Şimdi Ara

Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
13
Favori
25.603
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu konuda herhangi bir şikayet duymadım ancak olabilir.
    Koyacağım ortam nemli bir ortam değil, o yüzden sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Elektrolux EW8F229ST almak üzereyim. Güvenilir bir satıcı arıyorum. Satış sitelerinde birçok dükkan var! Önerisi olan var mı?

Teşekkür ediyorum şimdiden
  • kanber kullanıcısına yanıt
    pm gönderdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanber

Merhaba,

Elektrolux EW8F229ST almak üzereyim. Güvenilir bir satıcı arıyorum. Satış sitelerinde birçok dükkan var! Önerisi olan var mı?

Teşekkür ediyorum şimdiden
    https://www.akakce.com/camasir-makinesi/en-ucuz-electrolux-ew8f229st-a-12000-devir-9-kg-fiyati,706191398.html

Gürbüz ev aletlerinde uygun görünüyor. Gürbüz Miele, Electrolux ve Siemens bayiliği yapıyor zaten, güvenilirdir, alabilirsiniz.

• https://www.n11.com/urun/electrolux-ew8f229st-a-1200-devir-9-kg-camasir-makinesi-1355417?magaza=gurbuz-ev-aletleri

3000 TL'ye 77 TL kupon varsa 3233 TL'ye geliyor.
    Kupon yoksa yardımcı olabilirim.
  • Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ?Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ?Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ?

Ceva lojistik kargoyu 24/06/2020 tarihinde 13:30'da teslim etti.
    Normal teslimat tarihi 22/06/2020 olarak gözüküyordu.
    https://www.sikayetvar.com/ceva/ceva-kargo-takibi-ve-sistem-guncellemesi-sorunlu üzerinde açtığım şikayetten sonraki gün hemen teslimatı gerçekleştirdiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanomen

pm gönderdim.
    Bir PM de bana gönderebilir misin
  • kanomen kullanıcısına yanıt
    Hocam pm i merak ettim ben de düşünüyorum electrolux buradan sizden gelecek yorumlara göre bana da pm yollar mısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dadas-25 D kullanıcısına yanıt
    hab_gs1905 H kullanıcısına yanıt
    Tabii ki yorumlarımı zaten bu konu altından veya yeni konu açarak paylaşacağım.
    Aldığım ürünle ilgili aklınızdaki bütün soru işaretlerini yanıtlamaya çalışacağım.

Kurulum 25/06/2020 tarihinde yapılacak.
    Tahminen kurulum esnasında kayıda alırım sizler içinde.

Bu arada pm ne için istediğinizi yazarsanız ona göre direk link atayım ilgili ürünün ve aldığım yerin.
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas-25 -- 25 Haziran 2020; 10:45:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhaba, ben kafa karışıklıklarını netleştireyim :)

EW8F229ST modeli EW8F2166MA'nın ekonomik versiyonu. Aralarında donanım farkı var.

EW8F2166MA modeli İtalya'da üretiliyor. Tambur tasarımı Protex, özel baskılı yapısı var.
    İçerisinde hem deterjan&su karıştırma jeti, hem de su püskürtme jeti var. Yani deterjanı önce alt bölümde jetle karıştırarak tamamen çözüyor, sonra çözdüğü deterjanlı suyu çamaşırların içine püskürtüyor.

Aynı zamanda buhar teknolojisi var. Parfüm ve buharla hem pamuklular, hem de yünlüler için tazeleme ve kırışık açma yapabiliyor. Bir de ilave buhar tuşu var, programın en sonunda giysilere buhar verip kırışıkları gideriyor.

EW8F229ST modeli ise Polonya'da üretiliyor. Tambur tasarımı GentleCare. Protex hem küçültülmüş delikli hem de özel baskılı iken GentleCare tambur yalnızca küçültülmüş deliklere sahip.
    EW8F229ST modelinde deterjan&su karıştırma jeti var. (Bayinin yanlış bilgi verdiği konu) Su püskürtme jeti yok. Yani deterjan ve suyu alt bölmede karıştırarak kazanın dip kısmına tekrar geri veriyor. Böylece deterjan soğuk suda dahi aktive olup daha yüksek performans gösteriyor. Aynı şey yumuşatıcı için de geçerli.

Bu modelde buharla kırışık açma ve tazeleme programları olmadığından buhar programları yok diyebiliriz.

İstisnai olarak Anti-Alerji Buharlı programı var. Buhar etkili sıcak durulama ile deterjan artıklarını ve çözünmüş alerjenleri çamaşırlardan uzaklaştırarak etkili yıkama sağlıyor. Tazeleme/kırışık açma etkisi bulunmuyor.

Özetle deterjanı hem çözen, hem de program boyunca su püskürten, buharla kırışık açma ve koku giderme fonksiyonlu ve yüksek sıkma devirli premium model istiyorsanız EW8F2166MA; performansı ve genel kalitesi iyi f/p oranı daha yüksek bir makine istiyorsanız EW8F229ST öneririm.
    Sayın Candoğan, Electrolux PerfectCare 600 EW6F449ST ile Electrolux EW8F229ST arasındaki farklar nedir pek çıkaramadım 449ST yi tavsiye edermisiniz?1400 devir tercih sebebi olurmu?

