Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN. (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.450
Cevap
131
Favori
249.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler geçenlerde bir tır kırmızı ışıkta beklerken sağa şeride geçmek istedi ve ben biçti neredeyse aracın üzerinden geçecekti. yüzde 100 kusur onda.merak ettiğim şimdi eksper bana ne kadar sürede dönuş yapmak zorunda acaba . seninmasrafın şu lu kadar ödeyeceğiz demesi için ve benim cevap almam için bir yasal süre varmıdır.
  • saltiks S kullanıcısına yanıt
    Hocam,

kaskonuz var mı, aracınız kaç yaşında, oluşan hasar nedir hepsine göre cevap değişir. Özelden iletişim numaramı yazıyorum arayın detayları anlatın sizi yönlendireyim hocam.
  • petrus P kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun ,

durumu acentenize bildirin , acenteniz sizin yerinize gereken başvuruları yapsın.

Daha sonra çözüm alamazsanız bana mesaj atın , ben gereken yere yönlendireyim.
  • spacewolf kullanıcısına yanıt
    açıkcası bilgi ve yönlendirme beklememe rağmen acentem hiç yardımcı olmuyor. ödemeyi kabul edip hasarın daha masraflı olduğu iddiası için bilirkişi tutup tahkime mi gitsem ve ardından değer kaybı talebi. bilirkişiyi nasıl tutarım bir hukukçu aracılığı şart mıdır?
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Hocam benim danışmak istediğim bir husus var ;

Aracım 2013 model ancak değer tablosunda karşılığı Yok aracımın tanımına tam uyan 2014 model versiyonu örnek vermek gerekirse

1,6 drive advanced powershift ( bu 2013 ve kaskoda gözüken) makyajsız Volvo s60

1,6 D2 advanced powershift ( bu aslında benim aracımın tanımına uyan ancak 2014 olarak sistemde geçen) makyajlı Volvo s60

1541006 Aracımın tanım karşılığı bu gözükmekte ancak esasen 1541087 bu kodlu olmasi gerekmekte;

Aracım ekim 2013 trafiğe çıkışlı servisinde dahil 2014 gözükmekte . Bu konuda yapılabilecek bir durum var midir? Yani araçla ilgili bir onarım durumunda sorun sanmıyorum olacağını ancak tam zayii durumunda iki tanım arasında 10000 tl fark var şirketlerin tutumu ne yönde olur sizce? Yani Allah korusun olay vuku bulunca aslında sizin aracınız bu değil diyerek diretirler mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boatswain -- 17 Aralık 2017; 17:52:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • boatswain kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam,

Olması gerekenden daha ucuz bir araba olursa sorun olur, daha pahalı bir marka model kodu ile kasko yapılmışsa sorun çözülebilir, ama dediğim gibi olması gerekenden ucuz bir araba ile yani düşük primle kasko yapılmışsa hasarda sorun yaşamanız muhtemel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: petrus

açıkcası bilgi ve yönlendirme beklememe rağmen acentem hiç yardımcı olmuyor. ödemeyi kabul edip hasarın daha masraflı olduğu iddiası için bilirkişi tutup tahkime mi gitsem ve ardından değer kaybı talebi. bilirkişiyi nasıl tutarım bir hukukçu aracılığı şart mıdır?

Bu durumda acentenizi hazine müsteşarlığına şikayet edin hocam.

Yaşadığınız durumu da hazine müsteşarlığına yazın , hukuki adımlardan önce onlar işlemleri yapacaklardır.
  • damneed D kullanıcısına yanıt
    Buna sigortacım müdahale edebilir mi peki? Yani aracı 2014 gibi göstermeden olur mu çünkü rayic bedel diyor poliçe de

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba ,

Park halinde çarpa sonucunda 3700 TL hasar kaydı oluştu. Aracım 10.000Km de. ön tampon tamir edildi. Izgara değişti. Ön sol far değişti.

Bunlara istinaden değer kaybı için evrakları gönderdim. Ve red ettiler. Madde 1 e göre değer kaybınız bulunmamaktadır açıklamasını mail attılar.

Bu durumda değer kaybı için Sigorta tahkim kuruluna gitmeli miyim?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralksk

Merhaba ,

Park halinde çarpa sonucunda 3700 TL hasar kaydı oluştu. Aracım 10.000Km de. ön tampon tamir edildi. Izgara değişti. Ön sol far değişti.

