Şimdi Ara

Ekspertiz raporundan anlayanlar YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
999
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, fotoyu ekliyorum araç dyno da 140 küsür doğru anladiysam. 1.6t 170 insignia raporu araç kazasız boyasiz. 35000km de bir araç raporda mi bir sorun var yoksa araçta mi 141ps çıkmasi ciddi sorun gibi geliyor. 2014 cosmo 145 bin TL eder mi?
    Ekspertiz raporundan anlayanlar YARDIM

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Motor bu sonuçla %82 çıkıyor yukarıda 92-94 yazmışlar sanırım eğer öyle yazıyorsa bir kere burada bir tuhaflık var.Biz de expertiz'iz Motor yüzdesi=Alınan değer bölü orjinal değer diye hesaplanır.Performans biraz değil bayağı düşük hocam.Ciddi beygir kaybı var.Tamam Bakımları yapılsa daha iyi sonuç verir tabiki fakat şu an bence sıkıntılı.

• Motor % desine inanmiyorum doğrusu motor kompressor testi yapan yerler var ben 55 binde temiz arac %85 cikanda
    Dagilmis 300 bindekinede %90 cikan gordum

• Dyno yüzdesinin önemi yok. Araç tam otomatik herhalde 1.6sidi motor.

Otomatiklerde eksik çıkabiliyor diye biliyorum, bilen arkadaşlar kesin yanıt verebilir. 135 bglik Kia aldık tam otomatik 105 bg çıktı olabiliyor. Dynoya güvenilip araç alınmaz. Kalibrasyon vs bir sürü değişken var.

Dynodayken fanın açık olması lazım. O bile etki eder. 100 bg lik arabada sorun olmaz da 170 bgde arabanın iyi hava alması lazım.

Egzozdan duman atma, sesinde bir farklılık yoksa gidişinde bir sorun yoksa araç alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crssover -- 4 Mart 2020; 10:37:0 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.