• Candoğan Bey cevap vermeden önce ben karşılaştırmayı paylaşayım;https://www.electrolux.com.tr/compare/?c=131758&query=866406&query=866405

Birince deterjan karıştırma özelliği var ( 229ST )
    Ayrıca 229ST'de PM Inverter kullanılmış. 449ST'de bir önceki versiyon kullanılmış.
    Zaten Ew6 ve Ew8 arasındaki fark bu.
    Ew6'lar Inverter iken Ew8'ler PM Inverter.

PerfectCare 600 SensiCare ve PerfectCare 800 UltraCare arasındaki farkı Candoğan Bey daha iyi açıklayacaktır.

Diğer bir konu ise makinanın saf ağırlığının daha fazla olması
    449 79 KG iken, 229 77 KG.
    Makina ağırlığı yüksek devirlerde stabil olmasını sağlıyor.

1200 devir -> 77 KG
    1400 devir -> 79 KG
    1600 devir -> 80 KG

• quote:

Orijinalden alıntı: kanomen

Candoğan Bey cevap vermeden önce ben karşılaştırmayı paylaşayım;https://www.electrolux.com.tr/compare/?c=131758&query=866406&query=866405

Birince deterjan karıştırma özelliği var ( 229ST )
    Ayrıca 229ST'de PM Inverter kullanılmış. 449ST'de bir önceki versiyon kullanılmış.
    Zaten Ew6 ve Ew8 arasındaki fark bu.
    Ew6'lar Inverter iken Ew8'ler PM Inverter.

PerfectCare 600 SensiCare ve PerfectCare 800 UltraCare arasındaki farkı Candoğan Bey daha iyi açıklayacaktır.

Diğer bir konu ise makinanın saf ağırlığının daha fazla olması
    449 79 KG iken, 229 77 KG.
    Makina ağırlığı yüksek devirlerde stabil olmasını sağlıyor.

1200 devir -> 77 KG
    1400 devir -> 79 KG
    1600 devir -> 80 KG
    Cevabınız için teşekkür ederim. Öncelikle Pm veye eco PM ile PM arasındaki fark nedir, açıklayabilrseniz memnun olurum. Ayrıca 600 serisi olan 449ST ile EW6F3146EB arasındaki fark nedir. 3146 nakit 2840 tl ye alınır mı yoksa 449ST (2600TL) mı yada 229ST (3300) mi? Hangisini almalıyım

Diğer taraftan kurutmalı çamaşır makinası (Combo) tavsiye edermisiniz? EW8W2168LW veya EW7W3164LB?

** Soruma Candogan beyden de cevap bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas-25 -- 25 Haziran 2020; 17:56:17 >

• Benim de 229st modeli makinem bugün servis tarafından teslim edilerek kuruldu. siparişten 10 gün sonra kurulum gerçekleşmiş oldu. ilk izlenimler olumlu, ilerleyen zamanlarda detaylı yorumlarda bulunurum.

Makine calisirken surekli arka planda ugultu yapan birsey çalışıyor. Makinede titresime ugultuya neden oluyor. Sanırım ultramix teknolojisi makine çalıştığı surece devrede? Yoksa arka planda surekli ne calisabilir?

Ekleme: Makine tam sicakliga ulasana kadar ve camasirlar iyice deterjani emene kadar ultramix calismaya devam ediyor, bu sure zarfinda kazan klasik sekilde sag sol donuyor, daha sonra istenilen sicakliga ulasildiginda ve deterjan tamamen karistiginda ultramix kapanıyor kazan 5 sn hizli 5 sn yavas ritimde donmeye başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hardcrss -- 25 Haziran 2020; 19:1:59 >
  • hardcrss kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, kazasız belasız uzun yıllar hizmet eder inşallah. Nereden satın almıştınız link ve alış fiyatı verebilir misin. Video çektiysen paylaşabilir misin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas-25 -- 25 Haziran 2020; 20:48:4 >
    Teşekkürler. Electrolux'un kendi sitesinden satin aldim. 3700 tl ye.

• quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Teşekkürler. Electrolux'un kendi sitesinden satin aldim. 3700 tl ye.
    Maalesef şu an stok yok sitede bu ürün için.
    Bende bunu anlamıyorum koca markanin sitesinde stok yok. Ben aldim en sonuncusunu 15 gundur hala stok yok diyor.

Bu arada satın aldığım satıcı ;https://www.n11.com/magaza/ltfbeyazesya
  • Arkadaşlar, Electrolux EW6F3146EB hakkında ne düşünüyorsunuz.
    229st den hangi özelliği eksik fiyatları yakın birbirine 229 9kg 1200 , 3146 10kg. 1400 devir,
    Deviri yüksek olan daha kullanışlı olmaz mı, bu ikisini tercih edecek olsam neye göre seçim yapmalıyım.

Birde Bosch ile Electrolux markasını karşılaştırdığımızda hangisi önde kalite olarak, genelde Bosch daha çok biliniyor Türkiye’de, beyaz eşya olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mixenon -- 26 Haziran 2020; 1:19:3 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.