Şimdi Ara

elektrik süüpürgesine nasıl hava üfletebilirim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • malum süpürgeler vakum yapıyor fakat pc kasa temizliği için hava üflemesi gerekli elektrik süpürgesi modifiye edilerek hava üflemesi sağlanabilir mi ?

• Yapabilirseniz içinde motora bağlı pervaneyi çıkarıp ters takın, toz torbasını da iptal edin böylece hortumdan emiş yerine üfleme elde edersiniz.
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    sadece pervaneyi ters çevirmek yeterli olur mu ?
  • Pratikte yeterli ama süpürgenin tasarımına göre yapılıp yapılamayacağı belli olur anca.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustyyyyy kullanıcısına yanıt
    bunu deneyeceğim , cevap için tşk hocam
  • Eğer DC motor ise artı ve eksinin yeri değiştiğinde motor ve fan ters döner. Bu durumda dışarıya hava üfler mi acaba?

• avantis A kullanıcısına yanıt
    Motor AC olsa gerek

• elektrik süpürgeleri, çektikleri havayı dışa vermelerini sağlayan, hava çıkışlarına sahiptir. buraya süpürge hortumunu, takmayı başarırsan, istediğin modifikasyonu yapabilirsin. eski simtel elektrik süpürgelerinde, bu dönüşüm çok kolaydı. çünkü hava üflemek için bir çıkışa ve buraya takılabilen, bir adaptöre sahipti.
  • Evet emilen hava bir şekilde dışarı çıkmak zorunda.Yine

Rowenta dik süpürgelerde arkada hortumun gireceği yer mevcut.

• Pervaneyi ters taksanız motoru ters çevirseniz de hava aynı yönde akar. Santrifüj türbin özelliğidir. Merkezkaç kuvveti etkisiyle hava merkezden dışa savrulur.

Havanın süpürgeden çıktığı kısımdan boruya atmak uygun olabilir. Lastiksi bişeyden temas sağlanıp boruya geçilebilir.
  • karafetva K kullanıcısına yanıt
    Size katıldım,, içeriye küçük bir çapta hava giriyor,,, dairenin dışındaki kanallardan hava atılıyor.. hava atılan yerden hava çekmek garip.. ben öyle gördüm,,http://ar-tek.com/dinamikimg/Icerikler/26_04_2013_17_21_3103%2006%2023.JPG

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.