Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.451
Cevap
131
Favori
248.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: damneed

illaki bir sebebi vardır keşke sorsaydınız o zaman neden ödeme yapılmayacağını.

Dediğim gibi, söylediği sebep karşı taraf sana bilerek çarpmış,

karayolunda tekerlekli araç ile seyir halinde olmuş, sonuç? kaza...

O an durup tutanak tutulsa yine kaza...

bakalım 15-20 gün içinde paylaşırım sonucu. (inş sizin dediğiniz gibi alırım da mahkemelerle uğraşmam, allah kimseyi mahkemelere düşürmesin)
  • Merhabalar pazar günü motorsikletimle seyir halindeyken trafik hızlanınca sağ şerite geçmek için kontrollü olarak geçtim ve arkadan gelen araç 2 3 saniye sonra bana arkadan vurdu motorsikletimle sürüklendim tutanak tutacaktık ki adamın ne sigorta ne muayene var Aradık polisi geldi tutanak tutuldu adamın araç bağlandı pazartesi karakola tutanağı almaya gittim ve kusurlu karşı taraf göründü ama sigortası yok arkadaşı arıyorum param yok ver mahkemeye zaten kazanamassın diyor o tutanak hiç bir işe yaramaz diyor karakoldaki arkadaşlarda mahkeme açılıcak diyor nasıl bir yol izlemeliyim acaba ekipman masrafı dahil 1000 civarı bi para tutuyor herşey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • reymisterioo kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,

faturalı bir şekilde yaptırıp , dava yolu ile karşı taraftan alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: reymisterioo

Merhabalar pazar günü motorsikletimle seyir halindeyken trafik hızlanınca sağ şerite geçmek için kontrollü olarak geçtim ve arkadan gelen araç 2 3 saniye sonra bana arkadan vurdu motorsikletimle sürüklendim tutanak tutacaktık ki adamın ne sigorta ne muayene var Aradık polisi geldi tutanak tutuldu adamın araç bağlandı pazartesi karakola tutanağı almaya gittim ve kusurlu karşı taraf göründü ama sigortası yok arkadaşı arıyorum param yok ver mahkemeye zaten kazanamassın diyor o tutanak hiç bir işe yaramaz diyor karakoldaki arkadaşlarda mahkeme açılıcak diyor nasıl bir yol izlemeliyim acaba ekipman masrafı dahil 1000 civarı bi para tutuyor herşey

Geçmiş olsun kazada karşı taraf kusurlu olduğu tutanaklardada belirtildiği için siz ödediğiniz faturalar ile garanti fonuna başvurun ödemenizi yapacaklardır.karşı taraftan da talep ederler.avukatınız var ise dahada hızlandırabilirsiniz bu süreci.
    geçmiş olsun...
  • Hem motorun masraflarını birden ödemeye hemde mahkeme masraflarını karşılamaya durumum el vermiyor ne gibi bir yol izleyebilirim parça parça faturalandırmam mümkünmüdür mahkemeye başuvuru esnasında faturaları vericekmiyim yoksa daha sonra verilebilir mi ayrıca kaza sonrası ne kadar süre sonra mahkeme açmam gerekir

• quote:

Orijinalden alıntı: umaysigorta

quote:

Merhabalar pazar günü motorsikletimle seyir halindeyken trafik hızlanınca sağ şerite geçmek için kontrollü olarak geçtim ve arkadan gelen araç 2 3 saniye sonra bana arkadan vurdu motorsikletimle sürüklendim tutanak tutacaktık ki adamın ne sigorta ne muayene var Aradık polisi geldi tutanak tutuldu adamın araç bağlandı pazartesi karakola tutanağı almaya gittim ve kusurlu karşı taraf göründü ama sigortası yok arkadaşı arıyorum param yok ver mahkemeye zaten kazanamassın diyor o tutanak hiç bir işe yaramaz diyor karakoldaki arkadaşlarda mahkeme açılıcak diyor nasıl bir yol izlemeliyim acaba ekipman masrafı dahil 1000 civarı bi para tutuyor herşey

Geçmiş olsun kazada karşı taraf kusurlu olduğu tutanaklardada belirtildiği için siz ödediğiniz faturalar ile garanti fonuna başvurun ödemenizi yapacaklardır.karşı taraftan da talep ederler.avukatınız var ise dahada hızlandırabilirsiniz bu süreci.
    geçmiş olsun...

Garanti fonu bu durumda ödeme yapmaz.

Sadece bedeni hasarları öder.

reymisterioo Hocam mahkemenin sadece 1 TL dilekçe ücreti var. Motorunuzu yaptırıp başvurabilirsiniz. Acenteniz ile görüşürseniz o da yönlendirir sizi.

