Şimdi Ara

El Yapımı Wireless Anten (cantenna) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
256
Cevap
8
Favori
241.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar bir şey daha sormk istiyorum şimdi ben bunu laptobun kendi wireless kartına takamam çnl anakrt üstüde ve bilgin altı hep açık olmak zorun. başka yüöntemi varmı acaba. mesela ekstra bişiy alıp direk anteni onu bağlasam olurmu. bilgilendirirsenşz sewinirim..!!
  • ufuk sanırım kabloları sarkıtıyorlar dışarı kasadan laptopun anca oyle yanı dandık olacakbıraz.
  • ya mesela ben bu laptopa harici bişi taksam olmazmı. eksrtadan wireless kartı fln. snr bu anteni bağlasam. çok bilgim yok o yzdn acemi işi oluoo :D
  • Merhaba arkadasım Bede Anten Yapmak istiyorum fakat gerekli malzemeleri bulamadım Gaziantepteyim ve yakınımda bir kurumun wirelessi var Balkondan laptopla rahat bir sekilde baglanıyorum fakat masaüstü içerden görmüyor wirelessi bunun için hazır antenler satılıyor tavsiye edermisiniz özelliklerini yazıyorum.

17 db Wireless Patch Panel Anten
    Wireless (Kablosuz) Anten. Access Point veya PCI cihazlarinin kapsama alanini genisletir.
    17 dBi Kazanç
    Yönlü Panel Anten
    2.4 Ghz b/g band destegi
    18 derecelik vertical / horizontal açi
    N tipi baglanti konnektörü
    genis kapsama alani 2,5 Km’ye kadar (1 e 1 görüs te)
    Ürün kutusunda antene monte direk montaj aparati bulunmaktadir.
    Ayrica duvar montaji için 2 adet dübel, vida bulunmaktadir.

Marka : CESOFT
    Garanti Süresi : ( 1 ) YIL

Piyasa Fiyati :
    45.00YTL

CESOFT 17 DBİ Wireless anten

El Yapımı Wireless Anten (cantenna)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baybay -- 21 Haziran 2007; 21:21:25 >

• quote:

Orjinalden alıntı: uffuk

ya mesela ben bu laptopa harici bişi taksam olmazmı. eksrtadan wireless kartı fln. snr bu anteni bağlasam. çok bilgim yok o yzdn acemi işi oluoo :D

Olur tabi harici anten çıkışlı USB adaptörler yada PCMCIA kartlar mevcut örneğin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

yaw adam hazır satıyor bunu ??? gören varmı?

http://www.gittigidiyor.com/main/urun.php?id=5133562

http://urun.gittigidiyor.com/Wireless-Extreme-1-KM-Kapsamali-14-dBi-ANTEN_W0QQidZZ5184392

Yalnız bunun fiyatları biraz uçuk değilmi.

Birde bunlar anten değil onuda belirteyim. daha doğrusu sitede belirtildiği şekilde anten değil. gördüğünüz tenekenin içinde
    USB WiFi adaptörü bulunmakta. Başka bir değişle USB adaptörün üzerine Cantenna Geçirilmiş. Her halukarda bizim yaptığımız çok daha ucuz . USB cihazı olan arkadaşlar için mesela

• quote:

Orjinalden alıntı: baybay

Merhaba arkadasım Bede Anten Yapmak istiyorum fakat gerekli malzemeleri bulamadım Gaziantepteyim ve yakınımda bir kurumun wirelessi var Balkondan laptopla rahat bir sekilde baglanıyorum fakat masaüstü içerden görmüyor wirelessi bunun için hazır antenler satılıyor tavsiye edermisiniz özelliklerini yazıyorum.

Selam evet bu antenler mevcut tabiki ben denemediğim için iyi yada kötü gibi bir sonuca ulaşamam. Ama şöle yapabilirsin Gitti gidiyordan bu anteni alan arkadaşlardan birine özel mesajla performansını sorabilirsin.

Fiyatı uygun gibi duruyor. Ama bizim yaptıklarımız daha ucuz :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: lightt

quote:

Orjinalden alıntı: baybay

Merhaba arkadasım Bede Anten Yapmak istiyorum fakat gerekli malzemeleri bulamadım Gaziantepteyim ve yakınımda bir kurumun wirelessi var Balkondan laptopla rahat bir sekilde baglanıyorum fakat masaüstü içerden görmüyor wirelessi bunun için hazır antenler satılıyor tavsiye edermisiniz özelliklerini yazıyorum.

Selam evet bu antenler mevcut tabiki ben denemediğim için iyi yada kötü gibi bir sonuca ulaşamam. Ama şöle yapabilirsin Gitti gidiyordan bu anteni alan arkadaşlardan birine özel mesajla performansını sorabilirsin.

