Şimdi Ara

Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
205
Cevap
13
Favori
25.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, EW8F229ST satın aldım
  • kanber kullanıcısına yanıt
    Hayirli olsun. Benim sanki ust kapakta az bosluk var gibi. Sizin makine gelince bakarmisiniz hafif bosluk var mi?

Makinenin motoru donerken bir direnc sesi, akim sesi gibi bir donme sesi geliyor, fircali motor gibi. Misal onceki bekoda hic motor sesi gelmezdi. Bunda biraz ses var ama rahatsiz etmiyor.

Sikma biterken kazan durmasina yakin bilim kurgu filmlerinde uzay araclarindan gelen sesler gibi bir frenleme sesi geliyor. Bu da sanırım elektrik direnci gibi bir ses.

Ayrica makinede hangi asamada olduğunu gosteren isaretler yok. Yani yikama, durulama, sikma aşamalarını goremiyorsunuz. Cok onemli birsey degil sonuçta sureye bakılıyor birtek.

Bahsettiğim ses bu, kazan dururken çıkan ses dikkat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 27 Haziran 2020; 14:28:15 >
  • Yarın inşallah ben de çamaşır makinasını yeniliyorum. Önce Bosch mu Elektrolux mü derken bu sayfayı okuyunca 3146 mı 229st mi demeye başladım😁
    Netten alacaksam 229st Trendyolda 3300 tl şu an ama piyasada 3900 tl. Birebir görüp almak güzel olurdu ama arafaki fark da baya var. Battaniyeleri sıraladım yıkamak için bekliyorum 😁
  • leylice kullanıcısına yanıt
    229st den memnun kalırsınız. Çok kaliteli bir makine.
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Bosch'un alman üretimi cihazları dışında ki yerli üretimlerde kalite iyice düşmüş durumda alman üretimi cihazları bana göre electrolux'ten daha iyi ancak fonsiyonel olarak geride bosch.
  • leylice kullanıcısına yanıt
    Efsane fiyat, kaçırmayın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanomen

Ben daha denemelik bi yıkama yaptım, onu da ultrawash ile yaptım.
    800 sıkma ayarladım.

Hiç rahatsız edici bir durum olmadı.

Yüklü çamaşır attığımda 1400 devir deniyeceğim.
    O zaman video çekeceğim bakalım ne olacak.
    Sayın Kanomen, Elektrolux sayfasındaki görsellerde ultrawash programı gözükmüyor, bu nasıl şey anlamadım. Birde Electrolux EW8F1168MS sanırım aynı ürün gümüş olanı var sitelerde ancak resmi Elektrolux sitesinde böyle bir ürün gözükmüyor. Gümüş renkli olanı aynı ürünmüdür? Bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Makinayı kuran teknisyen arkadaşın tlf özelden paylaşabilirmisiniz ondan bilgi almak adına.
  • Gorselde kot yazan kisimda bende ultrawash 60' var.
    Sizin dediginiz modeli ben de ilk defa gordum acikcasi tambur deseni guncel olan bir model. Ben de ic kisimdaki desen modeli farkli. Sizin gonderdiginiz modelin daha iyi.

Teknik servisteki arkadasa sordum geri donus yapip numarasinin paylasilmasini isterse gonderecegim size.

Kendisi Kadikoy Electolux'ten geldi. Belki direk oradan bilgi paylasabilirler sizinle.

Candogan Bey, belki daha detayli bilgi paylasabilir.
  • dadas-25 D kullanıcısına yanıt
    Dogrusu ;https://www.electrolux.com.tr/laundry/laundry/washing-machines/front-loader-washing-machine/ew8f2166ma/
    Adresinde bulunan 17. Resim.

İngilizce yaziyor. Bendeki bunun Turkce hali. Aksam resmini cekip atarim.
  • dadas-25 D kullanıcısına yanıt
    İlginçtir bir video buldum bu ürünle ilgili.