Fatuları istediğiniz gibi verebilirsiniz.
  • Adalet sarayında 300 tl mahkeme ücreti olduğu söylendi bana acente pek yardımcı olmuyor

• reymisterioo kullanıcısına yanıt
    Mahkeme de dava açmak ücretsiz değil hocam, eskiden dava sonunda hakim dava masraflarını kimin üzerine bırakırsa o karşılıyordu, yıllardır dava masrafları önce peşin ödeniyor ondan sonra hakim masrafları karşı tarafa bırakırsa paranızı geri alıyorsunuz.

ayrıca şuan en düşük dava masrafı 300 TL değil, 900 TL civarından başlıyor.
    bende acente sahibiyim, özelden ulaşın yönlendireyim sizi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi damneed -- 22 Şubat 2018; 13:25:27 >
  • quote:

Adalet sarayında 300 tl mahkeme ücreti olduğu söylendi bana acente pek yardımcı olmuyor

Açacağınız dava tazminat ve benzer davalar ise 300 TL çıkar , savcılık kanalı ile şikayet üzerine dava açarsanız dilekçe ücreti 1 TL'dir. Polis memurlarının ifadesi , tutanak ve benzer evraklar gerekir. Ankara içerisinde ikamet ediyorsanız 1 TL karşılığı açtırayım davanızı.
  • Bugün itibariyle davamı açtım savcıyla görüştüm yaralanmamk belirttim ufak olsada ekipmansız olsam daha niceleri olabiliceğini felan yaralanma hiç olmasa tazminat davası olarak geçicekti ve savcının ilgilenmediğini söyledi çok yardımcı oldu bakalım bekliyoruz

• quote:

Bugün itibariyle davamı açtım savcıyla görüştüm yaralanmamk belirttim ufak olsada ekipmansız olsam daha niceleri olabiliceğini felan yaralanma hiç olmasa tazminat davası olarak geçicekti ve savcının ilgilenmediğini söyledi çok yardımcı oldu bakalım bekliyoruz

Hayırlı olsun hocam. Hızlı sonuç alırsınız umarım.
  • Hocam aşağıdaki videodaki kaza başımıza geldi, eksper kaldırıma çarpan teker için işlem yapmayacağını kaza raporuna yazılmadığını ileri sürerek söylüyor. Video da zaten olay açık ve net fakat eksper kabul etmiyor. Bu durumda ne yapmamız lazım? Eksper kendi iş ahlakına göre davranmıyor.?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skandalek -- 24 Şubat 2018; 10:53:57 >
  • Merhaba ehliyetsiz sürücünün sebep olduğu kaza sonucu aracımızın ön tamponu ve farlardan biri hasar aldı, polis tutanağı tutuldu sonrasında karşı taraf hasarımızı yetkili serviste cebinden yaptırmayı kabul etti tampon ve far değişti. Hasar kaydı ve kaza tramerde gözükür mü? Polisin tuttuğu tutanak tramer kayıtlarına geçiyor mu? Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Skandalek kullanıcısına yanıt
    Böyle bir cahillik olmaz.

Videoyu izlemeden söylüyorum. Elinizde görsel kanıt varsa rapora yazılması bir şeyi ifade etmez. Acenteniz ile iletişime geçip eksperi sıkıştırmasını söyleyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lethero

Merhaba ehliyetsiz sürücünün sebep olduğu kaza sonucu aracımızın ön tamponu ve farlardan biri hasar aldı, polis tutanağı tutuldu sonrasında karşı taraf hasarımızı yetkili serviste cebinden yaptırmayı kabul etti tampon ve far değişti. Hasar kaydı ve kaza tramerde gözükür mü? Polisin tuttuğu tutanak tramer kayıtlarına geçiyor mu? Teşekkürler.

Geçmiş olsun , gözükmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Videoyu izlemeden söylüyorum. Elinizde görsel kanıt varsa rapora yazılması bir şeyi ifade etmez. Acenteniz ile iletişime geçip eksperi sıkıştırmasını söyleyiniz.

Teşekkürler hocam eksperi kardeşim sıkıştırdı, eksper tamam dedi eyv.

• quote:

Orijinalden alıntı: Skandalek

quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

Teşekkürler hocam eksperi kardeşim sıkıştırdı, eksper tamam dedi eyv.

daha iyi olmuş hocam , geçmiş olsun
  • Merhaba,

8 gün önce akşam dur-kalk trafikte iki şeritli yolda sağda motosikletimle ilerlerken, sol şeritteki araç benim sağımdaki park yerine girmek için direksiyonu üstüme kırdı. Büyük ihtimalle kör noktasında olduğum için görmedi. Durmama ve kornaya basmama rağmen motosikletin yatmasına neden oldu.

Yanımızda tutanak olmadığı için tutamadık. Şimdi ise telefonlarıma cevap vermiyor.

Hasarımın karşılanması için kaskomu aradım bugün, yazılı beyanla birlikte aracımı servise bırakmam söylendi. Servise bırakmasam, iş yerimde gelip hasar tespiti yapılabilir mi? Hasar dosyası açtırma için belli bir süre var mıdır? Geç kaldınız diyip dosyayı kapatabilirler mi?

Karşı tarafa dava açarsam artı ve eksileri ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deadly Sto(R)m -- 28 Şubat 2018; 13:54:23 >
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Evet kullanılır hocam.
  • Deadly Sto(R)m kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,

Kanıt olmadan sonuç alamazsınız.

Kasko için iş yerinize de eksperi çağırabilirsiniz. Acentenize söylemeniz yeterli olur , ancak bir servisin adını vermeniz gerekir.
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.