Fiyatı uygun gibi duruyor. Ama bizim yaptıklarımız daha ucuz :)

Dogru bende yapabilsem ucuz olur ama Gaziantepte o malzemelerden sadece RG 58 Kabloyu buldum yaklaşık 5 mt aldım konnektörleri bulamadım kabloyu attım eve duruyor. internetten üreticilerini buldum onlarda 5-10 ytl tutuyor diyerek burun kıvırıyorlar.

• abiler şu yaptıgınız anteni usb den yada neyle laptopda kullanırsak bi yazarmısın pcmcia mi nedir resımlı koyarmısınız ? deli olcam yaw. 5 metre ara kabloyla ön odadan cekmek istiyorumda.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAG

1 adet şase montaj dişi N konektör
    1 adet erkek N konektör (RG58 uyumlu
    bakır tel...

bunları netten alabileceğim bi yer var mı?

Merhaba netten buradan bulabilirsin ama ben görüştüm maille burun kıvırıyorlar 5- 10 ytl'lik alısverişe bi incele alacak olursan bana haber ver beraber alalım daha sonra sen bana gönderirsin.Veya ankarada isen senden aldırtırım.
    N Konnektör Linki
  • quote:

quote:

ya mesela ben bu laptopa harici bişi taksam olmazmı. eksrtadan wireless kartı fln. snr bu anteni bağlasam. çok bilgim yok o yzdn acemi işi oluoo :D

Olur tabi harici anten çıkışlı USB adaptörler yada PCMCIA kartlar mevcut örneğin.

bunların bir linkini verebilirmisinn. çok bilgim yokta o yzdn. bide şimdi ben bunları harici olarak bilge bağlıcam ve daha sonra cantennadan çıkan kabloyu buna takıcam ve sonucta sinyali yükseltmiş olacağım deilmi doru anlamışım?
  • arkadaşlar bende böyle bi anten yapmak istiyorum maliyeti ne kadara tutar.
  • quote:

Orjinalden alıntı: egegokhn

arkadaşlar bende böyle bi anten yapmak istiyorum maliyeti ne kadara tutar.

ben bugun aldım 25 ytl tuttu hepsii.!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: BurakLEE

abiler şu yaptıgınız anteni usb den yada neyle laptopda kullanırsak bi yazarmısın pcmcia mi nedir resımlı koyarmısınız ? deli olcam yaw. 5 metre ara kabloyla ön odadan cekmek istiyorumda.

PCMCIA kart dediğimiz kartlar aşağıdaki resimde görülen kartlardır. Ama bu kartların Anten çıkışlı olan modelinden bulman lazım. Piyasada böyle modeller var ancak anten çıkışları genelde lucent oluyor araştrmakta fayda var.

Bance bu kadar büyük bir yatırım yapmadan önce şu model mutlaka denenmeli.

Teneke bir kutunun içine USB adaptör yerleştirmek. Mantık cantenna ile aynı sadece orada hazırladığımız bakır çubuk yerine elimizdeki USB adaptörü kullanacağız. ve tenekeyi usb adaptöre uygun deleceğiz

• quote:

bunların bir linkini verebilirmisinn. çok bilgim yokta o yzdn. bide şimdi ben bunları harici olarak bilge bağlıcam ve daha sonra cantennadan çıkan kabloyu buna takıcam ve sonucta sinyali yükseltmiş olacağım deilmi doru anlamışım?

Evet doğru anlamışsın mesela bir örnek. Türkiyede bir ara satılıyordu bu model.

http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=8&pl1_id=1&pl2_id=44

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lightt -- 26 Haziran 2007; 11:31:45 >

• quote:

Selam

Bu fiyata kablo dahilmi. Eğer dahilse kablonun cinsini ve nereden aldığını yazarsan çok sevinirim.
  • hocam bu canntennanın içine nasıl usb adaptoru sabitlicem. deldikden sonra uzaklık ve çapın uzaklık mesafesi ne olacak? usb için farklı bır hesab gereklimi? kutu olarak 4oo gramlık işimizi görür mü usb wifi için?
  • quote:

quote:

Selam

Bu fiyata kablo dahilmi. Eğer dahilse kablonun cinsini ve nereden aldığını yazarsan çok sevinirim.

ankara konya sokaktan aldım. içinde sayfanın başında yazdığın bütün konektörler ve 5m kablo bağlı (en kalitesinden miş mavi bişi) bütün hepsinide ordaki adam bağladı ve 25 ytl aldı.. şimdi benim yapmam gerken tek şey bi kutu bulup onu delip daha sonra bakır teli lehimlemek..!!!
  • bu arada bişiy daha dicem nereye sorcam 2mm lik bakır tel yok dedi bende 2.5 mm lik aldım. olurmu? yani 2mm lik piyasada yokmuş dediklerine göre..!!!
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.