Şimdi Ara

ekran kartım kaç gb ? resimli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
743
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

herkese merhabalar arkadaşlar. öncelikle ben biraz cahilim bu konularda.
    benim ekran kartım kaç gb ? dxdiag dan bakıyorum farklı görünüyor, aida64 programından bakıyorum farklı görünüyor. :(

• Cihazin tam modeli nedir hocam ?
    Ya 1Gb yada full ramdan yiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 25 Mayıs 2016; 0:00:51 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Acer aspire e5 521g . full ramdan yiyor derken ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dxdiag la aid 64 farklı çünkü dxdiag sitemin bir proğramı aid özel herşeye bakabiliyor
  • 1 gb

• aynn 1gb
  • rahimgk kullanıcısına yanıt
    Bazı yerlerde o karta sadece paylaşımlı yazılmış. Bende emin olmak istedim

• Survival kullanıcısına yanıt
    hocam şöyle bir durum var laptop 64 bit ama ben 32 bit windows yükledim . bunun ne gibi sonuçları olur ? yani ram 6gb ama 4 olarak gözüküyor ekran kartındada böyle bir düşüş olur mu ?
  • rahimgk kullanıcısına yanıt
    64-bit dediğiniz şey işlemci olması lazım,
    32-bit kurarsanız sorun yaratmaz sadece 64-bit uygulamaları kuramazsınız. 6gb ramı 4gb göstermesinin birden fazla nedeni olabilir. Windows fazla gösteriyor veya yanlış hesaplıyor olabilir ekran kartı kullanıyor olabilir
    AIDA ile oradan gozuken miktara bakınız birde

Cihazda sorun yok laptopta 4gb bellek olduğu yazmakta windows hatası olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Survival -- 25 Mayıs 2016; 20:02:39 >
  • O kartın belleğinin ne kadar olduğunun pek bir önemi yok çünkü çok zayıf bir kart. 1gb belleği bile kullanamaz. Ayrıca 6 gb rami kullanmaz için 64 bit windows kurman lazım.
  • 1
  • bayağı 1 olmasada olur zaten
  • o kadar kötümü yani ? :/ ben pek anlamıyorumda geçici olarak kullanıyorum bunu
  • Survival kullanıcısına yanıt
    teşekkürler hocam . birde ekranda dalgalanmalar var . böyle karıncalanma gibi ekranı aşşağı eğip yakından bakınca karıncalanma olduğunu görüyorum . bu sorun neyden olabilir ? driverleri güncel fakat bu ati catalysty midir nedir onu yüklemedim. bununla ilgisi olabilirmi ?
  • 32 bit ve 64 bit işlemcide adresleme olayıdır ve 4 gb üstü ram yüklü olan sistemlerde 64 bit OS kurulmalıdır aksi takdirde adresleme standardı farklı olacağından 4 gb değerinin gözükmesi normal.

• Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    tek sorun ram olayımı ? başka ne gibi problemleri olur ?
  • şimdi ilk olarak x64 bit bir windows dağıtımı kurun sonrada BIOS nzda muhtemelen ekran kartına ayrılan belleği 1 den 2 ye çıkarmak için mevcut bir seçenek vardır o konuyu biraz araştırın bu sayede cihazınızın verimliliği biraz artar diye düşünüyorum. Ayrıca pek birşey beklemeyin neticede sıfırı 1000 tl nin altına bulunulabilen bir cihaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rahimgk

tek sorun ram olayımı ? başka ne gibi problemleri olur ?

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows/32-bit-and-64-bit-windows#1TC=windows-7
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.