Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.255
Cevap
133
Favori
175.614
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Sigorta ve Kasko İşlemleriniz >> EKSPERE DANIŞIN; KAZA SONRASI YANLIŞ UYGULAMALARDAN KORUNUN.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      36 Mesaj
      30 Mayıs 2019 03:25:15

İlginiz ve cevaplarınız için çok teşekkür ederim :)
      |
      |
      damneed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Haziran 2019 13:21:18
      Kaskoyu acentesiz almak mantıklı mı? Yapı kredi bank üzerinden alianz kasko almayı düşündüm ama?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      01 Haziran 2019 15:40:47

Hasarda ulaşabileceğinizi düşünüyorsanız mantıklıdır hocam.

Acente sadece poliçe üretmez , yasal temsilcinizdir.

|
      |
      hamzayavuz24 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      01 Haziran 2019 17:55:53
      Merhaba arkadaşlar, ağır hasarlı araç buldum ama sadece sağ arka kapısı değişmiş. Expertize götürdük, sorun olmadı. Kasko ve sigorta fazla tutar mı? Bilginiz varmı, tavsiye edermisiniz?

|
      |
      12 Haziran 2019 15:09:55
      Merhaba,
      Eksper sbm'de araç bilgilerini yanlış girmiş. Tutanak da A aracı ben iken, B aracı bilgilerinde ben gözüküyorum. Ayrıca kaza yeri fotoğrafları eklenmemiş, servis de hasarlı aracımın fotoğraflarını çekerek eklemişler. Acenteme ve servise bu bilgiyi aktardım. Ayrıca kasko firmamı da bilgilendirdim. Fakat hala düzeltme yok. Nasıl bir yol izlemeliyim?

12 Haziran 2019 15:20:46

Merhaba ,
      bu konuyla ilgili acenteniz tam yetkilidir. Sizin yerinize düzeltilene kadar tramer ve sigorta şirketi ile görüşmeleri gerekir.
      |
      |
      Xtreid26 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
      13 Haziran 2019 13:04:58

Merhaba,
      Acentem eksperin adresini verdi sizin görüşmemiz daha iyi olur, görüşmezlerse ben devreye girerim dedi. Gittim kibarca, sessiz sakin izah ederken agresif söylemler sergiledi dosyama bakan bayan, ve bu ister istemez tarafsızlığını sorgulamama neden oldu. Direkt sağdan gelen haklıdır, %100 kusurlusun dedi. Hızlı olduğunu söyledim, biz hızını bilemeyiz, hızlı olabilir dedi. Agresif agresif konuşunca, ben de itirazımı yaparım o zaman dedim. Olay yeri fotoğraflarını neden eklemediniz dedim, itiraz ettiğiniz zaman yükleriz dedi. Tutanak da A aracı ben iken neden tramer bilgilerine B aracı beni yazdınız diyorum, suçlu siz olduğunuz için B aracı olarak yazdık dedi. Ben de tutanak da A kısmına, B aracı yönünü değiştirmiştir yazdım, sayenizde kendi kendimi de suçlu göstermiş oluyorum dedim. Zaten kusur sizde diyor.

Sağdan gelen her zaman haklıdır diyor.
      Haklı olabilir ancak tabela, levha, uyarıcı bir şey bulunmayan kavşak, prosedür çok saçma sağdan 200'le de biçse onu haklı diyecekler. Ne kadar saçma ve adaletsiz.

Kaza şekli :
      Dört yol sokak kavşakta, bulvardan ben A aracı olarak 40-43 km hızla sokak yönünde ilerlerken dört yol ağzında sağdan kontrolsüzce 60-65 hızlarındaki B aracının, aracıma sağ ortasından vurması ve sürükleyip savurması şeklinde gelişti. Anlaşmazlık neticesinde polis çağırdım ve tutanağı polis tuttu. Çok hızlıydı dememe rağmen, polis olabilir dedi. Civardan kamera kayıtları alalım dememe, gerek yok fotoğraf çekin dedi.

|
      |
      spacewolf kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      2003 Mesaj
      13 Haziran 2019 17:37:08

Merhaba hocam,

Öncelikle geçmiş olsun, acenteniz kanalı ile sigorta şirketine bilgi veriniz onlar SBM'ye düzeltme yaptırırlar. Olay yeri fotoğrafları bazen yüklenmediği oluyor, artık hata mı dersiniz iş yoğunluğundan mı dersiniz böyle aksaklıklar tek tük oluyor. Düzeltme siz bilgi verdikten hemen akabinde olmayabilir bazen 1 ay da sürebilir.

