Şimdi Ara

Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
205
Cevap
13
Favori
25.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2166 düşünüyorum,5500 lira fiyatı var.Açıkçası bu fiyata başka ne var bulamadım.https://www.beko.com.tr/camasir-makinesi/bk-10141-pr-cnt-camasir-makinesi bir de bu makine var aynı fiyat aşağı yukarı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • hab_gs1905 H kullanıcısına yanıt
    Almayı düşünüyordumda bayide bosch was28840tr gördüm kapalı kutu kaçmaz fırsat

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhaba, ben kafa karışıklıklarını netleştireyim :)

EW8F229ST modeli EW8F2166MA'nın ekonomik versiyonu. Aralarında donanım farkı var.

EW8F2166MA modeli İtalya'da üretiliyor. Tambur tasarımı Protex, özel baskılı yapısı var.
    İçerisinde hem deterjan&su karıştırma jeti, hem de su püskürtme jeti var. Yani deterjanı önce alt bölümde jetle karıştırarak tamamen çözüyor, sonra çözdüğü deterjanlı suyu çamaşırların içine püskürtüyor.

Aynı zamanda buhar teknolojisi var. Parfüm ve buharla hem pamuklular, hem de yünlüler için tazeleme ve kırışık açma yapabiliyor. Bir de ilave buhar tuşu var, programın en sonunda giysilere buhar verip kırışıkları gideriyor.

EW8F229ST modeli ise Polonya'da üretiliyor. Tambur tasarımı GentleCare. Protex hem küçültülmüş delikli hem de özel baskılı iken GentleCare tambur yalnızca küçültülmüş deliklere sahip.
    EW8F229ST modelinde deterjan&su karıştırma jeti var. (Bayinin yanlış bilgi verdiği konu) Su püskürtme jeti yok. Yani deterjan ve suyu alt bölmede karıştırarak kazanın dip kısmına tekrar geri veriyor. Böylece deterjan soğuk suda dahi aktive olup daha yüksek performans gösteriyor. Aynı şey yumuşatıcı için de geçerli.

Bu modelde buharla kırışık açma ve tazeleme programları olmadığından buhar programları yok diyebiliriz.

İstisnai olarak Anti-Alerji Buharlı programı var. Buhar etkili sıcak durulama ile deterjan artıklarını ve çözünmüş alerjenleri çamaşırlardan uzaklaştırarak etkili yıkama sağlıyor. Tazeleme/kırışık açma etkisi bulunmuyor.

Özetle deterjanı hem çözen, hem de program boyunca su püskürten, buharla kırışık açma ve koku giderme fonksiyonlu ve yüksek sıkma devirli premium model istiyorsanız EW8F2166MA; performansı ve genel kalitesi iyi f/p oranı daha yüksek bir makine istiyorsanız EW8F229ST öneririm.
    EW8F2166MA Bu modelin AEG muadili hangi modeldir acaba bir yakınımıza tavsiye edicemde. Kendim zaten 10 yıldır aeg 75270FL modelini kullanıyorum ve çok memnunum. Aldığımdan beri görenler 7 kg ama kazanı çok büyük diyorlar acaba 9 kg olmasın mı diyorlar:)

• Merhaba arkadaşlar, 9 yıllık 6 kg samsung çamaşır makinesini değiştirme kararı aldım.. 2 kişiliktik 5 kişilik olduk. Malum geniş kazanlı 1 makine lazım.. 2 gündür forumda araştırmalarım sonucu. Makine almaya şu zamanda karar verdiğime pişman oldum. Keşke 2..3 ay önce karar verseydim. Fiyatlar baya uygunmuş..

Burda araştırmalarımın sonucunda. Media markete gittim canlı canlı makineleri inceledim.

Electrolux EW8F2166MA 10 kg 1600 devir (69 litre tambur hacmi) 5500 tl teşhir ürünü 3 yıl garanti

Electrolux EW8F229ST 9kg 1200 devir (68 litre tambur hacmi) 3750 spot ürünü 3 yıl garanti.