Bunlara istinaden değer kaybı için evrakları gönderdim. Ve red ettiler. Madde 1 e göre değer kaybınız bulunmamaktadır açıklamasını mail attılar.

Saygılar

Merhaba ,

hiç tahkime gitmeden sigortacınıza başvurabilirsiniz. sizin yerinize acenteniz bu konuyu halledebilir.
  • Merhabalar.

3 hafta önce başımdan küçük bir kaza geçti. Aracın içinde park halinde beklerken karşı taraf gelip sol arka çamurluğa çarptı. Tutanak tuttuk, gerekli evrak alışverişini sağlayıp kendi tanıdığım ustamda hasar dosyasını açtırdım. İki tarafın da sigorta şirketleri mutabık kaldı ve %100 karşı tarafa verdi haliyle.

Araç kaza tarihi itibariyle 1 aylık ve 1500 km de yeni ibiza.

Kendi açtırdığım dosya tutarını (1400TL) sigorta şirketi ödedi.

Dosyaya atanan eksper eğer istersem değer kaybı bedeli için de rapor düzenleyip adıma karşı tarafın sigortasına başvurabileceğini söylemişti, ben de onay vermiştim.

Kendisi raporu düzenleyip başvuruyu yapmış ve 2300 TL değer kaybı bedelini sigorta şirketinden yarın alacağım.

Biliyorum biraz uzattım ama sorum şu: Eksper, değer kaybı raporu için benden 400 TL talep etmekte. Sigorta eksperleri derneğinin 2017 tarifesine baktım, 10400 TL altı hasarlar için 156 TL + KDV yazmakta. Eksperin alması gereken ücret ne kadar? 400 TL mi? Benim bilmediğim birşey mi var?

Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: spacewolf

quote:

Orijinalden alıntı: kralksk

Merhaba ,

Saygılar

Merhaba ,

hiç tahkime gitmeden sigortacınıza başvurabilirsiniz. sizin yerinize acenteniz bu konuyu halledebilir.

Teşekkür ederim. Kendisine söyledim bakalım halledecek mi..

• quote:

Orijinalden alıntı: xradiancex

Merhabalar.

3 hafta önce başımdan küçük bir kaza geçti. Aracın içinde park halinde beklerken karşı taraf gelip sol arka çamurluğa çarptı. Tutanak tuttuk, gerekli evrak alışverişini sağlayıp kendi tanıdığım ustamda hasar dosyasını açtırdım. İki tarafın da sigorta şirketleri mutabık kaldı ve %100 karşı tarafa verdi haliyle.

Araç kaza tarihi itibariyle 1 aylık ve 1500 km de yeni ibiza.

Kendi açtırdığım dosya tutarını (1400TL) sigorta şirketi ödedi.

Dosyaya atanan eksper eğer istersem değer kaybı bedeli için de rapor düzenleyip adıma karşı tarafın sigortasına başvurabileceğini söylemişti, ben de onay vermiştim.

Kendisi raporu düzenleyip başvuruyu yapmış ve 2300 TL değer kaybı bedelini sigorta şirketinden yarın alacağım.

Biliyorum biraz uzattım ama sorum şu: Eksper, değer kaybı raporu için benden 400 TL talep etmekte. Sigorta eksperleri derneğinin 2017 tarifesine baktım, 10400 TL altı hasarlar için 156 TL + KDV yazmakta. Eksperin alması gereken ücret ne kadar? 400 TL mi? Benim bilmediğim birşey mi var?

Teşekkürler.

Geçmiş olsun ,

400 TL biraz yüksek. O belirtilen tarife bağlayıcı bir tarife değildir.

Ortalama 180-300 TL arası ödeme yapılmalıdır.

• hocam merhabalar buradaki kounuda belirttiğim gibi aracımda hasar olmuştu yetkili servisi götürdüğümde ilk başta çekiçleme ile düzeltileceğini 1000 tl lik hasar kaydı oluşacağını söylediler. Daha sonra ben aracı servise bırakıp şehir dışında iken beni arayıp çekiçlleme ile düzelmediğini kapı sacının değişmesi gerekiğini ve bunu hasat kaydınını 1750 lira tutacağını söylediler. İlk başta itiraz etsemde sonradan yaptırdım fakat sbm sitesinden sorgulama yaptığım zaman ekspertiz raporunda kapı sacı değişim işleminin yapıldığı yazıyor ama toplam tutar ise çekiçleme olarak söylenilen 1000 lira olarak gözüküyor. Bu ilk başta benim lehime gözüksede daha sonradan herhangi bir sıkıntı yaşarmıyım.

