Yüzbaşı
10 Mayıs 2016
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 34 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba Arkadaşlar, H110M Gaming, 6100 cpu, Aegis 8 Gb Ram, Msi R7 250 OC kartım var. Problemim şu ki kartım anlık olarak takılıyor. Ayrıca bazen videolarda da bu durum yaşanıyor. Sebebini araştırıyorum ancak elime pek birşey geçmedi. Daha önce gayet düzgün ve akıcı oynadığım bir oyunda hiç irkilme olmuyordu. Ancak güncelleme akabinde anlık takılmalar oluyor. Bu durum gene biraz anlaşılır ama bir youtube videosunun kasılmasını anlamıyorum. Sık sık olmuyor ancak olduğu vakit çok kasma oluyor ve tarayıcıyı bile zor kapatıyorum. Gene bu olayın akabinde de AMD görüntü veremedi hayati bir hatadan kurtarıldı vs. diye saçma bir uyarı geliyor. Ondan sonra kendine geliyor. Yazılımsal olduğunu ben düşündüm ama sizce ne olabilir?
Merhabalar Arkadaşlar,
Halihazırda bulunan bilgisayarım iyice elden düştü yeni bir sistem toplamanın zamanı geldi.
Şimdi donanım bilgim gayet yeterli ancak daha deneyimli olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.
Bütçemiz monitör dahil 3000-4000 TL arası...

1.Toplanacak sistemde kesinlikle oyun oynanmayacak.
2.İnç olarak büyük bir monitöre ihtiyacım olacak ben 29'' LG 21:9 IPS'lerden düşündüm sizdende yorum bekliyorum.
3.SSD kesinlikle olacak 240 GB düşünüyorum, keza mekanik diskte 1 TB olsun istiyorum. RAM bellekerim 16 GB olacak her sistem için,
aynı anda çok ağır uygulamaları açık kullanıyorum.
4.Ekran kartına bu kullanacağım AutoCAD, MicroStation, Netcad, SketchUP gibi programlarda ne kadar yük biner?
5.Dahili grafik birimi intel işlemciler için yeterli olur mu?
6.APU sistem toplamak ne kadar mantıklı?(Malumahalinizdir ki A10 7890k'lar yeni Wraight Stoklarla gelmeye başladı beni bayağı cezbetti.)
7.Saat değeri düşük olan i5 6400 dan biraz çekiniyorum. Neden derseniz yaptığım işlemler işlemci yüküne ve RAM belleğe dayanarak çalılşan işlemler,
bilgi sahibi olan arkadaşlarımızda biliyorlardır ki, AMD CPU'ların İntele baskın geldiği kulvarlar Winrar dosya sıkıştırma açma ve render almak gibi
çoklu çekirdeğe yük bindiren işlemler. Ancak FX serisi çok eski bir teknoloji olarak kaldı. AM4 varken önümüzde bu tercihede pek yaklaşamıyorum.

En önemli sorum şu A10 7890k ve i3 6100'ı sadece işlemci olarak karşılaştırırsak 7890k burada ne durumdadır?
Birçok yerde işlem gücü olarak eş hatta biraz daha da önde olduğu söyleniyor.

2.Kısımda APU sistem toplamaya kanaat getirirsem CrossBlade Ranger almak 550 TL vererek A10 7890k nın yanına mantıklı mıdır?

Okuduğunuz için teşekkürler, yorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
ACER-5739G
Mobil cihaz
Asus Zenfone 2
Tablet
General Mobile Tab 5
Anakart
MSI H110M Gaming
Ekran Kartı
MSI R7 250 OC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 628
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 165 (Bu ay: 24)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 145 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.