Burada da tambur 2166MA ile aynı görünüyor.
    https://www.n11.com/urun/electrolux-ew8f1168ms-a-1600-devir-10-kg-camasir-makinesi-859130?magaza=erduran&utm_source=comp_cimri&utm_medium=cpc&utm_campaign=cimri_genel
    Bu mağazaya baktığımda ise GentleCare Tambur görüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Bosch'un alman üretimi cihazları dışında ki yerli üretimlerde kalite iyice düşmüş durumda alman üretimi cihazları bana göre electrolux'ten daha iyi ancak fonsiyonel olarak geride bosch.
    Bosch un Alman üretimi cihazlarını nasıl anlayabiliriz, belli bir model numarası Alman üretimimi oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas-25

Sayın Kanomen, Elektrolux sayfasındaki görsellerde ultrawash programı gözükmüyor, bu nasıl şey anlamadım. Birde Electrolux EW8F1168MS sanırım aynı ürün gümüş olanı var sitelerde ancak resmi Elektrolux sitesinde böyle bir ürün gözükmüyor. Gümüş renkli olanı aynı ürünmüdür? Bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz. Makinayı kuran teknisyen arkadaşın tlf özelden paylaşabilirmisiniz ondan bilgi almak adına.

Alıntıları Göster
    Merhaba,

EW8F1168MS modeli EW8F2166MA ile aynıdır. Tamburu Protex'tir ve UltraWash programı vardır.
  • Selamlar arkadaşlar yazışmalarınızın hepsini okudum gayet güzel kafamda hangi modeli seçmem gerektiğini de oturttum. Fakat biraz bütçeyi zorlamak zorunda kalıyorum. Bu nedenle bir kaç sorum var. Candogan hocam siz 229st > 3146EB gibi bir yorumunuz var. Bu yorum üzerine, benim kafamda ki makine bütçesi max 3bin civarındaydı.Fakat 3146EB 3100TL iken 229st modeli en düşük 3600TL trendyolda orada da satıcı güvensizliğim var. Neyse demek istediğim şu eğer diyecek olursanız ki ya bu bundan çok daha iyi arada ki 500 tl veya 800tl fark vermeye değer bütçemi zorlayıp 229st alacağım. Bu iki model arasında en bariz farkları açıkcası bilmek istiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. (Bu arada benim için bur tarz ürünlerde en önemli şey ömürdür.)
  • 0quz28 0 kullanıcısına yanıt
    Smartevim 3599 TL ile şu anda en iyi fiyatı veren sanırım.
    Bu fiyata başka bir yerde bulma şansınız yok.

Benim satıcının whatsapp'ını paylaşabilirim isterseniz.

Ben jet'i dolayısıyla 229st'yi seçerdim.

Değer mi, bence değer.
  • 1600rpm 'de 3 kg çamaşır ile yaptığım sıkma işlemi.

229st de ultramix var, deterjani cok iyi kopurtuyor.

229st de ikinci nesil yuk algilama sensoru var. Makine calismaya basladiktan 30 sn sonra kazandaki agirligi ölçüp süreyi azaltiyor, daha sonra programin ilerleyesine gore süreyi kisaltmaya devam ediyor.

3146 da ultrawash var mi bilmiyorum ama 229st de var. cok harika bir program. Çamaşırın 1 saat icinde canina okuyor. Tertemiz cikiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 2 Temmuz 2020; 15:41:47 >
  • Ultramix nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanomen -- 2 Temmuz 2020; 15:57:14 >
  • ultrawash yok hocam ve Inverter Motor kullanıyor 229st eco Inverter Motor kullanıyor aslında şöyle bakıldığında baya fark var gibi ama ne kadar etkili orası önemli aradaki fiyat farkına değiyor sanırım. kanomen hocamında dediği gibi 1. nesil yük ile 2. nesil yük sensörü farkıda illa ki vardır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 0quz28 -- 2 Temmuz 2020; 16:11:11 >
    Evet 229st nin motoru da farklı. Butceniz musait ise 229st oneririm. Kapasite ve sıkma devri konusunda geride gozuksede diğer kisimlarda onde.
  • kanomen kullanıcısına yanıt
    Gercekten cok sessiz. Ekstra yalitim var sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.