LG F4V5RYP0W 10.5Kg 1400 devir( 68 litre tambur hacmi) 5300 tl sıfır kapalı ürün. 3 yıl garanti.

Burda yıkama, leke çıkarma kalitesi ve teknolojik özellikler bakımından hangisini almam gerekir.. 229st 3750 verene kadar. 2166ma veya lg bahsettiğim modeli al dermisiniz. 2 elektrolüx Aralarında 1750 tl farka değerimi.. Veya lg ile 1500 tl farka değermi.
    229st de su karıştırma jeti var. Ama su püskürtme jeti yok. Bunu su püskürtmenin avantajı varmı... Birdenbuhar ile tazeleme kırışıklık azaltma vs parfüm özelliği yok bunlar için değecek bir makine mi.. Aldıkmı makinenin canı çıkana kadar kullanıyoz ömrü nereye kadar giderse. Şuanki yeni teknolojilere ayak uyduracak şekilde tavsiye bekliyorum... Lg ninde wifi özelliği ve 16 program yapay zeka ve 6 fark tambur hareketi cezbetti. Eski makinemi 500 tl satıyorum bugün... 🙏 Nacizena fikir ve önerileri bekliyorum.

• fiyatlar çok artmış. EW8F2166MA modelini 5900 TL ye teknosa.com dan aldım bakalım. 295 chippara geldi %2 de hopi gelecek. günümüz şartlarında iyi bir fiyata gelmiş olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelpirate -- 30 Aralık 2020; 20:46:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BOB_FARUK06

Merhaba arkadaşlar, 9 yıllık 6 kg samsung çamaşır makinesini değiştirme kararı aldım.. 2 kişiliktik 5 kişilik olduk. Malum geniş kazanlı 1 makine lazım.. 2 gündür forumda araştırmalarım sonucu. Makine almaya şu zamanda karar verdiğime pişman oldum. Keşke 2..3 ay önce karar verseydim. Fiyatlar baya uygunmuş..

Burda araştırmalarımın sonucunda. Media markete gittim canlı canlı makineleri inceledim.

Electrolux EW8F2166MA 10 kg 1600 devir (69 litre tambur hacmi) 5500 tl teşhir ürünü 3 yıl garanti

Electrolux EW8F229ST 9kg 1200 devir (68 litre tambur hacmi) 3750 spot ürünü 3 yıl garanti.

LG F4V5RYP0W 10.5Kg 1400 devir( 68 litre tambur hacmi) 5300 tl sıfır kapalı ürün. 3 yıl garanti.

Burda yıkama, leke çıkarma kalitesi ve teknolojik özellikler bakımından hangisini almam gerekir.. 229st 3750 verene kadar. 2166ma veya lg bahsettiğim modeli al dermisiniz. 2 elektrolüx Aralarında 1750 tl farka değerimi.. Veya lg ile 1500 tl farka değermi.
    229st de su karıştırma jeti var. Ama su püskürtme jeti yok. Bunu su püskürtmenin avantajı varmı... Birdenbuhar ile tazeleme kırışıklık azaltma vs parfüm özelliği yok bunlar için değecek bir makine mi.. Aldıkmı makinenin canı çıkana kadar kullanıyoz ömrü nereye kadar giderse. Şuanki yeni teknolojilere ayak uyduracak şekilde tavsiye bekliyorum... Lg ninde wifi özelliği ve 16 program yapay zeka ve 6 fark tambur hareketi cezbetti. Eski makinemi 500 tl satıyorum bugün... 🙏 Nacizena fikir ve önerileri bekliyorum.

229ST devir olarak 800 altına inemiyor

hassas kıyafetler için sorun olabilir gibi ,keşke 600 devire inebilse

• Electrolux EW8W2168 LW Kurutnalı çamaşır makşnesi testimi

https://www.youtube.com/channel/UC9RDWfMFAFlF0pQX1HTjomA

kanalımda izleyebilirsiniz.

• Electrolüx +4 yıl ek garanti aldınız mı? Fiyat ne verdiler acaba?