• xradiancex kullanıcısına yanıt
    sadece değer kaybı raporu yazmak için mi anlaştınız, yoksa sizin yerinize başvuru vs. işlemlerine de mi onlar yaptı?

sadece değer kaybı raporu yazdırdıysanız, fiyat fazla ama başvuru vs. işlemlerini de karşı taraf yaptıysa o zaman normal.
    sadece değer kaybı raporu yazdırıp ki şuan 250 TL civarına yazıyorlar geri kalan işlemleri gelip burada sorsaydınız ben sizi yönlendirirdim, genelde yüzde ile çalışıyorlar değer kaybı rapor ücreti ekstra %10 almış gibi gözüküyor hocam.
  • Merhaba

İstanbulda 27.07.2017 Tarihinde yağan doluda aracım hasar almıştı. Yoğunluktan dolayı henüz göçüklerimi tamir ettiremedim. Şimdi kasko yenilemem geldi. Bildirim süresi iki seneye çıktığı içinde acele etmedim. 2018 yılında yaptıracağım.

Şimdi sorum şu;

Yeni dönemde kasko şirketimi değiştirirsem eski kasko şirketim dolu hasarımı karşılar mı? Aynı şirketle devam etmek zorundamıyım? (Diğer şirketlerin teklifi daha avantajlı)

Teşekkür ederim.
  • aracım Toyota Camry 98 model ama üst sınıf ve nadir bulunan bir araç.Modeli düşük olmasına rağmen bazı satılan sıfır araçlarla kıyaslanamaz bile. herneyse şimdi aradan 15 gün geçti kusur yüzde 100 karşı tarafın . şahısta sigorta artı kaskoda var. benimle mapfre trafik sigortası ilgilenecek güya ama hala arayıp bir teklifte bulunan olmadı. sonuçta çok ağır bir hasatr yok saol kapı saçı değişecek lastık yarıldı tekinimi değiştirecek yoksa çiftini mi bilemiyorum. birde araçım kazasız dı bir değer kaybı söz konusuolacak herhalde onu yansıtacak . ne yapmam lazım bekleyeyim mi ...
  • Bilgili arkadaslardan yardim rica ediyorum.

Gectigimiz gun bir kaza gecirdim. Duran trafikte arkadan gelip vurdular. Tutanak tutuldu fotolar cekildi. Ancak karsi taraf ehliyet ruhsat fotokopisi vermeden gitti. Telefonda da bunlari vermiyiceklerini ne halim varsa gormem gerektigini soyledi.

Ne yapmam lazim ? Sadece tutanak uzerinden islem yapilamaz mi illa karsi tarafin ruhsati mi lazim ? En nihayetinde adamin police nosu vs tutanakta yaziyo srac plakasi ve sasi numarasi da tutanakta var.

Bilenler yardim olabilir mi acaba?

• Merhabalar

İzmirde belirttiğiniz fiyatlarda değer kaybı raporu yazabilecek eksper tavsiye edebilir misiniz?

• Ehliyetsiz bir hanım, kontrolsüz bir "u" dönüşü yaparken sağ ön çamurluğuma vurdu. Tutanağa "arkamı kontrol etmeden kontrolsüz çıkış yaptım, hata bende" diye yazdı.
    "Bize yardımcı olun, ceza yemeyelim" dediler, kabul ettim. Tutanağı, aracı babası kullanıyormuş gibi tuttuk, ayrıldık.

Ben sanıyorumki servise gideceğim, araç yapılacak, servis ve sigorta firması aralarında anlaşacaklar. Servis "kaskonuz yoksa ücreti sizden alırız, siz sonra sigortadan alırsınız" dedi. Durumu karşı tarafa bildirdim, "en azından ücreti siz ödeyin sigortadan gelen parayı da alın" diye. Pek makul yaklaşmadılar, iyi niyetimle ortada kalmış gibi görünüyorum.

Aracı henüz servise teslim etmedim. Servis kabaca çamurluk, tampon ve diğerleri için kabaca 4-5bin tutabilir dedi.

Ne yapamamı tavsiye edersiniz?
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.