Şimdi Ara

Electrolux EW8F2166MA ve EW8F229ST sizce hangisi ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
205
Cevap
13
Favori
25.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    229st de 3146 ya arti olarak motoru farkli daha kaliteli, deterjan ve suyu onceden karıştırma var.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanomen

cihaz tanitim kismi.
    Makinanız Hayırlı uğurlu olsun, güle güle sağlıkla kullanın. Çok klas duruyor. Yukarıdaki sorularımı yineliyorum cevap verirseniz çok makbule geçecek:

1-Öncelikle Pm veye eco PM ile PM arasındaki fark nedir, açıklayabilrseniz memnun olurum. Ayrıca 600 serisi olan 449ST ile EW6F3146EB arasındaki fark nedir. 3146 nakit 2840 tl ye alınır mı yoksa 449ST (2600TL) mı yada 229ST (3300) mi? Hangisini almalıyım.

( Videoyu görünce gönlüm ona da kaydı Vallahi)

2-İkinci alternatif olarak Sizin modele 500 daha ekleyip Kurutmalı olanlardan mı alsam diyorum. Malum Erzurum 7-8 ay kış memleketi. Kurutmalı çamaşır makinası (Combo) tavsiye edermisiniz? EW8W2168LW veya EW7W3164LB? Yarına kadar karar vermeliyim.

** Soruma Candogan beyden de cevap bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas-25 -- 26 Haziran 2020; 13:53:54 >
  • 1 - Inverter ve PM EcoINVERTER arasındaki fark ikiside sessiz sistem ancak PM olan daha güncel. Suyu daha verimli kullanıyor, tambur hareketi daha efektif.
    3146'nın tam bir f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. Karar aşamasında tek olsam ben gözüm kapalı 3146 alırdım.
    449ST hiç inlemedim ancak üst panel görüntüsü bana göre estetik değil, benim için hergün gördüğüm bir cihazın estetik görünmesi önemli.
    229ST ise tercih edilebilecek bir model. Zaten bende 229ST ve 2166MA arasında kalmıştım. 449ST'yi hiç bu karşılamaya bile sokmadım.

449ST ve 3146EB arasındaki farkları bilemiyorum. Candogan Bey bu konuda daha detaylı bilgi verebilir.

Fiyat konusunda ise aldığım yerin whatsapp iletişim numarasını özelden paylaşabilirim sizinle.
    Eminim size fiyat konusunda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır.

2 - Eski bir electrolux çalışanı ile bu konuyu konuştuğumda Çamaşır yıkama ve kurutma farklı sistemlere ve tambur'a ihtiyaç duyduğu için çok önermedi.
    Cihazın özelliği ne kadar çok artarsa sıkıntı, arıza ihtimali bir o kadar yükselir kanaatindeyim. O yüzden 2166MA'yı tercih etmemin en önemli sebeplerinden biri sıkma performansının A sınıfı olması.
    Aslına bakarsanız ben de ilk başlarda kurutmalı makina düşündüm ancak youtube'da izlediğim videolardan sonra çokta önemli bir ihtiyaç olmadığı kanısına vardım. ( Çamaşırları yıpratma imkanı olduğundan dolayı ).
  • quote:

1 - Inverter ve PM EcoINVERTER arasındaki fark ikiside sessiz sistem ancak PM olan daha güncel. Suyu daha verimli kullanıyor, tambur hareketi daha efektif.
    3146'nın tam bir f/p ürünü olduğunu düşünüyorum. Karar aşamasında tek olsam ben gözüm kapalı 3146 alırdım.
    449ST hiç inlemedim ancak üst panel görüntüsü bana göre estetik değil, benim için hergün gördüğüm bir cihazın estetik görünmesi önemli.
    229ST ise tercih edilebilecek bir model. Zaten bende 229ST ve 2166MA arasında kalmıştım. 449ST'yi hiç bu karşılamaya bile sokmadım.

449ST ve 3146EB arasındaki farkları bilemiyorum. Candogan Bey bu konuda daha detaylı bilgi verebilir.

Fiyat konusunda ise aldığım yerin whatsapp iletişim numarasını özelden paylaşabilirim sizinle.
    Eminim size fiyat konusunda ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır.

