Şimdi Ara

Elektrik hattı üzerinden internet

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
7.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim siteye Metronet firması tarafından elektrik hattı üzerinden internet hizmeti verilmesi için altyapı çalışması yapıyorlarmış. bu internet hizmeti hakkında bilgisi olan var mı? ve mümkünse superonline (quicknet) fiber internet ile karşılaştırması yapılabilirmi? teşekkürler...

• Amerikada los angeles te google bu hizmeti veriyor ve avrupanın bazı bölgelerinde verilmekte. Bu sistem ekstra kablo maliyetinden kar etmek için bulunmuş bir sistem nasıl çalıştığını bilmiyorum ama internette araştır bilgi vardır mutlaka. Gayette hızlı internet olduğunu sanıyorum.

http://www.metronet.com.tr/internetmain.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi semender96 -- 20 Ekim 2009; 20:48:45 >
  • Hmm. elektrik tesisatindan internet hmm yarin bi mesai saatlerinde cagri merkezinde arayayim evde homeplug olayini biliyorumda bunu ilk defa duydum adsldende ucuzmus. ttnete zorunluluk kalabilir sanirim.
  • fikir olarak güzel ama imkanınız olursa kesinlikle superonline fiber internetten yararlanmaya çalışın.
  • Site okul hastane buyuk olcekli yerlere hizmet veriyorlarmis superonline fiber gibi bu yaygınlasincaya kadar superonline da yaygınlasır bu esnadada ttnetin altyapisina mahkum kaliyoruz.
  • internet sitesi hazır değil. bazı sayfalar açılıyor bazı sayfalar hata veriyor. bazı sayfalarda lorem ipsum vs çıkıyor

fiyatlara ayda 7 lira da modem (home plug cihazı) eklemek gerekiyor.
    2 mbit 26+7=33 liraya geliyor. yine de fena değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: coolman7

internet sitesi hazır değil. bazı sayfalar açılıyor bazı sayfalar hata veriyor. bazı sayfalarda lorem ipsum vs çıkıyor

Ewet siteyide sordum ay sonunda duzelecekmis. :D:D
  • iptv si bilehem var.

Bu da yine böyle büyük pahalı elit kesim kısmının oturduğu siteler gelir. Beni TTNET imle yanlız bırakın bize tek sahip çıkan firma oo
  • Arkadaşlar merhaba. Çok kısa bir süre sonra metronet olarak alt yapısını tamamladığımız sitelerde elektrik hattı üzerinden internet hizmeti vermeye başlıyoruz. Böylece site içersinde metronet abonesi olanlar evlerinde elektrik prizi olan her odadan internete ulaşmaya başlıyacaklar. Bu konu ile ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metronet

Arkadaşlar merhaba. Çok kısa bir süre sonra metronet olarak alt yapısını tamamladığımız sitelerde elektrik hattı üzerinden internet hizmeti vermeye başlıyoruz. Böylece site içersinde metronet abonesi olanlar evlerinde elektrik prizi olan her odadan internete ulaşmaya başlıyacaklar. Bu konu ile ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.

yine siteler yine toplu konutlar ttnetin esas para kazandığı yerlere ne zaman gelir yani normal apartmanlara sen ondan haber ver.görünce baya heycan yaptık arkadaşlarla paralel hız vs eee tabi hevesimiz kursağimızda kaldı.
  • Çok maliyetli birşey olduğunu biliyorum. Skyturk te tanıtımı yapılmıştı; cihazın fiyatı bin doların üzerindeydi
  • Arkadaşlar kesinlikle şunu bilmenizi istiyorum Metronet kullanıcıları ttnet'ten daha ucuz ve daha hızlı bir internet kullanmaya başlıycak. Şöyleki; ttnet'te 2 Mbps sınırsız internet 69 TL civarında, MetroNet aboneleri için ise 26 TL . Üstelik telefon kullanma zorunluluğu da yok. Böylece MetroNet aboneleri sadece internete bağlanmak için gereksiz bir telefon parasıda ödemekten kurtulucaklar. Site yöneticilerinize ulaşmamızı sağlayarak sizde bu şanslı kesimden olabilirsiniz.

