli değildir sanırım

Voltajı düşüyorsa amperi artıyordur,sonuçta ısı enerjisi üretebilmek için belli bir güce ulaşması lazım.Emin ol 12 volt ile de rahatlıkla yangın çıkartacak kıvılcımı üretebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bobita

quote:

Orijinalden alıntı: berceste052

Voltajı düşüyorsa amperi artıyordur,sonuçta ısı enerjisi üretebilmek için belli bir güce ulaşması lazım.Emin ol 12 volt ile de rahatlıkla yangın çıkartacak kıvılcımı üretebilirsin.

tabiiki yangın tehlikesi vardır ben daha çok elektrik kaçağından dolayı yazdım eksik bilgi vermişim bobita kardeşim tamamlamış

• arkadaşlar elektrikli battaniyede en iyi marka nedir? sadece yatmadan önce soğukluğu alsın diye yarım saat kullanacağım. hepsi burada daki omak marka nasıldır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

arkadaşlar elektrikli battaniyede en iyi marka nedir? sadece yatmadan önce soğukluğu alsın diye yarım saat kullanacağım. hepsi burada daki omak marka nasıldır?

yukarıda dediğim gibi ben http://www.elektriklibattaniye.gen.tr/den satın aldım Boyralı Marka keçeden üretilmiş iyi kalite elektrikli battanıye kesinlikle tavsiye ederim
  • Ogrenci evinde 3 arkadas kullaniyoruz ev sobali oldugu icin arka odalar soguk oluyor mecbur yatak isinacak, isinmasa ne olur hasta olursunuz soguk evlerde buz gibi yataga girmek :D yatmadan 2 saat once calistiriyoruz super oluyor uyurken cekiyoruz yaktigi elektrikte para degil cok az elektrik tuketimi var

muhabbet zarardan acilmiskende bizim bi arkadas yerde yatiyor sicak seviyede sabaha kadar acik yatiyor demek ki adam radyasyondan gidecek :D cok soyledik ama anlamiyor

bende tum kullanan arkadaslara uyurken fislerini cekmelerini tavsiye ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

Ogrenci evinde 3 arkadas kullaniyoruz ev sobali oldugu icin arka odalar soguk oluyor mecbur yatak isinacak, isinmasa ne olur hasta olursunuz soguk evlerde buz gibi yataga girmek :D yatmadan 2 saat once calistiriyoruz super oluyor uyurken cekiyoruz yaktigi elektrikte para degil cok az elektrik tuketimi var

muhabbet zarardan acilmiskende bizim bi arkadas yerde yatiyor sicak seviyede sabaha kadar acik yatiyor demek ki adam radyasyondan gidecek :D cok soyledik ama anlamiyor

elektrikli battaniye kullandığımız monitörlerden daha fazla zararlı değildir.bir şaç kurutma makinasından da daha tehlikeli değildir.merdiven altı imalatları kastetmiyorum tabiki.eğer elektrikli battaniye alacaksanız mutlaka ama mutlaka CE sertifikasının olmasına özen göstermelisiniz.bu sertifikada bildiğim kadarıyla bir kaç firmada mevcut.birtanesi MELSAN dı sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: GhosTon

Ogrenci evinde 3 arkadas kullaniyoruz ev sobali oldugu icin arka odalar soguk oluyor mecbur yatak isinacak, isinmasa ne olur hasta olursunuz soguk evlerde buz gibi yataga girmek :D yatmadan 2 saat once calistiriyoruz super oluyor uyurken cekiyoruz yaktigi elektrikte para degil cok az elektrik tuketimi var

arkadaşlar çoook önemli.elektrikli battaniyenin mutlaka CE belgesi olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cinar20004

arkadaşlar çoook önemli.elektrikli battaniyenin mutlaka CE belgesi olması gerekiyor.

Alıntıları Göster
    hepsiburada dan morpa marka aldım.güzel ısıtıyor.memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuncay altuntoprak

hepsiburada dan morpa marka aldım.güzel ısıtıyor.memnunum.

Alıntıları Göster
    Elektrikli battaniyeler, elektrik kaçağından yangın çıkarabileceğinden tehlikeli fakat aynı zaman elektro manyetik radyasyonda yaymakta. Elektrikli battaniye açıkken üzerinde uyunduğunda, elektro manyetik radyasyona gece boyunca yüksek miktarda maruz kalınıyor. Elektro manyetik radyasyona uzun süreli maruz kalındığında, dokularda ısıyı arttırıyor. Vücut ısısının artması da hücre yapısını bozabiliyor ve bu hücrelerde kimi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Genetik kırılmalar ve hücrelerde bozukluklar olabilir. Bunlar da daha sonra kanser hücrelerine dönebilir.Elektrikli battaniyelerin kullanımıyla ilgili olarak Elektrikli battaniyeleri kullananlar, yatmadan 30 dakika önce yatağı ısıtsınlar. Yatak ısındıktan sonra fişi çekip yatsınlar. Battaniyenin fişte kalmaması gerekiyor. Kesinlikle fişteyken yatılmamalıdır.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.