2 - Eski bir electrolux çalışanı ile bu konuyu konuştuğumda Çamaşır yıkama ve kurutma farklı sistemlere ve tambur'a ihtiyaç duyduğu için çok önermedi.
    Cihazın özelliği ne kadar çok artarsa sıkıntı, arıza ihtimali bir o kadar yükselir kanaatindeyim. O yüzden 2166MA'yı tercih etmemin en önemli sebeplerinden biri sıkma performansının A sınıfı olması.
    Aslına bakarsanız ben de ilk başlarda kurutmalı makina düşündüm ancak youtube'da izlediğim videolardan sonra çokta önemli bir ihtiyaç olmadığı kanısına vardım. ( Çamaşırları yıpratma imkanı olduğundan dolayı ).
    Cevabınız için teşekkür ederim, Özelden whatsapp iletişim numarasını paylaşırsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas-25 -- 26 Haziran 2020; 15:10:52 >
  • dadas-25 D kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

-Inverter ile EcoInverter (PM) arasında çalışma sistemi farkı var. PM zaten kalıcı mıknatıs teknolojili motor demek. Fayda olarak bakarsak artıları daha da yüksek verimli olması, aynı zamanda üzerindeki yükü ölçerek makineye bildirdiği için makinenin tahmini program süresini çalıştırıldıktan 15 dakika sonra değil, 30 saniye sonra göstermesi. Böylece programın tahminen ne kadar süreceğini çok daha çabuk görüyorsunuz. Ayrıca program limitini aşan yükleme yaparsanız da su almadan önce yükü ölçüp fazla dolduruldu diye ekrandan uyarı yapıyor. Doldurma limiti olan hızlı programlarda kullanışlı oluyor.

-EW6F449ST ile EW6F3146EB arasındaki farklar panel ve kapak. EW6F449ST daha basit bir panel kullanıyor. Leke çıkarma ve kolay ütü fonksiyonları yok; sıkma devri ve sıcaklık LED ile seçildiğinden seçenek sayısı daha az,(Örneğin 50 derece ve 1000 devir seçilemiyor) bir de yükleme ağzı daha küçük çaplı. Kalan özellikleri aynı.

-Kurutmalı çamaşır makinesi dönemsel kullanımlar için iyi, ancak ben imkan varsa kurutma makinesinin ayrı alınmasını öneriyorum. Ayrı alma şansınız yoksa kurutmalı çamaşır makinesinde Electrolux'ten daha iyi bir alternatif bulunmuyor.

Tavsiye sıralamam EW8F2166MA>EW8F229ST>EW6F3146EB

EW8F229ST modelinde deterjan ve su karıştırma jeti olduğundan yıkama ve yumuşatma performansı daha iyi, ayrıca 5 kg kirli çamaşırı 59 dakikada yıkayan UltraWash programı kullanışlı. EW6F3146EB ise sıkma performansı yönünden iyi.
  • quote:

cihaz tanitim kismi.
    Makineniz hayırlı olsun. Bir de Electrolux yetkili servislerine kötü derler, meraktan dinledim; teknisyen gerçekten de makineye hakim. En ince detayına kadar da anlatmış.

Makineyi sırtından yere fırlatıp 5 dakikada kurup kaçan Arçelik servislerine selam olsun :)

Yalnızca 1 konuda düzeltme yapacağım; videoda makine ağırlığa göre mi yoksa su emme kapasitesine göre mi ölçüm yapıyor demişsiniz; teknisyen ağırlık demiş. Makine önce ağırlığa göre ölçüm yapıp ardından da su emme kapasitesine göre 2. ölçümü yapıyor. Süre 2 kez güncelleniyor yani. (Biri saniyeler içinde, diğeri yaklaşık 15 dakika sonra)

İyi günlerde kullanın. EW8F2166MA özellik bakımından Miele dışında alternatifi olmayan mükemmel bir makine.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Benim teknisyende baya iyiydi, cok iyi makinedir dedi. Hatta gider borusu eklemek bizim isimiz değil dedi ama kendisi ekledi.

Bu iki defa sure tahmin etme isi ne mantikla calisiyor anlamadim. Dun denemek için 5-6 kiloluk renkli camasir attim. İlk 30 sn icinde sureyi 3 saat 44 dk yapti. 20 dk sonra da sureyi 1 saat 37 dk ya dusurdu. Arada cok ciddi fark var. Neden bu kadar fark oluştu?