Bana geçen hafta 860 TL fiyat verildi. 2020 de kaç TL idi acaba? 800 TL olduğu ve zam geldiği söylendi.

Geçen hafta 5560 TL ile 2166Ma model aldım. Hanım çok memnun. Yıkama ve sıkma çok sessiz. 800 devir de bile kuru çıkıyor.

Beyazları çok güzel yıkadığını belirtti eşim.

Önceki makinam da 21 yıllı EAG idi. Bosch ve elekctorlux arasında kalmıştım. Bosch yorumlar tatmin etmedi ve electrolüx aldım.

@kanomen @denizata06 @hardcrss

• Arkadaşlar 229 st modelini düşünüyorum kullanan arkadaşlar tavsiye edermisiniz?Bosch WGA142X0TR modelinide düşünüyordum ama çok şikayet var kafam çok karışık.birde Electrolux ithalmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Serkan4554

Arkadaşlar 229 st modelini düşünüyorum kullanan arkadaşlar tavsiye edermisiniz?Bosch WGA142X0TR modelinide düşünüyordum ama çok şikayet var kafam çok karışık.birde Electrolux ithalmi?
    229st Polonya üretimi
    Kullananlar memnun

F/p ürünü bu model.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese teşekkürler. burada ki bilgiler soru işaretlerini kaldırmaya yardımcı oldu. yerli markalar bile bu devirde fiyat açısından makul değil. bosch vs. burda ürettikleri yurtdışı kalitesinde olmuyor. aslında samsung tercih edecektim. fakat küçücük yorgan atınca yıkayamadığı videolara ve yazılara denk geldim. uzaklaştım...

sonuç olarak fiyat farkı çok olmasaydı herkes gibi benim de 2166 modeli tercihim olurdu.. lakin 229 olan modeli teknosadan 3500 tl ye aldım. umarım memnun kalırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerturk -- 14 Mart 2021; 3:20:27 >
  • ürün kurulumu yapıldı. sitesinden 10 yıl motor garantisi vs. için kayıt yaptığımda E6HS1-2EG model ütüyü de hediye vereceklerine dair bilgi geldi. hiç hesapta yokken böyle birşey olması sevindirici

• Herkese merhaba,

benim de çamaşır makinası almam gerekiyor. İlk düşüncem daha önce kurutmasından da aşırı derece memnun kaldığım ELECTROLUX tü fakat media markt satış temsilcisi servis sorunu var diyerek aklımı çeldi. Derken eski çamaşır makinemde LG olduğundan önce LG ye sonra Samsung a baktım ama döndüm dolaştım ELECTROLUX e geri döndüm. Sayfanında yardımıyla Electrolux EW8F229ST modelinde karar kıldım. Gönül 2166 dan yana ama 2000 TL fiyat farkına değmez gibi geldi.

Şuan nette bilindik sayfalarda 3798 TL ye var. Daha uyguna alabileceğim yer varsa paylaşırsanız sevinirim. Pazartesi sipariş vereceğim. O zamana kadar sürem var. Yardımlarınızı bekliyorum.

• 31 mart en son tarih. bu tarihe kadar alırsanız E6HS1-2EG model kodlu ütü hediye alabilirsiniz. şu an en uygun hepsiburada gibi gözüküyor satıcı da kendisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nerturk -- 27 Mart 2021; 19:52:25 >
  • Kredi kartının hesap kesimi 28i o yüzden 29un da alacağım :)

Fiyatları takip ediyorum bakalım umarım daha ucuza bulurum.

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    https://www.youtube.com/watch?v=Ltit2kqmWzc

Bende de aynı model var ve tıraş makinesi sesine benzer bi sesi var yıkamanın başından sonuna kadar bı dinleyebilirmisiniz sizdeki uğultu titreşim dediğiniz ses bu mu?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • https://www.youtube.com/watch?v=Ltit2kqmWzc

Böyle bir ses varmı siizn makinede arkadan gelen saç tıraş makinesi sesine benzer

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mhmtllty -- 18 Nisan 2021; 17:40:35 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.