Ayrıca 10-15 dairelik bir apartmanda oturuyosanız ve oturduğunuz apartman sakinlerinin de sizingibi bu sistemi kullanmak isteyebileceğini düşünüyorsanız, mevcut internet sağlayıcıları da (ttnet, smile,biri v.b) apartmanınıza kurucağımız sistemle elektrik hattı üzerinden elektrik prizi olan her yerde kullanmanızı sağlayabiliriz. Bu konu ile ilgilide bilgi almak istiyorsanız numaranızı bırakmanız yeterli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emo5313

quote:

Arkadaşlar merhaba. Çok kısa bir süre sonra metronet olarak alt yapısını tamamladığımız sitelerde elektrik hattı üzerinden internet hizmeti vermeye başlıyoruz. Böylece site içersinde metronet abonesi olanlar evlerinde elektrik prizi olan her odadan internete ulaşmaya başlıyacaklar. Bu konu ile ilgili sorularınız varsa cevaplayabilirim.

yine siteler yine toplu konutlar ttnetin esas para kazandığı yerlere ne zaman gelir yani normal apartmanlara sen ondan haber ver.görünce baya heycan yaptık arkadaşlarla paralel hız vs eee tabi hevesimiz kursağimızda kaldı.

+Önemli olan mevzu bu , yani şimdi iyi bir internetimiz olması için illa sitedemi oturmamız lazım ?

• arkadaş sorun cevaplıcam demiş ama ortada yok maalesef.
  • quote:

Arkadaşlar kesinlikle şunu bilmenizi istiyorum Metronet kullanıcıları ttnet'ten daha ucuz ve daha hızlı bir internet kullanmaya başlıycak. Şöyleki; ttnet'te 2 Mbps sınırsız internet 69 TL civarında, MetroNet aboneleri için ise 26 TL . Üstelik telefon kullanma zorunluluğu da yok. Böylece MetroNet aboneleri sadece internete bağlanmak için gereksiz bir telefon parasıda ödemekten kurtulucaklar. Site yöneticilerinize ulaşmamızı sağlayarak sizde bu şanslı kesimden olabilirsiniz.

Ayrıca 10-15 dairelik bir apartmanda oturuyosanız ve oturduğunuz apartman sakinlerinin de sizingibi bu sistemi kullanmak isteyebileceğini düşünüyorsanız, mevcut internet sağlayıcıları da (ttnet, smile,biri v.b) apartmanınıza kurucağımız sistemle elektrik hattı üzerinden elektrik prizi olan her yerde kullanmanızı sağlayabiliriz. Bu konu ile ilgilide bilgi almak istiyorsanız numaranızı bırakmanız yeterli.

bizim ev bir katlı 3 daire var mesela ben tüm mahalleyi toplasam şöyle bir 20 imza falan alsam olur mıu?

• Dostum ben öyle bir apartmanda oturuyorum ki benden başka neti herkes canavar gibi görüyor.

Size göre ttnet gibi tek daireye bunu sağlama olayı ne zaman gelir?
  • görünüşe göre güzel vaatleriniz var fakat bu hizmeti nerelere sağlıyorsunuz

ben köy denecek bir şehirde yaşıyorum ama löküs sitelerin birinde :D

nerden başlıyacaz nerelere hizmet var biraz bilgilendir bizi
  • TTnet ten omurga alıp bir sistem kuracaklar bunu sizin evdeki elektrik prizlerinize bağlayacaklar. Omurga gene TTnet :) Farkı sadece elektrik prizi. :)
  • superonline da aynısını yapmıyor mu ama hız farkını görüyorsun. 10 kat hızlı interneti aynı fayata veriyor.

simetrik upload download veriyor. Bu şekilde iyi müşteri toplayabilirler.
  • @memq14

Ankara'da
    Batıkent, Bilkent, Çankaya, Çayyolu, Eryaman, Oran, Söğütözü-Çukurambar, Yenimahalle

İstanbul'da
    Ataköy, Ataşehir, Bahçeşehir, Başakşehir, Beylikdüzü, Büyükçekmece, Çekmeköy, Çengelköy, Esenler, Halkalı, İçerenköy, Kemerburgaz, Maltepe, Maslak, Sarıgazi, Soğanlık, Soyak-Göztepe, Taşdelen, Topkapı, Ümraniye, Yakuplu

İzmir'de
    75.Yıl, Buca, Kuzey Mavişehir, Mavişehir

Bursa'da
    Yeşilşehir

Kocaeli'de
    Körfez
    Türkiyede sadece bu yerleşim yerleri yok sen daha bana süperonlineden bahsediyon
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.