Yıllardır söylerim, eksper ile sizin değil mutlaka profesyonel acentenin görüşmesi gerekir, siz tecrübeli olmadığınızdan dolayı her şekilde sizi susturup üste çıkabilirler ki öyle yapmışlar.

Her halükarda sağdan gelen haklı değildir, kavşakta kesişen yollar aynı ise, yani her ikisi de sokak-sokak cadde-cadde ise sağdan gelen haklı. Solda ki cadde sağda ki sokak ise soldan gelenin önceliği bulunmakta.Her halükarda kavşağın içine giren araç önceliklidir. Eğer polis raporuna kavşağa girmiştim dönüşümü yaparken geldi çarptı diye yazdırmış olsaydınız siz haklı çıkardınız.

Herhangi bir tabela yoksa şayet sağdan gelenin yol hakkı, siz kavşağa girmediyseniz şayet. Hızın
      60-65 KM hızla geldiğini nasıl hesapladınız üstad.
      |
      |

• Er
      7 Mesaj
      13 Haziran 2019 20:00:20

Merhaba,
      Sokak-sokak. (tali yol geçiyormuş, polis dedi)
      Hızını kestirebilmek için müneccim olmaya, hız ölçüm cihazı tutmaya gerek yok ben karşı tarafın hızını 60-65 ön görerek iyimser bile davranıyorumdur. (kendi hızım 40-43, nereden mi biliyorum? Bulvar yönüne gelen 2 araca yol verdim, göstergeye yakıt deposuna baktım)
      Kaza anında etraftaki görgü tanıkları da onun aşırı süratle geldiğini söyledi, hatta adamın yüzüne söylediler 'kardeşim ara sokakta bu ne hız diye'.
      Olay anında bakamadım ancak sanırım otomatik vites arabaydı ve frene basamadı) yaklaşık 5 metre onun aracının önünde sürüklendikten sonra kaldırıma çıkararak beni kafenin bahçesine savurup zahmet edip frene bastı da durabildik. Aksi hiç bir şekilde frene basmaya niyeti yoktu. Ani bir çarpma yaptık, hızım yavaştı diye yazmış.

Yani Allah muhafaza ölseydik, sakat kalsaydık sağdan gelen haklı. İşte bu kadar saçma bir kural. Polise aşırı sürat yaptığını, frene dahi basmadığını söyledim, 'sen kasıtlı birinin üstüne sürer misin' diyor. Hız yapabilir diyor. Kamera kayıdı alalım civarda apartmanlar var birisinin açısı illa ki görüyordur, gerek yok fotoğraf çekin yeter diyor.

Her türlü tutarsızlık. Her türlü haksızlık. Her türlü adaletsizlik.
      Sonuç belli oldu ve %100 kusur aldım.

Böyle saçmalık olamaz. %50 %50 bile kabulümdü, resmen yanına kar kaldı. Hakkımı helal etmiyorum.

Bu arada acentemin dünyadan haberi yok. Cidden yok. Kadına böyle böyleymiş diyorum, haaa öylemiymiş o işler diyor benden öğreniyor. Acentenin de bu gibi durumlarda ne kadar kritik önem taşıdığını tecrübe etmiş oldum. Ve yenileme zamanı değiştirmeye karar verdim. Primlerim yükseldi, tek avuntum bize bir şey olmaması.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xtreid26 -- 13 Haziran 2019; 20:27:16 >
      |
      |
      damneed kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      3253 Mesaj
      14 Haziran 2019 16:55:46

Hocam yasal olarak hız sınırını sadece radar ölçümleri belirler. İsterse 200km/sa olarak hızı olsun maalesef yine haklı olur. Çünkü eşit yollarda sol taraftaki aracın beklemesi , yani tam durması ve öyle hareketi gerekir.

Sizin durumunuzda hata tam karışması. Acente de işten kaçmış. Güzel bir dilekçe hazırlamanız yeter. İlgilenmezse sigorta şirketine iletmeli. Eğer eşit yolda sağ tarafta kalan kişi diğer araç ise maalesef durum haklıdır.
      |
      |
      17 Haziran 2019 11:39:00

Hocam yasal olarak hız sınırını sadece kolluk kuvvetleri belirleyebilir.
      Bu nedenle sizin yaşadığınız durumda kusurun size verilmesi doğru. Levha olmasına gerek yok zaten kanunda sağ taraftan gelenin nerelerde geçiş önceliği olduğu belirtiliyor. Sizi anlıyorum hızlı geliyordu diyorsunuz , ancak kanun açıklamasında sol tarafta kalanların bu tür durumlarda araçlarını tamamen sıfır kilometre hıza düşürmesi gerektiğini belirtmektedir.
      |
      |
Blogio
üniversite
Paykasa
Ankara Web Tasarım
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.