Birde makine ara sikma da oyle bir sikma yaptiki kasasi dagilacak sandim elimle bastırmak zorunda kaldim. Ara sikmalarda dengeleme yapmiyor sanirim?

• hardcrss kullanıcısına yanıt
    Hadi ya şimdiki 12 yıllık makinemiz horon tepmeye başladı diye değiştirmek istiyordum bu da mı kıvrak çıktı şimdi

Vay arkadaş.

• hab_gs1905 H kullanıcısına yanıt
    Kurulum sırasında makineyi arkaya duvara yaslamislar. Belki serbest kalamadigindan cok sarsilmis olmus olabilir.

Ben daha denemelik bi yıkama yaptım, onu da ultrawash ile yaptım.
    800 sıkma ayarladım.

Hiç rahatsız edici bir durum olmadı.

Yüklü çamaşır attığımda 1400 devir deniyeceğim.
    O zaman video çekeceğim bakalım ne olacak.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim Candogan Hocam.

Gelen ekibe sizi sordum, anlatımı yapan arkadaş sizi hatırladı :)
    Sağolsunlar bütün sorularıma cevap verdiler.

Hatta şu parfümün nereye koyulacağını sormayı unuttum, telefonla aradım hemen cevap verdi.
    Parfüm, yumuşatıcı kısmına dolduruluyormuş.

Ultrawash ile çok az çamaşır denedim dün, güzel yıkadı ve neredeyse kırışıksız çıkardı hepsini.
  • kanber kullanıcısına yanıt
    Hocam siz de sipariş verdiniz mi :)
    Bu arada garantiyi aktive etmek için ürün kaydı oluşturmanız gerekiyormuş.https://www.electrolux.com.tr/mypages/register-a-product/

Adresinden ürün kaydınızı yapmayı unutmayın ;)
  • kanomen kullanıcısına yanıt
    Ne sacma ismis :)

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Merhaba,

-Inverter ile EcoInverter (PM) arasında çalışma sistemi farkı var. PM zaten kalıcı mıknatıs teknolojili motor demek. Fayda olarak bakarsak artıları daha da yüksek verimli olması, aynı zamanda üzerindeki yükü ölçerek makineye bildirdiği için makinenin tahmini program süresini çalıştırıldıktan 15 dakika sonra değil, 30 saniye sonra göstermesi. Böylece programın tahminen ne kadar süreceğini çok daha çabuk görüyorsunuz. Ayrıca program limitini aşan yükleme yaparsanız da su almadan önce yükü ölçüp fazla dolduruldu diye ekrandan uyarı yapıyor. Doldurma limiti olan hızlı programlarda kullanışlı oluyor.

-EW6F449ST ile EW6F3146EB arasındaki farklar panel ve kapak. EW6F449ST daha basit bir panel kullanıyor. Leke çıkarma ve kolay ütü fonksiyonları yok; sıkma devri ve sıcaklık LED ile seçildiğinden seçenek sayısı daha az,(Örneğin 50 derece ve 1000 devir seçilemiyor) bir de yükleme ağzı daha küçük çaplı. Kalan özellikleri aynı.

-Kurutmalı çamaşır makinesi dönemsel kullanımlar için iyi, ancak ben imkan varsa kurutma makinesinin ayrı alınmasını öneriyorum. Ayrı alma şansınız yoksa kurutmalı çamaşır makinesinde Electrolux'ten daha iyi bir alternatif bulunmuyor.

Tavsiye sıralamam EW8F2166MA>EW8F229ST>EW6F3146EB

EW8F229ST modelinde deterjan ve su karıştırma jeti olduğundan yıkama ve yumuşatma performansı daha iyi, ayrıca 5 kg kirli çamaşırı 59 dakikada yıkayan UltraWash programı kullanışlı. EW6F3146EB ise sıkma performansı yönünden iyi.
    Çok teşekkür ederim Candoğan hocam, kaleminize sağlık, bayağı aydınlatıcı oldu.
  • İlk beyazli dememizi yaptık, onceki beko marka camasir makinasinda cikmayan leke bunda leke programi acmadan çıktı. Demekki bizde sorun yokmus.

• Hangi programda yikadiniz hocam ?

• kanomen kullanıcısına yanıt
    Pamuklu 60 derece
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.