Şimdi Ara

Ekran kartım mı bozuk?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Grafik ayarları iyi bir oyuna girdiğimde bunun gibi oluyor ekranım. (resim benim değil ama aynı bu şekilde oluyor). Webte takılırken falan hiç bir sorun yok pc de. Ram+cpu+hdd bencmark larını yaptığımda da bir sorun çıkmadı. Sadece GPU için yaptığımda dx9,dx10 ve dx11 de de bir problem olmuyor. DX12 için benchmark yaparken hopp kilitleniyor aynı şekilde monitor. Tek çare reset atmak oluyor. Reset atınca da bazen ekran direk gelmiyor bir kaç defa reset atmam gerekebiliyor. Bazen bios pilini çıkarıp tekrar takıyorum vs acılması için...

Oyunlar haricinde, düz film falan izlerken hiç bir problem yok. Hatta dandik oyunlara girdiğimde de problem olmuyor. Ama mesela Far cry primal girdiğimde daha başta oyuna giriş ekranında karakter geldiği gibi takılıyor pc

BIOS, driverlar hepsi güncel. Ramlerin yerini değiştirdim. Isı sorunum yok. Zaten daha en başında attıgından ısınmaya vakti olmuyor :)

sistemim: r9 280x ekran kartı
    işlemci: i5 4590
    anakart: z97 pc mate msi
    ramler 8gb
    psu: 650 80+ 'T' ile başlayan bir marka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korhan4045 -- 19 Şubat 2017; 14:37:54 >

• Ekran kartinin faninda fazla bi hizlanma varmi hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hakann07 kullanıcısına yanıt
    sistem boştayken hayır fan speed %20 de grafik ayarları dusuk oyunları oynarkende hayır ama mesela far cry da dikkat etmedim kaça çıkıyor hızı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.